ANALIZA ...

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Temu sam postavila na pdf zdravlje, ali nisam dobila odgovor ..... a veoma me interesuje....možda ću ovde imati više sreće.

Da li je neka od vas radila nešto što se zove ''prohodnost jajovoda .... kontrastom'' .... nije doktorka imala baš vremena da mi objasni ..... a ja ne znam o čemu se radi, sem da je to jedna od analiza koja se radi pre lečenja steriliteta.

Znači interesuje me kako se radi ... da li boli .... kako ste se osećale posle ... koliko je trajalo ....itd.

Svako iskustvo mi dobrododje.
 
ja sam radila prohodnost jajovoda kontrastom...to je rengen snimak..polako se ubrizgava kroz jajovode kontrast i snima rengenom,bolnije je osobama kojima si 100% zacepljeni jajovodi...neprijatan je osecaj,ali nije nista strasno sto se ne moze izdrzati...posleovog zahvata me je stomak boleo kao kod jaceg pms-a......
 
ja sam radila prohodnost jajovoda kontrastom...to je rengen snimak..polako se ubrizgava kroz jajovode kontrast i snima rengenom,bolnije je osobama kojima si 100% zacepljeni jajovodi...neprijatan je osecaj,ali nije nista strasno sto se ne moze izdrzati...posleovog zahvata me je stomak boleo kao kod jaceg pms-a......

E još jedno pitanje, a čime ti oni to ubrizgavaju .... mislim dal te nekom iglom bodu ili šta rade .... to meni nije jasno ..... Kako taj kontrast udje u jajovode?
 
E još jedno pitanje, a čime ti oni to ubrizgavaju .... mislim dal te nekom iglom bodu ili šta rade .... to meni nije jasno ..... Kako taj kontrast udje u jajovode?


Čitala si šta te je najviše interesovalo, ono o bolu, dobila si odgovor, dalje bolje pitaj o rezultatima i slično...šta se radi posle toga... i tako, to... Mani se sad igala i "čime ubrizgavaju"! Još ćeš se na'vatati straha, pa ćeš biti napeta kad odeš na to ispitivanje a onda će da te boli i ako ne boli... Logično je predpostaviti da to nije igla - ne treba jajovod da se probuši, već da se polako ubrizga kontrastno sredstvo u njega, pa da se na rendgenu vidi da li je prohodan - znači, mora biti nešto tupo, što ne može oštetiti jajovod. Što posle boli kao kod jačeg pms-a, pa to je već lakše, popiješ nešto za bolove, pa prilegneš....

:heart: Samo se nemoj plašiti, molim te! :cmok2:
 
E još jedno pitanje, a čime ti oni to ubrizgavaju .... mislim dal te nekom iglom bodu ili šta rade .... to meni nije jasno ..... Kako taj kontrast udje u jajovode?

A kako spermatozoid udje u jajovod?
Istim putem , kroz grlic materice u matericu ,iz materice u jajovod, iz jajovoda u trbusnu duplju. Ne bode se nista.
I dobijes rtg snima, a i odgovor si dobila na pdf zdravlje.
 
Temu sam postavila na pdf zdravlje, ali nisam dobila odgovor ..... a veoma me interesuje....možda ću ovde imati više sreće.

Da li je neka od vas radila nešto što se zove ''prohodnost jajovoda .... kontrastom'' .... nije doktorka imala baš vremena da mi objasni ..... a ja ne znam o čemu se radi, sem da je to jedna od analiza koja se radi pre lečenja steriliteta.

Znači interesuje me kako se radi ... da li boli .... kako ste se osećale posle ... koliko je trajalo ....itd.

Svako iskustvo mi dobrododje.

Ја сам радила тај HSG.

Моје лично искуство је овако: наслушала сам се разних страшних прича о ''продувавању јајника'', о томе како је то страшно, ужасно...бла, бла...
Мени је докторка рекла да треба да урадим HSG, да ће ми убризгати контраст и снимити рендгенски...али ја нисам сконтала да је то то ''страшно продувавање јајника''...
Није ме припремила да ћу морати да останем два дана у болници, да неколико дана нећу ићи на посао... Ја сам мислила да пре подне то снимим, а поподне на посао..:roll:
Тек кад сам отишла ујутру у болницу испоставило се да морам да останем, а онда су ме, док сам чекала у болничкој соби да ме позову, жене из собе толико напуниле страшним причама да сам се ја исекла од страха.:sad2: Значи, нисам била добро припремљена и то ме је зезнуло.:confused:

Како то изгледа: легнеш на сто, они ти убризгају ту течност и онда сниме на рендгену. Мораш да будеш мирна док то траје, а траје неколико минута (ја бих рекла десетак). Сутрадан изађеш из болнице.
Е сад - боли, није да не боли, али порођај још више боли, боли и пломбирање зуба, боле и друге ствари у животу - па човек све издржи. ;)
Ја сам то снимање јако тешко доживела јер сам дозволила себи да ме испрепадају причама.
Моја другарица је радила пар година касније - и она каже да њу није нарочито болело. Као мало јачи менструални бол.
Ја сам два дана после тога имала малу температуру...не знам да ли је то уобичајено.
У сваком случају - битно је да су резултати ок.;)

Из свог искуства саветујем ти да се не плашиш унапред, боли, али је то бол који се може поднети.;):)
Ако су могле толике друге - моћи ћеш и ти!

У овим ситуацијама јако помаже помисао на ''глупу Снежу''! :lol:
 
odgovor si vec dobila,niko te nicim ne bode...a,bol...pa,on je totalno ne bitan naspram tvoje zelje da postanes majka...mene licno nisu zadrzali u bolnici odmah posle snimka sam otisla kuci,lezala sam dan -dva jesam dobila temperaturu ali nije bila visoka..vrlo brzo sam se vratila dnevnim aktivnostima..bitno je da tvoji razultati budu ok......
 
Hvala svima na odgovorima .... ja imam jako nizak prag bola i jako ga teško podnosim .... ali dobro, šta je tu je ..... čula sam da bi čak ova intervencija mogla da se radi pod anestezijom, pa ću se još dodatno raspitati.
 
Nema meni pomoći :lol:

Ja sam malo prestravljena od tih intevencija .... ali šta je tu je.
sta ti bi Natasa da provetravas jajnike... ti znas da to sa bebama moze da ti ugrozi tvoj savrseni zivot

jer deca... ona nece da se uklope, nego ti moras njima da se uklapas

evo ja bas sada pokusala da objasnim detetu da ono kada je reklo da je gladno i ja mu napravila sendvic mora da ga jede ... ali on nista, jos se naljutio sto ga grdim! :sad2:
 
Možda si neki moj odgovor protumačila na pogrešan način .... s obzirom da nemam dete, ne mogu tvrditi da li je sa njim bolje ili nije .... evo sad pokušavam da vratim film, ali se ne sećam da sam tako nešto rekla.
 
moguce... mozda zato sto si neke mame kritikovala, pa je dovelo do takvog utiska kod mene

jer ja ranije kada nisam sama bila mama, uopste se nisam bavila mamama i njihovim ponasanjem

a ono da deca stvarno nece da se uklope u tvoj zivot, nego ti moras u njihov... se nisam salila, stvarno je tako

zelim ti puno srece i cuvaj se... i nemoj da se nerviras mnogo, ako je to stvarno ono sto zelis... nece te nista boleti...
 
Da li je neka od vas radila nešto što se zove ''prohodnost jajovoda .... kontrastom'' .... nije doktorka imala baš vremena da mi objasni ..... a ja ne znam o čemu se radi, sem da je to jedna od analiza koja se radi pre lečenja steriliteta.

Znači interesuje me kako se radi ... da li boli .... kako ste se osećale posle ... koliko je trajalo ....itd.

Svako iskustvo mi dobrododje.
nemam lično iskustvo, ali pretragom reči histerosalpingografija možeš da dobiješ puno odgovora

Hvala svima na odgovorima .... ja imam jako nizak prag bola i jako ga teško podnosim .... ali dobro, šta je tu je ..... čula sam da bi čak ova intervencija mogla da se radi pod anestezijom, pa ću se još dodatno raspitati.
naravno da može da se radi u anesteziji :)
e, gledala sam ove cenovnike privatnih klinika koje imam i našla sam samo belmedic (što ne znači da ostali ne rade)
cena je 320 eura
 
Poslednja izmena:
Ја сам радила тај HSG.

Моје лично искуство је овако: наслушала сам се разних страшних прича о ''продувавању јајника'', о томе како је то страшно, ужасно...бла, бла...
Мени је докторка рекла да треба да урадим HSG, да ће ми убризгати контраст и снимити рендгенски...али ја нисам сконтала да је то то ''страшно продувавање јајника''...
Није ме припремила да ћу морати да останем два дана у болници, да неколико дана нећу ићи на посао... Ја сам мислила да пре подне то снимим, а поподне на посао..:roll:
Тек кад сам отишла ујутру у болницу испоставило се да морам да останем, а онда су ме, док сам чекала у болничкој соби да ме позову, жене из собе толико напуниле страшним причама да сам се ја исекла од страха.:sad2: Значи, нисам била добро припремљена и то ме је зезнуло.:confused:

Како то изгледа: легнеш на сто, они ти убризгају ту течност и онда сниме на рендгену. Мораш да будеш мирна док то траје, а траје неколико минута (ја бих рекла десетак). Сутрадан изађеш из болнице.
Е сад - боли, није да не боли, али порођај још више боли, боли и пломбирање зуба, боле и друге ствари у животу - па човек све издржи. ;)
Ја сам то снимање јако тешко доживела јер сам дозволила себи да ме испрепадају причама.
Моја другарица је радила пар година касније - и она каже да њу није нарочито болело. Као мало јачи менструални бол.
Ја сам два дана после тога имала малу температуру...не знам да ли је то уобичајено.
У сваком случају - битно је да су резултати ок.;)

Из свог искуства саветујем ти да се не плашиш унапред, боли, али је то бол који се може поднети.;):)
Ако су могле толике друге - моћи ћеш и ти!

У овим ситуацијама јако помаже помисао на ''глупу Снежу''! :lol:

to sa porodjaj starno mnogo boli upravu si strasno je
bio sam na porodjaj terala me kao moralna podrska
i sve bilo ok al kasnije ispade da ja nisam otac
da znas samo kakve sam muke sve pretrpeo za dzabe :confused:
 

Back
Top