ajd dajte savet

akassa

Zainteresovan član
Poruka
140
e ovako da pocnem.udata sam vec 3 godine,imam dva sina.dosla sam ovde u svedsku gde nikog neznam,gde su ljudi totalno nedruzeljubivi.nema ko osim muzevljeve porodice da mi dodje i jedino kod njih idem.s obzirom da sam u srbiji neprekidno bila u drustvu i nikad mi nije bilo dosadno,ovde mi je uzas toliko da se mnogo lose osecam.ali ja mislila-ja njega volim pa cu s njim bilo gde.e sad posto je on ovde odrastao,potpuno ima isti karakter kao ove neumne svede.prva polovina godine od kad smo se vencali,bila je super.e posle je doslo do totalnog preokreta.kad sam se porodila,morala sam sama i da perem,i da ne davim mnogo sve sam radila sama,sto i nije neki problem posto sam ranije radila poljoprivredu i bilo mi je teze to nego sve ovo.e sad bih se ja toj poljoprivredi vrlo rado vratila.razumem ja,sve je to zenski posao,ali da me on ne pita mogu li ja sve iako sam se tek porodila.nego ni to nije tako strasno.kasnije,sve slabije sexa,kad ga spopadam,bezi ko oprljen,on je uvek umoran,on radi ****** 8 sati dnevno.5 dana u nedelji.ne moze ni da me poljubi.ali on ima jedan xbox ako znate sta je to.to mu je najveca ljubav,pored kompjutera i motora.nista strasno da ja ne moram sama da cuvam dva deteta(1,5 god i drugi ima 3 meseca),da sve bude cisto,spremljeno,oprano.....ali izdrzala bih ja sve to.nego.ja mislim da svaki otac kad dodje s posla,valjda treba ili pozeli da poljubi svoju decu i da se poigra s njima.ajd zenu ko sisa.ali on decu ni ne vidi,pogotovu ono starije,nije bitnoako placu ili su gladni,mada ja ne bih dozvolila da mi deca trpe,nikad ni jedno nije izveo napolje da se poigra ili da ga proseta i kad ga teram,obicno nastane svadja.on je umoran i zato mora da se igra na tom xboxu za koji jedna igrica kosta 50-60 evra a deci ne kupi ni cokoladu.kad mu se deca rodila on nije hteo ni da me poljubi a stalno prica kako me voli.svuda ide bez nas a kad mi idemo u setnju,nece s nama.stalno govori kako mu je lepse bilo dok je bio sam i da mi treba da idemo stalno kod njegovih da se on izigra i da radi sta hoce(tv,komp..)proplakala sam sve zivo a on mi lepo kaze da ga boli k...c sto ja placem.e sad ja sam (nije da se hvalim )ali poprilicno zgodna 55 kg posle dva porodjaja dok on sad ima128 kg.tako da ne razumem zasto on bezi od mene,zasto nam ne poklanja ni malo paznje,pa ako neko njega moze da razume neka mi kaze da vidim sta je to u njegovoj glavi.ja se max trudim ali psihicki vise ne mogu da izdrzim sve to.izvinite na ovolikoj prici ali htela sam sve da objasnim.ima jos puno toga ali da ne davim vise.treba mi samo savet kako da izdrzim.uhvatila me neka depresija,nemam s kim da popricam,nemam s kim da se druzim i zivot mi je sranje.unapred hvala
 
Једноставно му се не свиђаш и вероватно нема осећај припадности са тобом и твојом децом. Тражи новог мужа, тог нећеш преваспитати преко ноћи.
 
Situacija jeste bezveze.

Da ti je dosadno to jeste sigurno, posto sam i ja dosao u Svicarsku pre par godina i moram priznati da su ljudi isto tako jako nedruzivi i trebalo je malo vremena da se naviknem na sav taj sistem. Kad pomislim dok sam dole bio, nije bitno koji dan je to, na ulicama imas ljudi i ljudi, hodaju, setaju, kafici puno...a ovde posle 17h nemas zivu dusu nigde! To coveka ubi u pojam...ali moraces se naviknuti na taj sistem.
Zasto je tvoj muz takav mogu ti od prilike reci. Znaci Balkanac koji je rodjen i odrastao u inostranstvu je najgori. Pocevsi od karaktera pa do neznam ni ja.. Znaci pokupili su sve najgore sa obe strane.
To sto on misli da je njemu lepse bilo dok je bio sam, to cisto sumnjam. Probaj mu jednom neoprati i opeglati, reci mu slobodno " e ovako ne ide vise". Znaci i on je roditelj kao i ti. Sto se tice dece. On ima iste obaveze kao i ti i nikakav x box ili bilo sta nesme da mu bude na prvom mestu. Porodica prvo, pa sve ostalo. To sto on radi 8 i vise sati dnevno, ja licno verujem da je taj covek umoran. Znam kako je raditi, radio sam ja i dole, ali nista se ne moze porediti sa poslovima u inostranstvu. Ne znam sad tacno kako je kod tebe tu, ali u Svicarskoj se iskreno jako namucis. Naravno zavisi od svega kakav posao imas. Ali po njegovom ponasanju, izvini, neverujem bas da je neka inteligencija.
U svakom slucaju morate obavezno popricati o svemu. Znaci ako on nije dovoljno pametan da shvati da gresi, TI nemoj da trpis, nego ga lepo pozovi, sedite i u 4 oka probajte to srediti. Dali je on uopste svestan koliko bi on TEK obaveza imao, da mu das razvod braka? Dali je on svestan da bi morao traziti JOS JEDAN POSAO, samo da bi mogao preziveti, jer bi vas 3 prvo morao izdrzavati i placati TEBI alimente, sto za tebe sto za decu. Informisi se dobro kakva prava imas, i ako bude doslo do nekakvih komplikacija u svakom slucaju i da se razvedete, ja licno verujem da ces ti pre naci nekoga nego on. Ne mora on misleti, zato sto te je doveo sa poljoprivrede u svedsku da moze da radi sta mu srce pozeli, da te tretira kao roba. Nije da on tebe vise ne voli, nego su nasi ljudi takvi. On misli da je momak od 20 godina...a sigurno su ga njegovi tako odgojili da misli, " ok sad sam je doveo odozdo, pa neka radi bar po kuci ovo, svejedno drugo nista i nezna". Stvarno vidjao sam slucajeve i ovde gde se ti ljudi stvarno kretenski ponasaju prema suprugama...ono kao da su stvarno samo masine za radjanje i ciscenje stana.
U svakom slucaju, znaci moras sa njim obavezno popricati, reci mu slobodno u facu sta ti se ne svidja i sta zelis da promenis, nemoj da places, plac nije resenje, to njemu samo daje jos vise morala da to radi. Ponasaj se i ti drveno prema njemu...nemoj da mu radis sto si dosad, opeglaj sebi i deci, njemu nemoj.
Znam da se verovatno plasis, jer on radi a ti ne...mislis, on vas uzdrzava, ali uopste nije tako.
Pitaj ga samo koliko kosta jedna cistacica u svedskoj, koja ce mu svaki dan prati, peglati, kuhati, paziti na decu, pa neka razmisli sta radi ili bi mu ja poceo sve to naplacivati!

Fin pozdrav i nema sta da se brines....

PS: U svim tim zemljama zene imaju tolika prava da ti prosto nemas razloga za brigu, a njega mozes bukvalno ruinirati.

i jos jednom PS: osecam se ko baba neka sad:D dajem savete ko curica:D


poz

devil
 
Poslednja izmena:
To sve je posledica toga sto si se udala i jos gore rodila decu nekome koga ne poznajes...

Kada si se vec zayebala, gledaj da ga opletes po dzepu dobro, jer te jedino tako nikada nece zaboraviti...
 
Ne znam šta bih ti rekla...
Žao mi je što si se našla u takvoj situaciji, ali kada odeš u drugu državu, gde nemaš nikoga, nemaš nikakav plan.... ne možeš ni očekivati bog zna šta...
Meni se čini da se on iživljava jer mu se može, jer zna da si ti sama, nezaštićena, zavisiš od njega, nemaš nikoga da ti pomogne, nemaš mogućnost da mu uzvratiš.
Očito da je svestan da nisi u stanju da mu se suprotstaviš...

Mogu ti samo reći da to što vam se dešava je prilično uobičajeno. Zaređali ste dvoje sitne dečice, to je ogroman napor i smor za organizam, pogotovo za samoživi organizam kakav je on. Mnogi muškarci misle da je dovoljno da oplode ženu i tu se njihov zadatak završava.
Odjednom ih lupi stvaran život i to im se ne sviđa....
Moguće da je to samo kriza koja će proći, ali jako puno zavisi od tebe. Moraš to izdržati dok deca malo ne ojačaju, kada se frka oko njih stiša. Biće manje tenzije, pa ćete imati više vremena samo za vas dvoje.... Nadam se da je tako...
 
Neko jednostavno nije stvoren da bude roditelj, to se desava i kod jedinki u zivotinjskom svetu pa i u nasoj ljudskoj vrsti. Tvoj muz je jedan od njih ili je samo malo samoziv i razmazen. Bilo kako bilo tebi je zaista tesko i treba da menjas stvari koje zelis i mozes promeniti, one koje promeniti ne mozes ti ih ili prihvati ili idi.
Ali pre nego se odlucis na neke velike, zivotne korake moras biti sigurna da si pokusala sve, od toga da razgovaras sa njim otvoreno i zrelo do toga da se mozda posavetujes i sa njegovom porodicom ( nisi napisala u kakvim ste odnosima, ali mala je verovatnoca da ce vam zeleti zlo). Posle toga ako ne ide, ne ide.
I jos nesto, njegovih 128 kg nisu cinjenica preko koje mozes preci olako kad razmisljas zasto on ceo dan sedi, ne seta, ne igra se sa decom, ima slabiju zelju za seksom. Neki ljudi bez problema nose svoju masu ali on je mlad covek i mozda mu toliki kg zaista prestavljaju problem i psihicki i fizicki.
 
Jadna ti. Ziveti u inostranstvu je jako tesko, cak i u idealnim uslovima, a ovo sto si ti opisala je bas tuzno. Da li je tvoj muz Svedjanin, ili je samo u Svedskoj jako dugo? Mozda je odlepio od te hladne i depresivne zemlje, a i ti ces, ako se situacija nastavi. Moras da nadjes prijatelje, i to ljude sa drugog podneblja - nase, Italijane, Arape - ljude koji umeju da se druze na nacin na koji si navikla... Ne znam sta da ti kazem, osim da bas saosecam sa tobom.
 
Zeno, nije ti lako.
Ja bih zse od takvog razvela
Ne brine o sexu, o meni, o deci - za koj ce mi moj?
i nasla onog koji ce da brine
I budi srecna sto dobro izgledas

prvo, svakako treba da razgovarate i da mu kazes sve sta ti smeta i sta ti je na dusipa ako vidis da taj covek zaista bezi od iskrenosti i svoje srece, ti si sve ucinila sto je bilo do tebe
posle ttoga mislim da nema potrebe da gubis vreme sa nekim koga kao sto kazes boli k....c
 
Draga moja, bas ti je teska prica...i bas mi je zao...iz perspektive posmatraca je uvek lako pricati i ja bih sad rekla da bih ga ostavila bez razmisljanja...ali, malcice je drugacije u praksi...u svakom slucaju zelim ti da se sto pre izvuces iz te agonije...
 
Lako bi bilo ostaviti ga da su u vezi, pa da ne ide...Spakuje kofere i nazad u Srbiju... Al kad su deca tu sve postaje mnogo komplikovanije... Možda da pokušaš da porazgovaraš sa njegovom majkom, da joj sve ispričaš... Verujem da ti je užasno teško jer nemaš nikoga tamo, nijednu drugaricu... Ako se takvo ponašanje i dalje nastavi, jer on je prava svinja, najblaže rečeno, a ne može da ti kaže da mu se ne sviđaš, šta on misli, da bi mogao da prođe bolje... ti uzmi tu decu, spakuj kofere, i nazad u Srbiju..Mlada si, pa biće još mnogo drugih, ne misli da su deca prepreka... Ima sigurno toliko muškaraca koji bi voleli tebe a samim tim i tvoju decu :) Zelim ti puno sreće!!!
 
Zeno, nije ti lako.
Ja bih zse od takvog razvela
Ne brine o sexu, o meni, o deci - za koj ce mi moj?
i nasla onog koji ce da brine
I budi srecna sto dobro izgledas

prvo, svakako treba da razgovarate i da mu kazes sve sta ti smeta i sta ti je na dusipa ako vidis da taj covek zaista bezi od iskrenosti i svoje srece, ti si sve ucinila sto je bilo do tebe
posle ttoga mislim da nema potrebe da gubis vreme sa nekim koga kao sto kazes boli k....c

Joj draga, ajde budimo realni... Kako da digne glavu pored dvoje male dece? Nema ničiju pomoć, NIČIJU! Treba da se razvede i ode od njega, a nema leba da jede bez njega. On je izdržava... O tome je on i razmišljao kad ju je doveo, a ona očito nije...

Školski primer zaljubljivanja do imbecilnosti....
 
A papiri tj status u Svedskoj? Verovatno do sad vec imas neki papir, nisi ilegalno tamo? Mozes li da radis ili za ne daj boze, da budes na socijalnoj pomoci ako dodje do toga da moras da ga ostavis?
Kakvo im je medicinsko/socijalno tamo? Imas li prava na psihijatra ili psihologa, mislim da bi ti koristilo, pogotovo ako je besplatno.
Da li drzava nudi dadilje tj placenu pomoc u kuci preko socijalnog? (da mozes malo da mrdnes, da nisi stalno u kuci).

Ja bih se na tvom mestu raspitala u vezi svega sto nudi drzava a sto moze da ti bude od bilo kakve pomoci trenutno a i za ubuduce. Mislim da je Svedska po tom pitanju dobro organizovana i da imas kome da se obratis, pogotovo ako su ti papiri kako treba.
 
depresija.:confused:
sto se posla tice, ne bi ti bilo bolje ni da si ovde, malo je muskaraca koji mogu da se nose sa dvoje male dece..samo se iskljuce, i gotovo..
tuga, tuga..
nema tu pametnog saveta:(
 
Dobar savet Beso, jedino je pitanje da li ona od države može bilo šta da dobije sada kada je udata i zbrinuta, kao i deca...
Nemam pojma kako to funkcioniše i da li ima mogućnost da prima bilo kakve pare od države, tj. da li ima šta da šteka...
Verovatno bi trebala da podnese zahtev za razvod braka, ali šta dalje?
Sa dvoje male dece u neko prihvatilište jer će je verovatno muž izbaciti na ulicu?
Bolje da sedi kući za sada, bar dok malo ne odrastu...
 
udata sam vec 3 godine
Kako je moguce da nisi stekla bar poznanike za 3 godine?
Jer ako si zaista toliko introvertna, onda si ti mnogo vise nego materijalno ovisna o svom suprugu :thumbdown:

Razumem sta znaci i drugaciji i hladni ali TRI GODINE... ja bih od veverice nacinila drugaricu za to vreme + uspela da se posvadjam :hahaha:

Ako nema ljubavi, ti ne osecas da ces se ikad asimilovati, imas potpunu moc u pravnom i materijalnom smislu da ga skrckas, sto i treba da uradis zarad te dece. Pretpostavljam da je alimentacija regulisana tako sto se po automatizmu skida sa racuna i prebacuje na tvoj, kad to regulises dodji negde gde te vole i gde osecas pripadnost. U Srbiji ce ti te pare biti dovoljne dok se ne vratis poslu koji god da je.
 
Verovatno bi trebala da podnese zahtev za razvod braka, ali šta dalje?
Sa dvoje male dece u neko prihvatilište jer će je verovatno muž izbaciti na ulicu?
Boze koje predrasude. Pa sta, ako neko podnese zahtev za razvod braka mora odmah da izadje iz kuce?
Bolje da sedi kući za sada, bar dok malo ne odrastu...
Sta dobija time sto joj deca imaju 5, 7 ili 9 godina?
Produzice svoju agoniju, iscrpece energije kol'ko ni termoelektrana ne napravi, uci ce u fast aging proces, ispunice se nezadovoljstvom, istraumirace decu koja su u tim godinama svesna sta se desava + odrastace u okolnostima gde je mama rob a tata retard s kojim se tuku za komp

Ni 1 problem se cekanjem ne resava.

Sto pre ovaj postane proslost neko s kim ce zaista deliti zivot mozda pre naidje.
 
Kako je moguce da nisi stekla bar poznanike za 3 godine?
Jer ako si zaista toliko introvertna, onda si ti mnogo vise nego materijalno ovisna o svom suprugu :thumbdown:

Razumem sta znaci i drugaciji i hladni ali TRI GODINE... ja bih od veverice nacinila drugaricu za to vreme + uspela da se posvadjam :hahaha:

Ako nema ljubavi, ti ne osecas da ces se ikad asimilovati, imas potpunu moc u pravnom i materijalnom smislu da ga skrckas, sto i treba da uradis zarad te dece. Pretpostavljam da je alimentacija regulisana tako sto se po automatizmu skida sa racuna i prebacuje na tvoj, kad to regulises dodji negde gde te vole i gde osecas pripadnost. U Srbiji ce ti te pare biti dovoljne dok se ne vratis poslu koji god da je.

Od te 3 godine, pola je provela sam malim bebama bez ičije pomoći. Verovatno nemaš dece, pa nemaš pojma šta to znači.
A inače živo me interesuje kako bi našla prijatelje... Da li bi išla po ulici i vukla ljude za rukav? Kako se to radi u stranoj zemlji gde ne znaš nikoga, muž te nigde ne vodi i ni sa kim ne upoznaje?
Stvarno me interesuje, jer ja sam prilično društvena osoba. Ali nemam pojma kako bi u ovakvoj situaciji stekla prijatelje u zemlji gde je druželjubivost loša osobina...
 
e stvarno sam se smorila zbog price :confused:

stalno govori kako mu je lepse bilo dok je bio sam
al ovo mu je vrhunac :eek: pa ako mu je lepse bilo dok je bio sam koji moj se zenio i pravio decu :eek:
pa taj je da ga sa sve xboxom posaljes nazad kevi na sisu :eek:

ej covek sa porodicom i malom decom da se bavi igricama kad se vrati kuci :eek:
 
e ovako da pocnem.udata sam vec 3 godine,imam dva sina.dosla sam ovde u svedsku gde nikog neznam,gde su ljudi totalno nedruzeljubivi.nema ko osim muzevljeve porodice da mi dodje i jedino kod njih idem.s obzirom da sam u srbiji neprekidno bila u drustvu i nikad mi nije bilo dosadno,ovde mi je uzas toliko da se mnogo lose osecam.ali ja mislila-ja njega volim pa cu s njim bilo gde.e sad posto je on ovde odrastao,potpuno ima isti karakter kao ove neumne svede.prva polovina godine od kad smo se vencali,bila je super.e posle je doslo do totalnog preokreta.kad sam se porodila,morala sam sama i da perem,i da ne davim mnogo sve sam radila sama,sto i nije neki problem posto sam ranije radila poljoprivredu i bilo mi je teze to nego sve ovo.e sad bih se ja toj poljoprivredi vrlo rado vratila.razumem ja,sve je to zenski posao,ali da me on ne pita mogu li ja sve iako sam se tek porodila.nego ni to nije tako strasno.kasnije,sve slabije sexa,kad ga spopadam,bezi ko oprljen,on je uvek umoran,on radi ****** 8 sati dnevno.5 dana u nedelji.ne moze ni da me poljubi.ali on ima jedan xbox ako znate sta je to.to mu je najveca ljubav,pored kompjutera i motora.nista strasno da ja ne moram sama da cuvam dva deteta(1,5 god i drugi ima 3 meseca),da sve bude cisto,spremljeno,oprano.....ali izdrzala bih ja sve to.nego.ja mislim da svaki otac kad dodje s posla,valjda treba ili pozeli da poljubi svoju decu i da se poigra s njima.ajd zenu ko sisa.ali on decu ni ne vidi,pogotovu ono starije,nije bitnoako placu ili su gladni,mada ja ne bih dozvolila da mi deca trpe,nikad ni jedno nije izveo napolje da se poigra ili da ga proseta i kad ga teram,obicno nastane svadja.on je umoran i zato mora da se igra na tom xboxu za koji jedna igrica kosta 50-60 evra a deci ne kupi ni cokoladu.kad mu se deca rodila on nije hteo ni da me poljubi a stalno prica kako me voli.svuda ide bez nas a kad mi idemo u setnju,nece s nama.stalno govori kako mu je lepse bilo dok je bio sam i da mi treba da idemo stalno kod njegovih da se on izigra i da radi sta hoce(tv,komp..)proplakala sam sve zivo a on mi lepo kaze da ga boli k...c sto ja placem.e sad ja sam (nije da se hvalim )ali poprilicno zgodna 55 kg posle dva porodjaja dok on sad ima128 kg.tako da ne razumem zasto on bezi od mene,zasto nam ne poklanja ni malo paznje,pa ako neko njega moze da razume neka mi kaze da vidim sta je to u njegovoj glavi.ja se max trudim ali psihicki vise ne mogu da izdrzim sve to.izvinite na ovolikoj prici ali htela sam sve da objasnim.ima jos puno toga ali da ne davim vise.treba mi samo savet kako da izdrzim.uhvatila me neka depresija,nemam s kim da popricam,nemam s kim da se druzim i zivot mi je sranje.unapred hvala


Prvo - Iz tvoje priče mi deluje da si se udala za "potpunog stranca", odnosno čoveka koga ne poznaješ. Pretpostavljam da niste imali vremena da jedno drugo upoznate i da ste se venčali, takoreći, "na neviđeno". Ovo sad je cena koju plaćaš za taj nepromišljen postupak.

Drugo - Muž ti je totalni kreten. Iz onoga što si napisala zaključio bih da je u pitanju sebična i egositična osoba, koja uopšte nije u stanju da vodi porodični život. Njegovo ponašanje koje si opisala, trpela bi samo blesava osoba.

Treće - Ukoliko pokušavaš da ga promeniš, treba odmah da ti bude jasno da to sigurno nećeš uspeti. Ljudi se teško menjaju, tako da treba da razmisliš da li želiš da ostatak života provedeš sa takvom osobom u takvim uslovima. Lepo je to da neko pokuša da očuva brak, i zaista treba sve pokušati ne bi li se izbegao razvod, ali i tu postoje granice. Nekad je zaista bolji i dobar razvod nego loš brak. Vidim da si u ovom braku veoma nesrećna i nezadovoljna. Razmisli malo, siguran sa da ti je jasno da ti u životu zaslužuješ mnogo više.
 

Back
Top