Menjati sve strane odjednom?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Menjati sve strane odjednom?

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Menjati sve strane odjednom?

Okay krenuo sam da pravim svoj sajt.To je na foru kao mali oglasi.I sada sam video koliko sam se zeznuo.Npr CSS kod sam pisao i kopirao za svaku stranicu pojedinacno znachi napishem za 1 stranicu i kopiram taj CSS i prenesem je na drugu stranicu.Onda npr nisam ni na jednoj stranici ispod dodao ono copy-right i da li to znachi da sada moram da svaku stranicu pojedinacno otvaram i pasteujem taj deo koda.Stranice kuckam u kodu,znachi notepad,ali zbog preglednosti(da bih u kodu imao boje,etc) kuckam kod u dreamweaveru.Da li neko zna neku opciju da dodam odjednom na sve strane da prilepim to copy-right i da nekako taj CSS stil spakujem u jednu stranicu pa ga dodajem samo kao link na svaku stranicu,tako kada izmenim samo taj deo koda,izmene mi se sve stranice.Znachi sajt mi trenutno ima oko 40 stranica.Pocetnik sam i treba mi pomoc.Ovo je ozbiljniji projekat koji sam zagrizo,ali izguracu ga do kraja.Hvala

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Menjati sve strane odjednom?

13 pregleda 0 odgovora?
    Nije valjda da niko nema odgovor? :S

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ShadowNinjaMan Pogledaj poruku
    Okay krenuo sam da pravim svoj sajt.To je na foru kao mali oglasi.I sada sam video koliko sam se zeznuo.Npr CSS kod sam pisao i kopirao za svaku stranicu pojedinacno znachi napishem za 1 stranicu i kopiram taj CSS i prenesem je na drugu stranicu.Onda npr nisam ni na jednoj stranici ispod dodao ono copy-right i da li to znachi da sada moram da svaku stranicu pojedinacno otvaram i pasteujem taj deo koda.Stranice kuckam u kodu,znachi notepad,ali zbog preglednosti(da bih u kodu imao boje,etc) kuckam kod u dreamweaveru.Da li neko zna neku opciju da dodam odjednom na sve strane da prilepim to copy-right i da nekako taj CSS stil spakujem u jednu stranicu pa ga dodajem samo kao link na svaku stranicu,tako kada izmenim samo taj deo koda,izmene mi se sve stranice.Znachi sajt mi trenutno ima oko 40 stranica.Pocetnik sam i treba mi pomoc.Ovo je ozbiljniji projekat koji sam zagrizo,ali izguracu ga do kraja.Hvala

CSS iskucaj u posebnom fajlu i snimi ga sa extenzijom .css

Zatim na svakoj stranici na kojoj zelis da se taj stil primeni,
    negde između

<head>

i

</head>

muni sledeću liniju:

<link href="imefajla.css" rel="stylesheet" type="text/css" />

i to je to.

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Aha kk znachi ipak mora tako rucno...
    A ovo kako se zove sto se tice ovog copy-right?Msm jel to izgleda moram rucno?Posto ne mogu pishem tekst u CSS kodu,on sluzi samo za ulepsavanje?

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E, moze i to, pomocu neke skriptice, ali posto tek ucim PHP a Jscript me ni ne zanima,
    valjda ce se naci neko da ispomogne

Uglavnom opet bi poenta bila da se taj info koji se pojavljuje na svakoj strani baci u neki poseban fajl, pa onda imati skriptu koja ga odatle cita i prikazuje, pa kad promenis taj fajl, onda da se info promeni svuda, kao kod CSS-a. Ali onda bi opet morao da imas tu
    skriptu na svakoj strani, tako da...veca steta ili korist?

Imam ustvari vrh ideju...pogledaj kako su to rešili najbolji, pa onda i ti tako...
    To je najbolji nacin ucenja...

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Okay hvala ti superiska!Za sada cu rucno,a moje znanje cu sa strane da nadogradjujem pa cu se snaci nekako valjda!

Slične teme

1. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 15.10.2008., 18:28
  2. 2 odjednom
    Autor Ines1864 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 05.09.2007., 21:08
  3. Odjednom se pojavila..
    Autor MonteCarlo u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.05.2007., 01:40
  4. Odjednom se zamrzne