Najbitnije u stripu ?

kalis

Buduća legenda
Poruka
29.882
Najbitnije u stripu je dobar sporedni junak...

Glavni junak,uglavnom, sredjuje sve probleme, jak je , lep, pametan i sl , ali strip posebnom notom boji sporedni junak.
To je uvek neki karakterističan lik, sa prepoznatljivom osobinom, bez njega bi strip bio - prazan ?

Frenki Beleven - prestar
Smuk i Salaso - alko
Lotar i Java - hendikep
Gručo - pričljiv ?
Žalosna Sova - namćor
Profesor Okultis, Čiko - gladni uvek ....

Pored upadljivog i izražajnog karaktera, uglavnom imaju i neku karakterističnu rečenicu...
Ili su kao Grunf puni pametnih rečenica...

Ko je vaš favorit od ''sporednih'' (mada meni oni deluju glavni), i dajte da jednom i oni budu glavni...Možda nisam baš pogodila pravi termin , ali
tema :
isključivo , i jedino,
sporedni junaci...
 
index.php


images5Csmuk-1.jpg


CI_VC_01_300x400-1.gif
 
Ravnopravno bih uvrstila i Pajper Mister Noa, ovde, jer, i on uvek ispolji svoju nezgodnu ćud kad je najpotrebniji...

Ne sećam se samo da li je Fleš Gordon imao nekog ortaka ? Mala pomoć od vas?
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva tema i lepo sto je pokrenuta.
Realno,a niko ih nije spomenuo najvecu aktivnu ulogu od sporednih likova imaju Tesla i Kurjak u Dampiru,i Legs Viver(imala cak i svoj posebni serijal) u Nejtanu Neveru.Bez njih,ti stripovi su nezamislivi,iako se bas ne pojavljuju u svakoj epizodi.
Naravno,mora se spomenuti i nezaobilazni Zagorov pratilac mali,debeli Meksikanac Ciko.On Zagorovim stripovima daje poseban smek,a dobro su poznati i stripovi posveceni njemu gde su opisane njegove dogodovstine.
Kalis,ima i Flash Gordon svoje verne pratioce,devojka Dale Arden i Dr Hans Zarkov.
I kad smo spomenuli vec toliko sporednih junaka,da ne zaboravimo ni Blafa i Floka iz Komandanta Marka(pored spomenute Zalosne Sove).
Koji mi je omiljeni od svih njih?Pa lupicu i napisati Kurjak iz Dampira jer je barem nas,odnosno Srbin.;)
No,najomiljeniji mi je svakako Ciko i tu tesko moze neko da konkurise.
 

Back
Top