Sposobnosti

Walburga

Poznat
Poruka
8.194
Koliko dobro uspevate da nanjušite situaciju, da li je dobra ili loša?
Da li u većini stvari vidite svoju korist? I da li po njoj delate? Koliko dobro uspevate da nanjušite ljudski karakter i namere? Koliko dobro opažate, uopšte?
Da li se dobro snalazite? Da li primećujete i pravite se ludi o nečemu za šta ne bi ni pretpostavili neki ljudi da vi to znate?
I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili virtuelna - utiče na Vas i kako vi sebe vidite u njoj?
Ajde da se malo pozabavimo nama samima, i ulogom u kojoj se nalazimo, bilo da nam je dodeljena ili smo je sami izabrali.

Ovde su bukvalno potrebni bilo kakvi odgovori, i niko nije pogrešio kako god da shvati temu.
 
Koliko dobro uspevate da nanjušite situaciju, da li je dobra ili loša?

Oh, pa, trudim se da budem što REALNIJA, iako moja realnost je osnovana na pesimizmu, ipak, uvek jasno i konkretno vidim šta je i kako je.

Da li u većini stvari vidite svoju korist? I da li po njoj delate?

Skoro svuda vidim da mogu da izvučem ogromnu korist.
Ali, ne... ne koristim je, ne idem po njoj, radim sve plemenito, ne želim ništa zauzvrat.

Koliko dobro uspevate da nanjušite ljudski karakter i namere? Koliko dobro opažate, uopšte?
Ljudski karakter... verujem da većina ljudi ima tu sposobnost da brzo provali. Ali, samo što mi je potrebno da shvatim namere jeste vreme i informacije. Pre svega, moram da doprem do osobe, da je znam neko vreme, iako je neke lako provaliti na prvi pogled... kako bilo, samo moram da čujem misli i razmišljanja uopšte, tu se krije namera.

Da li se dobro snalazite?
Trudim se. Moram da razmišljam mnogo pre nego nešto učinim, i moram da pogledam sve načine kako bi to moglo da izgleda. Svako radi ono što misli da je najbolje, zar ne?

Da li primećujete i pravite se ludi o nečemu za šta ne bi ni pretpostavili neki ljudi da vi to znate?
Hm, uvek, skoro. Kapiram brzo, donekle, razumem metafore, opet donekle, heh, ali volim da se pravim luda, kako kažem, meni sve mora da se nacrta, odnosno želim da budem sigurna u to što mislim da je istina, uvek se i uverim. ;)

QUOTE]
I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili virtuelna - utiče na Vas i kako vi sebe vidite u njoj?[/QUOTE]

Okolina na mene... ne dam se, utiče loše. Mrzim je, iritira me, pametujem, popujem, pokušavam da je menjam, ali to nije na meni. Ja sam niko. Ja ne smem da morališem. Bilo koja okolina, realna, virtuelna, svaka mi se gadi, svuda ima ljudi, šljama i stoke, svuda su isti. Nigde nije bolje. Ali nema veze, kako bi bilo da smo svi isti?
Ja sebe ni ne vidim u njoj... odnosno, ja sam samo još jedna beznačajna osoba...
 
Ja na primer, kada hoću umem brzo da provalim situaciju. I pri tom se vodim logikom, krećem od onog najjednostavnijeg. Uvek treba da kreneš od najjednostavnijeg, da sada ne crtam zašto.

Kada zapazim neku glupost, a znam da na nju ne mogu da delujem, da ta glupost ne bi išla na moju štetu, a naravno da dolzi iz okoline, ja to pokušavam da preoblikujem u neko morbidno zadovoljstvo. Bolje i to nego bore na čelu i prerano skraćeni živci.
 
Au Walburga, toliko puno pitanja, ne znam na koje bih pre odgovorila...na jedno za pocetak :D
Posedujem tu sposobnost da otkrijem karakter coveka u prvih 5 minuta ( ali cesto i manje ) razgovora ili samo posmatranja, za taj dar sam zahvalna, jer mi zaista dosta pomaze u zivotu.
Mada kod retkih osoba nailazim na poteskoce, zasto je to tako, da li zato sto smo slicni ili...? Nisam jos potvrdila odgovor :think:
 
Ja na primer, kada hoću umem brzo da provalim situaciju. I pri tom se vodim logikom, krećem od onog najjednostavnijeg. Uvek treba da kreneš od najjednostavnijeg, da sada ne crtam zašto.

Kada zapazim neku glupost, a znam da na nju ne mogu da delujem, da ta glupost ne bi išla na moju štetu, a naravno da dolzi iz okoline, ja to pokušavam da preoblikujem u neko morbidno zadovoljstvo. Bolje i to nego bore na čelu i prerano skraćeni živci.

Ukratko,umesto da se prepires sa budalom,ti ga podjeb.....s? Da,uhvatio sam i sam sebe par puta da to radim. Mada ne volim to cesto da radim zato sto u drustvu u kojem sam se kretao do skoro,JA sam bio budala koja prica nebuloze,a ustvari sam pokusavao da ulijem neki osecaj vrednosti i casti,ljudima kojima je najvaznije koga ce sutra u diskoteci pokupiti i po...sedovati.
Mogu vam sa zadovoljstvom reci da sam prestao da budem budala. Sada pametujem samo pred pametnim ljudima. Ura za mene.:gace:
 
Ukratko,umesto da se prepires sa budalom,ti ga podjeb.....s? Da,uhvatio sam i sam sebe par puta da to radim. Mada ne volim to cesto da radim zato sto u drustvu u kojem sam se kretao do skoro,JA sam bio budala koja prica nebuloze,a ustvari sam pokusavao da ulijem neki osecaj vrednosti i casti,ljudima kojima je najvaznije koga ce sutra u diskoteci pokupiti i po...sedovati.
Mogu vam sa zadovoljstvom reci da sam prestao da budem budala. Sada pametujem samo pred pametnim ljudima. Ura za mene.:gace:

U pravu si, tu smo negde ti i ja.
:kolac:

Postoji li nešto što vas je začudilo kod vas samih?
 
Zacudilo me je koliko umem da budem bezosecajan.
Umrla mi je tetka pre mesec i po dana.Vrlo bliska tetka.
Na sahrani nisam ni suzu pustio. Jednostavno nisam mogao. Skamenilo mi se lice i nisam mogao da placem. Cak sam i pricao viceve nekim prijateljima nakon sahrane. A vrlo mi je bliska bila tetka.:eek:
 
Zacudilo me je koliko umem da budem bezosecajan.
Umrla mi je tetka pre mesec i po dana.Vrlo bliska tetka.
Na sahrani nisam ni suzu pustio. Jednostavno nisam mogao. Skamenilo mi se lice i nisam mogao da placem. Cak sam i pricao viceve nekim prijateljima nakon sahrane. A vrlo mi je bliska bila tetka.:eek:

Znam ja to, prosto prestaješ da pridaješ značaj nebitnim slučajevima. Ta tetka ti je možda rodbinski bila jako bliska, ali ti osim krvne veze s njom nisi imao ništa više. Ti nisi sposoban da se pretvaraš, kao ni ja. Meni što na umu to na drumu.
 
Pa nije bas da mii je bila bliska samo po rodbinskoj vezi. Cesto smo dolazili jedni do drugih i mali milion puta me izvlacila iz nevolja i vrlo mi je bila draga osoba. Ali jednostavno,nisam mogao da placem. Ne vidim svrhu u plakanju.
 
Koliko dobro uspevate da nanjušite situaciju, da li je dobra ili loša? Loše
Da li u većini stvari vidite svoju korist? ni slučajno
I da li po njoj delate? shodno gornjem - ne
Koliko dobro uspevate da nanjušite ljudski karakter i namere? prilično
Koliko dobro opažate, uopšte? solidno
Da li se dobro snalazite? ne baš
Da li primećujete i pravite se ludi o nečemu za šta ne bi ni pretpostavili neki ljudi da vi to znate? naravno
I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili virtuelna - utiče na Vas i kako vi sebe vidite u njoj? malo ili ni malo ne utiče
.
 
Ovde su bukvalno potrebni bilo kakvi odgovori, i niko nije pogrešio kako god da shvati temu.

..e ovo me je povuklo da odgovorim.. :mrgreen:

Koliko dobro uspevate da nanjušite situaciju, da li je dobra ili loša?

..intuitivno znam, razum se nekad buni, nekad je zabavljen drugim stvarina..

Da li u većini stvari vidite svoju korist? I da li po njoj delate?

..ne u vecini..a iako je vidim, chesto su mi bitni drugi momenti...

Koliko dobro uspevate da nanjušite ljudski karakter i namere?

..retko sam se prevarila..i u tih par retkih situacija,
kasnije sam sasvim lako mogla da vidim shta me je navelo da napola zatvorim
ochi i vidim samo ono shto sam zelela da vidim..

Koliko dobro opažate, uopšte? Da li se dobro snalazite?

..opazam, ali vishe nego povremeno odreagujem loshe..
..tachnije nikako..
..i uvek znam kasnije shta je trebalo da kazem ili uradim..
..sreca pa bar zalim shto nisam, a ne shto nisam drugachije..

Da li primećujete i pravite se ludi o nečemu za šta ne bi ni pretpostavili neki ljudi da vi to znate?

..chesto...odolevam i provokacijama, ako ne vidim razlog za delovanje..

I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili
virtuelna - utiče na Vas i kako vi sebe vidite u njoj?

..verovatno utiche, ali ne protivno mojoj volji i obichno u skladu sa nekim stremljenjima
koja su chekala pogodno okruzenje da se ispolje..
 
Koliko dobro uspevate da nanjušite situaciju, da li je dobra ili loša?
Dobro procenjujem,ali cesto svejedno idem ka tome ako procenim da je losa,jer kao necu da imam predrasude,mozda nije toliko lose,mozda se varam...optimista,sta cu. :)


Da li u većini stvari vidite svoju korist? I da li po njoj delate?
Ne,najvise se gadim takvih ljudi.
Naravno da se moramo boriti za sebe i svoje ciljeve,ali ako zivot shvatis kao konstantnu borbu i grabis sta stignes,promasio si poentu.

Koliko dobro uspevate da nanjušite ljudski karakter i namere? Koliko dobro opažate, uopšte?
Imam sesto culo :) Nije ljude tesko procitati,manje vise su svi na izvol'te,samo ih trebas saslusati i gledati,a to je mnogima tesko jer uglavnom su fokusirani na sebe.

Da li se dobro snalazite? Da li primećujete i pravite se ludi o nečemu za šta ne bi ni pretpostavili neki ljudi da vi to znate?
Ponekad. Kad mi nije stalo do tih ljudi i odredjene situacije.Nemam potrebu da isterujem istinu po svaku cenu.

I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili virtuelna - utiče na Vas i kako vi sebe vidite u njoj?
Zavisi.Naravno da osobe koje volim imaju uticaja na mene i moje postupke,ali nebitni ljud,komsije,poznanici...ne da me ne doticu,nego se obradujem kad vidim koliko nemam dodirnih tacaka sa vecinom.
 
Oh, pa, trudim se da budem što REALNIJA, iako moja realnost je osnovana na pesimizmu, ipak, uvek jasno i konkretno vidim šta je i kako je.



Skoro svuda vidim da mogu da izvučem ogromnu korist.
Ali, ne... ne koristim je, ne idem po njoj, radim sve plemenito, ne želim ništa zauzvrat.


Ljudski karakter... verujem da većina ljudi ima tu sposobnost da brzo provali. Ali, samo što mi je potrebno da shvatim namere jeste vreme i informacije. Pre svega, moram da doprem do osobe, da je znam neko vreme, iako je neke lako provaliti na prvi pogled... kako bilo, samo moram da čujem misli i razmišljanja uopšte, tu se krije namera.


Trudim se. Moram da razmišljam mnogo pre nego nešto učinim, i moram da pogledam sve načine kako bi to moglo da izgleda. Svako radi ono što misli da je najbolje, zar ne?


Hm, uvek, skoro. Kapiram brzo, donekle, razumem metafore, opet donekle, heh, ali volim da se pravim luda, kako kažem, meni sve mora da se nacrta, odnosno želim da budem sigurna u to što mislim da je istina, uvek se i uverim. ;)

QUOTE]
I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili virtuelna - utiče na Vas i kako vi sebe vidite u njoj?

Okolina na mene... ne dam se, utiče loše. Mrzim je, iritira me, pametujem, popujem, pokušavam da je menjam, ali to nije na meni. Ja sam niko. Ja ne smem da morališem. Bilo koja okolina, realna, virtuelna, svaka mi se gadi, svuda ima ljudi, šljama i stoke, svuda su isti. Nigde nije bolje. Ali nema veze, kako bi bilo da smo svi isti?
Ja sebe ni ne vidim u njoj... odnosno, ja sam samo još jedna beznačajna osoba...[/QUOTE]

Svega mi, da si mi bilzu osamarila bih te zbog ovoga. Ma kakva da si, treba da postujes sebe, makar toliko da ne mislis da si NIko (jos se i rimuje :) )
NIje da nema istine u ostatku sto si napisala, ali si me sa ovim stvarno iznervirala. :ljutko:
 
Okolina na mene... ne dam se, utiče loše. Mrzim je, iritira me, pametujem, popujem, pokušavam da je menjam, ali to nije na meni. Ja sam niko. Ja ne smem da morališem. Bilo koja okolina, realna, virtuelna, svaka mi se gadi, svuda ima ljudi, šljama i stoke, svuda su isti. Nigde nije bolje. Ali nema veze, kako bi bilo da smo svi isti?
Ja sebe ni ne vidim u njoj... odnosno, ja sam samo još jedna beznačajna osoba...

Svega mi, da si mi bilzu osamarila bih te zbog ovoga. Ma kakva da si, treba da postujes sebe, makar toliko da ne mislis da si NIko (jos se i rimuje :) )
NIje da nema istine u ostatku sto si napisala, ali si me sa ovim stvarno iznervirala. :ljutko:

Hm, ošamarila bi me zbog svog sopstvenog mišljenja o sebi?
Prvo, to nije tvoja stvar, drugo, zabole me što sam te iznervirala.
Ali, daj da se objasnim.
Ja poštujem sebe. Imam ponos.
Ali taj ponos nije onaj kao da mislim da sam iznad drugih, da mislim da sam bolja i vrednija.
Pa, možda i jesam. Imam principe, moralne stavove, plemenite namere. No, niko nije savršen niti svetac.
Ljudi su šljam. Neko manji, neko veći. A i ja sam čovek/žena, poštujem sebe, jašta, ali kao što bih rekla za bilo koga, ko je običan čovek da menja nešto na svetu? Niko.
 
To da postujes sebe je suprotno od mislljenja da si niko.
I ljudi mijenjaju nesto u svijetu, nesto na gore, nesto na bolje ali mijenjaju.
A ovo za samar sam napisala bzvz, ali sad cu ti napisati ovo- ne volim osobe kojima je cijeli svijet kriv za nesto. Djelovala si mi ok, prijatelji smo na krsti, moj komentar nije bio zlonamjeran, bilo mi je ruzno jer sam iz tvog posta vidjela koliko si ogorcena i stekla sam utisak da se ne postujes jer kazes da si Niko. To nije samopostovanje.
 
Poslednja izmena:
To da postujes sebe je suprotno od mislljenja da si niko.
I ljudi mijenjaju nesto u svijetu, nesto na gore, nesto na bolje ali mijenjaju.
A ovo za samar sam napisala bzvz, ali sad cu ti napisati ovo- ne volim osobe kojima je cijeli svijet kriv za nesto. Djelovala si mi ok, prijatelji smo na krsti, moj komentar nije bio zlonamjeran, bilo mi je ruzno jer sam iz tvog posta vidjela koliko si ogorcena i stekla sam utisak da se ne postujes jer kazes da si Niko. To nije samopostovanje.

Ja to kažem za sve.
Meh, možda je i istina, možda i ne poštujem sebe.
Pa, nije mi baš ceo svet kriv, ali eto, ne volim ga, da budem blaga koliko mogu.
 
Uh mrzi me sad da smaram ali primer ukucana velikog brata..gde u startu provalim ko je kakav i ne pamtim da sam pogresio u proceni..da li su dobre osobe..zle..zavidne..smirene..foliranti itd
 
Koliko dobro uspevate da nanjušite situaciju, da li je dobra ili loša?Koliko dobro uspevate da nanjušite ljudski karakter i namere?Koliko dobro opažate, uopšte?

Vlo dobro,.... objektivnim posmatranjem, instiktima .... sto se kasnije i da potvrditi.
Da li u većini stvari vidite svoju korist? I da li po njoj delate?
Zavisi od toga da li sam ja uzrok ili posledica te situacije, i na osnovu toga i delam.
Da li primećujete i pravite se ludi o nečemu za šta ne bi ni pretpostavili neki ljudi da vi to znate?
Da....Uglavnom kada zelim da proverim kako ta osoba vidi nas odnos, tj mene, i naravno odmah na osnovu i posle toga i reagujem....
I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili virtuelna - utiče na Vas
Trudim se da je sagledavam realno i objektivno....Tako da na osnovu tih informacija i delam na nju
i kako vi sebe vidite u njoj?
Kao srcanu osobu, izbrusenu vestinom/tehnikom/iskustvom/znanjem, koja je nekada tolerise, a nekada ne, nekada joj se prilagodi, a nekada nju prilagodjava sebi....
Ajde da se malo pozabavimo nama samima, i ulogom u kojoj se nalazimo, bilo da nam je dodeljena ili smo je sami izabrali.
Ulogu, covek, sam bira.....problemi nastaju, kada krene da je podrzava stavovima, ali ne i delima
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Koliko dobro uspevate da nanjušite situaciju, da li je dobra ili loša?

У принципу умем да њушкам,али превлада мој урођени песимизам.

Da li u većini stvari vidite svoju korist? I da li po njoj delate?

У већини.Не корист у само материјалном смислу,чак уопште.Зашто бих радила нешто ако од тога немам ништа?

Koliko dobro uspevate da nanjušite ljudski karakter i namere?

Како кад.Како код кога.

Koliko dobro opažate, uopšte?

Опажам неке ствари које мене интригирају,а неке за које бисмо помислили да сви виде ја занемарим.

Da li se dobro snalazite?

Бојим се да ово питање не разумем пошто није прецизирано на какво се сналажење мисли.
Вероватно на непријатне ситуације.
Кад сам у небраном грожђу лако се извлачим не знам како.Смишљам свашта нешто (што не значи да лажем) да би непријатна ситуација прошла.

Da li primećujete i pravite se ludi o nečemu za šta ne bi ni pretpostavili neki ljudi da vi to znate?

Апропо користи о којој сам писала,неке ствари чувам за себе јер не видим зашто бих то говорила наоколо.

I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili virtuelna - utiče na Vas i kako vi sebe vidite u njoj?

Волим да чујем сугестије и ако сматрам да су квалитетне обавезно их испоштујем (у недостатку боље речи).

Ajde da se malo pozabavimo nama samima, i ulogom u kojoj se nalazimo, bilo da nam je dodeljena ili smo je sami izabrali.

Ја се забављам собом самом јер су ми људи константно занимљиви а ја сам себи од свих људи најближа.:D

А кад кажеш улога,ја,најпре,мислим на живот.
Биће да нам је та улога додељена.;)

Ovde su bukvalno potrebni bilo kakvi odgovori, i niko nije pogrešio kako god da shvati temu.

Јесте онај који буде писао о температури погодној за печење пилића.:hahaha::p

Чини ми се да никад нисам написала дужи пост.:)
 
Poslednja izmena:
Koliko dobro uspevate da nanjušite situaciju, da li je dobra ili loša?
veoma losha procena, no pokushavam popraviti to.


Da li u većini stvari vidite svoju korist? I da li po njoj delate?
trudim se :)
Koliko dobro uspevate da nanjušite ljudski karakter i namere? Koliko dobro opažate, uopšte?
vrlo dobro procenjujem ljude i umem da manipulishem njima, iako to retko vrlo chinim.
Da li se dobro snalazite? Da li primećujete i pravite se ludi o nečemu za šta ne bi ni pretpostavili neki ljudi da vi to znate?
ponekad :D
I poslednje najbitnije pitanje, koliko okolina - bilo u realnom životu ili virtuelna - utiče na Vas i kako vi sebe vidite u njoj?
veoma utiche, a kako vidim, to cemo drugi put.
inache, budala je onaj koji ne obraca pazhnju na okolinu.
 

Back
Top