Budžetska mafija DS&G17+ strikes back: Naplatio 66.000 € na otpremnine

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.388
I dok nam demokrate serviraju pricice o grupici svercera iz Raske koji su ukupno prosvercovali robe za 300.000 evra i tako njih 30 zaradili maksimum 1000 evra po coveku , istovremeno budzetska mafija Demokratske Stranke i G17+ nastavlja da pljacka budzet Srbije nesmanjenom zestinom. Ispostavlja se da skoro nema demokratskog funkcionera koji nije prilikom prelaska iz jedne drzavne firme u drugu uzeo otpremninu od par desetna hiljada evra.

E sad vi uporedite "svercersku mafiju" koja mesecno na ime utaje PDV-a zaradi maksimum 1000 evra i ovu budzetsku koja mesecno sto na ime licnih dohodaka, sto na ime bonusa i otpremnina ukrade iz budzeta milionske iznose.

E da oni su clanovi DS i G17+ i samim tim njih zbog ovog kriminala niko ne goni :thumbdown:

--------------------------

OTKRIVAMO: Bivši direktor pravne službe Aerodroma i „Skijališta" ojadio budžet
UZEO 5,3 MILIONA OTPREMNINA!

Radivoj Rajaković u javnim preduzećima naplatio više od 66.000 evra samo na ime otpremnina! Na Aerodromu naplatio 3,5, a u „Skijalištima Srbije" još 1,8 miliona dinara!


image.jpg


Trio fantastiko...Nebojša Nedeljković,Slađana Jokić-Bulajić i Rajaković ( u krugu) u dva javna preduzeća naplatili 12,2 miliona dinara otpremnina

Radivoj Rajaković, bivši direktor pravne službe na Aerodromu „Nikola Tesla" i „Skijalištima Srbije", naplatio je za pola godine čak 5,315 miliona dinara samo na ime otpremnina! Rajaković je otpremnine naplatio po istom sistemu kao i bivši generalni i finansijski direktori Nebojša Nedeljković i Slađana Bulajić-Jokić, o kojima je Press već ranije pisao.

Rajaković, koji je na funkciju na Aerodromu došao nešto pre imenovanja Nedeljkovića za generalnog direktora, raskinuo je radni odnos 12. januara 2008. godine i naplatio 3.515.656,77 dinara otpremnine iako se odmah potom zaposlio u „Skijalištima Srbije"!

Nedugo pošto je G17 Plus juna 2008. smenio Nedeljkovića s mesta direktora „Skijališta", otkaz je dobio i Rajaković i odmah naplatio otpremninu od 1,8 miliona dinara! Tako je ovaj, inače vrsni pravnik sa više od tri decenije radnog staža, u istoj godini za manje od 10 meseci od dva državna, javna preduzeća naplatio 5,315 miliona dinara otpremnine! Pri tom, Rajaković je i u „Skijalištima" i na Aerodromu primao astronomske plate od nekoliko stotina hiljada dinara!

Ogromne plate

Radivoj Rajaković potvrdio je za Press da je dobio otpremnine u oba javna preduzeća, i to, kako kaže, ne zato što je on hteo, već zato što je dobio otkaze u oba preduzeća.

- Nije bila moja volja da odem sa Aerodroma, već sam se posle odlaska Nedeljkovića sukobio s novim direktorom Bojanom Krištom, koji mi je dao otkaz i isplatio otpremninu. Meni je bilo dobro na Aerodromu i ne bih odlazio da nije bilo tog spora. Nisam odgovarao Krištu i on mi je dao otkaz. On je predlagao da mi da neku vrstu nagrade da bih ja otišao mirnim putem, ali ja nisam hteo i onda sam dobio 12. januara 2008. otpremninu u iznosu od tri i po miliona dinara - navodi Rajaković, i objašnjava da se posle toga zaposlio u JP „Skijališta Srbije", gde je Nebojša Nedeljković takođe bio direktor.

- I u „Skijalištima" sam dobio otkaz od novog direktora, a zatim dobio otpremninu, koliko se sećam, od 1,5 miliona dinara, iako mi je sledovalo više novca... Pazite, apsolutno nigde nisam prekršio zakon. Nije moja volja bila da odlazim iz tih preduzeća! - kaže Rajaković.

image.jpg


Na naše pitanje da li je logično i moralno da uzme toliki novac za manje od godinu dana od dva državna preduzeća, on je rekao:

- Ne znam šta je tu nemoralno?! Pa i vi da dobijate otkaz u Pressu sleduje vam valjda šest plata po zakonu...

Mislim da je u pitanju zamena teza, pa nisam ja kriv što su mi poslodavci davali otkaze i što sam po tom osnovu dobijao otpremnine... Pitajte Krišta što mi je dao otkaz. Ja sam bio zadovoljan na Aerodromu, imali smo odličnu pravnu službu, koja je imala na stotine uspešno rešenih sporova. A sada pravna služba ima isti broj ljudi, ali angažuje i još tri agencije za iste poslove, od kojih je jedna inostrana... - naveo je Rajaković.

Koštali nas 12,2 miliona!

Podsetimo, po istom principu na Aerodromu i u „Skijalištima" milionske otpremnine su naplatili i Nebojša Nedeljković i Slađana Bulajić-Jokić. Nedeljković je u ova dva javna preduzeća uzeo otpremnine od 3.766.155 dinara, a Jokićeva je „naplatila" 3.168.540 dinara.

Dakle, samo ovo troje „eksperata" - Nedeljković, Jokićeva i Rajaković - državu su samo na ime otpremnina koštali čak 12,2 miliona dinara, što je po prošlogodišnjem prosečnom kursu više od 153.000 evra! A sve smo to platili mi, poreski obveznici.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=60338&sectionId=37


---------

I jos su doneli takve zakone, da su svi ovi njihovi lopovluci LEGALNI tj U SKLADU SA ZAKONOM :thumbdown: :rtfm:
 
Poslednja izmena:
Vec duze vrteme i u vise navrata sam citao komentare promucurnih ljudi koji su skretali paznju na ove pojave i ianosili misljenje da se takva situacija planirano sprovela kako bi se omogucilo da ti navodni uspesni i sposobni zakonito ojade drzavu za sto vece novce.
Najvece licemerje je to sto se izgleda nista sustinski nemenja niti postoji dobra volja da se sta izmeni i tako zastiti budzet od ocigledne ozakonjene pljacke. Eto saznali smo skoro da drzava nema snage ili volje da " velikim menadzerskim umovima" Srbije smanji enormne plate , ko biva ljudi ce se naljutiti pa nece hteti da rade te poslove za sicu sto bi po necijem misljenju izazvalo opstu propast i katastrofu.
Pa posebno u ovakvim uslovima , mnogo bogatije zemlje i kompanije od nase i nasih odpustaju takve " strucnjake' ili im drasticno smanjuju plate a kod nas ce ako treba odpustiti sve zaposlene samo njih ne ili ce se svima smanjiti plate da bi za njih preteklo. Koja je to gomila bezocnih likova ili jos bolje koji su to likovi koji toj gomili omogucavaju da rade to sta rade?

Za to vreme rezim na vlasti hapsi 50 ljudi u Raski zbog utaje poreza od 50tak hiljada evra, a istovremeno okrecu glavu i zatvaraju oci pred pljackom budzeta u iznosu od par miliona evra.......

A da , to su sve njihovi istaknuti clanovi i "experti" i njima je dozvoljeno da kradu.....

legalno
 
jos su neslucene razmere ove jedne od najvecih pljacki srbije

svi ti kadrovi g17+ i DS su se samo rotirali iz preduzeca u preduzece svo vreme, i svaki put kad bi presli iz jednog na drugo sem milionskih plata dobijali su i multimilionske otpremnine....

znaci ds-ovci recimo drze Skijalista, G17+sovci aerodrom, pa odluce recimo ove godine da svi kadrovi G17+ predju u SKIJALISTA a kadrovi DS-a iz Skijalista na Aerodrom - i tako u krug z:D


I tako se rotiraju iz firme u firmu i OTIMAJU milionske sume na otpremnine z:D

u tim preduzecima otpremnine su naplatili svi od generalnog direktora do baba sere i kafe kuvarice.

i dok se pompezno pred kamerama hapse sitni sverceri koji rade to sto rade da bi preziveli od danas do sutra, ove niko ne dira - jer njihova pljacka je legalizovana, i ako po visini ukradenog novca iz budzeta ekipa sitnih svercera prema njima izgleda kao decije obdaniste.....
 
Poslednja izmena:

Back
Top