probio sam led

Dobar potez Mićunovića. iako je godinama optuživan da je pokvarena džukela, Mićunovo iskustvo bi bilo jako poželjno u kabinetu predsednika. A zašto to nije tako, ne znam. Čovek bar zna ko je ko i s kim ima posla. U svakom slučaju, Srbija i Hrvatska moraju da imaju dobre odnose. Nije bitno ko je ko i ko je šta, jednostavno, ta saradnja je priridna za dva najbliža susJeda. E sad, ustaški režim i orijentacija građana ove prčvarnice od NDH, je druga priča...
 
izgleda da su obje drzave shvatile da im je dijalog u obostranom interesu...
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,3,10,,155356.jl

pozdravljam :ok:
sto mislite vi?

..jaoooooooooooooooo..bre..pa ovaj priznade Kosovo..ajmeee....spominje mitove..

Rekao je da neovisnost nekadašnje južne srbijanske pokrajine brojni Srbi doživljavaju emotivno, što radikalne političke stranke koriste za raspirivanje strasti i starih nacionalnih mitova. Ustrvdivši da nitko u Srbiji ne razmišlja o dominaciji na Kosovu, upitao se ima li Kosovo kapaciteta da bude neovisna država, "bez da je netko uzdržava".
..:gace::gace::gace:
 
neznam...
a sto mislis dali je dijalog potreban, dobar i u dobro vrijeme
Па Србија и Хтватска су успоставиле диполоматске односе колико знам, ваљда то подразумева и да политичари диване о нерешеним и решеним проблемима и другим стварима
 
copy/paste..
"Što će biti ako se ne uhite za 20 godina", upitao je Mićunović dodajući da bi se optuženi za ratne zločine brže uhitili kada bi Srbija bila u Europskoj uniji.

..boji se kad mi budemo u EU..da cemo Srbiju "zezati"..kao sto Slovenci "zezaju" Nas..ali Mi..nismo Slovenci..Mi..smo Hrvati..i necemo "zezati" nase istocne susjede..
 
..jaoooooooooooooooo..bre..pa ovaj priznade Kosovo..ajmeee....spominje mitove..

Rekao je da neovisnost nekadašnje južne srbijanske pokrajine brojni Srbi doživljavaju emotivno, što radikalne političke stranke koriste za raspirivanje strasti i starih nacionalnih mitova. :

Па сви стари народи имају и старе националне митове...
Немци о Нибелинзима...., Британци о Артуру и витезовима округлог стола, Робину Худу,... скандинваци викиншке и нордијске митове..., Шпанци о Ел Циду и ратовању са Маварима итд. и ти митови су веома важни...

То Хрвати наравно не капирају..
 
Micun je kreten parekselans . Vazno da je na improvizovanom glasanju u Medija Centru glasao za Huseina .

]A to sto su Hrvati dobili naredjenje da morajuj da budu obri sa Srbima u ovom trenutku , to je druga stvar.
 
copy/paste..
"Što će biti ako se ne uhite za 20 godina", upitao je Mićunović dodajući da bi se optuženi za ratne zločine brže uhitili kada bi Srbija bila u Europskoj uniji.

..boji se kad mi budemo u EU..da cemo Srbiju "zezati"..kao sto Slovenci "zezaju" Nas..ali Mi..nismo Slovenci..Mi..smo Hrvati..i necemo "zezati" nase istocne susjede..

Nećemo. Ali ne zato što smo nešto bolji od Slovenaca, nego zato jer će nam to onemogućiti Lisabonski sporazum! :hahaha::hahaha:
 
Па сви стари народи имају и старе националне митове...
Немци о Нибелинзима...., Британци о Артуру и витезовима округлог стола, Робину Худу,... скандинваци викиншке и нордијске митове..., Шпанци о Ел Циду и ратовању са Маварима итд. и ти митови су веома важни...

То Хрвати наравно не капирају..

Prekrasno je kad pustiš mozak na pašu i praviš se lud, jel'da? :mrgreen:
 
Па Србија и Хтватска су успоставиле диполоматске односе колико знам, ваљда то подразумева и да политичари диване о нерешеним и решеним проблемима и другим стварима

da, ali nakon hrv. priznanja Kosova nastalo je "zahladenje"...
jedino su nam se policajci medusobno dogovarali....:)
(nadam se s uspjehom)
isto tako mislim da se razgovorom na najvisoj razini moze rijesiti brdo problema izmedu nase dvije drzave , sto je od koristi i jednoj i drugoj...ja vjerujem da imamo vise zajednickih interesa i da ih trebamo zajedno zastupati
 
Nećemo. Ali ne zato što smo nešto bolji od Slovenaca, nego zato jer će nam to onemogućiti Lisabonski sporazum! :hahaha::hahaha:

i nakon Lisabonskog sporazuma o prijemu novih clanica ce se morati odrzavati konsenzus
nas specijalni polozaj je u toliko sto se ratifikacija nasega pristupa vezala uz ratifikaciju Irske, znaci ako slovenci ne ratificiraju nas ugovor, nece moci ni Irski....a to im EU (pogotovu Engleska, koja ih, za pretpostaviti je sada tiho podrzava) nece dopustiti
 
da, ali nakon hrv. priznanja Kosova nastalo je "zahladenje"...
jedino su nam se policajci medusobno dogovarali....:)
(nadam se s uspjehom)

О свашта, па зар очекујете срдачне односе..:roll:
Хрватска је показала непријатељски однос према Србији у више наврата, највише због признања Косова, па онда тужба против Србије, а одна и однос према српској националној заједници у Хрватској, као и избеглим лицима...

Да је у Србији нека нормална власт спустила би ниво дипломатских односа на мнинимум минимума...:roll:
 
Što se Hrvatske tiče uvek sam za saradnju ali kao znak dobre volje Hrvatska mora da pokaže prema Srbima koji su genocidno proterani iz Hrvatske. Dakle da iskeširaju Srbima izbeglicama odštetu kao nadoknadu za izgubljena materijalna sredstva i za pretrpljeni stres, nvalisitete i sl.

Svaka greška mora da se plati. Mi je plačamo na Kosovu a Hrvatska treba da plati ljudima koje je proterala.
 
О свашта, па зар очекујете срдачне односе..:roll:
Хрватска је показала непријатељски однос према Србији у више наврата, највише због признања Косова, па онда тужба против Србије, а одна и однос према српској националној заједници у Хрватској, као и избеглим лицима...

Да је у Србији нека нормална власт спустила би ниво дипломатских односа на мнинимум минимума...:roll:

a kad su radikali proterivali decu iz obdanista u zemunu samo zato sto su hrvatske nacionalnosti..........jel ti to prijayeljski odnos?:; Vukovar da i ne pominjem........
zato ne jedi g. pravili su sranja i njihovi i nasi 'nacionalisti"
 
Što se Hrvatske tiče uvek sam za saradnju ali kao znak dobre volje Hrvatska mora da pokaže prema Srbima koji su genocidno proterani iz Hrvatske. Dakle da iskeširaju Srbima izbeglicama odštetu kao nadoknadu za izgubljena materijalna sredstva i za pretrpljeni stres, nvalisitete i sl.

Svaka greška mora da se plati. Mi je plačamo na Kosovu a Hrvatska treba da plati ljudima koje je proterala.

Hoćemo da računamo i štetu koju je tzv. "RSK" nanjela Hrvatskoj ili to treba da zaboravimo?
 
a kad su radikali proterivali decu iz obdanista u zemunu samo zato sto su hrvatske nacionalnosti..........jel ti to prijayeljski odnos?:; Vukovar da i ne pominjem........
zato ne jedi g. pravili su sranja i njihovi i nasi 'nacionalisti"

рале срале
можемо ми тако у историју колико хоћеш, преко распада СФРЈ, до НДХ, Краљевине Југославије, Аустро-Угарске...

Овде се прича о тренутним односима, и шта их све оптерећује..
Што се тиче прошлости, Хрватска не жели да проблеме из прошлости реши дијалогом и договором, то је показала тужбом Србије суду у Хагу...
 
Poslednja izmena:

Back
Top