Hocu da kupim kompjuter, ali...

Ako tako razmisljas onda skoro neces kupiti kompjuter. Prvo vidi da li ti ozbiljno treba kompjuter za rad prvenstveno mislim, a to da li se i kako uklapa u enterijer to je nebitno. Bitno je da imas mesta za prolaz u toj prostoriji u kojoj mislis da ga postavis ako imas premalo mesta resenje ti je lap-top
 
To sto se tice enterijera je trebalo da znaci koliko se ja razumem u kompjutere. Znaci nista. Ja, naime, zelim da znam one odnose medju konfiguracijama, sta je sta, kakav procesor, sta se gleda kod njega i drugih komponenti, da mi neko ne bi uvalio nesto. Prosto kao sto je Iwan 91 rekao "sklopimo", hocu da znam sta moze da mi se sklopi, a da mi neko ne uvali neki krs.
 
Znam ja sta tebi treba
sony-vaio-f-colors.jpg
 
Kućište
Midi ATX 450W ( samo ti ime kaze, kuciste, ovo 450W je jacina napajanja, gledaj da bude preko 500 W )

Matična ploča
MSI P35 NEO-F ( ATX , Socket 775 , SB , LAN)
maticna ploca ti je ono veliko, kvadratnog oblika na sta se sve stavlja, zauzima najvise mesta u kompijuteru, sta god da uzzmes za filmove i surf je dobro...

Procesor
Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz ( Dual-core , 64-bit)
glava racunara

Hard disk
250GB SATA
hard disk ti je metalna kutija na kojoj se nalaze podaci, glej da bude najmanje 250 giga

Optički uređaj
DVD-RW
to ti je rezac

RAM memorija
2048MB DDR2 800MHz
to ne mogu da ti objasnjavam sta je, ako kupujes gledaj da ima 2 giga ddr2

Grafička karta
nVidia GeForce 8600GT 256MB
...
ti hoces da ti objasnimo sve da te neko nebi zavrnuo..za totreba malo vise vremena..tako da..
samo ti daj cifru koju hoces da das i micemo ti sklopiti konfiguraciju..
ti njima reci ocu to i to i nema ko da te zavrne..
 
Ma kako ce to da joj pomogne na pakomu kad ne razume sta je bolje od cega i kako sta da uklopi.
@moderna pevacica
Znas kako, razumem ja tebe, htela bi da znas malo vise o hardware_u ali nazalost, to ne moze tako brzo. Mozemo da ti objasnimo sta zasta sluzi u kompu ali da bi shvatila sta se najbolje slaze sa cim, trebace puno objasnjavanja. pozz
 
Kućište
Midi ATX 450W ( samo ti ime kaze, kuciste, ovo 450W je jacina napajanja, gledaj da bude preko 500 W )

Matična ploča
MSI P35 NEO-F ( ATX , Socket 775 , SB , LAN)
maticna ploca ti je ono veliko, kvadratnog oblika na sta se sve stavlja, zauzima najvise mesta u kompijuteru, sta god da uzzmes za filmove i surf je dobro...

Procesor
Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz ( Dual-core , 64-bit)
glava racunara

Hard disk
250GB SATA
hard disk ti je metalna kutija na kojoj se nalaze podaci, glej da bude najmanje 250 giga

Optički uređaj
DVD-RW
to ti je rezac

RAM memorija
2048MB DDR2 800MHz
to ne mogu da ti objasnjavam sta je, ako kupujes gledaj da ima 2 giga ddr2

Grafička karta
nVidia GeForce 8600GT 256MB
...
ti hoces da ti objasnimo sve da te neko nebi zavrnuo..za totreba malo vise vremena..tako da..
samo ti daj cifru koju hoces da das i micemo ti sklopiti konfiguraciju..
ti njima reci ocu to i to i nema ko da te zavrne..

Sta će joj hard disk od samo 250 gigabajta kad može za 5000 dinara da kupi 500 gigabajta?

Evo koju ja imam konfiguraciju preporučujem je:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+

Matična ploča: ASUS AMD M3N78

Grafička karta: NVIDIA 9800 GT

Memorija: Kingston 2GB DDR2 1066Mhz HyperX CL5

Hard disk: Western Digital 500GB 7200 16MB SATAII Caviar Blue

DVD RW: Pioneer DVDRW-116D Black 20x

Miš i tastatura: GIGABYTE
 
Sta će joj hard disk od samo 250 gigabajta kad može za 5000 dinara da kupi 500 gigabajta?

Evo koju ja imam konfiguraciju preporučujem je:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+

Matična ploča: ASUS AMD M3N78

Grafička karta: NVIDIA 9800 GT

Memorija: Kingston 2GB DDR2 1066Mhz HyperX CL5

Hard disk: Western Digital 500GB 7200 16MB SATAII Caviar Blue

DVD RW: Pioneer DVDRW-116D Black 20x

Miš i tastatura: GIGABYTE

ako joj kompjuter ne treba za igre ta konfiguracija bi bila overkill , bar što se grafičke i procesora tiče
 
Ma kako ce to da joj pomogne na pakomu kad ne razume sta je bolje od cega i kako sta da uklopi.
@moderna pevacica
Znas kako, razumem ja tebe, htela bi da znas malo vise o hardware_u ali nazalost, to ne moze tako brzo. Mozemo da ti objasnimo sta zasta sluzi u kompu ali da bi shvatila sta se najbolje slaze sa cim, trebace puno objasnjavanja. pozz

Ma, nije mi vazno da li ce da se uklopi u cosak, dnevnu sobu, kupatilo ili uz plocice u kuhinji. To me ne zanima. Zanima me upravo to sto si rekao. Hvala.

A, mogu li ja da kupim taj od 500 GB za 5000 i da ugradim u ovaj postojeci od 149?
 
Sta će joj hard disk od samo 250 gigabajta kad može za 5000 dinara da kupi 500 gigabajta?

Evo koju ja imam konfiguraciju preporučujem je:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+

Matična ploča: ASUS AMD M3N78

Grafička karta: NVIDIA 9800 GT

Memorija: Kingston 2GB DDR2 1066Mhz HyperX CL5

Hard disk: Western Digital 500GB 7200 16MB SATAII Caviar Blue

DVD RW: Pioneer DVDRW-116D Black 20x

Miš i tastatura: GIGABYTE

E aj citaj malo tudje postove pre nego sto krenes da se prose*avas..
sto se tice same teme, receno je 20 puta da postavljac teme kaze cifru koju zeli da da za pc..??? i naravno nista..kad odgovoris, mozemo dalje..
 
Poslednja izmena:
E aj citaj malo tudje postove pre nego sto krenes da se prose*avas..
sto se tice same teme, receno je 20 puta da postavljac teme kaze cifru koju zeli da da za pc..??? i naravno nista..kad odgovoris, mozemo dalje..

Nemas ti pojma u hardver mali konfiguracija koju je postavio tu tu tu je sasvim solidna mada bi je ta konfiguracija kostala preko 30 hiljada dinara
 

Back
Top