Software za primanje telefaksa

neobaveštena

Primećen član
Poruka
529
Da li neko zna postoji li ovakav software?Znam da je ranije bilo sličnih tema,ali tamo nisam dobila kompletan odgovor na ono šta meni treba.Naime,da li postoji program uz pomoć koga mogu na komp da primim faks u nekom od formata a da kasnije taj isti fax štampam po potrebi?D napomenem,ne posedujemo neki od multi uređaja koji u sebi imaju i fax.Ovo mi je relativno urgent jer mi se u officeu pokvario klasičan telefaks pa smo sada u golemom problemu dok se on ne popravi.Slanje faksova mi nije neophodno jer sve što treba da šaljemo odradimo preko maila,ali mi je za primanje dokumentacije neophodan faks.
 
Sizife,
čekala sam da dođem u office i na licu mesta proverim kako sve to šljaka pa tek onda da ti se zahvaljujem:hvala: Sam link sa uputstvima je namenjen čak i plavušama tako da to nije problem da se skapira kako to treba odraditi.Ali ja imam jedan drugi,pošto u komunikacijama nemam opciju fax ili Čarabnjaka za fax,ponuđeni su mi samo mrežni,internet,wireless i bluetooth Čarobnjaci.E sad,pošto ja na kompu imam neke posebne softwaree za moj posao,ne bih baš na svoju ruku nešto da čačkam da ne bih tu nešto zeznula jer tek onda mogu da plačem:rida: Ja sam u pretraživaču pokušala da nađem i fax i fax console i tog čarobnjaka za fax ali nema ih nigde.E sad,ja baš i nisam neki genije za te stvari,pa ako postoji šansa još neka dodatna pomoć bila bih više nego zahvalna;)
 
verovatno prilikom instalacije os nije ubacen Fax Services,moras imati instalacioni cd da bi dodala win komponente,to ti je i pisalo u objasnjenju na onom linku

"Install the fax component(prvo ubaci instalacioni cd)
To install the fax component, follow these steps:
1. Click Start, and then click Run.
2. Copy and paste or type the following command in the Open box, and then click OK:
appwiz.cpl
It may take several seconds for your computer to compile a list of programs. The Add or Remove Programs dialog box opens.
3. Click Add/Remove Windows Components to the left of the list of programs to start the Windows Components Wizard. This takes several seconds.
4. In the Components list, click to select the Fax Services check box, and then click Next. Setup installs the fax services.
5. If you are prompted, insert the Windows XP CD, and then click OK.

If the Welcome to Microsoft Windows XP window opens, click the X in the upper-right corner to close it.
6. Click Finish, and then click the X in the upper-right corner of the Add or Remove Programs dialog box to close it."
i ovo 100 posto radi
 
Situacija sledeća:kolega je instalacioni cd "sklonio na sigurno" ,pa sada ni on sam ne može da se seti gde je:dash:,a kako mi se čini,bez njega ništa.Btw,imamo XP SP2,pa samo još jednom da proverim da li sigurno na njemu ne mogu da aktiviram fax servis?

nemora biti bas onaj cd sa kojeg je instaliran OS.


stemark@
"Ja sam probao više puta i neće pod SP2. Na SP1 radi bez greške ali zato tu je najbolji program za fax a to je WinFax Pro"

neznam zasto kod tebe neradi alija sam probao kod mene na SP2 i shljaka,a moze i WinFax.
 
Poštovani , imam jedan problem pa ako neko može da mi pomogne a radi se o sledećem : do skora sam imao Winfax za primopredaju faksova a onda se kompjuter pokvario i majstor mi je postavio Fax conzole za primopredaju faksova . Winfax uopšte više ne mogu otvoriti . E , tu se javlja problem , kada primim faks , on automatski ide u ACDsee Pro i tu ga mogu otvoriti ali ne i štampati i memorisati . Jedva sam nekako ukapirao .
Međutim , sve ranije primljene faksove uopšte ne mogu otvoriti zato što se nalaze u tipu FXS file a to mi je problem zato što su mi ti faksovi neophodni za posao .
Molim pomoć .
Hvala .
 
za 422 ACD See pro nebitno koji je program. ACD ti otvara jer si njega zadnjeg instalirao za promenu programa za otvaranje idi na Windows Exploler -> Tools -> Folder Options -> File Types tu nadji ikonicu od ACD See-a i promeni iz kojeg programa zelis dati se ubuduce otvaraju ti dokumenti
 
Poštovani , imam jedan problem pa ako neko može da mi pomogne a radi se o sledećem : do skora sam imao Winfax za primopredaju faksova a onda se kompjuter pokvario i majstor mi je postavio Fax conzole za primopredaju faksova . Winfax uopšte više ne mogu otvoriti . E , tu se javlja problem , kada primim faks , on automatski ide u ACDsee Pro i tu ga mogu otvoriti ali ne i štampati i memorisati . Jedva sam nekako ukapirao .
Međutim , sve ranije primljene faksove uopšte ne mogu otvoriti zato što se nalaze u tipu FXS file a to mi je problem zato što su mi ti faksovi neophodni za posao .
Molim pomoć .
Hvala .
Tе раније примљене факсове са екстензијом .fxs отворићеш програмом XnView.
 
Neke stvari ovde ne razumem pa ću zato i postaviti pitanje kao laik:
Imam kablovski internet i njihov modem pa me interesuje da li mogu preko njega da šaljem i primam faxove ili to može samo na adsl net? Podesio sam fax konzolu po uputstvu koje je postavljeno na gornjem linku ali ne uspevam da pošaljem fax.
pozdrav
 

Back
Top