Win Min???

Gost
Kada hocu da gasnem comp, javlja mi se prozorcic koji kaze nesto kao - program Win Min is not responding, pa onda - do you will end now program ili cancel da proverite status programa... Kada trazim preko Search-a taj program, comp ne moze da ga nadje, nego prikazuje onaj winmine (mineswerper). Da li je to neki viruscic ili nesto slicno? Ima li neko iskustva sa tim?
 
Spybot i SpyHunter su dobri koliko im je azurirana baza za detekciju problema. Poshto niste naveli koji operativni sistem koristite (98,me,2000,xp) generalni odgovor bi glasio:idite na start-run-msconfig i proverite stavke services i startup. Odshtiklirajte sve stavke za koje smatrate da ne koristi sistem ili neki vama poznat program (virus kileri, fajervolovi, obrada slike...) Mozda u tom chuchu grmi zec... Ako se to konstantno ponavlja (loshe iskustvo sa 98-com) verovatno je registarska baza preopteretjena pa nije loshe osveziti rachunar sa malom reinstalacijom (iskustvo govori da uklanjanje suvishnih registry kljucheva pod 98 samo povetjava problem) :?
 
Pokusao sam sa start-run-msconfig i onemogucio SVE na services i startup i opet mi se pojavljuje onaj glupi Win Min koji navodno je u toku pa me comp pita da li hocu da ga end now ili cancel... I jos nesto, na home page mi se uselio neki glupi http://mypoiskovik.com/index.htm sajt i svaki put ga promenim, ali pri svakom startovanju interneta on se ponovo sam instalira. Update-ovao sam onaj Spy Bot S&D, ali nista. Stvarno ne znam sta da radim? A i comp mi se koci, evo dok ovo kucam malo, malo pa se ledi slika... Odakle jos da skidam anti virus-worm-spy-shit programe??? Hvala Andrea, pokusacu i te www-ove, ali ovo me bas sekira... :?
 
Anonymous:
Kada hocu da gasnem comp, javlja mi se prozorcic koji kaze nesto kao - program Win Min is not responding, pa onda - do you will end now program ili cancel da proverite status programa... Kada trazim preko Search-a taj program, comp ne moze da ga nadje, nego prikazuje onaj winmine (mineswerper). Da li je to neki viruscic ili nesto slicno? Ima li neko iskustva sa tim?

Uzmi Spybot 1.3, 1.2 resava oko 5000 a ovaj oko 13000 spy-a, idi na opciju nadji i unisti, + nadji Window Washer5 i njega aktiviraj, obrisace ti sve zivo sa neta i kokije i istoriju itd., to ce biti vise desetina megabajta materijala pa mislim da ce izbrisati i tog napasnika.
Pre toga normalno precesljaj comp nekim antivirusom i antitrojanom!!!
 
Anonymous:
Kada hocu da gasnem comp, javlja mi se prozorcic koji kaze nesto kao - program Win Min is not responding, pa onda - do you will end now program ili cancel da proverite status programa... Kada trazim preko Search-a taj program, comp ne moze da ga nadje, nego prikazuje onaj winmine (mineswerper). Da li je to neki viruscic ili nesto slicno? Ima li neko iskustva sa tim?
Ovaj pasus koji si napisala pristaje i mom racunaru-bolje reci pristajao je do pre neki dan (kao rukavica!!!).Sa neta sam skinuo sve demo verzije spam kilera - i svaka nadje po nekoliko.
Onda sam na osnovu putanje u registrima koju mi oni daju isao po registriju i brisao kljuceve ali glupi Win Min je bio uporan-nista nisam mogao.
Na kraju sam uradio ono najdrasticnije-ali tek posto sam izgubio 2-3 dana boreci se sa Win Min posasti-formatirao sam Hard disk.To ti je moj savet!
 
A zasto da pre formatiranja ne uradis sledece:

1. Ukljuci opciju Show hiden files and foldeers:
My Computer > Tools > Folder Options > View
Odcekirati "Hide file extensions for known file types." Ispod "Hidden files" foldera cekirati "Show hidden files and folders."
Odcekirati "Hide protected operating system files." Apply pa OK.

2.Iskljucis System Restore:
Desni klik na My Compyter > Properties > Systeme Restore > pa cekirati Turn off System Restore on all drives > Apply pa OK

3. Upotrebis sve te programe za skeniranje na viruse, spy...itd u Safe Modu

4. Popravis Win sa nekim od programa tipa Norton System Works (uraditi WinDoctor test) ili jos bolje System Registry + System Mechanic

5....a mozda pomogne i REPAIR WINDOWS
 

Back
Top