Bласт игнорише кризу

Poruka
8.488
„Прошлонедељни копаонички сусрет политичара, привредника и економиста само је још један доказ олаког односа наше елите према све оштријој рецесији. И уместо да чујемо шта ћемо и како да урадимо не бисмо ли њене последице што више ублажили, јер на узроке не можемо да одговоримо, ми смо поново били сведоци подгревања климе како је све мање-више нормално. Тако је било почетком октобра, када смо први пут упозорили да светска финансијска криза и рецесија долазе с несагледивим последицама, тако је и сада – игнорисање крајње опасних чињеница и показатеља„ рекао је за данашњу „Политику“ Стојан Стаменковић, уредник билтена „Макроекономске анализе и трендови“.

Када овакву оцену економске ситуације да неко од опозиционих првака, можда се и може посумнњати да је реч само о природној политичкој борби, али када критику власти упути стручњак који је истовремено и члан саветничког тима премијера Цветковића јасно је да је ситуација најблаже речено алармантна.

Да је привредна динамика на опасној силазној путањи не указује само инфлација од 5,3 одсто у прва два месеца или пад увоза од 37,5 и извоза од 24 одсто. Све мање купујемо репродукциони материјал (29,8), енергију (21,6) и капитална добра (24 одсто). Шта то значи? Да наша прерађивачка индустрија стаје, а с њом – извоз и понуда добара за домаће тржиште. Инвестиције су већ у дебелом реалном минусу – 15 одсто.
Предлог министра Расима Љајића да се одраде изгубљени часови рада због кризе, Стаменковић је назвао чистим синдикалистичким приступом. У томе нема ни трунке економије или, можда, Љајић очекује да се рецесија заврши за Титов рођендан. Идеја о скраћењу радне недеље није нова. То су већ учиниле неке земље, али свуда је дошло и до пада надница. Не може се, упозорава Стаменковић, смањити фонд радних сати за 20 до 25 одсто, а да се то не одрази на трошкове радне снаге. Једно друго мора да прати. А то да ће држава нешто да субвенционише, више је политичко обећање, него реална могућност. Јер, у буџету за тако нешто нема пара.
„Све оне који су се сада сјатили на Копаоник звали смо на наше саветовање другог дана Светог Николе, 20. децембра, на Економском факултету. Нико од њих се није одазвао нашем позиву. Још су се љутили што им се тамо неки економисти петљају у посао и кроје им буџет. А да су тада били, неке би ствари раније чули а сада би, можда, другу причу причали. И то је још један доказ како наша политичка елита не схвата шта нам се дешава“, истакао је Стаменковић.
 
Poslednja izmena:
Ova vlast smatra da je nedodirljiva kao i većina vladajućih garnitura do danas u Srbiji.Nezainteresovana za državu i narod,a o nekom vođenju ekonomije nema ni reči.Jednostavno,računaju da će ili da su drpili dovoljno para,a pošto imaju miliciju pod svojom komandom smatraju da su bezbedni od bilo kakvih dešavanja na ulici.
 
Требали сте јуче гледати Смиљу Аврамови и њену изјаву да је у НАТО-у заузет став да се Србији несме дозвилити привредни развој.

pa to je tako ocigledno da to ne kapira samo neko ko je glup

jer ovo sto su uradile demokrate u srbiji sa nasom privredom , to bi uradio samo neko ko je neprijatelj srpske drzave i naroda

Al sta vredi kad imamo glup veoma glup narod , koji to ne vidi i jos im pride daje glasove na ime laznih obecanja

Imate primerke tih glupih ljudi koliko hocete i na ovom podforumu
 
pa to je tako ocigledno da to ne kapira samo neko ko je glup

jer ovo sto su uradile demokrate u srbiji sa nasom privredom , to bi uradio samo neko ko je neprijatelj srpske drzave i naroda

Al sta vredi kad imamo glup veoma glup narod , koji to ne vidi i jos im pride daje glasove na ime laznih obecanja

Imate primerke tih glupih ljudi koliko hocete i na ovom podforumu


Fantasticna je doza ubedjenja s kojom nastupas.Steta samo sto nisu radikali na vlasti:besna:
 
Fantasticna je doza ubedjenja s kojom nastupas.Steta samo sto nisu radikali na vlasti:besna:

pa statistika sve pokazuje

1998 godine znaci pre 10 godina mi smo imali vecu industrijsku proizvodnju i izvoz nego u celom periodu od 2000te godine do danas

recimo ove 2009 godine imacemo izvoz i proizvodnju na nivou 1994 godine tj godine kad smo bili pod najzescim sankcijama.

To samo pokazuje da neprijateji srpske drzave i nacije i sluge zapadnih nacista vladaju ovom zemljom

Jer kako je tako nesto moguce , da isti narod ima vecu proizvodnju i izvoz pod sankcijama i ratovima nego danas kad sankcija i ratova nema?
 
pa to je tako ocigledno da to ne kapira samo neko ko je glup

jer ovo sto su uradile demokrate u srbiji sa nasom privredom , to bi uradio samo neko ko je neprijatelj srpske drzave i naroda

Al sta vredi kad imamo glup veoma glup narod , koji to ne vidi i jos im pride daje glasove na ime laznih obecanja

Imate primerke tih glupih ljudi koliko hocete i na ovom podforumu

Sva sreca da si ti tako pametan.
Samo te treba .ebati da bi se razmnozavao.
 
pa statistika sve pokazuje

1998 godine znaci pre 10 godina mi smo imali vecu industrijsku proizvodnju i izvoz nego u celom periodu od 2000te godine do danas

recimo ove 2009 godine imacemo izvoz i proizvodnju na nivou 1994 godine tj godine kad smo bili pod najzescim sankcijama.

To samo pokazuje da neprijateji srpske drzave i nacije i sluge zapadnih nacista vladaju ovom zemljom

Jer kako je tako nesto moguce , da isti narod ima vecu proizvodnju i izvoz pod sankcijama i ratovima nego danas kad sankcija i ratova nema?

Mislim da si u VELIKOJ zabludi,i da,hvala na prosvetljenju!
 
pa to je tako ocigledno da to ne kapira samo neko ko je glup

jer ovo sto su uradile demokrate u srbiji sa nasom privredom , to bi uradio samo neko ko je neprijatelj srpske drzave i naroda

Al sta vredi kad imamo glup veoma glup narod , koji to ne vidi i jos im pride daje glasove na ime laznih obecanja

Imate primerke tih glupih ljudi koliko hocete i na ovom podforumu
Јасно Тихи као бели дан...битно је да нас који видимо онај преостали медиокритет назива параноицима...а они не виде ни оно што им је пред носом и за све криве већ четири године мртвог Милошевића.:thumbdown:
 
Mislim da si u VELIKOJ zabludi,i da,hvala na prosvetljenju!

ti si naveo da sam ja u zabludi al nisi naveo nijedan argument da opovrgnes moje argumente

ja sam ti naveo podatak da smo imali 1998 godine vecu industrijsku proizvodnju nego u celom periodu od 2000te do 2008 godine.

I da cemo ove 2009 sobzirom da vec sada imamo pad proizvodnje preko 20% i izvoza za 40% imati nizu industirjsku proizvodnju nego 1995 godine

kako ti to objasnjavas ? kako objasnjavas te cinjenice?

da smo vise proizvodili i bolje radili pod sankcijama nego danas?
 
ti si naveo da sam ja u zabludi al nisi naveo nijedan argument da opovrgnes moje argumente

ja sam ti naveo podatak da smo imali 1998 godine vecu industrijsku proizvodnju nego u celom periodu od 2000te do 2008 godine.

I da cemo ove 2009 sobzirom da vec sada imamo pad proizvodnje preko 20% i izvoza za 40% imati nizu industirjsku proizvodnju nego 1995 godine

kako ti to objasnjavas ? kako objasnjavas te cinjenice?

da smo vise proizvodili i bolje radili pod sankcijama nego danas?

Па које аргументе да ти наведе?:lol:

Ви'ш да је дете затровано медијском пропагандом.

Можда су њега убедили да је ''10 мање од 5'', али битно је да има оних којима њихова глава још увек припада, а нису материјалистички хедонисти.:ok:
 
ti si naveo da sam ja u zabludi al nisi naveo nijedan argument da opovrgnes moje argumente

ja sam ti naveo podatak da smo imali 1998 godine vecu industrijsku proizvodnju nego u celom periodu od 2000te do 2008 godine.

I da cemo ove 2009 sobzirom da vec sada imamo pad proizvodnje preko 20% i izvoza za 40% imati nizu industirjsku proizvodnju nego 1995 godine

kako ti to objasnjavas ? kako objasnjavas te cinjenice?

da smo vise proizvodili i bolje radili pod sankcijama nego danas?

Covece,da sam ja na tvom mestu,ja bih se zabio u misju rupu i ne bih izlazio dok ne vaskrsne Sloba.Ej,o cemu ti pricas?Uporedjujes sadasnjost sa `95-om?Svaki komentar je suvisan.
 
Па које аргументе да ти наведе?:lol:

Ви'ш да је дете затровано медијском пропагандом.

Можда су њега убедили да је ''10 мање од 5'', али битно је да има оних којима њихова глава још увек припада, а нису материјалистички хедонисти.:ok:

Ti nemoj da diskriminises i da *****s(kad moram tako da se izrazim).Izvinjavam se zbog ruznih reci. Dete...Takva deca su i skinula zlo koje se zvalo Slobodan Milosevic.
Dete...ccc
 
Covece,da sam ja na tvom mestu,ja bih se zabio u misju rupu i ne bih izlazio dok ne vaskrsne Sloba.Ej,o cemu ti pricas?Uporedjujes sadasnjost sa `95-om?Svaki komentar je suvisan.

Дете, је л' ти можеш да схватиш да привреда у Србији СТОЈИ ?

Је л' можеш да схватиш да се у Србији прима плата само захваљујући кредитима из ММФ-а?

Шта ће бити кад ММФ буде заврнуо чесму?
Од чега ће се онда примати плате.

Значи, ако хоћеш да учествујеш у дискусији, онда се наоружај аргументима.

Не тупи Никола сине.;)Изазиваш осмех на лицу.
 

Back
Top