Zarazena fleska

16121953

Zainteresovan član
Poruka
184
imam CANON-USB2.0 flesku i sa jednog kompa sam preuzela dve epizode jedne serije. Dodjem kuci, zavalim se da pogledam epizode, moj kompic ne otvara flesku, probam drugi, i tamo ista stvar. U cemu je problem - da li je fleska zarazena? Pokvarena nije jer na DVD-u radi ali nema titlove. Molim vas kako da proverim flesku, ali korak po korak jer se ja uopste ne razumem u izraze koje medjusobno razmenjujete. Evo, npr. imam 7 godina i trazim pomoc. Hvala.
 
imam CANON-USB2.0 flesku i sa jednog kompa sam preuzela dve epizode jedne serije. Dodjem kuci, zavalim se da pogledam epizode, moj kompic ne otvara flesku, probam drugi, i tamo ista stvar. U cemu je problem - da li je fleska zarazena? Pokvarena nije jer na DVD-u radi ali nema titlove. Molim vas kako da proverim flesku, ali korak po korak jer se ja uopste ne razumem u izraze koje medjusobno razmenjujete. Evo, npr. imam 7 godina i trazim pomoc. Hvala.

skeniraj anti virusnim programom kojeg verovatno imas
 
Cika koco, lepo je sto me saljes kod cika doktora ali ne kazes gde da a nadjem, odnosno, ko to moze da mi proveri.
Gospodine spar, rekoh da imam 7 godina i kako da skeniram AV (ovo sam videla da se tako pise i super je da ne pisem onu dugacku recenicu).
Hvala vam obojici na razumevanju ali niste za cuvanje,, sedmogodisnje,, devojcice.
 
Cika koco, lepo je sto me saljes kod cika doktora ali ne kazes gde da a nadjem, odnosno, ko to moze da mi proveri.
Gospodine spar, rekoh da imam 7 godina i kako da skeniram AV (ovo sam videla da se tako pise i super je da ne pisem onu dugacku recenicu).
Hvala vam obojici na razumevanju ali niste za cuvanje,, sedmogodisnje,, devojcice.

Pa znas kako ovde je piraterija zabranjena ali imas avast virus besplatno sa njihovog sajta da skines evo sad cu di dati link! http://www.avast.com/eng/download-avast-home.html sa ove liste odabveri jedan od jezika koji ti najvise odgovaraju dakle srpski i samo idi save na kompijuteru!kad se skine, instaliraj i posle aktiviraj licencnim kljucem koji mozes mailom poruciti besplatno!
 
Dragi moj cika koco, ja sam uradila sto si mi kazao ali oko kljuca i narucivanja, nista mi nije jasno.
Harambaso, ono sto si kazao da uradim, moze, ali kad budem zavrsila barem osnovnu skolu, ovako mogu samo da citam i placem.Hvala vam momci.
 
sta se palis ona samo hoce da joj se doslovno objasni kao detetu od 7g,mada neverujem da se detetu od 7g moze nesto objasniti jer je prilicno tvrdoglavo.a opet neznam koji to avi fajl sadrzi vir.jedino ako je u nekom zipu.add new hardwer iz kontrol panela
 
kako si znala prebaciti te serije na tu flesku?:S ako bas tako KAO nista ne znas:D

znaci uzmes mis u ruku vuces ga dok ti se ona strelica ne poklopi sa meniem START, koji se nalazi( valjda i kod tebe) u levom uglu, zatim kliknes prsticem desnim na levu tipku na misu. Otvori ti se meni...pa ti onda vuces opet misa tj strelicu do Control Panel u meniu i kliknes opet levim tasterom misa na tu opciju. E sad ti se otvori novi prozor gde vidis ono razlicite particije( particija ti je ono C: ili D: itd itd, gde cuvas podatke,tj hard disk, a hard disk ti je ma who cares what the f hard disk is:D) zaci ta tvoja fleska je sigurno H: ili G: obicno to tako bude. Pa ti sad odes misom na to slovo H: i kliknes desnim tasterom na to H. E sad ti se otvori meni, gde pise "skeniraj sa tim i tim ativirusom" koji ti sigurno imas, samo nisi svesna da ga imas. I izaberes znaci to "skeniraj sa tim i tim av" posle ti to on lepo skenira, vidi "a ok nema virusa" znaci u redu je sve. Mozda ti je file ostecen, mozda nisi uredno kopirala. Mozda si samo onako iscupala flesku iz usb slota tj iz pc. pa je doslo do ostecenja file-a.
Sad zasto dvd hoce a pc nece, nemam pojma, pc to proverava drugacije...
Uzmi prekopiraj te file-s direkt na pc sa fleske, mozda tako bude htelo, nekad zna i to da zeza....
znaci posle ih startuj sa PC-a a ne sa fleske, pa mozda proradi. Ne mora znaciti da je zarazena. Moguce je ali 97% sam siguran da nije, nego ti tu nesto mutis. Sa kojim programom zelis uopste da otvoris te file-s? Skini sa neta DIVX player, on obicno sve i svasta otvara, ili obicni windows media player je isto sasvim ok. Nemoj avi files pokusavati otvarati sa wordom, programom za slike ili sl...jer nece hteti, hehe...
Glasacemo da u Bukvaru umesto pesmica budu pc teme, tako da ce i ova sedmogodisnja deca, na vreme biti upucena u stvar;)

pozdrav

devil
 
devojko ti si dobila auto.exe virus na flashu...mozes ga baciti u djubre.. imao sam ga i ja na flashu, sve sam probao i format i druge kompove pa cak i preko linuxa...sve je bezvredno...

Jes vala . Svaki antivirus to skida.
A ti lepo skeniraj to sa nekim antivirusom i on ce ti ocistiti zarazeni flash.

Ili otvori My computer, pa na flash desni klik i idi explore, i onda kopiraj filmove gde hoces.

PS : '53 godishte a ima 7 god hahaha hahaha :rotf:
 
Poslednja izmena:

Back
Top