Takmičenje za najboljeg astrologa

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.317
Poštovani astrolozi i ljubitelji astrologije,

Na jednoj drugoj temi se povela rasprava o tačnosti astrologije, i o tome šta ona može a šta ne može da pogodi i predvidi.

Povodom toga napravio sam jedan mali kviz, a pravila idu ovako:

Sastavio sam bazu od 20 osoba o kojima znam praktično sve. Među njima ima dosta razlika ali i sličnosti. Njihove natalne karte se nalaze ovde:

http://www.milovanovic.com/astro

Test će ići kroz više faza (fizičke osobine, socijabilnost, zdravlje, itd.), a testiranje je jednostavno: za svaku osobu navedena je jedna upadljiva karakteristika, i jedna sasvim suprotna karakteristika. Sve što vi treba da uradite je da otkrijete tu pravu karakteristiku.

Pokušajte da odgovorite na što više pitanja, i odgovore pošaljite na privatnu poruku meni, da ne bi bilo prepisivanja od najboljih. :-)

Ne morate da odgovorite na svako pitanje ako niste sigurni, odgovorite samo na ona pitanja za koja verujete da znate tačan odgovor.

Probni test: pogađanje fizičkih karakteristika.

Pitanja: (redni broj pitanja odgovara broju natalne karte)

1. a) visoka osoba b) niska osoba <--- (pod ovim se misli na upadljivo niske i upadljivo visoke osobe)
2. a) mršava b) elegantno popunjena <--- (takođe upadljivo očigledna osobina, ona koja se vidi sa druge strane ulice ;) )
3. a) taman ten b) svetao ten
4. a) visoka b) niska
5. a) mršava b) elegantno popunjena
6. a) mršava b) elegantno popunjena
7. a) mršava b) elegantno popunjena
8. a) visoka b) niska
9. a) savršen nos b) izražen nos
10. a) smeđe oči b) upadljivo plave oči
11. a) visoka b) niska
12. a) mršava b) elegantno popunjena
13. a) savršen nos b) izražen nos
14. a) visoka b) niska
15. a) visoka b) niska
16. a) visoka b) niska
17. a) taman ten b) svetao ten
18. a) taman ten b) svetao ten
19. a) plava kosa, plave oči b) crna kosa, crne oči
20. a) plava kosa, plave oči b) crna kosa, crne oči

Odgovore pošaljite u formi 1-a, 2-b, 3-b.... i tako do dvadesetog pitanja. Ja ću vam odgovoriti takođe privatnom porukom, a ko odobri - njegov skor mogu i javno objaviti.

Ocena testa ide ovako: (Ocena je bazirana na standardnoj binomnoj raspodeli binarnog ishoda u 20 iteracija. (Iliti što bi rekao Sofronije - cifre ne lažu, sinko)

0-7 tačnih: vi to mene zafrkavate. :)
7-13 tačnih: nula: loš astrolog - i ptica može da ubode ovoliko tačnih odgovora - slučajnim izborom
14 tačnih: dvojka - astrolog ima još da uči, ali možda nešto bude od njega.
15 tačnih: trojka - nije loše, smeši mu se svetla budućnost
16 tačnih: četvorka - profesionlani astrolog, vidi sve i zna sve.
17 tačnih: petica - mag astrologije, jedan od hiljadu
18-20 tačnih: javite mi se da se dogovorimo kako da zaradite milion dolara.

Svi komentari su dobrodošli.
 
Ok, poceli smo od fizickih osobina :) kul ... mislim da ce tu biti najmanje tacnih jer je to zapravo najteze i to bi zapravo spadalo u neke finese, nekako to je najmanje bitno pa ljudi najmanje obracaju na to paznju ... glavno bi bilo ono sto si naveo pod socijabilnost, zatim uspeh, ljubav i brakovi, dok mali i veliki nos zaista jesu finese i mislim da bi tu trebalo biti malo blazi, a da se na drugim stvarima bude stroze ... kazem zato sto ne znam sta si jos zamislio da dodas testu i ne znam koliko zapravo poznajes astrologiju, ali ovako nesto jeste najteze ... bar meni, ne znam sta drugi kazu :) ... ali neka, bolje je od najtezeg poci :) ...
 
Poslednja izmena:
Ok, poceli smo od fizickih osobina :) kul ... mislim da ce tu biti najmanje tacnih jer je to zapravo najteze i to bi zapravo spadalo u neke finese, nekako to je najmanje bitno pa ljudi najmanje obracaju na to paznju ... glavno bi bilo ono sto si naveo pod socijabilnost, zatim uspeh, ljubav i brakovi, dok mali i veliki nos zaista jesu finese i mislim da bi tu trebalo biti malo blazi, a da se na drugim stvarima bude stroze ... kazem zato sto ne znam sta si jos zamislio da dodas testu i ne znam koliko zapravo poznajes astrologiju, ali ovako nesto jeste najteze ... bar meni, ne znam sta drugi kazu :) ... ali neka, bolje je od najtezeg poci :) ...
Kao što rekoh, otvoren sam za sve predloge. Neka sami astrolozi sastave listu osobina koja se može otkriti na osnovu priloženih natalnih karata.
 
Kao što rekoh, otvoren sam za sve predloge. Neka sami astrolozi sastave listu osobina koja se može otkriti na osnovu priloženih natalnih karata.

Napisao sam na temi ... uspeh, seksualnost, deca, ljubav, brak, posao :) ... na osnovu toga ovo stvarno deluje kao mali detalji i nesto sto bi se moglo reci tek kada se natalna karta skroz upozna, ali ipak, bas zato, jako mi je zanimljivo, moram priznati ...
 
Napisao sam na temi ... uspeh, seksualnost, deca, ljubav, brak, posao :) ... na osnovu toga ovo stvarno deluje kao mali detalji i nesto sto bi se moglo reci tek kada se natalna karta skroz upozna, ali ipak, bas zato, jako mi je zanimljivo, moram priznati ...
Potrudiću se da u najkraćem roku sastavim i ove testove, pa neka svako radi onaj koji mu najviše odgovara.
 
0-7 tačnih: vi to mene zafrkavate. :)
7-13 tačnih: nula: loš astrolog - i ptica može da ubode ovoliko tačnih odgovora - slučajnim izborom
14 tačnih: dvojka - astrolog ima još da uči, ali možda nešto bude od njega.
15 tačnih: trojka - nije loše, smeši mu se svetla budućnost
16 tačnih: četvorka - profesionlani astrolog, vidi sve i zna sve.
17 tačnih: petica - mag astrologije, jedan od hiljadu
18-20 tačnih: javite mi se da se dogovorimo kako da zaradite milion dolara.

.

nekako ti prestrogi kriterijumi

bicu srecna ako budem NULA:hahaha:
 
uu bash me zanima . Bvssv kolika je srednja ocena svih ucesnika. Na taj nacin necesh nikoga povrediti, jer individualne ocene i broj ucesnika ostaje isti.


Ja sam neutralni posmatrac. Kao Svajcarska. Ali Sizife, kako da mi budemo sigurni da nas ti ne lazesh, i da nemash neke skrivene motive protiv astrologije?
 
Poslednja izmena:
nemojte mene da racunate!ja nisam astrolog

ne bih da vam spustam prosek:hahaha:

Pa zashto onda ne saopshtish srednju ocenu u 1. rundi? Niko nikog ne tera da ucestvuje.

1. Karte su jako nepregledne. Bolje da su sa astro.com. Ovako se iznerviram cim ih vidim, a bicu u frci s vremenom do petka. :D
2. Kako da znam da li je musko ili zensko?
3. Kako da znam da nas neces prevariti? :confused: Posto na onoj temi se nisi pokazao kao objektivan i racionalan sagovornik.

1. ako sizifu nije teshko moze da prepravi karte za astro.com
3. da to se i ja pitam, moramo da imamo cita pravila igre. Ja kao neutralni posmatrac (koji se tripuje da je Svajcarska a ovo 2. Svetski rat :brus::think: ) je duzan da se pobrine oko legitimnog protoka igre.
 
Ok, poceli smo od fizickih osobina :) kul ... mislim da ce tu biti najmanje tacnih jer je to zapravo najteze i to bi zapravo spadalo u neke finese, nekako to je najmanje bitno pa ljudi najmanje obracaju na to paznju ... glavno bi bilo ono sto si naveo pod socijabilnost, zatim uspeh, ljubav i brakovi, dok mali i veliki nos zaista jesu finese i mislim da bi tu trebalo biti malo blazi, a da se na drugim stvarima bude stroze ... kazem zato sto ne znam sta si jos zamislio da dodas testu i ne znam koliko zapravo poznajes astrologiju, ali ovako nesto jeste najteze ... bar meni, ne znam sta drugi kazu :) ... ali neka, bolje je od najtezeg poci :) ...

I meni je fizicki izgled najtezi, ali ja i nisam astrolog. :D Onako aspekte mogu da sklopim pa da i stvorim u glavi neku sliku o osobi, a ovako postoji vise varijanti jer vecina ljudi fizicki jeste kombinacija 2-3 znaka, neki cak i vise (kao ja npr.). Bitno je da ja znam koji su to znaci i sta sam pokupila od kog... Tako bi svako trebalo da analizira sebe...

Bolja fora bi bila da imamo 20 slika i 20 karti, pa da pogodimo koja je cija. :) Ali posto je bzvz da kacimo tudje slike bez njihovog znanja i dozvole...
 
Bolja fora bi bila da imamo 20 slika i 20 karti, pa da pogodimo koja je cija. :) Ali posto je bzvz da kacimo tudje slike bez njihovog znanja i dozvole...

Prvo da se zahvalim svima koji su poslali rešenje.

Sutra (ako ne bude gužve na poslu :) ) napraviću chartove sa astro.com zbog primedbi da su ovi nećitljivi.

Što se tiče toga da li vas lažem ili ne lažem, mogu vam samo reći da mi je jedini cilj istina. Tačno je da ja ne verujem u astrologiju, i zato sam i napravio ovaj test, jer svako kaže da "nešto tu ima"... ovo je prosto merilo da li zaista nečega ima ili je sve samo "wishful thinking". Ovo zaista jesu subjekti koje poznajem, nije nikakav fazon u pitanju, i namerno sam ih birao da budu što različitiji, dakle čisto da znate da unutra imate svega, od patuljaka do dvometraša, od zanatlija pa do doktora nauka... dakle trudio sam se da lista bude zanimljiva. Nema izmišljenih likova, i nema istorijskih likova. Možda ću dodati još kojeg subjekta, još ćemo videti kako bude interesovanje publike. Dosta sam se trudio da svo ovo napravim, pa ću vas zamoliti da budete strpljivi dok ne skupimo sve rezultate da nešto ne bi procurelo i da nam propadne sav trud.

Takođe, ako zaista bude zainteresovanih, mogu da napravim onaj test povezivanja ljudi i slika, mada onda moram naći potpuno druge "žrtve" koje će biti subjekti, jer ćete do tada znati neke od karakteristika ovih sad aktuelnih.

Što se tiče same istine, moja poznanica koja veruje u astrologiju (i njen chart je među onih dvadeset) nadgleda sve što radim i jedva čeka da vidi rezultate. Na kraju krajeva, kad sve bude gotovo, mogu i da vas upoznam sa subjektima.

Zaista ne bi bilo zanimljivo da varamo, bilo ja ili vi.

Pozdrav svima do sutra!
 
... ovo je prosto merilo da li zaista nečega ima ili je sve samo "wishful thinking".
Ja sam ovo i komentarisala na prethodnoj temi, ne znam zašto insistiraš na tome da je ovo neko objektivno merilo toga koliko astrologija funkcioniše (i nisam dobila odgovor). Pa ovde je dosta ljudi amatera, početnika, javljaju se dobrovoljci kojima je interesantno. Kao što prethodno rekoh, ti možeš testirati znanje prisutnih iz raznoraznih razloga (u motive nisam uopšte sumnjala) ali teško da ovo može proći kao test astrologije. Zar ne misliš tako?
 
Elle je potpuno u pravu... Ovo bi bilo kao da na nepoloženi test matematike proglasiš da matematika nije tačna. Ti možeš da testiraš samo nečije znanje, nikako oblast.
Razume se, ovde smo upravo da vidimo ko je najbolji astrolog, pošto i vi i ja vidite da veliki broj ljudi na ovom forumu daje astrološke savete.

Nadam se da se slažemo oko toga da neko mora biti dobar astrolog da bi dao dobar savet! :)

Potrudio sam se da napravime jedan baš lak test, da obradujem one koji nisu profesionalci.

Dakle odnosi se na isti skup subjekata:

http://www.milovanovic.com/astro/

Test socijabilnosti

01 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
02 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
03 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
04 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
05 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
06 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
07 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
08 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
09 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
10 - a) živi za izlaske i provod b) više voli kućnu atmosferu
11 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
12 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
13 - a) živi za izlaske i provod b) više voli kućnu atmosferu
14 - a) živi za izlaske i provod b) više voli kućnu atmosferu
15 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
16 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
17 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
18 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
19 - a) živi za izlaske i provod b) više voli kućnu atmosferu
20 - a) povučena osoba b) rado u centru pažnje
 
Taman sam pomislio da je neki ljuti astrolog moderator obrisao temu zbog preteških testova, kad vidim da je prebačena u lepljive... :D

Nisam namerno izbrisao pol sa charta nego sam uklonio lične informacije koje su bile u tom ćošku.

Dakle, polovi su:

01 - m
02 - m
03 - ž
04 - m
05 - m
06 - ž
07 - ž
08 - ž
09 - ž
10 - ž
11 - m
12 - m
13 - m
14 - m
15 - m
16 - m
17 - ž
18 - ž
19 - ž
20 - ž
 

Back
Top