Шиптарска полиција пребила и малтретирала српске новинаре

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Kosovska policijska služba maltretirala je i brutalno postupala sa novinarskom ekipom televizijske produkcije „Glas juga” i Radija KiM iz Čaglavice, koji su se vraćali sa današnjeg protesta Srba u Šilovu, saopšteno je iz ovih redakcija.

Na izlazu iz sela njih je preteklo, a potom, na 200 metara od raskrsnice, preprečilo put vozilo KPS-a.

Upalivši rotaciona svetla, policajac je izašao iz policijskog džipa, prišao vozilu novinarske ekipe, izvukao kamermana i počeo da ga šutira.

„KPS policajac me je dohvatio za jaknu i izvukao iz kola. Jedva sam stigao da otkopčam pojas. Onda me je bacio na kola i počeo da me šutira po nogama, a glavu mi je gurnuo na haubu”, rekao je kamerman „Glasa juga” Bojan Košanin.

On je dodao da su pripadnici KPS bili veoma grubi prilikom pretresa, kao i da nisu tražili nikakva dokumenta od njega i njegove koleginice, novinarke Radija KiM Marijane Simić, koju su takođe izbacili iz kola.

„Nakon što su nas ispretresali, ušli su u svoje vozilo i bez reči otišli”, rekao je Košanin.

Prema rečima novinarke Simić, policajac je na srpskom jeziku naredio Košaninu da izađe iz auta, što je ona ocenila kao „jasan pokazatelj da je cela akcija bila unapred isplanirana i da sa sobom nosi poruku zastrašivanja svim srpskim novinarima na Kosovu”.

„Ovo je jasna demonstracija sile, pokazatelj u kakvim uslovima srpski novinare rade na Kosovu, ali nas ovo neće sprečiti da i dalje radimo”, istakla je Simićeva.

Portparol KPS za region Gnjilana Ismet Hašani izjavio je da je u pitanju bila rutinska kontrola.

„Policajci su obavljali svoju redovnu dužnost, a ja nemam informaciju da je policija upotrebila prekomernu silu. Ukoliko je do toga došlo, oni mogu da dođu i da se žale na postupak KPS policije”, rekao je Hašani.

Naime, meštani sela Šilovo u Kosovskom Pomoravlju održali su i danas protest, zatraživši od nadležnih u Kosovskoj elektro korporaciji (KEK) da im uključi struju bez koje su 11 dana.

Ovom protestu prisustvovalo je oko hiljadu meštana Šilova koje su podržali i Srbi iz drugih oklonih srpskih sela Koretište, Kusce, Stanišor…

Nakon okupljanja u centru sela meštani su u koloni prošetali do saobraćajnice Gnjilane-Bujanovac, gde su bile stacionirane jake snage Kosovske policijske službe spremne da intervenišu u slučaju blokade ovog puta.

Srbi su nosili srpsku zastavu i uzvikivali „Hoćemo struju”, a protest je protekao bez incidenata. Organizatori su novo okupljanje najavili za sutra u podne.

Oko 1.500 Srba u Šilovu su bez električne energije, ako se ne računa kratkotrajno uključenje pre par dana, od drugog marta.
http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=127735

Док срби не почну се светити на неокупираним територијама где су шиптари у Србији. Шиптари има да наставе да дивљају над србима на косову. Срамота је да су шиптари пре пар недеља без проблема демонстрирали у Бујановцу и тражили помоћ натоа да ослободи крвнике који су силовали и клали србе на Косову. Докле ће бити некажњени шиптари на неоукипраним територијама у Србији?

Шиптари на косову су јасно показали да хоће да затру србе. На неокупираним териотријама Србије шиптарија може мирно да спава. То је велика срамота за Србију!
 
За шиптаре постоји само једно право решење а то је војно.Док не буде услова за то,полиција би требала да појачано контролише и притисне шиптаре у свим пограничним деловима Србије према Косову.А кад би нешто вределе наше војне и цивилне безбедоносне агенције,ови шиптари за које се зна да су убили неког Србина не би дуго живели кад напусте територију Косова.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=127735

Док срби не почну се светити на неокупираним територијама где су шиптари у Србији. Шиптари има да наставе да дивљају над србима на косову. Срамота је да су шиптари пре пар недеља без проблема демонстрирали у Бујановцу и тражили помоћ натоа да ослободи крвнике који су силовали и клали србе на Косову. Докле ће бити некажњени шиптари на неоукипраним територијама у Србији?

Шиптари на косову су јасно показали да хоће да затру србе. На неокупираним териотријама Србије шиптарија може мирно да спава. То је велика срамота за Србију!

dosta emotivan poziv, ali tesko razumljiv, to bi islo u korist nasih neprijatelja i bilo bi izgovor za jos veca nedela nad srbima

srbi imaju drzavu srbiju i treba da reaguju na tom nivoum sa razlicitim nivoima konflikta, velika je lepeza mogucnosti, (ako ti se rezim u srbiji cini neodgovarajuci, znas sta ti je ciniti)

drugo, u ovim okolnostima `Док срби не почну се светити на неокупираним територијама ` to bi stavilo onaj narod na kosovu u ulogu siptarskog taoca, sa strasnim posledicama.siptari su se vec pokazali kao velilki zlikovci, pogotovo nad nenaoruzanim civilima

ako vec pozivas na osvetu eto ti glavni krivci am......ci, pocni sa njima, gde god su jako udareni podvili su rep i pobegli
 
http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=127735

Док срби не почну се светити на неокупираним територијама где су шиптари у Србији. Шиптари има да наставе да дивљају над србима на косову. Срамота је да су шиптари пре пар недеља без проблема демонстрирали у Бујановцу и тражили помоћ натоа да ослободи крвнике који су силовали и клали србе на Косову. Докле ће бити некажњени шиптари на неоукипраним територијама у Србији?

Шиптари на косову су јасно показали да хоће да затру србе. На неокупираним териотријама Србије шиптарија може мирно да спава. То је велика срамота за Србију!

Prepravi naslov jer ne odgovara ovakav kakav je"Шиптарска полиција пребила и малтретирала српске новинаре ".
Chak ni u tvom postu nema nista od rechi "prebijanja" a chak sam slusao i izjavu novinara koji ni sam nije rekao da su ga i jednom udarili.Prema tome ovaj naslov je "tresla se gora rodio se mis".
 
Prepravi naslov jer ne odgovara ovakav kakav je"Шиптарска полиција пребила и малтретирала српске новинаре ".
Chak ni u tvom postu nema nista od rechi "prebijanja" a chak sam slusao i izjavu novinara koji ni sam nije rekao da su ga i jednom udarili.Prema tome ovaj naslov je "tresla se gora rodio se mis".


Изјавио је да су га претукли, али теби није пребијање када шиптари шутирају србина по ногама.Ма тебе баш брига што шиптарија србе свакодневно малтретира и срби живе као у конц логорима на косову.
 
dosta emotivan poziv, ali tesko razumljiv, to bi islo u korist nasih neprijatelja i bilo bi izgovor za jos veca nedela nad srbima

srbi imaju drzavu srbiju i treba da reaguju na tom nivoum sa razlicitim nivoima konflikta, velika je lepeza mogucnosti, (ako ti se rezim u srbiji cini neodgovarajuci, znas sta ti je ciniti)

drugo, u ovim okolnostima `Док срби не почну се светити на неокупираним територијама ` to bi stavilo onaj narod na kosovu u ulogu siptarskog taoca, sa strasnim posledicama.siptari su se vec pokazali kao velilki zlikovci, pogotovo nad nenaoruzanim civilima

ako vec pozivas na osvetu eto ti glavni krivci am......ci, pocni sa njima, gde god su jako udareni podvili su rep i pobegli

Ма знам ја шта је чинити. Ред је да покажемо шиптарима на неокупираниом територијама Србије да не могу њихова шиптарија на косову да силује и убија србе некажњено.
 
Prepravi naslov jer ne odgovara ovakav kakav je"Шиптарска полиција пребила и малтретирала српске новинаре ".
Chak ni u tvom postu nema nista od rechi "prebijanja" a chak sam slusao i izjavu novinara koji ni sam nije rekao da su ga i jednom udarili.Prema tome ovaj naslov je "tresla se gora rodio se mis".

tresla bi se tebi mama siptarska da te ja dohvatim!!pedercino jedna ustaska
 
Изјавио је да су га претукли, али теби није пребијање када шиптари шутирају србина по ногама.Ма тебе баш брига што шиптарија србе свакодневно малтретира и срби живе као у конц логорима на косову.

Hije ni pomenuo rech pretukli lichno sa gledao i slusao !!!
A kad je rekao sutirali po nogama to je da bi rasirio noge propisno .Ato sto srbi zive u kao u konc logore zapitaj se zasto je to tako kad sve ostale nacionalnosti setaju slobodno i uchestvuju u politichkom zivotu najmladje drzave na svetu.
 
Hije ni pomenuo rech pretukli lichno sa gledao i slusao !!!
A kad je rekao sutirali po nogama to je da bi rasirio noge propisno .Ato sto srbi zive u kao u konc logore zapitaj se zasto je to tako kad sve ostale nacionalnosti setaju slobodno i uchestvuju u politichkom zivotu najmladje drzave na svetu.

ko to seta slobodno?? nemoj tu pricu ovde siptaru,samo postizes kontra efekat
 
Prepravi naslov jer ne odgovara ovakav kakav je"Шиптарска полиција пребила и малтретирала српске новинаре ".
Chak ni u tvom postu nema nista od rechi "prebijanja" a chak sam slusao i izjavu novinara koji ni sam nije rekao da su ga i jednom udarili.Prema tome ovaj naslov je "tresla se gora rodio se mis".

Kako mozes da budes takvo licemerno djubre to mi nikad nece biti jasno....jasno je rekao da su ga udarali i pokazivao je......kako mozes bre da budes tako glup lazov to je van mog poimanja.....*** kamere ga snimile:lol:
 
За шиптаре постоји само једно право решење а то је војно.Док не буде услова за то,полиција би требала да појачано контролише и притисне шиптаре у свим пограничним деловима Србије према Косову.А кад би нешто вределе наше војне и цивилне безбедоносне агенције,ови шиптари за које се зна да су убили неког Србина не би дуго живели кад напусте територију Косова.

u prevodu pamti pa vrati.
 

Back
Top