Srednjevekovne zastave Srbije

Evo jos nekih primera

attachment.php


Како беше ова свиња...Знак које земљо оно беше у старом грбовнику?
 
vepar je znak Tribalije po ilirskim, ali se u nemackim grbovnicima(ne mogu se setiti u kojim) pojavljuje kao znak srbije.. ima teorija da je neko grb balsica(vukovu glavu sa isplazenim jezikom) pogresno protumacio pa stavio vepra i strelu koja ide u usta..kasnije je strela presla na celo..
 
zastave iz prvog ustanka su mahom radjene i slikane u Vojvodini gde su slikari imali poprilicnu slobodu pa su precrtavali iz ilirskih grbovnika,, tako je i grb srbije postao krst sa ocilima iako ga nikad ranije nije bilo( vojvodjani su ga koristili od 17 veka) u Raskoj

i na pecatima, takodje radjenih u vojvodini, se pojavljuju bosanski i nemanjicki grbovi iz ilirskih grb.
 
Zna li neko nešto više o ovoj zastavi iz riznice manastira Studenica čije fotografije je weljkisha ovde objavio ?

Koja je priča ove zastave ?
desa-zast.jpg

Jerbo sam je i ovde našao: http://www.czipm.org/Hadzi Melentije.html
A i Viden je postavio još jednu poveznicu sa istog sajta : http://www.czipm.org/simv-znac.html
Nečija mašta ili istorijsko znamenje ?

I još, da li neko zna šta piše ispod grba na ovom crvenom vojvodskom stegu, čiju su fotku korkanj i Sandanski postavili.
 


Uploaded with ImageShack.us

(klikni na sliku radi uvecanja)

sopcx4j047233.jpg


U desnom dijelu slike ispod ikone Bogorodice je najstariji prikaz srbske zastave iz vremena Nemanjica (Sopocani, freska iz 1270. god.).

PS Moderatori neka izvinu za nedavne uvrede, ali neka se drze reda i Pravila Foruma i neka me ne odstranjuju samo zato sto se moji prilozi ne podudaraju sa njihovim zvanicnim drzavnim misljenjem.
 
Poslednja izmena:
Ево заставе која је, по речима кустоса Ризнице манастира Студеница, била на Косову пољу 1389. године. Снимљена је 2009. године, налази се у манастирској Ризници! Не реците никоме, тамо је снимање ЗАБРАЊЕНО! Ако ме нањуше.... СТРАШНО!
attachment.php

I kome i zasto je potrebna ova zastava ako se skriva od istoricara i javnosti, jer je snimanje zabranjeno? Kako pokazati i kako dokazati da nesto postoji bez dokaza?
I ko govori da zavjere protiv Srba nema? Eto vam dokaz zavjere pred ocima i to zavjere i od nasih celnih crkvenih ljudi.
 

Back
Top