Personalci

Stipo

Obećava
Poruka
79
Čitajući ovaj forum primetio sam da se mnogo spominju personalci i muke i nevolje sa njima, pa evo prilike da kažemo nešto o njima na jednom mestu dobro i loše pa ako neko od njih prati ovaj forum možda će nešto i naučiti i saznati.
Napred!!!! :
:(
 
Poslednja izmena:
Nije ni očekivati nešto bolje niti drugačije kad se u principu u jedinicama ne vodi nikakvo kadrovsko vođenje ljudi za obavljanje tih dužnosti. a u celokupnoj sistematizaciji vojske kao organizacije o tom problemu se ne vodi računa.
Bilo je pokušaja da se u okviru školstva osposobljavaju ljudi za obavljanje tih dužnosti ali do sada ništa od toga, pa nam zbog toga na ta mesta dolaze nekvalifikovani ljudi i u strah da ne pogreše ljude ne obaveštavaju o njihovim pravima.
 
strah da ne pogreše ljude ne obaveštavaju o njihovim pravima.
O kvalifikacijama ne treba ni raspravljati.. U neku ruku sistem je tako naopako postavljen pa tu dodje svako ko je dobar sa k-dantom ili u neretkim slucajevima i neko koga ne znaju gde ce. Imao sam svojevremeno personalca, Petruska :worth: - ako ga neko zna.. cim sam stigao u jedinicu, prvi radni dan , sacekao nas je i podelio nam da potpisemo neke papire. Tek 4-5 godina kasnije sam ja shvatio sta sam potpisao , jer nisam morao ni da vodim racuna o tome.. pd-1 , za uts, za stan.. sve je to od prvog dana islo kako treba.. Personalac kakvog bi svako pozeleo :cmok2: .. A onda na njegovo mesto dolazi najveca panika koju sam u zivotu video. Menjali smo podatke, 100 puna popunjavali jedno isto, pisali zahteve ponovo, i kad je to trebalo da vec legne na svoje, dolazi do klasicnog problema..on je prezatrpan papirima.. ljuti se kad neko dodje.. dodji sutra je najcesce izgovarana recenica... Njega je smenio totalna neznalica koja je jos vise bila zatrpana papirima, takodje je panicio ali se makar nije dre*****o kao njegov prethodnik.. Covek definitivni nije imao smisla za to sto radi. Sad imam jednog koji hoce, ali se plasi da radi kako ne bi pogresio. Bolje da ne uradi nego da pogresi je njegov moto. :dontunderstand: zasto. Oni bi trebalo da rade u sluzbi nas, a ne protiv nas... jer je nemoguce da personalac nece da te obavesti o tvojim pravima, da precutkuje nesto sto se u drugim jedinicama odavno radi. Ispada da u jednoj jedinici mozes da ostvaris neko pravo, dok ti se u drugoj, pod istim uslovima, to pravo negira. Na ta mesta bi trebalo postaviti ljude koji ce da sagore za potcinjene u smislu ispunjavanja njihovih prava, i da imaju ogromnu pedantnost i razumevanje ka njima.
Sreca moja, pa citam pravila, zakone i sluzbene glasnike, u krajnjem i raspitujem se kod poznavalaca tematike, cak i ovde, pa shvatim da mogu li ne mogu nesto da imam - nemam, inace :think:
Uostalom, kad je k-dant covek koji ce da sagleda sve kvalitete svojih potcinjenih, onda ce tu postaviti coveka koji ce to obavljati najkvalitetnije, a ne zato sto je kao k-dir cete drzao najvecu disciplinu ili zato sto je stariji po cinu od nekog ili slicno...
 
Poslednja izmena:
U potpunosti se slažem sa tvojim konstatcijama, ali pokušaj da se staviš u poziciju takvog čoveka koji je ceo radni vek proveo sa vojnicima i pred kraj karijere ga po ko zna kojim kriterijuma postave na to mesto.
Nimalo nije svejedno. Velika je to razlika u poslovima i normalno što se ne snalaze, sto su plašljivi pa ne priznaju neka prava samo da od komandanta sutra ne bi dobili packu.
Taman kad nešto nauče postanu malo samostalni po pravilu ga pomeraju a na to mesto postavljaju novog čoveka pa sve ispočetka. :sad2:

www.sbrkan.blogspot.com
 
To je jedan od problema u komunikaciji kod nasih staresina. Pretpostavljeni misli da je najpametniji i ne slusa nikoga .. ili se potcinjeni plasi pretpostavljenog pa ne sme da kaze ni ono sto misli.. Licno sam gledao i gledam takve stvari i ne moze niko da me ubedi da je to normalno. JA ( naglaseno ) se ne plasim da kazem svoje misljenje svom pretpostavljenom ne zato sto imam nesto sto drugi nemaju vec zato sto mislim da je normalno da ja imam svoje misljenje.. Jesam profesionalac ali razmisljam svojom glavom.. Ovo ode u offtopic pa cu prekinuti :evil:
 

Back
Top