Domen

ddurabolin

Zainteresovan član
Poruka
156
Pozdrav svima

Imam konkretno pitanje.. napravio sam besplatanu web stranicu (http://ddurabolin.webs.com/), i zanima me koliko kosta da registrujem domen (ako se to tako kaze), hocu da imam ispred imena stranice www.

A isto tako da mi stranica ostane u formi u kakvoj je sada, mozda sa nekim jos malim poboljsanjima.

Koliko to konkretno kosta i da li ima neko da mi ponudi da zavrsimo posao, ako se time bavi.

Hvala u napred. Mozete mi i poslati privatnu poruku.

Bojan.
 
Ljudi jel ima neko da me posavetuje?

Da li znate koja firma se time bavi kod nas..a da bi ste je preporucili da je povoljna sa cenama?

Ako ima neko da se time bavi od vas neka me kontaktira da zavrsimo posao sto pre.

Hvala.
 
Kod:
domain register
http://www.google.com/search?hl=en&q=domain+register&btnG=Search
registracija domena
http://www.google.com/search?hl=en&q=registracija+domena&btnG=Google+Search&aq=f&oq=

Kod:
shared hosting
http://www.google.com/search?hl=en&q=shared+hosting&btnG=Search
 
Pozdrav

Interesuje me jos jedna stvar, da li u koliko zelim da napravim sopstvenu internet prezentaciju moram da imam prijavljenu firmu?

Ako moze neko da mi objasni malo detaljnije jer stvarno imam jako malo iskustva u ovoj oblasti.

Najlakse bi mi bilo da nekome platim i da mi zavrsi sve to. Ako tako neko postoji neka mi posalje privatnu poruku.

Hvala.
 
ne treba ti firma za sve to mozes da zavrsis kao fizicko lice

johny nemoj da zuris da placas, to su osnovne stvari koje nisu mnogo komplikovane i pozeljno je da zadrzis sto je moguce vise kontrole oko svojih adresa i servera

.rs mozes da zavrsis na eunet sajtu ili nekom tome slicnom sajtu

za strani shared hosting (.com .net . info .org) mozes sve da zavrsis ili na shared hostinzima (povoljnije od dedicated) tipa hostgator ili hostmonster
 
Poslednja izmena:
toplo preporucujem dreamhost

zakup com domena i 100 mega prostora zajedno kosta oko 20 evra. kad sredis sta imas sa njima, logujes se na cpanel i preko file managera prebacis sve fajlove tvog sajta, i super.

nema mnogo mudrosti
 
toplo preporucujem dreamhost

zakup com domena i 100 mega prostora zajedno kosta oko 20 evra. kad sredis sta imas sa njima, logujes se na cpanel i preko file managera prebacis sve fajlove tvog sajta, i super.

nema mnogo mudrosti

Hvala na informaciji.

Meni je najbitnije ovo.. na ovom besplatnom hostig serveru (ako sam dobro pohvatao termine), gde sam napravio besplatnu stranicu, imaju puno vec gotovih stvari koje ja samo ubacujem na sajt i to mi odgovara jer se ne razumem uopste u web dizajn. E sad da li kad se prebacim kod nekog drugog gde cu da registrujem domen mogu da sve ovo sto sam napravio da prebacim kod njih ili moram da pravim ponovo sve iz pocetka?

Ako to moram da radim ja to necu znati i onda sam u problemu i sa finansijama jer bi morao nekome da platim da mi napravi sve to.

Ja bi najvise voleo ako mogu ovako sve kako jeste samo da prebacim kod tih provajdera gde se placa domen.. ali to verovatno nije moguce?

Molim vas za savet.

Hvala
 
pitaj. verovatno ne moze, jer se sigurno vecina tih zezancija kaci na bazu, a kod njih je to sve podeseno vec kako treba, ali mozda i moze. imas negde mail za podsku, pa pitaj. na engleskom, naravno.

dreamhost ima podosta dodataka, ne znam kojih, jer sve sam pravim, ali vrlo moguce da ono sto imaju u ponudi uz hosting je sve ono sto ti treba. opet treba da pitas i ove druge, da li imaju to sve.

sastavi spisak sta ti treba, pitaj ove gde ti je sajt da li mozes da koristis njihove aplikacije ako je sajt hostovan na drugom serveru, i pod kojim uslovima.
ako ne moze, pitaj one gde hoces da kupis host, da li imaju sve to sto ti treba da ugradis u sajt
 
Peruzzi hvala na odgovoru. Upravo to me je i interesovalo.

A kako da ja njima platim (Dreamhost-u) kad nemam devizne kartice tipa VISA?

Zato sam hteo neku domacu varijantu, mada ste svi protiv i verovatno ste u pravu, jer su losi i losa im je teh. podrska.

Nisam pametan uopste, ja sam mislio to platis i gotovo kad ono procedura.. vec 7 dana nisam nista uradio :dash:
 

Back
Top