Torent usporava net ?

The Good Rebel

Domaćin
Poruka
3.458
Imam kablovski net, na flatu sam i po ceo dan skidam filmove preko torenta...Do skoro je radilo odlichno, uvek razvije maks brzinu na torentu (koristim Bit Torrent), dok surf radi perfektno...Ali u poslednje dve nedelje, primetio sam da torrent gushi surf, znachi browseri ne rade uopshte, ni Opera, ni Mozzila ni IE, stranice se ne otvaraju, a torrent skida odlichno...Kada iskljuchim torrent treba da prodje otprilike dva minuta, i browser proradi. Kad ponovo ukljuchim torrent istog momenta dolazi do zagushenja. Da li se nekom ovo deshavalo, da li postoje neka podeshavanja u Bit Torrentu, koja ovaj problem reshavaju ? Pokushao sam i sa Micro Torrent-om, i ista stvar, mada se ta dva programa mnogo i ne razlikuju, ali do skoro su se pokazivali kao najbolji, ne znam shta je sad odjednom.
 
Ma nije opterecen upload a nije ni blokiran, smanjio sam na 6 kb/s, i download radi odlichno. Smanjio sam broj konekcija, i sve to...ali to su sitnice, surf je mrtav pa je mrtav...I ne znam zashto posle godinu dana odlichnog rada, sad odjednom se ovo deshava...ne bi bio problem da je tako oduvek, ali lepo je radio do skoro...
 
E ista stvar i kod mene!!!
Ljudi nov sam u ovome, neki dan sam uzeo adsl-ptt (modem-sagem,usb) i konekciju 1024x128,
a posto sam godinama imao dial-up ne znam da li je normalno da mi teze otvara stranice na netu
dok skidam neke filmove preko torrenta (koristim bittorrent),mislim toliko teze da cak i po nekoliko
puta moram da reloadujem stranicu da bi se otvorila??? A sto se tice uploada mislim na torent
jel se i to oduzima od onih 128 sto imam i cemu sluzi onda onih 1024???

Walk on,walk on,with hope in your heart,
And you'll never walk alone...
You'll never walk alone.
 
E ista stvar i kod mene!!!
Ljudi nov sam u ovome, neki dan sam uzeo adsl-ptt (modem-sagem,usb) i konekciju 1024x128,
a posto sam godinama imao dial-up ne znam da li je normalno da mi teze otvara stranice na netu
dok skidam neke filmove preko torrenta (koristim bittorrent),mislim toliko teze da cak i po nekoliko
puta moram da reloadujem stranicu da bi se otvorila??? A sto se tice uploada mislim na torent
jel se i to oduzima od onih 128 sto imam i cemu sluzi onda onih 1024???

1024 ti je protok ka tebi (download) dok je 128 protok od tebe (upload)
sad tih 1024 ti je oko 100KB/s tako da u zavisnosti kojom brzino skidaš nešto (koliko ti je zauzet download) preko torenta, toliko će ti "teže" otvarati stranice..
 
Pa jel' toliko toga imate da skidate da ne mozete da pauzirate torrent dok surfujete?
Javni torrenti mogu da rade dobro i ako se nista ne uploaduje (ako ima dovoljno seedera, naravno).
A u slucaju standardnih brzina kod nas gde je 1:8 odnos upload/download, potrebno je skoro skroz ograniciti upload, inace ce se torrenti vuci ko gladan na sr*nje.
 
Tako nesto slicno je i kod mene...
Imam konekciju 25mbit/s, znaci dosta brza, ali kad skidam recimo filmove sa Lime Wire ( ne koristim torent, meni je to "presporo", probao sam par puta i bacio) cak i pri ovakvoj konekciji mi se zna desiti da mi se surfanje netom oteza... ne sad da bas nece, ali primetim razliku. Ti p2p programi ti jednostavno otese sav potencijal konekcije, neznam tacno zasto je to tako, tako da sam presao na skidanje filmova samo NOCU, kad nisam na netu i do ujutro skinem pa do 10 filmova....
Tako da verovatno i vama jedino resenje jeste ili da skidate nocu kad niste "na surfu" ili da pravite pauzu pri skidanju kad surfate...
 

Back
Top