Ptice ubijaju pevajući

Novcic_u_fontani

Aktivan član
Poruka
1.468
Prošle godine ili pre par godina (ne sećam se tačno) izvršen je masakr ptica na našem području, (tačnije određenih vrsta ptica) koje su poubijane, izvežene za inostranstvo, i tako istrebljene sa naših područja. Nisam ni sigurna da je pravda bila zadovoljena u tom slučaju. Danas nije redak slučaj, da se veliki broj lovaca ustremio na ptice koje nam krase nebo. Velika hajka na ptice, koje su postale i “unosan hobi” ili “zabavan hobi” nikako da se prekine. Smatram da bi trebalo zabraniti lov na ptice, jer uopšte ne vidim opravdan razlog zašto bi se te nemoćne životinje ubijale puškom.
Da li bi trebalo zakonom zabraniti lov na ptice ?
 
Koliko ja znam, uhvaćeni su neki Italijani i njihovi (lokalni) vodiči ali šta je dalje bilo... Mislim da su kažnjeni nekim smešnim novčanim kaznama. U svakom slučaju, nisu prošli onako kako su zaslužili. Da se to desilo u Italiji, sigurno bi zaglavili u zatvoru. Na žalost, ovde je sve moguće.
 
Mislim da bi se lov trebao zabraniti, uopste. Ja nisam neki veliki "ekolog", niti imam veze sa tim, ali mislim da je idiotski izivljavati se nad zivotinjama na tako okrutan nacin. Gde je tu SPORT??? Posto ljudi to nazivaju sportom... Ne vidim da zivotinje imaju mogucnost da love lovce!
Ako, bas, i ima neke zivotinjske vrste previse, naci ce ljudi nacina da je istrebe, u to ne sumnjam. :cry:
 
Mislim da bi se lov trebao zabraniti, uopste. Ja nisam neki veliki "ekolog", niti imam veze sa tim, ali mislim da je idiotski izivljavati se nad zivotinjama na tako okrutan nacin. Gde je tu SPORT??? Posto ljudi to nazivaju sportom... Ne vidim da zivotinje imaju mogucnost da love lovce!
Ako, bas, i ima neke zivotinjske vrste previse, naci ce ljudi nacina da je istrebe, u to ne sumnjam. :cry:
 
Potpuno se slazem sa tobom. Lov nema veze sa sportom. To je neravnopravna "igra" u kojoj sa jedne strane imamo veoma dobro opremljene lovce koji mogu da ubiju zivotinju sa vise stotina metara, a sa druge strane zivotinje, cesto izgladnele, na skucenim stanistima itd. I ja bih to zabranio ili barem uveo izuzetno visoke takse za one koji bas "moraju" da love.
Moram da dodam jos i to da znam policajce koji se bave krivolovom tako da cemo jos dugo vidjati bezrazlozna i nekontrolisana stradanja zivotinja.
 
Thalasoma:
Potpuno se slazem sa tobom. Lov nema veze sa sportom. To je neravnopravna "igra" u kojoj sa jedne strane imamo veoma dobro opremljene lovce koji mogu da ubiju zivotinju sa vise stotina metara, a sa druge strane zivotinje, cesto izgladnele, na skucenim stanistima itd. I ja bih to zabranio ili barem uveo izuzetno visoke takse za one koji bas "moraju" da love.
Moram da dodam jos i to da znam policajce koji se bave krivolovom tako da cemo jos dugo vidjati bezrazlozna i nekontrolisana stradanja zivotinja.
Objasni mi molim te zasto neko bas "mora" da lovi? Umrece od gladi,ili njegova zena mora da nosi krzno? Kako lov moze biti necija tolika potreba? To je bolesno.
 
načula sam neku priču o tome(vidi naslov).Mislim da se to desilo u blizini Obedske bare,koja je da bi stvar bila gora zaštićeno područje.Priča se da je u Italiji specijalitet pašteta od slavujevih jezika za koju je potrebno 100 jezika po osobi (da se tako izrazim);ironija je očigledna.Naravno ovo su zaista nepotvrdjeni podaci,ali ipak te tera da se zamisliš...
 
načula sam neku priču o tome(vidi naslov).Mislim da se to desilo u blizini Obedske bare,koja je da bi stvar bila gora zaštićeno područje.Priča se da je u Italiji specijalitet pašteta od slavujevih jezika za koju je potrebno 100 jezika po osobi (da se tako izrazim);ironija je očigledna.Naravno ovo su zaista nepotvrdjeni podaci,ali ipak te tera da se zamisliš...
 
Ya:
Mislim da bi se lov trebao zabraniti, uopste. Ja nisam neki veliki "ekolog", niti imam veze sa tim, ali mislim da je idiotski izivljavati se nad zivotinjama na tako okrutan nacin. Gde je tu SPORT??? Posto ljudi to nazivaju sportom... Ne vidim da zivotinje imaju mogucnost da love lovce!
Ako, bas, i ima neke zivotinjske vrste previse, naci ce ljudi nacina da je istrebe, u to ne sumnjam. :cry:

Slažem se sa tobom. Upravo zato sam i pokrenula ovu temu. Svako može da ispadne junak sa oružjem u ruci. Ali hajde da ih vidimo kada bi se oni pojavili da se bore golim rukama sa “zverkama” koje ubijaju. Ili da se sjati gomila ptica i počne da im “čupa oči” iz glave….da vide kako je to.... :?
 

Back
Top