За сву децу која су рођена 1950 - те, `60, `70 - те и `80 - те!

Poruka
22.423
Za svu djecu koja su rodjena
i prezivjela


1950-te, 60-te, 70-te & 80-te !!

Prvo, prezivjeli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetis


U to vrijeme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja djece" na bocicama sa lijekovima, vratima i ormarima.
Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali se u krevet.


Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i zracnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rolama.

Pili smo vodu iz crijeva za zaljevanje baste a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Dijelili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i
NIKO
nije umro zbog toga


Jeli smo mlijecne sladolede, bijeli hljeb i pravi puter, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli
zato sto smo smo se
STALNO IGRALI NAPOLJU

Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svjetla na ulici,
zmurke, planova, klisa, klikera, partizana i nijemaca, kauboja i indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo djecija masta bila u stanju da smisli,

Nerijetko, niko nije mogao da nas nadje po cijeli dan.

I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cijele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
naucili smo kako da rijesimo problem


Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmjerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

Nama nisu prodavali drogu ispred skole...





Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva),
nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI NAPOLJE
DA SE DRUZIMO S NJIMA !






Padali smo sa drveca, znali se posijeci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga






Igrali smo se la lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to prezivjeli bez posljedica!





Isli smo biciklom ili pjeske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!







Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!


Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.





________________________________________


Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covjecanstva

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i naucnike do danas.




Imali smo slobodu, pravo na greske, uspjeh i odgovornost.
I naucili smo da zivimo s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

CESTITAM!





MOZDA CES ZELJETI DA PODIJELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DJECA, PRIJE NEGO STO SU ADVOKATI, DRZAVE I VLADE POCELI DA ODREDJUJU KAKO TREBA DA SE ZIVI !




Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj djeci da vide kako su njihovi roditelji odrastali



Da bi ste lakse citali, ovaj mail je napisan
VELIKIM SLOVIMA !!

Pozdrav generaciji.
ZIVJELI !!!
 
На велику жалост...данашња деца немају шансе да живе нормално...и да желе...
Ја када сам читао ово пролетило ми читаво дјетинство..пред очима....

Tako je Marty,i druzili smo se sa knjigom,uclanjivali se u biblioteke,na igranke se islo DO22-naj dalje do 23 casa, i to jednom u mesec dva,Slusale su se radio drame ,razmenjivali ploce omoljenih pevaca,nismo propustali festival Beogradsko prolece i koncerte u Domu Sindikata,Uvece se ispred svojih kuca-zgrada omladina sakupljala i svirali i pevali uz gitare,isli smo u pozoriste,jeli smo mleko koje su mlekadjije ostavljale ispred nasih vrata-i nikome nije padalo na pamet da ga ukrade,nosili u skolama Djacke kecelje sa belim kragnicama i amblemom skole koju pohadjamo-decaci djacke bluze.Isli na ekskurzije i nikada nismo imali nikakvih problema,mogla bih danima pisati o tom vremenu ,To je ,naj lepsi deo mog zivota i kazem da smo bogatiji duhovno od onih koji to nisu imali srecu da prozive.:D
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Joooooj,lose mi dodje,kad ovo procitam,
moj mali 3,5 godine ,previse nestasan,zdrav,prav,pametan,
vaspitacice me poslale kod psihologa,kazu ne mogu sa njim na kraj,
ove napravile dijagnozu,hiperaktivan,mora na terapiju,
a dete znalo sa 2 sva slova,i pocinje polako da cita,zna pola drzava na globusu,
eto napravise mi od deteta debila:dash::dash::dash:

Сестро...немој да им попусташ...хоће од деце да нам направе послушне роботе...а тек кави нам децу одгајају, ужас..ја знам пар ликова из школа...само је један нормалан Србин..остало благи ужас!
 
Ех, када сам ја био клинац, било је тридесет деце само на мом улазу. Кад год изађем напоље имао сам друштво.

Сада се мој мали, када изађе испред зграде, игра сам. У две зграде, осамдесет станова, нема детета његових година.
 
Za svu djecu koja su rodjena
i prezivjela


1950-te, 60-te, 70-te & 80-te !!

Prvo, prezivjeli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetis


U to vrijeme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja djece" na bocicama sa lijekovima, vratima i ormarima.
Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali se u krevet.


Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i zracnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rolama.

Pili smo vodu iz crijeva za zaljevanje baste a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Dijelili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i
NIKO
nije umro zbog toga


Jeli smo mlijecne sladolede, bijeli hljeb i pravi puter, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli
zato sto smo smo se
STALNO IGRALI NAPOLJU

Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svjetla na ulici,
zmurke, planova, klisa, klikera, partizana i nijemaca, kauboja i indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo djecija masta bila u stanju da smisli,

Nerijetko, niko nije mogao da nas nadje po cijeli dan.

I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cijele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
naucili smo kako da rijesimo problem


Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmjerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

Nama nisu prodavali drogu ispred skole...





Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva),
nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI NAPOLJE
DA SE DRUZIMO S NJIMA !






Padali smo sa drveca, znali se posijeci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga






Igrali smo se la lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to prezivjeli bez posljedica!





Isli smo biciklom ili pjeske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!







Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!


Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.





________________________________________


Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covjecanstva

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i naucnike do danas.




Imali smo slobodu, pravo na greske, uspjeh i odgovornost.
I naucili smo da zivimo s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

CESTITAM!





MOZDA CES ZELJETI DA PODIJELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DJECA, PRIJE NEGO STO SU ADVOKATI, DRZAVE I VLADE POCELI DA ODREDJUJU KAKO TREBA DA SE ZIVI !




Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj djeci da vide kako su njihovi roditelji odrastali



Da bi ste lakse citali, ovaj mail je napisan
VELIKIM SLOVIMA !!

Pozdrav generaciji.
ZIVJELI !!!

..jes... sve je tako kako si napisao...ali ja bih jos dodao....
...da smo se igrali mame i tate.
...zvonili smo susjedima..i smijali se kad su psovali..
..krali tresnje,.iako smo imali svoje..(tudje je sladje)
...pravili praćke..
..ispustali gume na biciklima pred trgovinom..
..krali bombone i čokoladu u trgovini..(udje nas 5-6 najedemo se..) i izadjemo siti..
 
..jes... sve je tako kako si napisao...ali ja bih jos dodao....
...da smo se igrali mame i tate.
...zvonili smo susjedima..i smijali se kad su psovali..
..krali tresnje,.iako smo imali svoje..(tudje je sladje)
...pravili praćke..
..ispustali gume na biciklima pred trgovinom..
..krali bombone i čokoladu u trgovini..(udje nas 5-6 najedemo se..) i izadjemo siti..

То можда код, вас аустријских коњушара....код нас са таквом децом се знало поступати, скупи се раја и налупа их ко вола у купусу!
А ако је џепарење и сл...пријавиш полицији, ако имају више раје од тебе
:super:
 
То можда код, вас аустријских коњушара....код нас са таквом децом се знало поступати, скупи се раја и налупа их ко вола у купусу!
А ако је џепарење и сл...пријавиш полицији, ако имају више раје од тебе
:super:

..eto i sta sad da ja na to kazem...
...nego...
.. da su bili glupi kad su dozvolili da ih uhvate..
...baš si Raja....
..:hahaha::hahaha::rotf::rotf:
 
Istina,igranke,pa smo isli u selo na komljenje kukuruza kod Dede i Babe ha ha ha... pecenje rakije,plascenje,okopavanje kroimpira,spremanje vatre za 1 maj ha ha ha ko ima vecu vatru,pucanje sa karbitom ha ha ha...ah da leti smo isli na pijac u nocne sate sa bajsom u LUBENICE i posle u dom JNA da jedemo sa vojnicima uh sto su bile dobre ah da nesme se zaboraviti vreme TARZANA i SANDOKANA ha ha ha... mi smo imali naselje u 4 grupe podeljeno ha ha ha,ZORANOVCI-PAVLOVICI-POTOCANI i BRDJANI ha ha ha... pa kako smo igrali fuce jedni protiv drugih ha ha ha... to je bilo za gledati ha ha ha... ma kakav Milan-Juve i ostali ha ha ha... ceo komsiluk na fudbalu BILO JE SRECNO VREME i BILI SMO SRECNI
 
На велику жалост...данашња деца немају шансе да живе нормално...и да желе...
Ја када сам читао ово пролетило ми читаво дјетинство..пред очима....
Danas deca ne mogu ni da zamisle kako je to izgledalo kad su im roditelji bili u njihovim godinama .Valjda smo i mi mnogo mekši nego što su bili naši roditelji.:confused:
 
Danas deca ne mogu ni da zamisle kako je to izgledalo kad su im roditelji bili u njihovim godinama .Valjda smo i mi mnogo mekši nego što su bili naši roditelji.:confused:

Вероватно јесмо....али није овако ртадикално измењена свест...ми смо били навикли само да нисмо гладни, за разлику од родитеља, али ови ратови су и то исправили....е данас деца...већ психолошки утичу на њихов разум....и моћ расуђивања , праве послушне идиоте од њих...ја сам под глупим комунизмом учио о Србским Царевима, Краљевима...Слоунском фронту и сл....Србску историју....сада Његоша забрањују по школама у РС јер по странцима у БиХ-окупаторима... није толернтан!
 
Вероватно јесмо....али није овако ртадикално измењена свест...ми смо били навикли само да нисмо гладни, за разлику од родитеља, али ови ратови су и то исправили....е данас деца...већ психолошки утичу на њихов разум....и моћ расуђивања , праве послушне идиоте од њих...
Vidiš da su i naše generacije bile sklone da veruju ono što im se kaže , inače se ne bi desilo sve što se desilo , pa se sad prisećamo bezbrižnih vremena .Valjda je na roditeljima da nauče decu da koriste moć rasuđivanja, a ne da slepo slušaju sve što im se kaže.
...mada je školski program napravljen na način da malo koriste mozak. Ja sam moje terala da čitaju Radoja Domanovića i onda smo pričale o tome šta je hteo da kaže u pripovetkama.
 
Za svu djecu koja su rodjena
i prezivjela


1950-te, 60-te, 70-te & 80-te !!

Prvo, prezivjeli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetis


U to vrijeme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja djece" na bocicama sa lijekovima, vratima i ormarima.
Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali se u krevet.


Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i zracnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rolama.

Pili smo vodu iz crijeva za zaljevanje baste a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Dijelili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i
NIKO
nije umro zbog toga


Jeli smo mlijecne sladolede, bijeli hljeb i pravi puter, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli
zato sto smo smo se
STALNO IGRALI NAPOLJU

Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svjetla na ulici,
zmurke, planova, klisa, klikera, partizana i nijemaca, kauboja i indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo djecija masta bila u stanju da smisli,

Nerijetko, niko nije mogao da nas nadje po cijeli dan.

I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cijele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
naucili smo kako da rijesimo problem


Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmjerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

Nama nisu prodavali drogu ispred skole...





Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva),
nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI NAPOLJE
DA SE DRUZIMO S NJIMA !






Padali smo sa drveca, znali se posijeci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga






Igrali smo se la lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to prezivjeli bez posljedica!





Isli smo biciklom ili pjeske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!







Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!


Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.





________________________________________


Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covjecanstva

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i naucnike do danas.




Imali smo slobodu, pravo na greske, uspjeh i odgovornost.
I naucili smo da zivimo s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

CESTITAM!





MOZDA CES ZELJETI DA PODIJELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DJECA, PRIJE NEGO STO SU ADVOKATI, DRZAVE I VLADE POCELI DA ODREDJUJU KAKO TREBA DA SE ZIVI !




Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj djeci da vide kako su njihovi roditelji odrastali



Da bi ste lakse citali, ovaj mail je napisan
VELIKIM SLOVIMA !!

Pozdrav generaciji.
ZIVJELI !!!

Ha! Članovi smo iste grupe na Face Booku. :D
 

Back
Top