Zašto moroni vode Srbiju?

ZASTO M0RONI VODE SRBIJU ?

  • Strani faktor i placenici

  • Oni su najbolje sto imamo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
41.911
Svi znamo da Srbija ima sposobne ljude za sve sektore drustva, pa me zanima sta mislite, zasto su u Vlasti Srbije nekvalifikovani kadrovi, koji ne samo da ne rade na poboljsanju stvari, vec nanose jos vecu stetu u poslu za koji su zaduzeni da obavljaju.

Kako je moguce da se toliko kretena okupilo na jednoj gomili i da ceo jedan narod vuku za nos, unistavajuci ga na svim nivoima, od nacionalnog do ekonomskog?


:evil:
 
Зато што паметни људи немају м*да да се прихвате одговорних послова.Већина сматра да ако се прихвати нечег,треба нешто корисно и да уради...за државу.Идиоти су другачији,њихова је она ''после мене потоп!''.
 
Зато што паметни људи немају м*да да се прихвате одговорних послова.Већина сматра да ако се прихвати нечег,треба нешто корисно и да уради...за државу.Идиоти су другачији,њихова је она ''после мене потоп!''.

Strasno mi je pametan i taj "pametni" sto pusti da ga budala vodi (sto kazes do potopa). :roll:
 
kako zašto. pa država nam je žestoko korpumpirana. nepotizam cveta kao i za vreme 90ih, a protiv čega smo između ostalog drrkali u lonce i poklopce svaki dan u pola 8.

mnoge stvari protiv kojih smo se borili 90ih i sada imamo samo u drugom pakovanju.
 
pa korupcija pobeđuje stavio to ti za opciju u anketu ili ne

Korupcija postoji u svim drzavama, ali ne vidim da ti ljudi rade protiv svoje drzave kao sto je slucaj sa tim indijancima u Srbiji. Tu ima bezbroj slucajeva gde su ti "srbi" strani drzavljani na kljucnim funkcijama. Za primer danas je guverner narodne banke (sto je ujedno jedna od najvaznijih pozicija u svakoj drzavi) drzavljanin Madjarske, pre njega na tom mestu je bila drzavljanka Bolivije....da ne nastavljam sada sa ostalim ministrima i savetnicima...

Slucajno ? :roll:
 
Strasno mi je pametan i taj "pametni" sto pusti da ga budala vodi (sto kazes do potopa). :roll:
Нисмо сви подједнако васпитани.Неки родитељи уче децу да треба да краду и отимају.И да буду агресивни.Што си ти запалио у Канаду кад си паметан и способан?Шта је то што ти је фалило да дођеш до оног што ти је требало овде?
 
Фали ти опција - зато што су неспособни и немају појма а лажу да све знају. Не знам ко је плаћеник и ко је лопов и нећу никога да етикетирам без доказа али знам ко се у кампањи понашао као да је покупио сву памет овог света и на све имао одговор а када је дошао на власт све је урадио наопако. А таквих је нажалост јако пуно, почев од Динкића, преко оне Снежане Самарџић Марковић па све до Томице Милосављевића и Милутина Мркоњића. А на местима министара имаш и људе за које нисмо чули све док те функције нису заузели а то је по мени недопустиво - нпр. министарка Диана Драгутиновић. Људи гласају за странку која им истури 2-3 интересантна појединца а онда та странка подели министарства тоталним болидима а то тако не може.

То је по мени највећи проблем - људи не знају за кога гласају.

Погледај ДС - у свим кампањама је у првом плану Борис Тадић, без обзира који избори су у питању. О њему немам неки посебно негативан став и не мислим да има лошу намеру већ да је пре окружен лошим људима а он лично не претерано способан али то није оправдање. Не може председник државе и председник странке да буде централна личност парламентарних избора већ мора да каже пре избора ко ће бити премијер а не да народ гледа у пасуљ. ДС није именовао мандатара пре избора и кладим се да је огроман број људи који су за њих гласали очекивао да ту функцију заузме Вук Јеремић. Да ли би исто гласали да су знали да ће премијер бити Цветковић? Нисам сигурна да би резултат избора био исти. Да ли би ДС добио исту подршку у случају када се није знало ко ће добити финансије и људи су очекивали Ђелића и када је то место добила Драгутиновићка? Да ли би људи масовно подржали Брадића као министра културе? Наравно да не ;)

Да ли су демократе превише паметне а ми превише глупи (или превише поштени) то не знам али ми смо пред сваке изборе имали црно на бело ко је наш мандатар и кога предлажемо за које министарство. Од тога после може да се малкице одступи али људи морају да знају за кога начелно гласају. Да смо ми муљали као они, крили наш кадар и потурали 2-3 симпатичне особе у први план сигурно би много боље прошли али такав хлеб нам је горак и то нам не треба. Странке не треба да форсирају појединце које народ не познаје, већ народ треба сам да бира кога жели. Срећом сада смо сви видели да у Демократској странци квалитетнији кадар трпи од тоталних анонимуса и неспособњаковића и сигурна сам да ће њихови гласачи знати то да казне.
 

pa to ti sve spada u korupciju. pravi ludi na pogrešnim mestima i obrnuto.
vesna pešić je skoro u kažiprstu izjavila kako kod nas postoji zabluda da ministri ne moraju da budu stručni iz te oblasti. ona je psihopata. na primer dulić je malo predsednik skupštine, e sad nije predsednik skupštine, sad se bavi ekologijom, a čovek inače sprema magistarski rad (valjda) za fizioterapeuta il tako nešto. pa onda onaj žarko obradović, sad oće da bude gradonačelnik beograda, pa je ispušio, pa je sad ministar prosvete. pa kori udovički, sad se bavi energetikom, pa malo bankarstvom...

a narod je glup što se ne organizuje predlog zakona po kome ministar i svi oko ministra moraju da imaju dobre kvalifikacije iz te oblasti u kom ministarstvu rade. i da sede na ulicama, baš kao 5og oktobra, dok ovi ne usvoje zakon.
 
Нисмо сви подједнако васпитани.Неки родитељи уче децу да треба да краду и отимају.И да буду агресивни.Што си ти запалио у Канаду кад си паметан и способан?Шта је то што ти је фалило да дођеш до оног што ти је требало овде?

Ja sam otisao iz drugog razloga, nacionalne netrpeljivosti gde sam recimo bio manjina.
Morao sam da odselim, jedina razlika je bila, da li 500km ili 15 000km.
Glavni razlog zasto dijaspora ne zeli da se vrati u "maticu" je bas iz razloga o kojem pisemo. Nema zakona.
Ljudi nece ni da se vracaju ni da ulazu novac u privredu gde se ne zna ni ko pije ni ko placa, a da ne pricamo o tome da niko nece ni da radi.
Problem je i u mentalitetu, ali kako to kod naroda da se promeni, kad su mu sve idioti na vlasti.
 
Korupcija postoji u svim drzavama, ali ne vidim da ti ljudi rade protiv svoje drzave kao sto je slucaj sa tim indijancima u Srbiji. Tu ima bezbroj slucajeva gde su ti "srbi" strani drzavljani na kljucnim funkcijama. Za primer danas je guverner narodne banke (sto je ujedno jedna od najvaznijih pozicija u svakoj drzavi) drzavljanin Madjarske, pre njega na tom mestu je bila drzavljanka Bolivije....da ne nastavljam sada sa ostalim ministrima i savetnicima...

Slucajno ? :roll:

jelasica je skolovao soros,isto kao i srbljanovicku jelda?
 
Друга битна ствар...демократија на изборима не постоји.Најбитнији фактор у политици је лобирање.Тако се окупљају припадници разних интересних група који касније једни друге гурају на изборне листе,а већина обичних грађана не учествује у том избору пошто нема ни појма како то изгледа.На тај начин се бирају најгори од најгорих који једни друге постављају на политичке фунције пошто глупа бирачка маса добија готове спискове са именима и бира оне људе за које је негде чула.Једино место где постоји демократија је на нивоу месне заједнице пошто ту људи могу да као група грађана скупе потписе за одређеног кандидата за место одборника у општини,а дешава се да тај буде и изабран.
Све остале функционере не бирају грађани него намећу партије.То су по правилу све сами љигавци који гурају једни друге из сопствених интереса.
Сам изборни систем је пародија демократије.
 
Poslednja izmena:
jelasica je skolovao soros,isto kao i srbljanovicku jelda?

Није битно ко их је школовао него шта су они од тога прихватили. Ако неко има велику националну свест и усађен патриотизам може да се школује код кога хоће и где хоће без бојазни. А неко се роди као лабилан, поводљив па уз то и гладан пара и онда га лагано врбују. Да није Сорош био би неко други, такви пацијенти се увек траже.
 
pa to ti sve spada u korupciju. pravi ludi na pogrešnim mestima i obrnuto.
vesna pešić je skoro u kažiprstu izjavila kako kod nas postoji zabluda da ministri ne moraju da budu stručni iz te oblasti. ona je psihopata. na primer dulić je malo predsednik skupštine, e sad nije predsednik skupštine, sad se bavi ekologijom, a čovek inače sprema magistarski rad (valjda) za fizioterapeuta il tako nešto. pa onda onaj žarko obradović, sad oće da bude gradonačelnik beograda, pa je ispušio, pa je sad ministar prosvete. pa kori udovički, sad se bavi energetikom, pa malo bankarstvom...

a narod je glup što se ne organizuje predlog zakona po kome ministar i svi oko ministra moraju da imaju dobre kvalifikacije iz te oblasti u kom ministarstvu rade. i da sede na ulicama, baš kao 5og oktobra, dok ovi ne usvoje zakon.

ovi dosmanlije ce da ujebu srbiju gore nego turci za 500 godina:rtfm:
 

Back
Top