Pisanje knjige - kome se obratiti?

Jedan moj prijatelj je smarao Vasu Pavkovica, i smarao ga i smarao, i ....objavljeno mu je vec dve knjige u Narodnoj knjizi. U svetu to funkcionise tako sto svaki pisac ima svog agenta koji mu zavrsava sve poslove. Naravno, agent kontaktira opet agente izdavackih kuca, i to je beskrajan i beznadezan proces ako nemas dovoljno novca da platis dobrog agenta. Kod nas je jos uvek moguce doci do urednika u izdavastvu, i treba da iskoristis tu priliku. Najbolje je da te neko preporuci, tipa neki profesor univerziteta ili Filoloskog fakulteta. Na F.F. ima jedan profesor sklon otkrivanju mladih talenata, medju svojim studentima doduse, ali mozda mozes da probas. On je i urednik Megahita u Narodnoj knjizi, takodje. Ime mu je Radivoje Mikic. Nadam se da ce ti ovo pomoci. On moze da te uputi sta treba dalje da radis, i da li je taj roman uopste za objavljivanje, i kod kog tipa izdavaca. (Sve ga to pitaj) Samo hrabro, i ako treba, od vrata do vrata, kad si vec solo...Zelim ti puno uspeha!
 
DR:
U KOLIKO IMATE NEKE INFORMACIJE, MNOGO BI MI POMOGLE. ZAVRSAVAM SVOJ PRVI ROMAN I STA DALJE? KOME DA SE OBRATIM DA PROCITA, MOZDA IZDA, KOME DA SE NE OBRATIM, KAKO RADE IZDAVACKE KUCE...
PUNO HVALA NA SVAKOJ POMOCI I SAVETU
1.chestitam ti na ulozenom trudu
2.primi moje sucheshce

Kada budes zagazio u mutne vode srpskog izdavashtva bice Ti jasna opaska pod rednim brojem 2. Ako Ti tema romana propagira homoseksualizam, sekte ili eventualno pljuje po svemu shto je srpsko Ti mozda imas neke shanse da objavish roman a da sam ne platish SVE(pripremu, shtampu i promociju). Budi spreman da prihvatish chinjenicu da je prodavanje knjiga u Srbiji lako kao i prodavanje leda u Sibiru. Nedostatak ozbiljnog trzishta(oko 10.000 aktivnih chitalaca) je uzrokovao akutni manjak infrastrukture za ovaj vid privredne aktivnosti. Tebe (kao i mene) na samom pochetku deprimira podatak da kod nas ne postoji nijedan agent koji bi Tvoje delo ponudio nekome ko bi to mozda i izdao. Nechemo biti alavi pa da pomislimo da che Ti neko dati i neki novac,zar ne?
Dobar savet koji su ljudi meni dali je glasio ovako : Nadji sponzora ili mecenu, ma shta to u Srbiji znachilo. Postoje ljudi chiji je konto u banci obrnuto proporcionalan njihovoj pismenosti a srazmeran njihovoj vechnoj zelji da se pozicioniraju u toj, njima nedokuchiovoj, intelektualnoj zoni. Sa par hiljada evra oni mogu probiti taj embargo a Ti mozesh jahati na tom bljutavom talasu dok Ti se smuchi. Koliko to ima veze sa kulturom ja stvarno ne znam, ali je to mozda jedini put ka izdavanju Tvog romana.
Zelim Ti puno sreche!
P.S. Ne nadaj se nichemu u skorije vreme jer Sajam kniga samo shto nije pocheo.
 
Zato lepo odes kod O'Reilly-ja, i oni, ako im se dopadne, to izdaju... Steta (za tebe) sto ne izdaju romane, vec samo strucnu literaturu...

... a i spori su k'o puzevi u odgovorima... evo ja cekam njihov odgovor vec mesec dana... Pozoves, ostave te da visis 10 minuta (dok te Telekom dere za to vreme), i onda ti ljubazno kazu 'I'm sorry, your request has not been proceeded, yet... Please call back within next few days...', i tako vec nedeljama...

Ma, najbolje je ne izdavati nista... Stavi ti lepo sve to na net u vidu e-book-a, pa daj ljudima adresu... i svi srecni ;)

Poz.
 
...a ako ne moze kod velikh izdavaca, probaj kod malih. posto ovo ne moze na prajvat jer nisi clan, evo ovako....\
srpska knjiga objavljuje sve, pogotovo mlade pisce. oni su pored igumanove palate u jednom ulazu videces reklamu. trazi kontakt t3elefon gazde sinise zaboravihmupreaime i to kad nije pijan....hrabro!
 
Betty:
...a ako ne moze kod velikh izdavaca, probaj kod malih. posto ovo ne moze na prajvat jer nisi clan, evo ovako....\
srpska knjiga objavljuje sve, pogotovo mlade pisce. oni su pored igumanove palate u jednom ulazu videces reklamu. trazi kontakt t3elefon gazde sinise zaboravihmupreaime i to kad nije pijan....hrabro![
/quote]


kako se knjiga
salje u fazonu e-booka? :wink:
pozdrav dalinea69@yahoo.com
 
Ja sam pisac i ynam kako to sve ide.
Ako nađeš nekoga ko je u stanju da normalno oceni tvoj roman,bez pretenzija da će on imati sigurnu prođu na tržištu,onda si našao čoveka koji sasvim normalno shvata književnost.I ja sam tako kopao i kopao po velikim izdavačkim kućama koje su tražile samo sladunjave teme,ali sam našao izadavača koje jeste u stanju i može da me podrži,što ovde što u inostranstvu.
Uostalom piši mi na mail pa možemo dublje da razgovaramo: dont_break_theoath@yahoo.com
 

Back
Top