Koliko volite Crnu Goru?

:heart:
Na tako malom prostoru toloko razlicitosti,prirodnih ljepota,carolija zbijenih vjekova igra
proslosti i neceg novijeg nedokucenog do kraja. Sve prozeto ljepotom od koje zna da se zavrti u glavi.I moj u tolikoj ljubavi strah da to nekontrolisano narusavamo neznajuci sto imamo dok ga ne izgubimo.

КАДА СЕ МОНТЕНЕГРИНИ ИСЕЛЕ У ТАНЗАНИЈУ!
КАДА ПРЕСТАНЕ РАСРБЉАВАЊЕ ЦРНЕ ГОРЕ!
КАДА НА ВЛАСТ ДОЂУ ЉУДИ КОЈИ ВОЛЕ ЦРНУ ГОРУ КАО ЈА!

ТАДА ЋУ НАСТАВИТИ ДА ЈЕ ВОЛИМ КАО ПРЕ!
 
:heart:

КАДА СЕ МОНТЕНЕГРИНИ ИСЕЛЕ У ТАНЗАНИЈУ!
КАДА ПРЕСТАНЕ РАСРБЉАВАЊЕ ЦРНЕ ГОРЕ!
КАДА НА ВЛАСТ ДОЂУ ЉУДИ КОЈИ ВОЛЕ ЦРНУ ГОРУ КАО ЈА!

ТАДА ЋУ НАСТАВИТИ ДА ЈЕ ВОЛИМ КАО ПРЕ!

Vjeruj mi na rijec nijesam imala namjeru ovoj temi dati politicku stranu, umorna od podjela i nepravdi.Razumijem te .Desava mi se ono cega sam se plasila.Vaseg odsjaje u mojim ocima, kad se sretnemo.Samo pojedinac ,nevoljni ucesnik ,cekat cu tvojim cekanjem.
 
:heart:

КАДА СЕ МОНТЕНЕГРИНИ ИСЕЛЕ У ТАНЗАНИЈУ!
КАДА ПРЕСТАНЕ РАСРБЉАВАЊЕ ЦРНЕ ГОРЕ!
КАДА НА ВЛАСТ ДОЂУ ЉУДИ КОЈИ ВОЛЕ ЦРНУ ГОРУ КАО ЈА!

ТАДА ЋУ НАСТАВИТИ ДА ЈЕ ВОЛИМ КАО ПРЕ!

Nema potrebe ni da je volis... Crna Gora nije dio Srbije i nikada to nece ni bit zato brate samo OPUSTENO kao u pjesmi Ace Pejovica... :D
 
Mne sad ga stvarno pretera ;)

Što nisi to govorio 80-ih dok nam je Srbija gradila ove puteve po kojima ti sad voziž tvog audija?

Isti ti putevi, koje je Tito gradio i dan danas stoje tamo, i ne verujem da ce ih ovi naši ikad renovirati ;)
 
MONTENEGRINI se NIKADA nece iseliti iz svoje postojbine. MONTENEGRINI ce uvijek uvazavati sve ostale nacije koje zive na NJIHOVOJ GRUDI sve dok se oni ponasaju u skladu za Ustavom Crne Gore. Mogu MONTENEGRINI zivjeti vani trbuhom za kruhom, ali ce UVIJEK voljeti SVOJU zemlju. NA VLAST nikada nece doci oni koji nijesu MONTENEGRINI koliko god to zeljeli drugi. CRNA GORA CRNOGORCIMA a na primjer, Srbija Srbima. Mozemo i MI pisati ciricu sto ne znaci da smo Srbi. Onaj koji je "voleo Crnu Gore pre" treba da je voli i ubuduce. Vlast u Crnoj Gori nije MONTENEGRO. MONTENEGRO je povrsina jedne male zemlje, zemlje cestitih ljudi. Ne voli se VLAST vec se voli "SVOJA ZEMLJA". Crnoj Gori nijesu potrebne nazovi patriote (???) koji je danas volje a sjutra ne. U Srbiji se ne vijore MONTENEGRO zastave tako da ne vidim sto bi se vijorile Srpske u NASOJ DRAGOJ I VOLJENOJ CRNOJ GORI, u prevodu M O N T E N E G R O.
 
Na tako malom prostoru toloko razlicitosti,prirodnih ljepota,carolija zbijenih vjekova igra
proslosti i neceg novijeg nedokucenog do kraja. Sve prozeto ljepotom od koje zna da se zavrti u glavi.I moj u tolikoj ljubavi strah da to nekontrolisano narusavamo neznajuci sto imamo dok ga ne izgubimo.

Samo te nijesu shvatili ovi koji nikako da ukapiraju da Crna Gora nikad nije bila ni Srpska niti je pripadala Srbiji. Ti si pricala o ljepotama Crne Gore ali kao sto vidis "sateliti" to koriste da pliju po nasoj dragoj zemlji. Mogu samo da nam pljunu pod prozor, da nam zavide a onima koji nas mrze, kao sto vidis ima ih prilicno, mozemo da porucimo da rade nesto po pitanju izlazka iz 4 zida, 4 zida "omalterisana" mrznjom, zavisti, ljubomorom. Posto umom, razumom, slobodom izrazavanja to ne znaju onda neka makar izbuse bormasinom po koju rupu po ovim zidovima da bi vidjeli makar malo sunca i osjetili vazduh iz civilizovanih zemalja. Sumnjam da ce uspjeti jer su vecina zacauereni i tako ce vjerovatno biti za vijek vjekova.
Pozdrav tebi @duska.vodolija i nema potrebe da objasnjavas sto zi zeljela reci tvojim komentarima. Nece te "ovi" razumjeti, vjaruj!
 
Samo te nijesu shvatili ovi koji nikako da ukapiraju da Crna Gora nikad nije bila ni Srpska niti je pripadala Srbiji. Ti si pricala o ljepotama Crne Gore ali kao sto vidis "sateliti" to koriste da pliju po nasoj dragoj zemlji. Mogu samo da nam pljunu pod prozor, da nam zavide a onima koji nas mrze, kao sto vidis ima ih prilicno, mozemo da porucimo da rade nesto po pitanju izlazka iz 4 zida, 4 zida "omalterisana" mrznjom, zavisti, ljubomorom. Posto umom, razumom, slobodom izrazavanja to ne znaju onda neka makar izbuse bormasinom po koju rupu po ovim zidovima da bi vidjeli makar malo sunca i osjetili vazduh iz civilizovanih zemalja. Sumnjam da ce uspjeti jer su vecina zacauereni i tako ce vjerovatno biti za vijek vjekova.
Pozdrav tebi @duska.vodolija i nema potrebe da objasnjavas sto zi zeljela reci tvojim komentarima. Nece te "ovi" razumjeti, vjaruj!

Ne no smo samo tebe cekali da nas naucis, no cinimi se da ni tebi nije bas tako jasno, kao u ostalom mnogima sa ove diskusije. Duska oprosti im jer neznaju sta cine.
 
meeeeeee boy, tuku li te kuci?

Jos bekeces, dje si svo ovo vrijeme... Mislio sam da su te kola vec nedje usmrtila... ;)
:mafijas::mafijas:

Ovo treba sve nasamarat ...

Mne boy na cemu si ti ??? Daj i nama malo... :mrgreen:

Uzeo sam malo srbaljskoga patriJotizma... :hahaha:

Mne sad ga stvarno pretera ;)

Što nisi to govorio 80-ih dok nam je Srbija gradila ove puteve po kojima ti sad voziž tvog audija?

Isti ti putevi, koje je Tito gradio i dan danas stoje tamo, i ne verujem da ce ih ovi naši ikad renovirati ;)

80-tih nam je jugoslavija gradila puteve tako da ti prica oi ne pije vodu...
Sto se tice renoviranja, u to sam i sam ubijedjen da ovi nasi nece nikad nista ucinjet...
A za audija, nijesi do sad procitao!!! Pogodjen ovom ekonomskom krizom bio sam primoran da ga prodam... :( Sad vozim golf 4...
 
Ne no smo samo tebe cekali da nas naucis, no cinimi se da ni tebi nije bas tako jasno, kao u ostalom mnogima sa ove diskusije. Duska oprosti im jer neznaju sta cine.

Javljaju se "pogodjeni sateliti". Samo naprijed. Zasto sticem utisak da Vi nijeste razumjeli?! Uuuuuuu Gospodjice Parizanka, ALLE ALLE, toliko toga bih ja imao da Vas naucim i poducim pocev od obracanja nepoznatoj osobi, ali se ne zavaravajte, nijesam mislio na fizicki kontakt. Ne pada mi na pamet :dash:
 
Poslednja izmena:
Srbija gradila puteve? Ovdje nesto ne funkcionise osim ako Jugoslaviju nijeste smatrali srpskom, kao uostalom sve do prije nekoliko godina. Znaci li to da je Tito bio naklonjen Srbiji? Pa zna se odakle je Tito a istorija je pokazala za "koga" je NAJVISE radio. Za Hrvate? Neeeeeeeee, greska. Radio je sve da se nakote Albanci i otmu Kosovo Srbiji, na veliku zalost srpskog i crnogorskog naroda. Kad smo kod audi-a. Bolje voziti audi ni neku mrtvu zastavu ili yugo!
 
Poslednja izmena:
Nit volim nit mrzim, sve mi jedno. Lepsi je kontinentalni deo i Skadarsko jezero nego komplet obala - uzasno je shtrokava, budi bog s nama, svaki put kad sam otisla na more zapatila sam neku infekciju. Rjeka Crnojevica je mesto kao iz bajke. Toliko.
 
Nit volim nit mrzim, sve mi jedno. Lepsi je kontinentalni deo i Skadarsko jezero nego komplet obala - uzasno je shtrokava, budi bog s nama, svaki put kad sam otisla na more zapatila sam neku infekciju. Rjeka Crnojevica je mesto kao iz bajke. Toliko.

Slazem se. Nije rijec o uslugama ali kad ste vec pomenuli tacno je da po pitanju cistoce, higijene i usluge mora mnogo toga da se popravi. Obala nije iskoriscena onako kako to rade u drugim zemljama. Mislim da ima krivice i kod turista. I njima fali kulture. Pitanje je koji nivo turizma imamo ali svakom turisti treba obezbijediti max uslove.
Steta sto na jezeru nema neki dobar hotel i vise razlicitih aktivnosti gdje bi se skupljali ljubitelji slatke vode, mira i tisine. Takodje na Zabljak, Kolasin a da ne pricam o Lovcenu nijesu napravljeni bolji centri zimskog turizma. Sve te ljepote Crne Gore nijesu dovoljno eksploatisane. Potencijal postoji ali treba raditi. Ima li novcanih sredstava? To je vec jako diskutabilno pitanje obzirom na krizu koja drma cio svijet mada mi se cini i da ima novca da se ne bi promijenilo nesto drasticno. Ne volimo da radimo, pa to ti je :D
 
Samo mene zanima sta je razlika izmedju Crnogorca i Srbina? Koji se jezik prica u CG a koji u SRB? Koje su vere oba naroda, ne mislim na Siptare i Bosance nego na CGorce. Isti jezik,ista vera, isto poreklo a stvara se mrznja. Smesni ste stvarno, mi se nismo ni u jednom trenu protivili vasem ocepljenju,cak je Srbija bila prva koja vas je priznala. Ali da pocinjete da uvodite Crnogorski jezik to je stvarno smesno. Ja zivim u Svici i ovde ima razlicitih dijalekta izmedju Svajcaraca, ali opet svi pricaju Nemacki, a veruj mi da Svaba ne razume 20% od toga sto mi pricamo na Svajcarskom dialektu, a ipak Sviceri nikada nisu rekli da pricaju Svajcarski nego Nemacki sa Svajcarskim dialektom.
A Srpski i novo komponovani Crnogorski imaju razliku od 0.002 % od prilike. Ali vi sada pricate Crnogorski kao i Bosanci Bosnjacki. Smesno
 

Back
Top