Crkva izmenila zakon

Да, ја сам приметила :'' Да ли је хомосексуализам болест?''
Публика:'' да'', ''Не'''...''да, не''
Она: ''Не, наравно''.
_______________

Јао што нисам била тамо да мени објасни на основу чега тврди то своје ''не''. :confused:
Довела у студио филозофе да причају о томе да ли је нешто болест или није, уместо докторе.

Ужасно је субјективна и самим тим, јако лош новинар.
Али иде режиму низ длаку, тако да и јесте ту где је.

Она је олош од новинара..која немам појма како..направи каријеру???
 
uopste se ne radi da crkve zele povlacenje tog zakona..vec samo izmenu nekoliko clanova.....ako ste juce gledali na RTS1 emisiju....vidi se da ljudi nemaju nista portiv zakona ali imaju protiv nekoliko odredbi..stvarno je sramno da se na javnim raspravama pojavljivali predstavnici nevladinih organizacija po pozivu a predstavnika crkava nije bilo..jer juce ljudi tvrde da ih niko nije zvao..pri tom po poslednjem popisu kao vernici ..juce cula u emisiji ...izjasnilo se 95% gradjana Srbije i na taj nacin je Vlada zobisla najvecu skupinu ljudi ciji interes izmedju ostalog treba da brani takav zakon
Vise je nego sigurno da su mediji stavrno napumpali citavu stvar pokusavaju da zamenom teze okrive crkve i prikazu ih kao odraz stanaj nacije..konzervativne i nazadne snage..pri tom nijedan od predstavnika religija i religijskih zajednica nije se izjasnio kao protivnik ljudi sa razlicitom seksualnom orijentacijom...
stalni pokusaji homo lobija da pokaze normalnost odnosa poredeci homo sklonosti sa takvim sklonostima u svetu zivotinja je sad vec vise nego smesno..vec sam u nekoliko navarata objasnila zasto to tako funkcionise u zivotinskom svetu...slabi muzjaci ne dolaze do zenke instikti rade..a sve u cilju prenosenja najboljih gena na potomke
dakle muzjaci kod zivotinja usled instikta a nemogucnosti da ga zadovolje sa zenkom jer njajaci dobija zenku pribegavaju ovakvim odnosima
pri tom crkva jeste u pravu...svacija seksualna orijentacija je stav i intimna stvar svakog pojedinca u 4 zida...
bio je pokusaj jednog tupavog studenta da uporedi predstavnike crkve kako mogu da se oblace u svoje odore i da tako javno pokazu ko su....da i...evo i ja sam pravoslavka pa ne nosim odoru da bih pokazala ko sam..tacno se zna zasto su popovi na pr tako obiuceni
ako homoseksualci imaju velikoga tatu na pr..pa nek se obuce da svi vidimo da je veliki tata..mislim ljudi stvarno mesaju babae i zabe i to iz ciste gluposti

Crkva je zainteresovana strana oko ovog zakona prema tome njena je dužnost da pokaže interesovanje tako što će se informisati oko njega a ne tako što će čekati da joj neko uputi poziv na zlatnom pladnju ko ucveljenoj mladoj.
Crkva je navikla da joj se podilazi pa joj je iz poniženja pitati,ej čekajte vi tamo što vi to radite pa i ja se nešto pitam ovde.
Tako se pokazuje zainteresovanost a ne začauriti se u svoje parohije i u 5 do 12 dignuti opštu frku.
 
Зато што су те земље окупиране од новог светског поретка.
У ствари у Западној Европи не постоји ни једна Хришћанска земља а ни једна Католичка.

Некако се ту промаља и екуменизам јер Ватикан сматра да може да Хришћанство опстане само уз помоћ (а ја мислим и вођство) Русије.

Daj ti bar nemaš običaj da lupetaš, taj novi svetski poredak je sistemski usađen i u naše potrošačko društvo tako da to nije nikakav argument.
Crkve su jednostavno navikle da ih se sluša i reaguju i na najmanji signal koji tome ne ide u prilog. To je sva filozofija.
Ovde sad ne ulazim u to šta je dobro a šta nije samo konstatujem činjenice.
 
vatikan će pred naukom da ispuši, kao i sve crkve, samo je pitanje vremena.



svetska zdravstvena organizacija je rekla da homoskesualizam nije bolest, na kraju krajeva pa sve i da je bolest i bolesnici treba da imaju svoja prava :D

Ja sam sinoć ostala otvorenih usta kada sam čula da Vladika kaže da homoseksualnost nije bolest, a i rabin se sa time složio kao i katolički sveštenik, izgleda da su neki novi vetrovi počeli da duvaju u religijama.:manikir:
Baš me zanima kako će na to reagovati ova naša tako religiozna javnost.
 
Ja sam sinoć ostala otvorenih usta kada sam čula da Vladika kaže da homoseksualnost nije bolest, a i rabin se sa time složio kao i katolički sveštenik, izgleda da su neki novi vetrovi počeli da duvaju u religijama.:manikir:

Pa nisi ti to dobro slusala, Irinej je lepo objasnio - zavisi sta podrazumevate pod "bolescu". I narkomanija je bolest, ali bolest koju covek sam izazove, nesto slicno se moze reci i za homoseksualizam.
 

Back
Top