Ni hleb neće da nam prodaju

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
BEOGRAD - Protesti kosmetskih Srba koji već osam dana žive bez struje, juče su protekli mirno, ali rešenje njihovog problema još nije na vidiku. Pored Šilova, gde je u okršajima sa kosovskom policijom prethodnog dana povređeno oko 50 ljudi, juče se protestovalo i u Prilužju, kod Vučitrna, gde takođe već osam dana nema struje.
Meštanin Šilova Vasilije Savić je za Glas opisao humanitarnu katastrofu koja im je pred vratima.
- Jedemo isključivo hranu iz konzerve, dok su nam sve zalihe iz zamrzivača završile u đubretu. Prvi put za ovih deset godina se dogodilo i da su pekare, koje drže Albanci, odbile da nam isporuče hleb. Bojkotuju nas i kažu da jednostavno nije stigao - rekao je Savić.
On je dodao i da već devet dana ljudi nisu u mogućnosti da održavaju ni elementarnu higijenu pa se očekuje i pojava žutice. Kako kaže, u nekoliko slučajeva lekari zbog simptoma sumnjaju na tu zaraznu bolest, ali se rezultati još očekuju pošto su pacijenti upućeni u Gračanicu.
Jučerašnji protesti su, prema Savićevim rečima, iako dosta masovniji nego prethodnih dana, protekli mirno jer je postojao nekakav dogovor po kome bi KEK trebalo da izađe u susret zahtevima Srba. Ništa se, međutim, od obećanog nije ispunilo, na protestu su bile pojačane snage specijalaca KPS-a, Euleksa i američkog Kfora.
Hoće u užu Srbiju
Na protestu u Prilužju se okupilo više stotina Srba iz tog mesta, ali i okolnih sela u opštinama Vučitrn i Obilić. Predsednik sela Prilužje Saša Andrić je rekao da mu se obratilo oko 50 meštana koji su najavili da će organizovano, traktorima, prikolicama i automobilima krenuti u centralnu Srbiju ukoliko selu ne bude priključena struja ove sedmice.
- Oni su naveli da je to jedini način da se svetu ukaže šta preostali Srbi doživljavaju na Kosovu - preneo je Andrić.

HAŠANI: NISU PODNETE PRIJAVE
Portparol KPS za region Gnjilane Ismet Hašani rekao je da nije podneta nijedna prijava građana na postupanje policije.
- Još ne znamo koliko je ljudi tačno povređeno, a nemamo nijednu prijavu na postupanje policije. Mi imamo veoma stroga pravila i ako neko prijavi da ga je policija maltretirala, mi ćemo to da ispitamo - rekao je on.

Predsednik opštine Vučitrn Zoran Rakić je najavio da zbog isključenja struje i nedostatka elementarnih uslova od juče ne rade osnovna i srednja škola, pošta, kancelarije opštine i mesne zajednice, a da će u ambulantu biti primani samo hitni slučajevi.
Neumoljivi
Državni sekretar Ministarstva za Kosmet Zvonimir Stević je ocenio da „vakuum na relaciji Unmik-Euleks“ svakako utiče na rešavanje pitanja snabdevanja strujom srpskih sredina, pošto, kako je rekao, Unmik „pere ruke“ od toga, a Euleks još nije spreman i sondira teren za sprovođenje plana u šest tačaka.
- Isključenja struje Srbima nisu uzrokovana problemima ekonomskog ili tehničkog karaktera, već za cilj imaju izazivanje humanitarne katastrofe - rekao je on.
Stević je dodao da „neprimerene akcije KPS-a govore o beskrupuloznosti Prištine koja ne preza od policijskog nasilja nad Srbima“.
Funkcioner DSS-a Slobodan Samardžić je ocenio da su incidenti u Šilovu pokušaj da se nasilnim merama kaže „pokupite se idite odavde, rešenja za vas nema“ i negodovao zato što međunarodna zajednica nije zaštitila Srbe.

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/politika/glas-javnosti-10-03-2009/ni-hleb-nece-da-nam-prodaju

Evo još malo toga o ljudskosti,moralu i zakonima...i ponekad treba razmisliti da li neka čovekolika bića zaslužuju da se prema njima postupa kao prema ljudima?Naprimer,dobar deo pripadnika ove nazovinacije koja sebe zove Albanci.
 
Misoni druže,

šta da komentarišem? Da pišem o tome kako je to nepravedno, kako su jadni ti ljudi dole, kako su šiptari okrvljene zveri, kako državu boli racku za njih? Ne vredi. Sve to mi svi već znamo, i jedino što nam preostaje jeste da molimo Boga da nam da priliku da se jednom sjurimo dole, i sve im naplatimo.
 
Misoni i walter u pravu ste za sve sto ste napisali.
Kada sam pisao E.Vasiliju u S.Karlovce rekao sam mu da svaki parohijalni svestenik upozna narod u svojoj parohiji o zlocinima na kosovu tj da stalno ponavlja jedno te isto.
Isto tako da prica o zlocinima Slovenaca sa onim buradima.
Neko je gore napisao dok zlo ne zakuca na vrata ne zna sta je to.
 
Mislim da bi srbi dole polako trebali da priznaju realnost i ukljuce se u sve kosovske institucije od policije do elektroprivrede.
Time bi polako poceli da se resavaju nagomilani problemi,
ovo je ovako samo maltretiranje sopstvenog naroda radi neke takozvane drzavne politike.
O tome stalno pricaju Oliver Ivanovic i Rada Trajkovic koji i zive dole sa tim narodom.
 
Mislim da bi srbi dole polako trebali da priznaju realnost i ukljuce se u sve kosovske institucije od policije do elektroprivrede.
Time bi polako poceli da se resavaju nagomilani problemi,
ovo je ovako samo maltretiranje sopstvenog naroda radi neke takozvane drzavne politike.
O tome stalno pricaju Oliver Ivanovic i Rada Trajkovic koji i zive dole sa tim narodom.

Konacno pravo,i onda ce u roku 15 min biti ukinute vize,odmah ce se Srbija uclaniti u EU,FIAT ce kompletno iz Italije doci u KG i sire,MMF ce oprostiti sve dugove i jos poslati nesto pride,Sumadija ce ekspresno biti ociscena od kancerogenih buradi,u BG vise niko nece trebati da radi nego ce sa fenomenalnom indignacijom da se divi VIZIJI najveceg foliranta svih vremena !!!!
 
Mislim da bi srbi dole polako trebali da priznaju realnost i ukljuce se u sve kosovske institucije od policije do elektroprivrede.
Time bi polako poceli da se resavaju nagomilani problemi,
ovo je ovako samo maltretiranje sopstvenog naroda radi neke takozvane drzavne politike.
O tome stalno pricaju Oliver Ivanovic i Rada Trajkovic koji i zive dole sa tim narodom.
Немој да лупаш човече...иди ти на КиМ...мичи гузицу из земуна , па се учални у институције...
 
Ne nego ce virtuelne patrijote preko interneta slati podrsku narodu.
kako treba da istraje jos malo bez hleba,struje i vode i kako je Kosovo srce Srbije i tako to?!

Kolega,hleba,struje i vode treba i juznije od Autokomande ili aj recimo Trosarine,ako se vizionari po obicaju srame svega sta je juznije od podAvale i Kosmaja.
Termin NAROD,znam da je izraz bljutav za mondijalisticko-makijavelisticke platfusarte,
jer ga nigde nema u najnovijoj izlozbenoj postavki lika i dela foliranta svih vremena...!!!!
 
Prolazi sam prekjuce pored mjesta gdje se desio incident...Mada nisam imao pojma o cemu se radi...Mislim da vlast ima jacu volju,da bi se taj problem dao resiti veoma lako...Mozda ovako odgovara nekome...A sto se tice Kosova,iznenadjen sam,sve se vise i vise gradi...Kad se prodje Kosovska Mitrovica,Kosovo se pravo gradi...
 
Ne nego ce virtuelne patrijote preko interneta slati podrsku narodu.
kako treba da istraje jos malo bez hleba,struje i vode i kako je Kosovo srce Srbije i tako to?!
Virtuelne patriote ne prave politiku Srbije,nego demokrate i Tadic,
koji ne zna ,hoce srati,nece srati,
a sigurno ne treba da izdrze bez hleba i struje,
nego i tu treba ova vlast nesto da preduzme
Ali bitno je da sipci uzivaju i dalje sva prava u Srbiji,umesto da im se
bojkotuju i pozatvaraju radnje
 
Virtuelne patriote ne prave politiku Srbije,nego demokrate i Tadic,
koji ne zna ,hoce srati,nece srati,
a sigurno ne treba da izdrze bez hleba i struje,
nego i tu treba ova vlast nesto da preduzme
Ali bitno je da sipci uzivaju i dalje sva prava u Srbiji,umesto da im se
bojkotuju i pozatvaraju radnje

Pa kad si patriota sta ces u Minken? Sto ne dodjes da se boris za bolju srbiju.

Ne brani se Srbija čisteći zahode po Nemačkoj.

Pevaš li Danke Deutschland? :hahaha:
 
Prolazi sam prekjuce pored mjesta gdje se desio incident...Mada nisam imao pojma o cemu se radi...Mislim da vlast ima jacu volju,da bi se taj problem dao resiti veoma lako...Mozda ovako odgovara nekome...A sto se tice Kosova,iznenadjen sam,sve se vise i vise gradi...Kad se prodje Kosovska Mitrovica,Kosovo se pravo gradi...

Pa, ima i iz čega. Droga, belo roblje, oružje... Sve unosni i prinosni poslovi, a koji su osnovna grana kosovske privrede.
 
Ne nego ce virtuelne patrijote preko interneta slati podrsku narodu.
kako treba da istraje jos malo bez hleba,struje i vode i kako je Kosovo srce Srbije i tako to?!

A, što ne bi naše vlasti bile patriote, pa Arbanasima prekinula dotok struje iz Srbije. Pa, onda da traže da oni priznaju realnost da su u Srbiji? Nego, neće... Isti su kao i vi. Glavu ne interesuje što joj bulju rasturaju, kao da nije njihova vlastita. 'Ebale vas komunjare koje su vas tako vaspitale da vam ništa vredno nije. Niste vi krivi. Krivi su vaši roditelji, ponosni što poseduju crvene partijske knjižice. Vi ste samo nus proizvod njihovog štetnog delovanja.
 

Back
Top