Po najjeftinija vozila u Holandiju?

Nisu vozila iz Holandije mnogo jeftinija od nemackih, par procenata samo ali nije to razlog zbog kog nakupci doteruju automobile odatle.Jedini pravi razlog je taj sto je katalog po kome se carine vozila iz holandije ( ono sto je schwake za nemacku) 35 % nizi od cena u nemackoj... Znaci, za auto koji u nemackoj platis 10000 eura platis recimo 4500 eura dadzbine a za auto koji platis 10000 eura u holandiji dadzbine platis okvirno 3000 eura...Znaci tu im je zarada!!! To je jedini razlog zbog koga lesinari ( dileri automobila koji su svuda na zapadu dno drustvene lestvice) doteruju krseve iz holandije umesto nemacke...Pozdrav
 
Pozdrav, U pravu si da sje najjeftiniji katalog iz belgije, smetnuo sam s uma belgiju kad sam pisao...A mislio sam na to da je holandski jeftiniji od nemackog ali sam se lose izrazio! A sto se tice prodavaca automobila: Svi vracaju kilometraze na kolima koja kupuju zato sto uglavnom kupuju kante koje su presle ko zna koliko,a jedini slucaj kad ne vracaju kilometrazu jeste onaj kad su kupili auto koji je bio "odvaljen od zivota" ili ti udaren i spremljen za otpad a realno mu je mala kilometraza...tada ti se diler kune u mamu,tatu,pokojnog brata,decu i daje ti sve sto ima ako dokazes da je kilometraza vracana...naravno, da ti odvrati paznju od toga sto tvoj auto ima 25 kg viska...ugavnom gita i slojeva farbe...Dalje, Auto nije farban....bar ne kod mene majke mi, tako sam ga uvezao a ako je farban onda je to u nemackoj....Klasicna fora, kao da nema veze sto je farban jer tamo ga farbaju vanzemaljci a ne turci,arapi i ex jugovici koji jedini hoce da rade u poluosvetljenim i vlaznim garazama...Uvoznu carinsku deklaraciju ti ne daju...ili ti daju fotokopiju na kojoj je falcifikovana boja uvezenog auta...Jer da ne pise ova koja je sad,najcesce crna metalik(ta im je omiljena za farbanje) pisala bi BEZ-ZUTA koja je standardna za sva taxi vozila recimo unemackoj...Kad pogledas dugmence za paljenje svetla u kabini(izindjalo i izguljeno od svakodnevnog paljenja i gasenja prilikom naplate voznje u nocnim satima) "diler" ce slegnuti ramenima zacudjeno i krajnje blagonaklono da ti kaze, e j|bes mi mater ako se i ja nisam sve vreme pitao sta li je to...itd itd...Onda, ima jedna auto, solidno stanje,presao 380000 km ali ladno moze da prodje kao 120000...Javlja mu njegov "covek" iz fufenfafenhofena...(karikiram).Ali ima jednan problem, auto je 97 godiste a samo od 98 moze da se uveze...Ma kakav je to problem, pa ima diler coveka...Zavrsice mu da prepravi brif i podmladi ga na 99...ma da, pa dobar je auto...ko ce da posumnja.Pa kazace da je stajao 2 godine u salonu,bio sajamski model(oni su kvalitetniji kao) i tako dalje...Evo, ovo su neki od razloga zasto sam rekao ono sto sam rekao. I nemoj mi samo reci da ima izuzetaka...Znam da ih ima samo sto ja za 33 godine i 18 godina u poslu sa automobilima jos nisam sreo ni jedan "primerak" izuzetka...Ako se bavis ovim poslom i ako si realan i cestit covek onda mozes reci samo jednu stvar na gore napisano.
U PRAVU SAM!!!
Imam jos mnogo toga da pricam na temu dilera...
Ej Espanjol,sad mi pade na pamet. Mogli smo da napravimo forum o tome kako pomoci ljudima da ih ne varaju dileri kad kupuju kola...Pozdrav
 
Može Lamborgini. Ima puno načina da se provale mnoge stvari. Za neke je potrebno više iskustva, neke mogu da vide i laici ako se potrude. Dobar primer koji si pomenuo je zagledanje u dugmiće i razne druge komande na kojima ne mogu da se sakriju tragovi korišćenja. Isto važi za gumene obloge na papučicama kočnica i kvačila, patosnici ispod vozačevih nogu, ručici menjača, raznim kederima. Često, ako se malo smakne keder oko vrata može da se provali stara boja. Znam čoveka koji je kopajući ispod kedera i po gepeku otkrio tragove bele i zelene boje (pandurski auto). Možeš misliti šta je i koliko taj prešao! Kod nekih automobila moguće je ući u centralni kompjuter i provaliti sve, od datuma proizvodnje, preko učestalosti servisiranja, do tačne kilometraže ( ma da se mafija i tu izveštila). Dobro je imati jaku baterijsku lampu kojom se auto osvetljava iz raznih uglova i lako provaljuju tragovi limarskih radova i farbanja. Za kontrolu ispod potrebna je dizalica i puno iskustva, ali se i tu lako provaljuju mnoge stvari, stanje manžetni na poluosovinama, zglobovi, spone, udari u trap, pod, korozija... Evo načeo sam malo. Štosova ima puno za jedno javljanje. Javljajte svoja iskustva. :idea:
 
sve je to tacno sto si ti naveo.
sad za to je kriv nas narod koji za 200 eura kupi pre krs od koliko toliko normalnog auta.
evo primera koji se meni desio prosle godine na pijaci u bubanj potoku mislim da je bio februar.
dovezao sam vectru 1.8 i trazio za nju 7500 ili tako nesto.pridjemi lik i pita me da li se pravim lud ili sam stvarno lud kad hocu da uzmem tolike pare na tom autu malo je falilo da se potucemo.sta je bilo covek iz sapca je prodao drugaru od tog lika isti auto sa plinom za 6800.
naravno da je to nemoguce ako je auto dobar nemozes da ga kupis napolju za te pare.
isto ljudi kod nas neveruju da su kola na zapadu isto skupa ako su u dobrom stanju.
primer za ne upucene imate nekoliko sajtova pa otidjite i vidite da to nije tako kao sto neki misli da nas prosto salecu ovde po zapadu da samo uzmemo kola da ih resimo bede.
ljudi dobar pasat ovde kosta oko 10000 eura 3-4 godine star isto tako korsa nije ispod 4-500 eura 98 god.
sad vidite kakva kola se voze u jugi.
 
Mozhda chudno, mozhda ne, ali mislim da su polovna auta u UK prilichno jeftina. Narochito vozila chija marka podrazumeva veliko obaranje cene nakon par godina (Opel/Vauxhall, Mazda, sva francuska, Fiat...)
Npr. Vectra '98-'99 sa oko predjenih 100K km je uglavnom ispod 5000 evra. Mazda 626 je josh jeftinija.
Verovatno chinjenica da je volan sa desne strane odbija ljude od uvoza odavde, ali ja bih definitivno pre poterao neshto odavde (ako moram) nego se mlatio po Shvabiji.
 
Ovu temu seam zapoceo kao nastavak diskusije o uvozenju vozila iz inostranstva:

Mursielagio:
A sto se tice prodavaca automobila: Svi vracaju kilometraze na kolima koja kupuju zato sto uglavnom kupuju kante koje su presle ko zna koliko,a jedini slucaj kad ne vracaju kilometrazu jeste onaj kad su kupili auto koji je bio "odvaljen od zivota" ili ti udaren i spremljen za otpad a realno mu je mala kilometraza...tada ti se diler kune u mamu,tatu,pokojnog brata,decu i daje ti sve sto ima ako dokazes da je kilometraza vracana...naravno, da ti odvrati paznju od toga sto tvoj auto ima 25 kg viska...ugavnom gita i slojeva farbe...Dalje, Auto nije farban....bar ne kod mene majke mi, tako sam ga uvezao a ako je farban onda je to u nemackoj....Klasicna fora, kao da nema veze sto je farban jer tamo ga farbaju vanzemaljci a ne turci,arapi i ex jugovici koji jedini hoce da rade u poluosvetljenim i vlaznim garazama...Uvoznu carinsku deklaraciju ti ne daju...ili ti daju fotokopiju na kojoj je falcifikovana boja uvezenog auta...Jer da ne pise ova koja je sad,najcesce crna metalik(ta im je omiljena za farbanje) pisala bi BEZ-ZUTA koja je standardna za sva taxi vozila recimo unemackoj...Kad pogledas dugmence za paljenje svetla u kabini(izindjalo i izguljeno od svakodnevnog paljenja i gasenja prilikom naplate voznje u nocnim satima) "diler" ce slegnuti ramenima zacudjeno i krajnje blagonaklono da ti kaze, e j|bes mi mater ako se i ja nisam sve vreme pitao sta li je to...itd itd...Onda, ima jedna auto, solidno stanje,presao 380000 km ali ladno moze da prodje kao 120000...Javlja mu njegov "covek" iz fufenfafenhofena...(karikiram).Ali ima jednan problem, auto je 97 godiste a samo od 98 moze da se uveze...Ma kakav je to problem, pa ima diler coveka...Zavrsice mu da prepravi brif i podmladi ga na 99...ma da, pa dobar je auto...ko ce da posumnja.Pa kazace da je stajao 2 godine u salonu,bio sajamski model(oni su kvalitetniji kao) i tako dalje...Evo, ovo su neki od razloga zasto sam rekao ono sto sam rekao. I nemoj mi samo reci da ima izuzetaka...Znam da ih ima samo sto ja za 33 godine i 18 godina u poslu sa automobilima jos nisam sreo ni jedan "primerak" izuzetka...Ako se bavis ovim poslom i ako si realan i cestit covek onda mozes reci samo jednu stvar na gore napisano.
U PRAVU SAM!!!
Imam jos mnogo toga da pricam na temu dilera...
Ej Espanjol,sad mi pade na pamet. Mogli smo da napravimo forum o tome kako pomoci ljudima da ih ne varaju dileri kad kupuju kola...Pozdrav

Espanol:
Može Lamborgini. Ima puno načina da se provale mnoge stvari. Za neke je potrebno više iskustva, neke mogu da vide i laici ako se potrude. Dobar primer koji si pomenuo je zagledanje u dugmiće i razne druge komande na kojima ne mogu da se sakriju tragovi korišćenja. Isto važi za gumene obloge na papučicama kočnica i kvačila, patosnici ispod vozačevih nogu, ručici menjača, raznim kederima. Često, ako se malo smakne keder oko vrata može da se provali stara boja. Znam čoveka koji je kopajući ispod kedera i po gepeku otkrio tragove bele i zelene boje (pandurski auto). Možeš misliti šta je i koliko taj prešao! Kod nekih automobila moguće je ući u centralni kompjuter i provaliti sve, od datuma proizvodnje, preko učestalosti servisiranja, do tačne kilometraže ( ma da se mafija i tu izveštila). Dobro je imati jaku baterijsku lampu kojom se auto osvetljava iz raznih uglova i lako provaljuju tragovi limarskih radova i farbanja. Za kontrolu ispod potrebna je dizalica i puno iskustva, ali se i tu lako provaljuju mnoge stvari, stanje manžetni na poluosovinama, zglobovi, spone, udari u trap, pod, korozija... Evo načeo sam malo. Štosova ima puno za jedno javljanje. Javljajte svoja iskustva. :idea:
K
 
A jos je lepse nigde ni ici a ni putovati i placati dodatne troskove nego lepo pronaci auto pa ga odvesti kod doticnog majstora i platiti mu za pregled.Narod nije ni svestan da u svom ovom moru automobila,koji im stoje ispred nosa,ima i dobrih samo sto onda treba gledati u auto a ne u cenu.Juce sam prodao Multiplu za 4000 koja je bila 2001 i posto sam imao tri kupca,ponudim jos jednu koja je u istom stanju ali 2002 i kazem da je isto stanje i da ima dva kljuca(za razliku od prve)jedino sto mora da se uradi veliki servis jer se cuje spaner i zbog toga cu im je dati na 4300.Odgovor je bio neverovatan:Aaa tu ja moram da radim veliki servis,to je puno para. Zamislite-300 eura vise za godinu dana mladji auto i to mu je vec puno a hteo je da da 4000 za 2001.Kakvi idioti zive u ovoj drzavi i da stvar bude gora,takvih je sve vise.
 
Moram da se nadovezem na DULETA . Poz decko kako je .Ja sam isto iso da kupim auto u srbiji al sa cenom se nisam uklapao jer dobri primerci i u zemlji Srbiji su na ceni zato sam se ja uputio za Slo. E sad sto kaze Dule upravu je kakvi seljaci zive ovde to je bog da te sacuva i svi zive u bajkama da je neko tamo kupio auto po nekoj bagatelnoj ceni.Moj komsa kaze ja sam inace uzo punto da je imo ponudu u kod nas zmisli molim te ni malje ni vise nego c 4 od vlasnika kao 2006 valjda tako rece u full-u za 2000 eura i kao razmislja se . Ja sam mu reko evo ti jos 1000 daj ja cu da ga uzmem a ti zaradi na tome sto si mi reko informaciju . Mislis da je reko gde je . Batice zamisli sl. situaciju --- neko skupi 3-4 hiljada evra i resi da kupi auto. Podje on po auto i pritom povede neke nazovi strucnjake koji se kao razumeju u auto i cene na trzistu i dodje jadnicak sa njima i oni koji dao bog nemaju ni dinar u dzepu al zato savetuju tebe i druge kao mrste se skupo im kao za 3000 ce da kupe auto ihihhiii znas kakav a za 4000 ima kupe borbeni avion ne kola . Ma ljudi ukapirajte tamo u INOSTRANSTVU SE AUTOMOBILI PRODAJU NE POKLANJAJU . I tamo su dobri automobili na cenu al sad vi ako hocete da kupite auto bolje je platiti neki bolje ocuvan primerak 300 400 eura vise nego kupiti jeftin pa posle plakati pored njega.
 
Matori jel palo nesto?:D

Verovatno nista dok cuti.Ili mozda i jeste al je na popravci? Ili se covek vratio praznih ruku kad je video cifre za dobre automobile. Pre neki dan doterao lik iz NL peugeot 406 2.0 HDI sa 180k km koji je stvarno izgledao extra i ode on na servis i gde su ga prikljucili na comp kad u istorijatu zapisano da je zadnji servis radjen na 490k km.Covek se ozucio.Ima prevara i preko a ne samo kod nas.:per:
 

Back
Top