Letnja skola engleskog

milica67

Početnik
Poruka
1
Dragi moji, zelela bih da posaljem svoje dvoje dece, cerku od 14 i sina od 16 godina, na kurs engleskog jezika u Velikoj Britaniji. Medjutim, ne osecam se prijatno da ih saljem preko nekih agencija, gde nadzor ne bi bio adekvatan.
Takodje, brine me kakav smestaj oni mogu da ocekuju u Britaniji i, najbitnije, koji je to kvalitet nastave?
Da li neko od vas zna za dobru i proverenu agenciju koju bi mi preporucio ili eventualno sa mnom podelio svoja iskustva?
Hvala unapred
 
Nema bolje varijante od British Councila, pogledaj na njihovom sajtu, videla sam neke flajere, čini mi se da vode u Notingem.

Što se smeštaja tiče, obično postoji izbor izmedju smeštaja u kampusu i smeštaja u porodici, što je malo jeftinija varijanta. Kakav je smeštaj u kampusu ne znam, ja sam bila tri puta i uvek odsedala s porodicom. Sve porodice moraju da poseduju licencu za smeštaj, tako da ne moraš da brineš da će upasti u neku rupu ili zaglaviti sa nekim ludacima. Ja sam uvek imala samo najlepša iskustva što se te vrste smeštaja tiče.

Koliko ja znam, nastavu drže profesori koji predaju i u njihovim školama, tako da je kvalitet nastave na nivou. Naravno, nastava je potpuno drugačija nego ovde, učenici moraju non-stop biti aktivni, što im u početku može biti neobično, čak nelagodno, ali navićiće se već. Rade se korisne stvari, najveći akcenat je stavljen na komunikaciju.

To je ono što sam na brzinu smislila da napišem, ako te još nešto konkretno zanima, pitaj.
Pozdrav.
 

Back
Top