Koliko bita?

32 bitni operativni sustav koristi memorijske adrese duzine 32 bita. Znaci moguce je adresirati 2^32 =4 GB memorije. To je samo teorijski jer u praksi je situacija malo drugačija. Hardware zauzme jedan deo tako da ti preostaje jedno 3,5 GB ili 3,25 GB. Bolje bi bilo da stavis 64 bit verziju.
 
da a posle se muci dok nadjes drivere za bilo sta! ima da se otelis:)
znaci bolje ti je ostani sa tih 3gb jer je i vise nego dovoljno. Pogledaj u TM vidi koliko koristis, ne koristis ni blizu 3gb....
 
da a posle se muci dok nadjes drivere za bilo sta! ima da se otelis:)
znaci bolje ti je ostani sa tih 3gb jer je i vise nego dovoljno. Pogledaj u TM vidi koliko koristis, ne koristis ni blizu 3gb....
Tacno, za drajvere sam zaboravio da mu napomenem a i za neke starije programe koje ce sigurno koristiti, da nece raditi na 64 bit-a. :mrgreen:
 
pa cim se nejavlja sigurno ju je vec instalirao i nema driver za net:D
Jedina dobra stvar je sto eto mozes da koristis vise od 3gb rama, a sve ostalo je jos "nerazvijeno" da bi podrzavali 64bit verziju. Za neko vreme ce sigurno biti serijski, ali jos nije....znaci 32bit rulez:)
pozdrav:)
 
pa cim se nejavlja sigurno ju je vec instalirao i nema driver za net:D
Jedina dobra stvar je sto eto mozes da koristis vise od 3gb rama, a sve ostalo je jos "nerazvijeno" da bi podrzavali 64bit verziju. Za neko vreme ce sigurno biti serijski, ali jos nije....znaci 32bit rulez:)
pozdrav:)
 
Pa ako imaš više od 3 gigabajta rama bio bi red da ubaciš 64 bitnu Vistu pošto 32 bitna Vista ne pokazuje više od 3 gigabajta rama dok 64 bitna Vista pokazuje koliko oćeš rama...

Moraš paziti da ti procesor podržava 64 bitnu tehnologiju evo recimo mom komšiji su uvalili neki Intelov procesor koji ne podržava 64 bitne windowse a ubacili su mu 4 gigabajta rama i sad mu Windows Vista 32 bita ne pokazuje 4 gigabajta rama već 3,2 gigabajta rama!

Ja sam pre neki dan ubacio Windows Vista 64 bita i dosta programa i i igrica mi ne radi moraću da vratim 32 bita :( mada kad budem budžio više od 3 gigabajta rama hteo ne hteo moraću 64 bitnu Vistu!
 
Poslednja izmena:

Back
Top