Томислав Николић: Коштунице, одлучи се- или СНС, или ДС!

Djuka_SNS

Aktivan član
Poruka
1.763
PRESS

Intervju, Tomislav Nikolić, lider Srpske napredne stranke
KOŠTUNICE, HOĆEŠ LI SA SNS ILI DS?
Posle izbora će biti jasno ko je lider opozicije. Mene sada više interesuje da li se to Koštunica možda okreće „žutima"?!


Lider SNS-a Tomislav Nikolić u intervjuu za Press poziva Vojislava Koštunicu da se izjasni da li su mu bliži „žuti" ili naprednjaci. Nikolić kaže da SNS sprema veliku prolećnu političku kampanju koja treba da dovede do raspisivanja vanrednih parlamentarnih izbora.

- SNS kreće u kampanju za vanredne izbore. Pozivamo sve one koji hoće da ruše rešim Borisa Tadića da nam se pridruže. Jedino na čemu insistiramo, jedini naš uslov jeste dosledno protivljenje nezavisnosti Kosova... Za 22. mart pripremamo veliku konvenciju na kojoj ćemo predstaviti desetak potpuno novih, stručnih ljudi, koji mogu da pariraju aktuelnoj Vladi... - najavljuje Nikolić.

Da li je Vojislav Koštunica odgovorio na vašu javnu ponudu za saradnju?

- Ne, ali postoji dobra komunikacija između naših poslanika u Skupštini, kao i funkcionera dve stranke.

Šta vas sprečava da sednete, popijete kafu i razgovarate o svemu, pa i o rušenju Vlade?

- Ne znam. Ja sam ga javno pozvao, i evo, opet to činim. Neću da razmišljam da li sa druge strane postoji neki problem... Koštunica i ja se slažemo po dva ključna pitanja, isti su nam stavovi o Kosovu i statutu Vojvodine. I oni i mi hoćemo u EU, ali samo sa Kosovom!

Kada ste se poslednji put videli sa Koštunicom?

- U junu prošle godine, u vreme pregovora o Vladi. Očigledno ne idemo na ista mesta, pa ne možemo da se sretnemo.

Kako mislite zajedno da vladate, kada ne možete ni da se sastanete?

- Posle izbora će sve biti jasnije, pa i to ko je lider u opozicionom bloku. Mene sada više interesuje jedna druga stvar - da se to Koštunica možda ne okreće „žutima"?

Otkud vam sad to?

- Pazite, DSS je u Kraljevu raskinuo koaliciju sa Novom Srbijom, smenili su im gradonačelnika, da bi napravili novu koaliciju sa DS-om. To je u javnosti prošlo onako, usput, jer je gradonačelnik Babić preminuo... Ali, evo, ja vas pitam - zar DSS nije imao stranačku odluku da ne pravi lokalne koalicije sa „žutima"? Neću da se mešam u njihove stvari, ali ja bih se naljutio da sam na mestu Velimira Ilića...

Da li pričate sa Ilićem?

- Imamo dobru komunikaciju i mislim da je on za saradnju.

A sa Majom Gojković?

- Vučić je imao kontakt sa njom kada smo formirali stranku. Ona nam nije prepreka da sarađujemo sa narodnjacima, a ne verujem ni da je ona uslovila Koštunicu nekakvom zabranom saradnje sa nama.

Da li biste mogli da sarađujete sa radikalima?

- Ja nemam problem, ali njima je Šešelj iz Haga zabranio da sa nama sarađuju. Ipak, kako vreme odmiče, radikali polako shvataju da sam ja u pravu. Čak me je i Jadranko Vuković, koji nas je mučki napadao prethodnih meseci, onako u polušali pozvao da se vratim. Kaže: „Šta te briga, samo se okreni i vrati"... Međutim, Šešelj njima ne da da sarađuju sa nama, ali zato im traži partnere na drugoj strani, zivka neke stranačke lidere..

Koje?

- Šešelj se čuje sa Palmom. On mu je veza. Pokušava i sa Dačićem da uspostavi neku vezu, iako je ovaj potpuno na drugoj strani. Šešelj se još uzda i u Koštunicu...

Ispada da vi najbolji kontakt imate sa Tadićem. Kada ste poslednji put razgovarali?

- Kada su smislili prve mere za ekonomsku krizu. Pošto njegov optimizam nije bio u skladu sa mojim pesimizmom na tu temu, brzo smo završili razgovor i od tada nismo komunicirali. Pre toga smo kontaktirali u vreme gasne krize.

Da li biste pristali na koaliciju sa DS-om posle izbora?

- Nije to realno. Bolje je da imamo dva bloka koji će se smenjivati na vlasti. Kako stoje stvari, DS će biti na izborima prvi, mi drugi, pa ko sakupi većinu neka formira Vladu...

Ali, vlasti ne pada na pamet da raspiše izbore?

- Boris Tadić ima razlog za realan strah, jer nije ispunio predizborna obećanja. Međutim, koliko god da mu je loša situacija, na jesen će situacija biti još gora, jer ćemo tek tada osetiti efekte svetske ekonomske krize.

Danijela Isailov

Tadiću, pomozi privrednicima

Tadić najavljuje da će raskrinkati „spregu kriminala, politike, biznisa i pravosuđa"?

- Voleo bih da znam koga je Tadić pokušao da uplaši. Na Kopaoniku su mu bili najveći privrednici. Ako ima nešto protiv njih, neka ih goni sudski. Ako nema, neka ljude ostavi na miru da rade, jer oni zapošljavaju mnogo ljudi. Tadić treba da pomogne našim biznismenima da rašire biznis van Srbije, jer je naša država za „Deltu" i još neke postala mala.

Stajkovac hteo da se učlani u SNS

Da li je uhapšeni Boris Stajkovac član SNS-a?

- Mislim da nije... Čuo sam da je pre 20-ak dana iskazao želju da se učlani u stranku. Ne krijem, mi bismo ga tada primili, jer nismo znali za ovu istragu. Sada je to već druga priča, mada smo rekli da su vrata naše stranke otvorena za sve. Mi ne možemo da znamo ko je pod istragom ili ko je uradio nešto nezakonito dok to zvanični organi ne saopšte.
 
Па чекај ...... звали су га преко Вечерњих и он ништа. Зар није јасно да неће?
Ево сада преко Преса ... до када уопште очекујете да се изјасни?

Јасно је да неће одлучити док не прођу избори. Ако опозиција прође боље онда ће хтети, ако буде потребан Тадићу онда ће тамо (моја верзија). А и Маја је иста као и он, неће ни са ким да прича о коалицијама.
 
Торенте, не разумеш политику. Џабе ти је. Ако ниси схватио да је досадашњим позивима Коштуници, Николић заправао растурио ДСС до краја и да је огроман број чланова ДСС прешао у СНС, онда не знам да ли би требало да ти цртам.
 
Шешељ је губитник, остављен од сваког савезника, нереално се уздао у Коштуницу.
Лоштуници је јасно да ниакда више неће бити вођа било чега и сада може да бира да ли да се утопи у СРС, СНС или ДС.

Због програмске сличности са СРС и СНС постојала је бојазан да му прогутају партију.
У жељи да спасе партију, он се приклонио ДС-у где ће фигурирати попут Г17+

Очигледно да му је ДС испоставио услове:
- Разлаз са Илићем
- Одбацивање СРС
 
Торенте, не разумеш политику. Џабе ти је. Ако ниси схватио да је досадашњим позивима Коштуници, Николић заправао растурио ДСС до краја и да је огроман број чланова ДСС прешао у СНС, онда не знам да ли би требало да ти цртам.

Ви у то стварно верујете? Побогу, слагаће мало у предизборној кампањи и опет ће гласати за њега. Он ниже од онога што је имао последњи пут неће ићи (исто важи за Дачића). Гласови се не освајају призивањем других за које се зна да неће пристати него сопственим делима (у то не рачунам дељење јабука лудацима). Могао би нпр. Николић да сиђе на Косово кад није стигао у фебруару и да поприча са оним људима доле - ем је поштеније ем му се више исплати од тога да ваби Коштуницу преко медија.
 
Taj Nikolic je stvarno retardinjo kako stvari stoje. Njemu jos nije jasno da je Kostunicin izbor uvek DS

Мислим да Николић одлично ради.
Све до сада стратегија Коштунице је била да пред народом позира као патриота а онда преко ноћи склопи савез са Тадићем.

Јавним позивањем Коштунице да се изјасни, Николић га пред обичним народом који је још залуђен Коштуницом- тера да се покаже у правом светлу.

Коштуница неће коментарисати Николићеве позиве, али су они довољно јасни да и последњи залуђеници за Коштуницом увиде ко је и шта је он.
 
Мислим да Николић одлично ради.
Све до сада стратегија Коштунице је била да пред народом позира као патриота а онда преко ноћи склопи савез са Тадићем.

Јавним позивањем Коштунице да се изјасни, Николић га пред обичним народом који је још залуђен Коштуницом- тера да се покаже у правом светлу.

Коштуница неће коментарисати Николићеве позиве, али су они довољно јасни да и последњи залуђеници за Коштуницом увиде ко је и шта је он.

Sta Nikolic odlicno radi majke ti?!
Svi znaju da su clanovi dss-a za ds(bar 90%), dok je on licno(kostunica) za onoga ko mu da mesto premijera, i ne izmisljajte ovdde toplu vodu i ne nadajte se nekim dobrim potezima.
 
Sta Nikolic odlicno radi majke ti?!
Svi znaju da su clanovi dss-a za ds(bar 90%), dok je on licno(kostunica) za onoga ko mu da mesto premijera, i ne izmisljajte ovdde toplu vodu i ne nadajte se nekim dobrim potezima.

Iako Kostunica hoce za ds Tadicu ne pada na pamet, jer bi to bio politicki suicid!
 
Iako Kostunica hoce za ds Tadicu ne pada na pamet, jer bi to bio politicki suicid!

Како знаш? Па Тадићу је рођени отац код Коштунице! И Матија Бећковић и Добрица Ћосић које просто обожава. Ако га не убеди Коштуница лично, ови неће оманути.
 
Slatkisu maleni ne pratis, Tadic hoce sa dss i to bi najvise voleo, kao i Djilas i vecina ds-a, al sa dss bez kostunice. :ok:
Da ne guglam sada... :ok:

Pa ne znam svakako tadic i kostunica ne mogu zajedno ! Pa to bi bilo izadja svih glasaca koji su bili za DS. Dss i DS su skroz sada razliciti 0.o.
Po meni je skroz ok npr DSS i SRS kao onako tr00 desnicari.
 
1.Торенте, не разумеш политику. Џабе ти је.
Хоће да ти каже да ниси "правник и ПОСТДИПЛОМАЦ"!:hahaha::rotf::hahaha:
Мислим да Николић одлично ради.

Николић заправао растурио ДСС до краја и да је огроман број чланова ДСС прешао у СНС, онда не знам да ли би требало да ти цртам.

Лепо сте то рекли,
НИКОЛИЋ ОДЛИЧНО РАСТУРА ОПОЗИЦИЈУ,
И ТО ЈЕ САДА ЈЕДИНА, СЕМ МАТЕРИЈАЛНЕ НАРАВНО, СВРХА ВАШЕГ "БАВЉЕЊА ПОЛИТИКОМ"!
 
Pa ne znam svakako tadic i kostunica ne mogu zajedno ! Pa to bi bilo izadja svih glasaca koji su bili za DS. Dss i DS su skroz sada razliciti 0.o.
Po meni je skroz ok npr DSS i SRS kao onako tr00 desnicari.

Издаја је била и ДС-СПС. Сада су све нијансе.
Тадић и Коштуница су приватно супер и он се доста дружи и поштује са том Војином САНУ екипом. Нека их :lol:
 
Pa ne znam svakako tadic i kostunica ne mogu zajedno ! Pa to bi bilo izadja svih glasaca koji su bili za DS. Dss i DS su skroz sada razliciti 0.o.
Po meni je skroz ok npr DSS i SRS kao onako tr00 desnicari.

DSS je dobio malo glasova zato sto su rekli da ce sa srs u koaliciju i pukli, a veruj mi da znam to jako dobro i situaciju u dss, jer sam tamo bio do prosle godine dok me nisu izbacili iz stranke(ovi dss-ovci od posle 2000-e i ljubitelji dela vojislava seselja). Sve sto valja u dss-u je ili otislo, ili se povuklo dok ceka da se ne razjebe savez sa raspalim radikalima. Ova grupa ludaka uz kostunicu je ostala i potonuce zajedno sa njim. Kostunica je covek koji je zbog svoje licne sujete rasturio svoju stranku. :dash::dash::dash::dash:
 
Sta Nikolic odlicno radi majke ti?!
Svi znaju da su clanovi dss-a za ds(bar 90%), dok je on licno(kostunica) za onoga ko mu da mesto premijera, i ne izmisljajte ovdde toplu vodu i ne nadajte se nekim dobrim potezima.

Народ не зна, стога се народу јавно преко медија и преко оваквих јавних прозивки мора ставити до знања да је Коштуница издајник и да жели сарадњу са ДС-ом.
не постоји други начин да се народу обајни сем овог!
 
Издаја је била и ДС-СПС. Сада су све нијансе.
Тадић и Коштуница су приватно супер и он се доста дружи и поштује са том Војином САНУ екипом. Нека их :lol:

Ali SPS je sada totalno reformisana stranka, njihovi programi su prilicno unapredjeni. Ja sam bas citala programe DS-a i SPS-a imali su oko 100 strana Ali uglavnom se svode na slicnosti. To vec ne znam to dal su privatno bili dobri, ali ja npr sada nikada ne bh glasala za DS kad bi Tadic ista imao sa Kostunjavim!
Ma izgleda su jedino od svih njih ostali dosledni Radikali I LDP i ovaj Canak. i to je to, ovi su se svi prodali :mrgreen:
 
Ali SPS je sada totalno reformisana stranka, njihovi programi su prilicno unapredjeni. Ja sam bas citala programe DS-a i SPS-a imali su oko 100 strana Ali uglavnom se svode na slicnosti. To vec ne znam to dal su privatno bili dobri, ali ja npr sada nikada ne bh glasala za DS kad bi Tadic ista imao sa Kostunjavim!
Ma izgleda su jedino od svih njih ostali dosledni Radikali I LDP i ovaj Canak. i to je to, ovi su se svi prodali :mrgreen:

Radikali, ldp i canak dosledni?! :dash::dash::dash::dash:
Nemoj da se svadjamo... :(:(:(
 

Back
Top