Sektaši nam gaje decu!

Waterfall

Legenda
Poruka
50.398
Bračni par iz Obrenovca, članovi sekte Jehovini svedoci, od Centra za socijalni rad dobili su na hraniteljsku negu troje dece bez roditeljskog staranja, a majka jedne devojčice tvrdi da je time narušen verski i nacionalni identitet njene ćerke! Slađana Jovanović, majka jedanaestogodišnje S. B., kaže za Press da su odlukom socijalne službe povređena i njena roditeljska prava.

- Ćerka mi je pre godinu dana smeštena u porodicu sektaša. Da su Jehovini svedoci saznala sam upravo od nje. Pao mi je mrak na oči. To je mimo pravila. Prekršen je pravilnik o hraniteljstvu. Narušena su prvo detetova, a onda i moja prava kao majke - priča Slađana.

Tužna sudbina

Igrom sudbine, Jovanovićeva nema uslova da se brine o svojoj ćerki, jer i sama potiče iz hraniteljske porodice.
Dete sam iz doma. Ostavljena sam sa šest meseci. Bila sam kod hranitelja dok mi mama nije umrla, posle čega sam vraćena u dom. Nemam nikog ko bi stao iza mene da me podrži. Nezaposlena sam i bez krova nad glavom... Zbog takve sudbine, sa njom sam bukvalno dva dana bila na ulici, pa sam je sa pet godina dala u dom - priča Jovanovićeva.

U ovoj porodici S. B. je već godinu dana. Dete je tri i po godine išlo kod psihoterapeuta, sklono je povređivanju i ima psihičke probleme.

- Porodica iz Obrenovca meni uskraćuje prava kao majci. Viđam ćerku u okviru centra, a dok dete ne dobije temperaturu i napad plača, oni nam ne dozvoljavaju da provedemo dan zajedno. Osim toga, ti ljudi izgladnjuju moju ćerku i ne daju joj da se druži sa decom pravoslavne vere. Ne sme da ide na rođendane, zabranjeno joj je da me zove, krst ne sme da nosi, kažnjavaju je... - ogorčena je Jovanovićeva, koja ističe da je tragično što naša deca preko institucija države završavaju u verskoj zajednici koja nije registrovana kao regularna crkva.

U Centru za porodični smeštaj dece i omladine, koji je nadležan za pronalazak hraniteljskih porodica, potvrđeno nam je da je porodica, koja pored ove devojčice ima još dvoje dece na hraniteljstvu, pripada verskoj sekti Jehovini svedoci.

Socijalno ne vidi problem

Direktor Centra za porodični smeštaj dece i omladine Dobrila Grujić, međutim, tvrdi da porodica veoma dobro brine o devojčici.
- Na prvu reakciju majke tražila sam od Centra za socijalni rad da odmah obiđe hraniteljsku porodicu i ustanovi da li postoje rizici po devojčicu. S obzirom na to da su hranitelji pripadnici Jehovinih svedoka, organizovali smo sastanak kako bismo videli šta je najvažnije da se uradi u interesu deteta.

Na tom sastanku svi su delili mišljenje da za devojčicu ne bi bilo dobro da se izmesti iz ove porodice, jer i ona sama to ne želi. Što je najvažnije, ova porodica veoma dobro brine o devojčici. Ona nije ugrožena. Naprotiv, puno je popravila svoje stanje - tvrdi Grujićeva.

Rukovodilac službe za podršku Centra za porodični smeštaj Tamara Borisavljević objašnjava da je porodica iz Obrenovca nekoliko godina uspešna u hraniteljstvu.

- Pored ove devojčice oni imaju još dvoje dece. Kroz dosadašnje praćenje ta porodica je pokazala da ima sve uslove za bavljenjenje hraniteljstvom - kaže Borisavljevićeva.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=60337&sectionId=33
 
Јеховини сведоци нису забрањена секта. Не подржавам их али тај покрет не пропагира верски фанатизам и ако су људи прошли обуку за хранитеље вероватно је боље да су деца крај њих него крај неодговорних родитеља.
 
Pa ja mislim da ti uopste ne znas ni sta znaci taj izraz sekta! Posto je hriscanstvo upravo najveca sekta.

Јао бре. Немој само да ми причаш о сектама. Не знаш о чему причаш. Хришћанство не може бити секта никако. А ти узми мало књиге па читај. Балавице
 
Јеховини сведоци нису забрањена секта. Не подржавам их али тај покрет не пропагира верски фанатизам и ако су људи прошли обуку за хранитеље вероватно је боље да су деца крај њих него крај неодговорних родитеља.

Према томе што ти причаш, како ниједна секта није забрањена осим сатанистчких, требало би свиам то дозволити?
 
Pa ako su vec nezbrinuta... Nije bitno koje su vere, vazno je da postuju to dete i da ga ne tuku, vec obrazuju itd. A dal su jehovini svedoci ili ne to je totalno enbitno!
Podrska za tu porodicu!

Види имам случаји доброкажем случај Јеховиних сведока у окружењу колико год деловало смешно али они су фантици и имају програм стварања нових фанатика,нек је Бог у помоћи том детету
 
Јао бре. Немој само да ми причаш о сектама. Не знаш о чему причаш. Хришћанство не може бити секта никако. А ти узми мало књиге па читај. Балавице

Kazem ti ne razumes sta je Sekta. Mi pravoslavci bi se mogli tumaciti kao Sekta Hriscanstva.
Види имам случаји доброкажем случај Јеховиних сведока у окружењу колико год деловало смешно али они су фантици и имају програм стварања нових фанатика,нек је Бог у помоћи том детету

Ma daj bre kakvi svedoci crni? Ko veruje u te gluposti jos ?!? To dete ako je normalno skapirace da je to glupost, mogu oni da ga vaspitaju kako hoce. A i o je cuo da to sto su oni jehovini svedoci, da im je to zivot, valjd aimaju i druge segmente licnosti id. Nece da ga samo fanaticno vaspitaju da bude svedok
 
Pa ako su vec nezbrinuta... Nije bitno koje su vere, vazno je da postuju to dete i da ga ne tuku, vec obrazuju itd. A dal su jehovini svedoci ili ne to je totalno enbitno!
Podrska za tu porodicu!

pazi naslova teme...:lol:

SAtanizam ne postoji, to je sve izmisljeno, da drzi ovce u taboru :mrgreen: Da sam ja tu mogu oni mene da obrazuju da budem sta hoce, ali ja cu na kraju sama izabrati. bolje je za to dete da raste kod njih u domu nego u domu za ND


Pa ja mislim da ti uopste ne znas ni sta znaci taj izraz sekta! Posto je hriscanstvo upravo najveca sekta.

u...detaljima; npr. danas sekta, sutra...tradicija...
nista, odi pazari dva, tri lava pa bacajte "sektase"...
idu teska vremena, a zabava nas je odrzala :mrgreen:

ИЗУЗЕТНО ЈЕ ЗАНИМЉИВО КАКО СТЕ НА СВИМ ТЕМАМА О СПЦ ВАС ДВЕ И ОЧЕКУЈЕМ ЈОШ ЕГЗЕМПЛАРА НАПАДАЛЕ СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ
А ОВДЕ БРАНИТЕ ЈЕХОВИНЕ СВЕДОКЕ КОЈИМ СИГУРНО НИ ВРАТА НЕ ОТВАРАТЕ КАДА ДЕЛЕ КУЛУ СТРАЖАРУ.
 
ИЗУЗЕТНО ЈЕ ЗАНИМЉИВО КАКО СТЕ НА СВИМ ТЕМАМА О СПЦ ВАС ДВЕ И ОЧЕКУЈЕМ ЈОШ ЕГЗЕМПЛАРА НАПАДАЛЕ СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ
А ОВДЕ БРАНИТЕ ЈЕХОВИНЕ СВЕДОКЕ КОЈИМ СИГУРНО НИ ВРАТА НЕ ОТВАРАТЕ КАДА ДЕЛЕ КУЛУ СТРАЖАРУ.
Njima kad jednom otvoriš vrata , možeš samo uz pomoć policije da ih izbaciš!
 
Kod mene u komsiluku zivi neka bakuta jehovka. Ona je kao neko jaje u toj njihovoj sektaskoj hijerarhiji. Njena cerka i unuke su takodje u sekti. I te klinke zamalo nisu otkinule uvo jednoj devojcici iz ulice jer je na mindjusi nosila privezak u obliku krsta. Sve u svemu bolesnici. Treba ih strojiti da nemaju svoj porod i niposto im ne davati na ''staranje'' tudju decu.
 

Back
Top