Dollhouse

smells like carrots

Aktivan član
Poruka
1.308
21bd5s.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Dollhouse_(TV_series)
http://www.imdb.com/title/tt1135300/
dollhouse.wikia.com/

[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/1WwPpfyPUC8&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/1WwPpfyPUC8&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
[/YOUTUBE]


"Dollhouse" je nova serija Joss Whedona (Firefly, Angel,Buffy The Vampire Slayer, itd.) i izašlo je tek četiri epizode (inače, emituje se petkom). Evo kratkog prikaza zapleta :

Ova nova serija prati dogadjaje u organizaciji koja "zapošljava" ljude kojima su obrisana secanja i izmenjen DNK-a a koji su poznati kao "Actives" ili "Dolls" Njima se ugradjuju lažna secanja i veštine koji su im potrebne za izvršavanje misija i zadataka. Kada se ne nalaze na nekoj misiji ili zadatku „Actives“ žive u tajnoj sakrivenoj bazi koja se zove "Dollhouse“
Prica pocinje sa jednom od tih "lutaka", mladom ženom po imenu Eho, koja polako pocinje da se priseca i vraca svoja secanja i da razaznaje šta se to u stvari dešava sa njom.

15pon7a.jpg


Podela uloga:
Eliza Dushku (Echo)
Harry Lennix (Boyd Langton)
Tahmoh Penikett (Paul Ballard)
Fran Kranz (Topher Brink)
Enver Gjokaj (Victor)
Dichen Lachman (Sierra)
Olivia Williams (Adelle DeWitt)
Amy Acker (Dr. Claire Saunders)
Reed Diamond (Laurence Dominic)

Pilot epizoda mi je sasvim prosečna, ali i bolja od onoga što sam očekivala. A imala sam mala očekivanja valjda zato što sam skeptična da Eliza Dushku (koja mi je oduvek bila blago iritantna) može da uverljivo glumi ovako zahtevnu ulogu (tačnije, da u svakoj epizodi glumi drugu osobu) i zaista,njena uspešnost u tome oscilira. Ipak, najviše me od svih likova nervira štreber-Topher.:roll: Inače, uglavnom mi se sviđa izbor glumaca, posebno Reed Diamond, Harry Lennix, Tahmoh Penikett, Amy Acker i Olivia Williams.
Počela sam da gledam zato što mi je premisa serije delovala zanimljivo (donekle me je podsećala na Nikitu, ali naravno, prilično se razlikuju ). Da ne bih spoilirala gledanje onima koji nisu do sada videli ni jednu epizodu a planiraju da počnu neću da detaljnije pišem šta mislim o epizodama i razvoju radnje za sada. Ukratko, ne oduševljava me baš previše, ali je zanimljiva i vuče me da gledam još. Tako da, interesuje me da li je još neko možda počeo da gleda ovu seriju i kakvi su vaši utisci?
 
Odgledao sam prvu sezonu serije.

Klasicni Joss Whedon look and feel. Tome posebno doprinose i glumci koji su vec glumili u njegovim serijama poput Elize Dushku (Buffy/Angel), Amy Acker (Angel) i Alan Tudyk (Firefly/Serenity).

Oliviu Williams takodje veoma cenim, mada mi se nekako ne uklapa u ovu pricu - stalno zamishljam Charismu Carpenter u ovoj ulozi. ;)

Moja omiljena epizoda je Haunted. :)

Mozda serija nije na nivou Firefly ili Angel, ali bitno je da se Joss ni ovde nije obrukao. Napravio je dobru i gledljivu seriju. Mozda je malo suvise komplikovana da bi bila family show, ali verujem da ce se dopasti mnogima. :ok:
 
Koliko sam shvatio, i ova serija je prosla kroz FOX sito i reseto dok nije obnovljena...
Kraj, tj. zadnjih par epizoda su mi mnogo bolje od pocetka a Alan Tidik je najbolji kasting uz cuvara Echo.Kazu da u drugoj sezoni dolazi i Samer Glau.
Solidna serija u svakom slucaju.
 
Koliko sam shvatio, i ova serija je prosla kroz FOX sito i reseto dok nije obnovljena...
Kraj, tj. zadnjih par epizoda su mi mnogo bolje od pocetka a Alan Tidik je najbolji kasting uz cuvara Echo.Kazu da u drugoj sezoni dolazi i Samer Glau.
Solidna serija u svakom slucaju.
Obavezno odgledaj 13u epizodu... :) skoro me nije neka serija toliko odusevila :)
 
Ako dodje Summer to ce biti ludnica. Ako kojim slucajem dodje i Charisma ja secem vene. :zurka:

Ima Joss taj obicaj da stalno radi sa istim glumcima. Ovo ce biti treca serija sa Jossom za Summer - kao i za Elizu. Ne bi me iznenadilo da vidimo jos neko poznato lice. :ok:
 
Odgledao sam i 13. epizodu i koliko sam bio odusevljen kad sam video Janinu Gavankar:heart: toliko sam bio razocaran kad su je prvu ubili. To je taj Holivud. Ako si crnpurast sigurno prvi stradas. :sad2:
 
Odlična je ova 13. epizoda, tek danas sam je odgledala. Šteta što nije bilo više ovakvih u toku sezone, s obzirom da je bilo nekoliko zaista glupih epizoda. Videla sam da postoji i još jedna pilot epizoda koja nije bila emitovana, zove se "Echo", a umesto nje je kao pilot emitovana "Ghost". Da li je neko možda gledao?
 
13. je prvenstveno snimljena da pokaze celnicima FOX-a da se moze snimati i sa manjim budzetom. Mozda je,poucen iskustvom iz Firefly,snimio bas ovo da bi pokazao fanovima u kom pravcu bi isla serija u slucaju otkazivanja...
 
Ja se izvinjavam ali ili nisam lpo pratio seriju neke delove ali sam gloop:mrgreen:
pre ce biti da nisam ove zadnje 3 epizode skapirao lepo i to se videlo u pojedinim momentima malo po malo i sad na kraju mi je prava konfuzija?!

Sta je zapravo poenta svega?!
Dobro ceo taj nazovi experiment se otrgao kontroli ali ja ni jednog trenutka nisam skapirao zasto?!
Dolsima se vracalo secanje?!:confused:
Sta se desilo?
Sta je prouzrokovalo onaj rat 2019?
Nista ne kapiram keve mi:rumenko:
 
Nije se jos otrglo kontroli - mozda tek u drugoj sezoni.

Za sada lutke samo razvijaju svoju da tako nazovem posebnu svest drugaciju od njihove originalne, kao i bilo koje druge koja im je kasnije data. To je najbolje objashnjeno u onoj epizodi sa Alfom, kada Echo prica sa Caroline (tj. sa originalnom svescu iz njenog tela ali ovog puta u drugoj osobi). Ovo zvuci mnogo komplikovano. :think:

Rat ima neke veze sa masovnim koriscenjem ove tehnologije, ali jos nije objashnjeno kako i zasto. I zasto su ovi sa ugradjenom svescu losice. :)
 
Nije se jos otrglo kontroli - mozda tek u drugoj sezoni.

Za sada lutke samo razvijaju svoju da tako nazovem posebnu svest drugaciju od njihove originalne, kao i bilo koje druge koja im je kasnije data. To je najbolje objashnjeno u onoj epizodi sa Alfom, kada Echo prica sa Caroline (tj. sa originalnom svescu iz njenog tela ali ovog puta u drugoj osobi). Ovo zvuci mnogo komplikovano. :think:

Rat ima neke veze sa masovnim koriscenjem ove tehnologije, ali jos nije objashnjeno kako i zasto. I zasto su ovi sa ugradjenom svescu losice. :)

Aham
Pa vidim ja da ne valja kad gledas seriju u 4 ujutru:roll:
 
Nije se jos otrglo kontroli - mozda tek u drugoj sezoni.

Za sada lutke samo razvijaju svoju da tako nazovem posebnu svest drugaciju od njihove originalne, kao i bilo koje druge koja im je kasnije data. To je najbolje objashnjeno u onoj epizodi sa Alfom, kada Echo prica sa Caroline (tj. sa originalnom svescu iz njenog tela ali ovog puta u drugoj osobi). Ovo zvuci mnogo komplikovano. :think:

Rat ima neke veze sa masovnim koriscenjem ove tehnologije, ali jos nije objashnjeno kako i zasto. I zasto su ovi sa ugradjenom svescu losice. :)

Da ali ne kapiram Karoline i njenu ulogu, zbog cega je ona sad ispala posebna?!
Ona je jedina koja je to uspela, ne?!
Vec kao lutka je kapirala neke stvari?:think:
 
Da ali ne kapiram Karoline i njenu ulogu, zbog cega je ona sad ispala posebna?!
Ona je jedina koja je to uspela, ne?!
Vec kao lutka je kapirala neke stvari?:think:

Sta znam. Mora neko da bude glavni. Eliza je glavna glumica pa je zato i glavna lutka. :) Ima i ona epizoda kad se njih 5-oro pobune i pokusaju da beze. Tu se vidi da je vise njih svesno onog sto se desava...
 
Rat ima neke veze sa masovnim koriscenjem ove tehnologije, ali jos nije objashnjeno kako i zasto. I zasto su ovi sa ugradjenom svescu losice. :)
objasnjeno je sve lepo..secas se one epizode kada je Echo izbrisana pomocu fona?
u buducnosti su brisali ljude pomocu elektricnih aparata(videla si onaj radio na ulici sto su razbili odmah),i ubacivali svoje kopije,tj rat je poceo iz prostog razloga jer su osnivaci dollhousa odlucili da osvoje ceo svet ubacujuci svoje kopije u neduzne ljude... echo je razvila mogucnost da se odupre brisanju i da ima svoju licnost van svojih ugradjenih licnosti(vidi se u onoj sceni gde glumi ruskinju dok nije usla u lift sa balrdom)
Inace 00 epizoda je mnogo bolji pilot od 01 jer je sve lepo objasnjeno,ali ipak je ne treba gledati odmah jer pokvari pricu par kasnijih epizoda..
 
Poslednja izmena:
Meni prva sezona nije bila loša mada mi je delovalo kao da se završava ali mi je drago što će biti i druge sezone a ona startuje 25 Septembra i gledaću je sigurno nadam se da će biti kao prva ako ne i bolja.
 
Jos samo da promene termin prikazivanja na FOX-u...
Mislim da je ovo jedna od retkih serija koja je dozivela drugu sezonu a da joj je termin bio petak vece.
Uostalom, SF serije nikada nisu mogle da privuku veliki broj gledalaca...sem LOST naravno...tu je taktika odlucila
 

Back
Top