CHEESECAKE

PUKLAmiSTIKLA

Obećava
Poruka
87
NEMAM STALNI PRISTUP INTERNETU PA NE MOGU PRETRAZIVATI NA SIROKO DA LI NEDGE IMA OVA TEMA. U SVAKOM SLUCAJU, MOLIM VAS, NAPISITE MI VASE VERZIJE I PROVERENE RECEPTE CHEESECAKE-A.NASLA SAM PAR RECEPATA I PROBALA ALI NEKAKO NI JEDNA NIJE POTPUNO ZADOVOLJAVAJUCA:NEGDE SE MRVI KORA,NEGDE FIL NIJE NAROCIT...
MOLIM VAS AKO NEKO IMA NEKI PROVEREN RECEPT DA NAPISE.
HVALA UNAPRED
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je jedan recept koji sam ja skinula sa neta pa ga preradila i stalno pravim. Naravno umesto malina mogu da se stave jagode....

360 gr. keksa petite beurre ili drugog po želji
200 gr. putera
200 ml. mleka
9 listova želatina
200gr. kisele pavlake
200gr. slatke pavlake
300 gr. krem sira
300gr. bele čokolade
150gr slaga i jos 200ml mleka
200-300 gr. malina

Priprema
U food procesoru samleti kekes i puter.( Ako nemate procesor izmrviti keks a puter otopite i pomešajte sa kekesom). Na tanjir za tortu stavite obruč od pleha na rasklapanje prečnika 20-22cm. i sipajte mešavinu keksa i putera i izravnajte. Stavite u frižider da se malo stegne, a za to vreme pripremite fil.
U posudu stavite sir, a kiselu i slatku pavlaku pomešajte i dodajte siru i to sve zajedno dobro umutite.
Na pari otopite belu čokoladu.
Želatin potopite u hladnu vodu 5 minuta da nabubri. Mleko zagrejte do bude toplo ali ne prevruće (jer se želatin razori u vrelom) pa ocedite želatin i dodajte u mleko i mešajući ga rastvorite.
Polovinu mleka sa želatinom dodajte smesi sa sirom a drugu polovinu otopljenoj čokoladi i svaku zasebno dobro izmešate da se mase ujednače. Potom čokoladu dodajte siru i izmešajte u kompaktnu masu.
U čistoj posudu umutite slag pa dodajte u smesu sira i čokolade i laganim pokretima ujednačite masu. Na kraju dodajte maline, ostavljajući sa strane nešto za dekorisanje, i uz nekoliko pokreta umešajte kako bi one ostale cele.
Masa je sada tečna nek vas to ne brine jer tako treba da bude. Sipajte je na onu pripremljenu bazu od keksa i vratite u frižider da se stegne 24 sata. Kada se kolač stegao lagano otvorite obruč i skinite ga, i ostaje vam jedino da dekorišete tortu malinama.
 
Za kolače sa sirom obično koristim sremski, neslani, a može se praviti i od onog krem sira tipa "Ella". U osnovi, sir treba da bude kremast i neslan. U novoj "Kuhinji" izdanju Blic žene dali su jedno 5-6 recepata na temu cheesecake pa možda nađeš još neki koji ti se dopadne :)
 
Isproban recept:


CHEESE CAKE

I 125 g.margar. istopiti u 2 dl mleka,skloniti sa vatre i dodati 300 g mlev.plazme.Sjediniti.U kalup precnika 28 cm natapkati smesu I.


II 0.5 kg malina kuvati u 2 dl vode + 10 kasika secera-da vri 5 min.U maloj ciniji 1.5 kesica zelatina promesati sa 6 kasika vode,da odstoji 5 min. i sipati u gotov fil od malina,hladiti.


III 3 dl slatke pavlake +100 g secera u prahu miksirati i dodati 1 kiselu pavlaku i 1 “A La kajmak’250g(sabacki).


U kalup preko plazme redjati III fil pa prohladjen II-u frizider da prenoci.
 
CHEESECAKE
125 gr putera i 250 gr mlevenog keksa dobro se izmesa i stavi kao kora u kalup za torte koji se otvara.U Metrou moze da se kupi samo plasticni obruc koji izgleda kao kais a precniok mozete da podesavate sami i mozete kolac odmah da formirate na tacni jer se nista ne pece
1kg neslanog i dobro ocedjenog svapskog sita umutiti sa pola kg prah secera a posebno dobro umutiti pola litre slatke pavlake.Sjediniti sir umucen sa secerom i umucenu slatku pavlaku ali ne mikserom vec varjacom .sipati krem preko one kore od keksa i lepo ravnomerno formirati da svugde bude iste debljine to je bitno jer kad se odozgo sipa zelatin moze sve da se slije na nizu stranu. Preko toga se redjaju maline ili neko drugo kiselo voce jagode su za moj ukus slatke i po meni najlepsi je sa malinama.Maline treba da pokriju celu povrsinu pa od povrsine kolaca zavisi i kolicina malina.Mislim da za precnik 28 cm treba oko 500 gr smrznute malime .Kolicina maline zavisi i od toga kako je slazete. Ako hocete da vam ostanu cele pa ih lepo salzete jednu do druge treba vam vise.Ja po ivicama kolaca slazem lepo maline cele a one u sredini mogu da budu i malo "izgnjavljne".Sada ide zelatin. Dve kesice zelatina ce rastope sa 400 gr vode i 4 kasike secera na sporetu i sklanja se pre nego sto prokljuca. Voce malo pritisnite rukom da vam ne ispliva kad sipate zelatin. Zelatin se sipa kada se ohladi i kada pocne malo da se zgusnjava jer ako je mnogo redak hoce da procuri izmedju sira i kalupa.
Inace za ovaj kolac se koristi maskarpone sir ista kolicina ali je mnogo skuplji pa ko voli nek izvoli.
Kolac moze da se pravi i u nekom sudu ukoloko nemate kalup ali treba voditi racuna o dubini suda , mada treba voditi racuna i o visinikalupa jer moze da se desi da se zelatin prelije ili da mozete malo da ga sipate pa kolac ne izgleda onako lepo i staklasto po povrsini. Kolac treba praviti bar dan ranije . to je sve sto ja znam o ovom kolacu recept isproban bezbroj puta i svi su odusevljeni. Pravila sam ga za neke kafice recpt imam godinama aliniko ga nije gledao do posldnjih par godina .Cini mi se da je u poslednje vreme hit kolac.
 
hvala Vam svima na pomoci.Nasla sma milion i jedan recpet po raznim forumima i kulinarskim sajtovima i casopisima..i uz vasu pomoc takodje...i sve sam kombinovala...super je ispala...svi su nahvalili cheesecake...stvarno je super....jedino sto je meni ta forma tj taj kalup premali tj prenizak..da bi ostalo mesta za jagode u zelatinu morala sam da izbacujem fila....:-) i jako je niska torta tj kolac....al dobro..sve u svemu ukus je bio super....
hvala
 
Svuda pise da se osnova za cheese cake pravi od putera i mlevene plazme,al meni nesto sumnjiv ovaj puter s obzirom da se, kako bih rekla, ne stvrdne kako treba.
Ima li neko dobar recept za cheese cake? Inace,probala sam u Uscu,nije mi bilo dobro koliko je dobro :klap::zper:
 
Ja osnovu za cheese cake pravim samo od plazme i putera. 400gr plazme i oko 250gr putera. To bude rastresito, sipa se u kalup i rukama ili necim ravnim lepo se pritisne, utapka (da se sabije dobro) Kada se dobro stegne u frizideru, onda se sipa onaj gornji deo sa zelatinom i sirom, pa voce. Ne stavljam sok, jer ranije kada sam jela cheese cake uvek je bio s tvrdom podlogom i to mi se svidelo.
 
Svuda pise da se osnova za cheese cake pravi od putera i mlevene plazme,al meni nesto sumnjiv ovaj puter s obzirom da se, kako bih rekla, ne stvrdne kako treba.
Ima li neko dobar recept za cheese cake? Inace,probala sam u Uscu,nije mi bilo dobro koliko je dobro :klap::zper:


I meni nije bilo dobro kad su mi rekli da je parce 200din! HELLLOOOO ! :poludeo::udriglavu:

A ovaj kuci pravim zmureci! Recept je od gsavic i Koka je sve u pravu :hvala:
:bye:
 
Pozdrav svima.

Da li neko ima dobar recept za cheescake (čizkejk)? Probao sam jedan iz nekog kuvara kupljenog na trafici i samo jedna reč opisuje ono što sam dobio - horor. :)
 
Mozda ce ti i ovo biti horor ali nama se svidja i u poverenju ja sam na ovome lepih parica zaradila.Za sutra treba da pravim jedan,pa ako uspem mozda sutra stavim i slicicu.Evo ga: 250 gr mlevenog keksa i 125 gr putera dobro izmesati.To bude prilicno rastresito.Izruci se u kalup i dobro sabije ja to radim dnom od case.Na to se sipa krem od 8oo gr maskarpone sira 500 gr slatke pavlake i 400 gr prah secera.Prvo umutim pavlaku pa posebno sir i secer ali ne mikserom pa sve sjedinim sa pavlakom.To se lepo izravna preko one kore i slazu se maline da pokriju celi povrsinu.Maline koristim iz zamrzivaca.Otopim ih a sok koji puste koristim za zelatin.Kolicina malina zavisi od povrsine kolaca koji treba da se prekrije.Ja pravim veliki kolac od 1kg sira i onda mi je precnik 30cm pa na to stavim 600 gr. malina,za neki manji precnik 26 mislim da bi bilo dovoljno 300 - 400 grama ako fali malo ih zgnjeci i raspodedi .Preko malina ide zelatin rastvoren u soku od malina i vodi .Dve kesice zelatina rastvorim u 400 gr vode i soka koji se ocedio od malina zagrejem ga do kljucanja i onda ostavim da se ohladi .Valjalo bi da se prohladi toliko da pocne da se zelira jer kad je tecan hoce da procuri izmedju oboda i kolaca Kad ga sipam prvo idem kasikom sa zelatinom oko ivice kolaca da bi mi se to prvo steglo pa onda pazljivo kasikom sipam zelatin po celom kolacu.Ovde treba voditi racuna o visini kalupa jer ako nema dovoljno mesta zelatin ce da se prelije preko kalupa.Gotovo.Sada ga stavim u frizider i najbolje je da se jede sutradan jer korica upije vlagu iz sira i pavlake i lepo se sece,U sir i pavlaku ne stavljam zelatin nema potrebe dovoljno je cvrsto a zelatin ga napravi nekako gumenim ne bude lep i kremast. Maskarpone sir se moze zameniti svapskim sirom u istoj kolicin ali neslanim i dobro ocedjenim.Mislim da ova tema vec negde postoji i da sam i na njoj pisala.
 
Ima na temi gde su recepti za torte.
Ali šta to vredi, kad se pretraživač ne koristi, pa se na istoj stranici u roku od par dana otvore gotovo identične teme? :roll:
 
evo da dopunimo temu i kojom slicicom.
danasnji:
picture.php
 

Back
Top