Zeitgeist - Дух времена

Dabapas

Aktivan član
Poruka
1.472
Поздрав свима..

Јуче сам одгледао поменути филм из наслова теме. Морам да признам да доста ствари које се помињу у филму нисам знао.

Да не препричавам филм, у колико нисте гледали филм одгледајте га. Ако сте гледали, шта мислите.. ваши коментари?

Сви коментари су добродошли.

Иначе филм обара религијске стубове Хришћанства, као и остале религије. По мени, све речено у филму, звучи доста логично.

Линк: https://video.google.com/videoplay?docid=8652908955601247412&hl=en

Са десне стране су преостали делови филма..

http://www.zeitgeistmovie.com/

Ова тема није никаква провокација верницима и молим да се не потеже то питање..
 
Па нисам гледао филм, могао си оно главно бар укратко да препричаш...

Повлачи се питање, да ли су у ствари све религије после Египатске религије плагијати?

Одгледај филм.. први део траје 40 минута.

Сличности су невероватне.
 
Ja sam odgledao taj film,i kao ateisti mi je pripalo muka.Pricaju o tome da je koncept hriscanstva najobicniji plagijat ranijih religija.Daju tri "dokaza",15 precute i tako u krug.Nekako nedoreceno.Ok,hriscanstvo se uklapa u univerzalni sablon,ali taj film nijednom verniku nece poljuljti veru,cak ni mene nije odusevio.Za prosecnog americkog gutaca,koji ce jeduci pizzu i gledajuci tv,punim ustima promrmljati "znao sam"...
 
Interesantan film , mozhe da se kazhe i fascinantan , ali previshe pristrasan , ima dobrih stvari , al ga na pravishe na lov na veshtice , pardon , popove.

Ono o 9/11 je veoma interesantno , i ono sa bankama i novcem , al ga preterashe sa reklamom tog Venus projekta.

Sve u svemu dosta dobar film.
 
Prvi deo filma o religiji jeste zanimljiv, ali nekome ko se problematikom hrišćanstva i paganštine nije bavio preterano.

Mnogo izmišljenih činjenica, pogotovo u drugom i trećem delu.

"Da Vinčijev kod" na steroidima. Loš film koji širi strah tamo gde ne treba da ga bude, duhovna hrana za ljubitelje teorija zavere...
 
Nemam sta da prigovorim na gornje postove. Zeitgeist je film poput Ziga Zveri,samo sto je uradjen iz perspektive atiesta. Kao vernik,nije mi vera uopste poljuljana,prvenstveno zbog toga sto me ne interesuje da lije Isus plagijat ili ne. Ja njega ionako smatram kao olicenje stvari koje su dobre i za koje se vredi boriti.
Dok je ostatak filma koji govori o Svetskim bankarima sasvim istinit i mozete vec sada videti o cemu su pricali u filmu. Cim je ekonomska kriza u svetu,znajte,bice s.ranja.
Zeitgeist je dobar film ali ne dovoljno dobar.
 
ne bih ulazila u debatu preterano oko poente ali imam primedbu na objasnjenje filma tj filmova da budem preciznija .......jer zeitgeist nije samo o religiji vec ima vise tema sve u svemu prvi dokumentarac "zeitgeist" koji je iz tri dela obuhvata >prvi deo:najveca prica ikada ispricana (tacnije najveci mit) i to je deo o religiji i manipulacijama iste... >drugi deo: ceo svet je pozornica(politika, terorizam, medijska manipulacija podacima, rusenje bliznakinja bliznakinja i ono sto se nama servira kao istina) >treci deo: ne obracajte paznju na ljude iza kulisa(zavesa) monetarni sistem, dug = moderno ropstvo, porobljavanje drzava stavljajuci ih pod dug a onda crpiti uslovljeno njihove resurse ili ratom ostvariti kontrolu i profit....
drugi dokumentarac je "zeitgeist addendum" meni licno drzi jer malo preciznije obradjuje prethodno obradjene teme ista tematika kao u prvom delu
 
zamerka mi je taj venus project malo zvuce kao sekta za happy hour na planeti.......
u sustini odlican dokumentarac o teoriji zavere ali cim smo za nju saznali to znaci da su nas pustili da za nju saznamo jer vladavina 300(ili ti vladari zemljine kulgle, tj. order of a rose....i ostali) nista ne pustaju da iscuri tek tako, to znaci da su smislili nesto novo hehehehe a i sve to u filmu - plasirano - vise nije tajna... pa ljudi gde cete blizi primer "zavadi pa vladaj" od rata u bosni i kosova a ociglednije primere ne moram ni da nabrajam ili tek evrovizija, sport, univerzijade ect.daj narodu hleba i igara i radi sa njim sta hoces.....a privatizacija i to sto na i lak dolazak do nasih resursa za male pare (ono malo sto nas je mmf zaduzio od 2001.) pa sve smo vec prodali sto smo imali i to za male pare tako da ceo taj koncept zeitgeista je nama jasan samo je pitanje sta je to novo sto jos uvek ne znamo.....???
 
zamerka mi je taj venus project malo zvuce kao sekta za happy hour na planeti.......
u sustini odlican dokumentarac o teoriji zavere ali cim smo za nju saznali to znaci da su nas pustili da za nju saznamo jer vladavina 300(ili ti vladari zemljine kulgle, tj. order of a rose....i ostali) nista ne pustaju da iscuri tek tako, to znaci da su smislili nesto novo hehehehe a i sve to u filmu - plasirano - vise nije tajna... pa ljudi gde cete blizi primer "zavadi pa vladaj" od rata u bosni i kosova a ociglednije primere ne moram ni da nabrajam ili tek evrovizija, sport, univerzijade ect.daj narodu hleba i igara i radi sa njim sta hoces.....a privatizacija i to sto na i lak dolazak do nasih resursa za male pare (ono malo sto nas je mmf zaduzio od 2001.) pa sve smo vec prodali sto smo imali i to za male pare tako da ceo taj koncept zeitgeista je nama jasan samo je pitanje sta je to novo sto jos uvek ne znamo.....???

I meni , sve lepo bajno kasno , a onda lupne kako nece biti uopshte kriminala kad oni uspostave njihov sistem i onda pri takvoj lazhi nekako manje verujem u mogucnost njihovog uspeha .
 

Back
Top