KRISTALI i kako ih koristiti, iskustva

peach

Domaćin
Poruka
3.928
:) dobih pre neki dan na poklon TIGROVO OKO.strashno lep kamencic,a i od drage osobe,te ga brze bolje stavih na lancic.sad,moja drugarica (poznanica,vise)koja se,kao,nesto razume u horoskop tvrdi da ne bih trebala da nosim taj kamen jer sam lav,a to je kao,za blizance i lose ce da deluje na mene :shock:.osim toga,mi je prosula neku pricu kako se sa kamenjem ne treba "igrati",vec da bi se nosilo "kao amajlija" treba ga pripremiti,odnosno "ocistiti" i izloziti ga dejsvu meseceve energije i blablabla... :roll:
ukratko,zanima me da li se neko ovde bavi POLUDRAGIM KAMENJEM jer se meni mnogi od njih dopadaju cisto dekorativno i estetski,a totalno sam neupucena u znacenje i "moci" odredjenih vrsta.i da li "smem"da ih nosim iako mi se ne slazu uz natalnu kartu :lol: ?
 
Pa tacno je da svaki znak ima svoj dragi kamen(ili poludragi),ali postoji nesto drugo u toj prici, a to je da inace svi predmeti ,narocito pokloni nose odredjenu energiju, cak i energiju onih koji su ih pravili.Zavisno od namera onog koji poklanja ili cak od raspolozenja onog koji ga pravi uticaji mogu da buduod jako pozitivnih do magijskih(losih).Ne zelim da te plasim,najcesce su neutralni ili dobronamerni pogotovo kada su nam poklonjeni od drahih i dobronamernih nam poklonodavaca :) .
Lavovima, cini mi se odgovaraju najvise dijamanti,bas kao i ovnovima, ali su isto tako poznati i po svom losem uticaju(jer dolaze do izrazaja najlosije ljudske osobine kao pohlepa i sl.kod onih koji se bore za njih jer oznacavaju moc i bogatstvo.)
Mislim da sam ti malo pomogao, a za ostatak mogao bi neki od ovih nasih astrologa da napise nesto preciznije :wink:
 
:) pa, mozesh da vratish tigrovo oko i zamolish da ti da dijamant..
shalu na stranu, dijamant je teshko poludragi kamen, igrom sluchaja znam da lavovima odgovara tzv gorski kristal, potpuno proziran i bezbojan kamenchic, nalik na staklo.. moj muz je godinama nosio takav.. ne znam nishta o njegovom "delovanju" osim da smiruje temperament lavova..
a shto se tiche negativnog delovanja "pogreshnog" kamenja-sumnjam da ce ti bash nashkoditi..to je vishe neshto tipa kad bi neka cutljiva povuchena riba npr nosila gorski kristal a on je josh dodatno umirivao i tako to..
shta je, kao, karakteristika tigrovog oka?
vidi da li bi ti to koristilo..
 
sa sajta www.esotheria.com


POLUDRAGO KAMENJE I KRISTALI
Od nedavno možete u našim prostorijama da izaberete I kupite lično poludrago kamenje, za potrebe isceljenja, duhovnog rada (meditacija I čišćenje čakri), feng šuija I vastua. Kamenje je podeljeno po čakrama I astrološkim znacima. Cene: Za manje kamenje 200 dinara, za veće 350 dinara. Za komplet za svih 7 čakri poseban popust (-15%)

Detaljnije o kamenju:
Poboljšajte svoje zdravlje, obogatite život darovima prirode, prekrasnim sjajnim kamenjem, mineralima u prirodnom kristalnom obliku ili obrađenim, oblikovanim u oblutke, štapiće, piramide, kugle, različite simbole i životinje. Postavljajući kristale na energetake tačke na svom telu podstičemo bolji protok energije kroz naše biopolje, poboljšavamo funkciju organa i jačamo ceo organizam. Oni provode energiju određene boje svetlosti, koja odgovara boji naših energetskih centara i ako ih postavimo na te centre, unećemo svetlost, a tako i snagu i zdravlje u ceo naš biosistem. Njihov sjaj oplemenjuje naše misli i osećanja, a najviše svetlosne vibracije hrane naše svetlosno telo, unose ravnotežu u naše biopolje i prostor u kome živimo. Osvetlite sebe i svoju najbližu okolinu njihovim prekrasnim bojama i sjajem.
Kristale možete poručiti pojedinačno ili u kompletima za čakre, u dve veličine, po ceni…





A - Osnovna ponuda (po dva komada za svaku čakru)



--------------------------------------------------------------------------------

1.čakra

CRVENI JASPIS
Kamen za I čakru i znak: Devica, Ovan, Jarac.
Zovu ga kamenom snage, jer uliva moćnu energiju i nosiocu brzo vraća vitalnost. On je neprovidan, ali sjajne crvene boje, od svetle do bordo.
Na psihičkom nivou pomaže prizemljenje, materijalizaciju ideja, a na fizičkom zaustavlja krvarenja i pojačava cirkulaciju, zagreva hladne šake i stopala, aktivira energiju na svim nivoima. Poboljšava imunitet, podstiče rad organa, žlezda i krvotok.
Čisti se vodom, a puni u zemlji, pored gorskog kristala.

HEMATIT
Kamen za I čakru i znak: Škorpion, Jarac, Vaga.
Ovaj gvozdeni kamen srebrnog sjaja oslobađa prostor i drugo kamenje od magnetskih blokada i loših uticaja, a korisnika čuva od bolesti krvotoka i limfnog sistema. Zaustavlja krvarenja, oživljava krvotok i ćelije organa, obezbeđuje organizmu gvožđe. Na psihičkom planu pomaže materijalizaciju ideja, pruža nam živahnost i radost.
Čisti se energetski i puni pored gorskog kristala.


--------------------------------------------------------------------------------

2.čakra

KARNEOL
Kamen za II čakru i znak: Devica, Škorpion, Rak.
Sjajni narandžasti kamen sa tamni-jim prugama.
Pojačava vitalnost, životnu energiju, seksualnost, aktivira krvotok, cirkulaciju, regeneriše krv. Reguliše pritisak, snižava šećer u krvi. Na psihomentalnom planu budi živahnost, radost, preduzimljivost.
Tekućom vodom se čisti, a puni se energijom na suncu.

JASPIS LEOPARD
Kamen za II čakru i znak: Vaga, Lav, Devica.
Fantastične šare, poput kože leoparda, ovaj kamen posebno utiče na nervni sistem, pa pomaže kod multiple skleroze, Perkinsonove bolesti, zapaljenja živaca, tkiva i mišića. Aktivira ljubavna osećanja.
Čisti se energetski pod tekućom vodom, a regeneriše na suncu i pored gorskog kristala.

--------------------------------------------------------------------------------

3.čakra

CITRIN
Kamen za III čakru i znak: Lav, Ribe, Vaga, Vodolija.
Sjajni žuti providni kristal koji snažno provodi toplu svetlosnu energiju.
Nosiocu jača volju, mentalne sposobnosti, podstiče imunitet i metabolizam. Pošto najviše utiče na predeo sunčanog pleksusa i trbušnih organa, koristi za sve bolesti u tom delu organizma. Uz to deluje antidepresivno, podiže raspoloženje i unosi harmoniju u naš život.
Čisti ga tekuća voda, a regeneriše se uz ametist i hematit.

TIGROVO OKO
Kamen za III čakru i znak: Rak, Blizanci, Strelac.
Sjajni kristal žuto braon pruga, zlatastog sjaja.
Deluje antidepresivno, pojačava životnu energiju i volju. Uz to podstiče rad organa za varenje i disanje, aktivira metabolizam. Dobro utiče na nervni sistem, smiruje psihomentalni nivo, misli i osećanja.
Čisti se pod tekućom vodom i pored hematita, a oporavlja pored gorskog kristala i na suncu.

--------------------------------------------------------------------------------

4.čakra

AVENTURIN (zeleni)
Kamen za IV čakru i znak: Rak, Vaga, Blizanci.
Mutno zeleni kamen, sa srebrnim tačkicama, stakleno sjajan.
Zeleni pomaže kod problema pluća i srca, kao i kožnih infekcija. Sprečava opadanje kose, reguliše reumatske bolesti i alergije. Na psihičkom nivou unosi mir i vedrinu, spremnost na promene.
Aventurin energetski čistimo pod vodom, a punimo na suncu.

ROZE KVARC
Kamen za IV čakru i znak: Bik, Jarac, Rak.
Ružičasti kvarc je simbol nežne ljubavi, zato olakšava emotivne probleme i leči srce.
Štiti od štetnih zračenja u prostoru, posebno tehničkih uređaja, npr. kompjutera. Pomaže kod slabosti organizma, umora, niskog pritiska, emotivnih i mentalnih problema. Budi u nama životnu radost i nežnu ljubav. Isijava ružičastu svetlost, providan je i sjajan.
Ne sme da se drži na suncu jer bledi, a osvežava se pod mlazom vode i pored ametista.

--------------------------------------------------------------------------------

5.čakra

KALCEDON
Kamen za V čakru i znak: Bik, Strelac, Blizanci.
Svetlo plavi kamen sa svetlo sivim i beličastim prugama, svileno sjajan.
Posebno je koristan za sve probleme u vezi sa grlom, govorom i voljom, odnosno verom i samopouzdanjem. Otklanja govorne poteškoće, smiruje, inspiriše na kreativan rad i pomaže nam da istrajemo u pozitivnim nastojanjima.
Najbolje ćemo ga očistiti pod tekućom vodom, a obnoviće energiju pored ametista.

SODALIT
Kamen za V čakru i znak: Strelac, Rak.
Indigo plav sa belim mrljama, neprovidan kamen, porcelanskog sjaja.
Snižava visoku temperaturu i pritisak, kao i povišen šećer u krvi. Oslobađa od strahova i smiruje psihu, pruža veće samopouzdanje i hrabrost.
Aktivira metabolizam i harmonizuje rad žlezda sa unutrašnjim lučenjem.
Energetski se čisti pod tekućom vodom, ili u posudi sa gorskim kristalima.




--------------------------------------------------------------------------------

6.čakra

AMETIST
Kamen za VI čakru i znak: Ribe, Ovan, Vodolija.
Sjajan providan ljubičasti, vrlo cenjen kamen.
Ametist se od davnina koristio za isceljivanje glavobolje, mamurluka, slabije memorije i za razvoj mentalnih sposobnosti.
Njegova svetlost smiruje, opušta i obezbeđuje nosiocu jasnije misli, bolju koncentraciju i potpunu unutrašnju harmoniju. Pripisuju mu i moć buđenja vidovitosti.
Čistite ga u slanoj vodi, ali ga ne izlažite suncu.

FLUORIT
Kamen za VI čakru i znak: Vodolija, Ovan, Blizanci.
Sjajan providan, žuto zeleno ljubičasti kristal, često prugast, u različitim prelivajućim nijansama.
Zovu ga kamen mudrosti, jer koristi za bolju koncentraciju, učenje, olakšava strah od ispita. Štiti zube, kosti, moždane ćelije i krvne sudove od propadanja. Nosiocu pomaže da uspostavi harmoniju između fizičkog nivoa, misli i osećanja.
Čisti se pomoću vode, a energetski puni na suncu.




--------------------------------------------------------------------------------

7.čakra

GORSKI KRISTAL, KVARC
Kamen za VII čakru i sve ostale, odgovara svim znacima, posebno Lavu i Ovnu.
Providni kvarc je univerzalan kamen za energetsko čišćenje svih nivoa, od fizičkog prostora u kome boravimo, preko našeg fizičkog tela, svih organa, do emotivnog i mentalnog nivoa.
Otklanja blokade, pretvara negativnu energiju u pozitivnu, jača celi organizam. Pojačava dejstvo svih ostalih kristala. Nosi u sebi belu svetlost, odnosno propušta sve boje duge kada je providan, čist i blistavo sjajan.
Kada se energetski zaprlja čistite ga vodom. Sunce mu vraća snagu.

RUTIL KVARC
Kamen za VII čakru i sve ostale, znak: Škorpion, Ribe i Lav.
Providan je, sa tankim zlatnim ili srebrnim nitima rutila, koje pojačavaju njegovu isceliteljsku moć.
On unosi sklad, podstiče potpunu fizičku regeneraciju, uzvišenost misli i osećanja. Jača imunitet, nervni sistem, pluća, pomaže kod epilepsije. Zovu ga još i kamenom istine, jer nosiocu pomaže da spozna istinu i iskrenost, a čuva ga od laži.
Energetski se čisti u slanoj vodi, a puni se energijom na suncu.


--------------------------------------------------------------------------------




B - Dodatak u ponudi (za razne nivoe)



AHAT
Kamen za sve čakre, u zavisnosti od boje i znak: Blizanci, Bik, Vaga.
Ovaj kamen svilenog sjaja se pojavljuje u različitim bojama, od svetle, beličaste, preko žute, ružičaste, plave ili zelene. Karakterišu ga koncentrične pruge, svetlije ili tamnije nijanse.
Služi za olakšavanje bolova bilo kog porekla. Žuti deluje antidepresivno, a zeleni smiruje disajne i srčane smetnje. Plavi ahat olakšava probleme sa grlom, dok ružižasti ublažavaju ljubavne teškoće.
Voda ga čisti, dok ga sunce osvežava energijom.

AMAZONIT
Kamen za IV čakru i znak: Strelac, Blizanci, Vodolija.
Neprovidan zeleno beli kamen.
Amazonit pojačava životnu snagu, podiže elan i raspoloženje. Posebno dobro deluje na srce, te opušta mišiće, ublažava glavobolju, smiruje nervni sistem i olakšava san. Pomoći će Vam da unesete radost u svoj život, zato ga nosite sa sobom.
Čisti se često pod tekućom vodom, a puni energijom na suncu.

ČAĐAVAC (DIMNI KVARC)
Kamen za II čakru i znak: Vaga, Škorpion, Bik.
Sivkasti do crni providan stakleno sjajan kristal, vrlo prodoran.
Čisti polne organe od loše energije, a uz to i bubrege i krv. Jača mišiće, sprečava celulit. Osobama u žalosti vraća radost i smisao života, daje novu snagu i istrajnost.
Voda ga čisti, a gorski kristal ga regeneriše.

EPIDOT (UNAKIT)
Kamen za IV čakru i znak: Blizanci, Vaga, Ribe.
Zeleno ružičasti kamen staklenog sjaja deluje kao vaga, unosi ravnotežu u organizam.
Pošto najveći uticaj ima na predeo srca, pomaže kod kardiovaskularnih i disajnih teškoća. Na psihičkom nivou smiruje ekstremno ponašanje, negativne emocije, balansira želje i potrebe. Pomaže da unosimo ljubav u naše aktivnosti.
Čisti se pomoću vode, a regeneriše uz gorski kristal.

LAPIS LAZULI
Kamen za V čakru i znak: Vodolija, Strelac, Jarac.
Tamno plavi kristal sa zlatnim tačkicama, neprovidan, kao tamna zvezdana noć.
Pomaže jasnoću uvida u univerzalno znanje, nosiocu daje hrabrost i štiti ga od negativnih uticaja tuđih loših misli. Leči visok krvni pritisak, povišenu temperaturu, razna zapaljenja, grčeve, glavobolju.
Treba ga čuvati od velike toplote i hemijskih sredstava. Čisti ga hemetit, a oporavlja se pored gorskog kristala.

MALAHIT
Kamen za IV čakru i znak: Škorpion, Blizanci, Jarac.
Tamno zeleni neprovidni kamen sa tamnijim koncentričnim prugama, svilenog sjaja.
Leči negativne emocije, srčane i koštane probleme. Pojačava rad slezine, jetre i pankreasa. Svojim isceljujućim vibracijama posebno budi snažnu nesebičnu ljubav koja leči nas i druge.
Kada se stalno nosi treba ga što češće čistiti u posudi sa kristalčićima hematita. Ako izgubi sjaj znači da je izgubio snagu, pa ga stavite uz kvarc da je povrati.

MESEČEV KAMEN
Kamen za II čakru i znak: Rak, Ribe.
Žućkasto drap, plavičast ili mlečno beo do oranž, providno mutnog sjaja, ovaj kamen izuzetno podstiče žensku energiju i intuiciju.
Reguliše rad hormona, metabolizam, sve probleme u vezi sa seksualnošću i polnim organima.
Nakon svake upotrebe čisti se pod vodom a zatim pored hematita, a najbolje se regeneriše na mesečini, posebno kad je pun mesec.

ONIKS (CRNI)
Kamen za I čakru i znak: Škorpion, Jarac, Vodolija.
Crni sjajni neprovidni kamen, svoju snagu daje krvotoku, koži, kosi i noktima. Pomaže materijalizaciju ideja i psihomentalni razvoj ličnosti.
Energetski se čisti pod vodom i pored gorskog kristala, a regeneriše snagu kada se stavi u zemlju, najbolje saksiju sa cvećem.

OPSIDIJAN
Kamen za I i sporedne čakre i znak: Jarac, Vaga, Škorpion.
Crni sjajni kamen sa belim pahuljastim poljima.
Dobar je za koncentraciju, za realizaciju ciljeva i realan pogled na život. Uz to štiti od infekcija i zapaljenja, jača imunitet. Podstiče cirkulaciju i raspoloženje.
Voda ga čisti, a regeneriše se na suncu i pored gorskog kristala.

PIRIT
Kamen za III čakru i znak: Bik, Lav, Devica.
Zlatno žuti kamen, neprovidan, metalnog sjaja, zovu ga i “lažno zlato”.
Otklanja blokade na svim nivoima, pomaže harmoničan rad organa i žlezda, u svoju okolinu zrači vrlo snažnu i toplu energiju. Pirit otklanja grčeve i bolove.
Energetski se čisti pored hematita, nikako u vodi. Za regeneraciju mu je neophodno sunce i gorski kristal.

SOKOLOVO OKO
Kamen za VI čakru i znak: Vodolija, Strelac, Ovan
Svileno sjajan kamen prugastih plavo crnih polja.
Odličan pomagač kod svih problema vezanih za glavu, a naročito oči. Omogućava bolje viđenje, i fizičko i psihičko. Uz to štiti od štetnog tehničkog zračenja.
Čistite ga pod tekućom vodom, a zatim u suvoj posudi pored hematita i nakon toga ga stavite da se regeneriše uz gorski kristal.

SUNČEV KAMEN
Kamen za III čakru i znak: Lav, Strelac.
Narandžasto smeđ kamen sa zlatnim tačkicama, porcelanskog sjaja.
Snažno podstiče životnu energiju, radost i volju. Pomaže kod koštanih bolesti i reume. Leči i disajne probleme, kao što je astma.
Energetski se čisti pod tekućom vodom, a posebno voli da bude na suncu koje ga regeneriše.

TIRKIZ
Kamen za V čakru i znak: Bik, Vodolija
Intenzivno plave do zelenkaste, neprozirne boje, voštanog sjaja, ovaj kamen je od davnina cenjen kao donosilac sreće.
Smiruje strahove, razna zapaljenja, podstiče imunitet. Posebno dobro deluje kod svih problema vezanih za grlo, a samim tim jača veru i samopouzdanje. Na psihičkom nivou uliva sigurnost, snažnu volju i istrajnost.
Čisti se pored bakra i hematita, a regeneriše pored gorskog kristala.

TURMALIN
Kamen za sve čakre, u zavisnosti od boje i znak: Blizanci, Vodolija, Vaga, Strelac.
Može biti ružičast, zelen, plav, crn, čak i višebojan u slojevima, stakleno je sjajan, ima veliki spektar delovanja.
Posebno pozitivno utiče na nervni sistem, dovodi snažnu energiju u sve organe i regeneriše ih. Crni turmalin štiti nosioca od tuđih negativnih uticaja.
Energetski se čisti pod tekućom vodom i pored hematita, a regeneriše se na suncu i pored gorskog kristala.

ŽAD
Kamen za II, III i IV čakru i znak: Vaga, Škorpija, Ribe.
Od svetlo žute i svetlo zelene, do tamno zelene boje, mutnog sjaja, poznat je i cenjen poludragi kamen.
On nežno i blago uspostavlja hormonalni balans u organizmu, aktivira imunitet. Leči sve smetnje na bubrezima i plućima, čisti krv od otrova.
Pomaže kod problema sa srcem i kostima. Nosiocu omogućava ostvarenje duhovnih težnji.
Energetski se čisti pod vodom, a regeneriše u posudi sa kamenčićima ametista. Ne voli sunce.
 
u zavisnosti od nas samih, mi obicno sami budemo privuceni kamenom- i on obratno
mnogo toga zavisi, da bi tek tako izabrali kristal i nosili ga. U zavisnosti kroz sta sada trenutno prolazimo... vecina se vodi horoskopiskim znakom, i ako to nije uvek merilo.
Dva razlicita kristala, iste vrste, imaju razlicitu kolicinu energije... uvek izaberemo onu koja nas privuce, tj. onu koja nam odgovara
Dobro je imati cist kvarc (gorski kristal), on se dobro slaze sa svim ostalim kristalima... i odgovara svima
 
:) dobih pre neki dan na poklon TIGROVO OKO.strashno lep kamencic,a i od drage osobe,te ga brze bolje stavih na lancic.sad,moja drugarica (poznanica,vise)koja se,kao,nesto razume u horoskop tvrdi da ne bih trebala da nosim taj kamen jer sam lav,a to je kao,za blizance i lose ce da deluje na mene :shock:.osim toga,mi je prosula neku pricu kako se sa kamenjem ne treba "igrati",vec da bi se nosilo "kao amajlija" treba ga pripremiti,odnosno "ocistiti" i izloziti ga dejsvu meseceve energije i blablabla... :roll:
ukratko,zanima me da li se neko ovde bavi POLUDRAGIM KAMENJEM jer se meni mnogi od njih dopadaju cisto dekorativno i estetski,a totalno sam neupucena u znacenje i "moci" odredjenih vrsta.i da li "smem"da ih nosim iako mi se ne slazu uz natalnu kartu :lol: ?

Ako se dobro osečaš onda kada nosiš svoj kamenčič, onda nema nikakvih problema, mada ti se ne uklapa u tvoju natalnu kartu...znači...stvar je u tome, da li ti veruješ toj osobi koja ti je kamenčič poklonila...:bye:
 
:) dobih pre neki dan na poklon TIGROVO OKO.strashno lep kamencic,a i od drage osobe,te ga brze bolje stavih na lancic.sad,moja drugarica (poznanica,vise)koja se,kao,nesto razume u horoskop tvrdi da ne bih trebala da nosim taj kamen jer sam lav,a to je kao,za blizance i lose ce da deluje na mene :shock:.osim toga,mi je prosula neku pricu kako se sa kamenjem ne treba "igrati",vec da bi se nosilo "kao amajlija" treba ga pripremiti,odnosno "ocistiti" i izloziti ga dejsvu meseceve energije i blablabla... :roll:
ukratko,zanima me da li se neko ovde bavi POLUDRAGIM KAMENJEM jer se meni mnogi od njih dopadaju cisto dekorativno i estetski,a totalno sam neupucena u znacenje i "moci" odredjenih vrsta.i da li "smem"da ih nosim iako mi se ne slazu uz natalnu kartu :lol: ?

Verovatno to ima neke veze sta si u horoskopu,kazu,ali ja ne gledam to...Pogledam prvenstveno za cega je,pa tek onda izgled...Imam roze kvarc,za lepu i neznu ljubav-kao privezak na lancicu,nedavno sam dobila aventurin zeleni ,koji pomaze kod obolenja stitne zlezde i kalcedon,koji je lepe plavkaste boje,za istrajnost i samopouzdanje,hrabrost...Neki se pune energijom pored ametista,a neki na suncevoj svetlosti..Meni to kupuje momak,jer zna da obozavam te kamencice..E,sad jel deluju,morali bi da pitate moju okolinu...:):)
 
Ako neko jos nesto zna neka pise, recimo kako se koji kristal postavlja ili nosi...

Pa to je dosta široka tema. Sa kristalima se svašta može raditi. Može se praviti i kristalna voda. Ubaci se kristal u čistu (najbolje izvorsku) vodu, i ostavi 24h da odstoji. Onda se voda impregnira tako energijom kristala. To je radila jedna moja koleginica sa par kristala i onda je tom vodom prskala svakog dana svoj stan, tako ga je pročišćavala. Kaže da ima efekta.
 
Zdravo svima, evo i novog clana :)
Imam jedno pitanje. Kupila sam pre neki dan kamen pod nazivom "zmajevo oko". Medjutim, istrazujuci malo, meni je to isto tigrovo oko, samo je razlika u nijansi boje. Moje pitanje je da li postoji razlika izmedju ta dva kamena i koja je? I naravno interesuje me znacenje zmajevog oka. :)
 
Imam jedno pitanje, jako dugo nosim na sebi ametist nesto manje od godinu dana, prija mi, e sad perem ga s vremena na vreme pod mlazem vode oko tri minuta, ali sta sa njegovim punjenjem? Ja ga stavim da odstoji pored gorskog kristala makar pola sata, da li je to dovoljno? Pri tom taj gorski kristal i ne izlazem nesto bas suncu...? Znam da Ametist ne voli suncevu svetlost vec pre mesecinu.
Da li mi tako dugo nosenje ametista moze stetiti?

http://kristalisrece.com/poludrago-kamenje/poludragi-kamen-ametist/ - ovde ok opis ali opet mi ne daje detaljan odgovor.

srebrna-narukvica-ametist.jpg
 

Back
Top