priznanje

Q

Queen_

Gost
O prevari se dosta raspravlja. Mene zanima sledece- u vezi ste do koje vam je stalo. Kada bi vas partner prevario ...da li ste razmisljali da biste zeleli da vam je to precutao (la), pod pretpostavkom da nikad ne saznate-ono sto ne znas ne moze ni da ti smeta..dakle nije se ni dogodilo.

I, koliko je priznanje izraz ljubavi ? Zasto to ne bi bio izraz recimo sebicnosti...priznas samo da sebi olaksas?
Da li je bolje ne znati i ziveti u miru?
Ima li neko da ne zeli znati?
 
JA ....definitivno ne zelim znati :!: Radije cu ziveti srecno u svom malom svetu punom iluzija i mastanja da postoji muskarac koji moze biti veran ali ipak bi vise volela da to cujem od njega nego nekog prijatelja/prijateljice :!:
 
Naravno da zelim da znam, ali nikako ne zelim da mi ona to kaze. Jedino sto bi mi gore bilo od same prevare je da devojka dodje i to mi kaze. Prevaru bi verovatno i pre oprostio, premda ne verujem...
 
strani placenik:
Naravno da zelim da znam, ali nikako ne zelim da mi ona to kaze. Jedino sto bi mi gore bilo od same prevare je da devojka dodje i to mi kaze. Prevaru bi verovatno i pre oprostio, premda ne verujem...

Ne razumem, pa bolje da ti ona kaže nego da čuješ od drugih. Žene ne umeju prevaru da sakriju, uvek to nekako procuri.
 
Queen_:
O prevari se dosta raspravlja. Mene zanima sledece- u vezi ste do koje vam je stalo. Kada bi vas partner prevario ...da li ste razmisljali da biste zeleli da vam je to precutao (la), pod pretpostavkom da nikad ne saznate-ono sto ne znas ne moze ni da ti smeta..dakle nije se ni dogodilo.

I, koliko je priznanje izraz ljubavi ? Zasto to ne bi bio izraz recimo sebicnosti...priznas samo da sebi olaksas?
Da li je bolje ne znati i ziveti u miru?
Ima li neko da ne zeli znati?
Ono što ne znam - ne dotiče me! Ne, ne postoji. Ne, nije se dogodilo! Postoji... dogodilo se, ali ja ne znam i pod pretpostavkom (kao što je jasno navedeno u pitanju!) da nikad ne saznam... ne muči me, ne boli... :roll:
Samo... nije fora u tome! :? Bitno je ŠTA je prevara o čijem priznanju govorimo? Sex sa nekom nebitnom osobom? Ne mogu ni da zamislim sebe u nekoj takvoj situaciji, tipa: kres-varijanta, goli sex za jednu noć, "ni ime mu ne znam"... pa o tako nečemu ne razmišljam ni kod sebi bliskog muškarca sa kojim sam u ljubavi. Verujem da smo (pored znanih nam i dragih razlika) u tome isti. Ako je ta prevara nešto čemu on ne pridaje značaj i što nema veze sa nama... onda bi mi PRIZNANJE bilo jasan znak (pomenuta prevara je tad sasvim zanemarljiva!) da nešto debeeeelo škripi, da se mi uopšte ne poznajemo, da je naša ljubav ovična farsa, da... :( Ako je, pak, ta prevara nešto bitno... onda svakako više nema nas. Tad je sve jasno. Tad ništa više nije važno.
Sve beznačajno MORA da prećuti i (ako kojim slučajem saznanje o tome "dotrči" sa strane) da PORIČE ZAUVEK. Ja ću mu verovati! :D
 
Ponekad pomislim- sto ne znas ne moze da ti smeta, zivis u svom malom svetu u kojem je on savrsen i sve je super.I cini mi se da pretpostavka da nikada neces saznati nije odrziva, jer uvek ce se naci neka drugarica, poznanik, rodjak koji ce da te polije hladnom vodom.
Ja bih ipak volela da znam i da mi on to kaze.
Za posledice ne odgovaram.
 
"Ono što ne zna(m) ne boli" je jedna od najglupljih pozicija koje se mogu zauzeti. Bazirati vezu na neiskrenosti i tom tipu indiferentnosti je apsoluna greška.

Naravno da prevaru treba priznati jer prikrivanje samo čini stvari još gorim. Ima li šta gluplje od veze u kojoj jedan partner krije prevaru od drugog, a drugi, odmah nakon saznanja o prevari, raskida vezu u cilju zaštite svog tzv. ponosa.
 
Najlepshe je da ne saznam nishta ni od koga...a ako vec treba da saznam neka bude to od nje...ako je u vezi sve ok, pa dobro, desilo se....pa nisam ja jedini na svetu i da treba da se drzi mene ko pijana plota :oops: ...nikada nisam bio ljubomoran jer sam siguran u syebe :lol: ....ONO SHTO NE ZNASH NE ZNASH I .(tachka) :wink:
 
apotekarkin_muz:
strani placenik:
Naravno da zelim da znam, ali nikako ne zelim da mi ona to kaze. Jedino sto bi mi gore bilo od same prevare je da devojka dodje i to mi kaze. Prevaru bi verovatno i pre oprostio, premda ne verujem...

Ne razumem, pa bolje da ti ona kaže nego da čuješ od drugih. Žene ne umeju prevaru da sakriju, uvek to nekako procuri.

One to kriju savrseno, a procuri preko muskarca u 90% slucajeva. A sto ne bih voleo da mi ona to kaze? Mislim da nijedan muskarac nije u stanju da to stvarno oprosti, kao, nije bilo nista. Reakcije su od metka u celo do ozbiljno uzdrmane veze (sto je najblaza varijanta)
I svaka zena to zna (makar podsvesno). Ako zena prevari i grize je savest, zasto mu to govori? Da bi se resila svog problema, svoje grize savesti. I sta ona time cini muskarcu koga 'voli'? Uslugu mozda?!
Ne, naravno. Stavlja ti do znanja koliko ona razmislja kako se ti osecas, koliko te STVARNO voli i koliko joj je STVARNO stalo do tebe. Gore od toga da te devojka prevari je da shvatis ovo prethodno, tj. ako ti kaze ona ne razmislja / nije joj stalo kako se ti osecas, znaci ne voli te i nije joj stalo do tebe. Ona nije u stanju ni da trpi svoju savest zbog tebe. Savest zbog cega je ona kriva.
A i druga prakticna strana, lisava te mogucnosti da je lepo isamaras. Mislim, ako ti ona prizna, mozes samo da se okrenes i odes sav sjeban znajuci sigurno da joj nije stalo sta ti osecas. Ako saznas sa druge strane (nije mi se desilo ni jedno ni drugo) mnogo je veca verovatnoca da te voli i da joj je stalo, premda joj nikad ne bih oprostio ponovo...
 
Definitivno sam se uverila za sve ovo vreme, ne samo iz svog iskuskustva, da ako-kada se to desi, ne treba priznati. Ma koliko to delovalo kao kajanje, ili olakšavanje krivice, mislim da je teško preći preko prevare. "Bilo pa prošlo" ili "nije mu/joj značila/o ništa" i slično ubrzo preraste u "zašto", "nisam mu/joj dovolj/na/an", "da li sada misli na nju/njega" ili kako god. Moraju postojati jaki razlozi da se ostane u takvoj vezi.
Mada, znam i da je to poslužilo nekim parovima da osveže svoju vezu 8)
 
Replika na temu je:'Prevara u vezi do koje ti je stalo'??????
izvini,ali zivim na Balkanu zadnjih 22 godine pa nemogu da te razumem
Kontam da prevari nema mesta u vezi do koje ti je stalo,inace kako mozes da kazes da ti je stalo do nekog a da ga varas kada god ti se ukaze prilika,ili jos gore od toga je da jedva cekas neku,nekog s'kim ces malo hopa-cupa iza njenih,njegovih lejda
Izini ali meni nikada nije stalo do osobe koju varam
 
Mada, znam i da je to poslužilo nekim parovima da osveže svoju vezu 8)[/quote]

Upravo to...
Mada bih ja postavio pitanje da li je prevara to ako si u telesnoj vezi sa drugom osobom...Mislim da je prevara nesto mnogo vise od toga, ono sto dolazi iznutra...
 
Ako me vara, ne bih voljela da to znam...
Hocu da vjerujem da mi je vjeran...
Bitno mi je da se osjecam tako... I da se on osjeca tako kada sam ja u pitanju...
Bitno mi je da je nas odnos takav, neopterecujuci, lisen sumnjicenja, bilo za njih osnova, ili ne...
Mozda sam preveliki realista, ne znam, tek tesko mi je da povjerujem u vjernost jednoj osobi do kraja zivota... Naravno, mislim na vjernost koja nije nicim uslovljena, do zeljom da zaista budemo samo s tom jednom osobom... Iz ovog naravno izuzimam one srecnike, koji su nekim cudom, srecnim rasporedom zvijezda, cime li vec, imali tu srecu da zaista nadju onu jednu, svoju savrsenu drugu polovinu...
Vjernost koja je nametnuta zbog vaspitanja, okoline ili bilo kog drugog razloga, ne racunam u pravu vjernost, jer sta ti vrijedi sto tvoj partner fizicki nije bio s drugom osobom, kad je u mislima s drugim osobama, kad zeli da bude i sa drugima, sto je po meni, mnogo gore...
 
Gazdarica:
... jer sta ti vrijedi sto tvoj partner fizicki nije bio s drugom osobom, kad je u mislima s drugim osobama, kad zeli da bude i sa drugima, sto...
Da nije ovo i malo, odnosno, sasvim, za temu o tome imate li alorgazmiju?

Dobro došla u klub, Gazdinko, iako nijesu eksplicitno potvrđene tvoje fantazme, ili iz ugla puritanaca svakojakih, takva patološka stanja! :wink:
 
Nemam takva stanja... Bar ne trenutno...
Osim toga, nikad tokom sexa ne zamisljam drugu osobu... Savrseno sam svjesna s kim sam...
I da, kad pomenuh zelju da se bude s nekim, mislila sam uopsteno, a ne samo tokom sexa...
Stavise, sam sex, pri pisanju prethodnog posta, nije mi bio ni na kraj pameti...
 
„Dobrooooooooo (tata)” ne znate koga i zašto citiram....

Parlamentarno bi bilo izviniti se, je l'? Da probam:
Anu, grdna, neobično mi je drago, viđi nešto, što mi se ukaza prilika.....

:roll:
 
apotekarkin_muz:
strani placenik:
Naravno da zelim da znam, ali nikako ne zelim da mi ona to kaze. Jedino sto bi mi gore bilo od same prevare je da devojka dodje i to mi kaze. Prevaru bi verovatno i pre oprostio, premda ne verujem...

Ne razumem, pa bolje da ti ona kaže nego da čuješ od drugih. Žene ne umeju prevaru da sakriju, uvek to nekako procuri.


izvini na ovome, ali - hahahahahahahahahha - ti si drugi danas koji me je na ovom forumu slatko nasmejao.
 
:oops: Ne kazem da je prevara u redu ali moze se desiti, narocito ako si u dugogodisnjoj vezi, narocito ako si muskarac i narocito ako si pod uticajem alkohola. Koliko god da si monogaman iskusenja su svuda oko tebe. Pri tom najcesce nije ulozeno puno emocija, samo cista zivotinjska pozuda i vec sutra dan sve sto si uradio polako tone u zaborav. Oni koji poslije ovakve beznacajne epizode priznaju sve samo da bi sebi olaksali savjest nisu bas sasvim pri zdravoj pameti. Takve stvari treba drzati za sebe, jer koliko god da se muskarac i zena vole izmedju njih uvjek treba da postoji zona misterije i totalno nepovredivog privatnog prostora za oboje.
Kada je u pitanju emotivna prevara to je vec nesto drugo, ali to se ne moze sakriti, dovoljan je jedan pogled u oci osobe koju volis i sve je sasvim jasno...
 

Back
Top