MILIONER IZ BLATA

Odsustvo kvalitetnih naslova je dovelo do toga da se ovaj film vrednuje u nekim okvirima u kojima inace ne bi,
hvataju se za njega kao za slamku,materijal za akademiju a istovremeno zadovoljen ukus prosjecnog gledaoca
onim ljigavim podilazenjem,dajte im nesto uznemirujuce sa srecnim epilogom.
 
Poslednja izmena:
Film je gowno,ne znam zasto se masa odusevljava toliko....
....verovatno misle da tako treba da kazu jer je dobio oskara,pa da se ne brukaju!
Da se onaj mali nije bacio u gowna,bio bi totalni promasaj,ali ovako....:)
 
Film je gowno,ne znam zasto se masa odusevljava toliko....
....verovatno misle da tako treba da kazu jer je dobio oskara,pa da se ne brukaju!
Da se onaj mali nije bacio u gowna,bio bi totalni promasaj,ali ovako....:)

Pa nije to Kjubrikova "Odiseja" pa da ga treba razumeti. To je samo jedan klasichan bolivudski film u kome je sve recheno i jasno pre kraja filma.
 
Poslednja izmena:
Ok...smorili su sa pricom o tom filmu i sa onom decom,ne skidaju se sa tv-a,odjednom je cela Amerika i Zapad zainteresovana za Indiju i sudbinu nesrecne dece,u tom smislu su ga precenili i preterali.
Ali film je vise nego dobar. Rezija,scenario,likovi.
Ne shvatam sta je tu lose.
Gledala sam ga pre cele te price i dopao mi se,da sam ga tek sad pogledala,posle Oskara i celog cirkusa,
verovatno bi se i meni smucio,jer bih imala predrasude.
 
gledao sam ga pre oskara.
i opet mi je bila licemerna priča u kojoj su, nakon toliko godina kolonizacije Indije, došli, ovaj put sa 'dobrim namerama' a u suštini isto samo da zarade pare i pokupe oskare.
limunada unapred lepo upakovana.
a dobra ideja, šteta.
 
Dobro,Indija je bila engleska kolonija i sada zbog toga svaki pokusaj Engleza da naprave neki film je licemeran.
I dalje ne vidim zasto je zbog toga film los,ali dobro. Da su ga odradili Indijci,onda bi ti se moooozda dopao :)
Film je uradjen po knjizi koju je napisao Vikas Swarup,indijski pisac.

U svakom slucaju,meni je sjajan,a vi kako 'ocete.
 
Dobro,Indija je bila engleska kolonija i sada zbog toga svaki pokusaj Engleza da naprave neki film je licemeran.
I dalje ne vidim zasto je zbog toga film los,ali dobro. Da su ga odradili Indijci,onda bi ti se moooozda dopao :)
Film je uradjen po knjizi koju je napisao Vikas Swarup,indijski pisac.

U svakom slucaju,meni je sjajan,a vi kako 'ocete.



SLAZEM SE!!!!:D
 
Ovo sam napisala o filmu pre dodele Oskara u temi gledali, obrazlozili, ocenili... cisto kopiram ovde tekst.

Ok je film, ali zaista nista posebno.
Podsetio me na nas Dom za vesanje, koji je uzgred budi receno jedno 20 puta bolji.
A podsetio me zbog siromastva, prljavog i surovog geta, teranja dece da prose, podvodjenja devojcica...
Sve to ima i kod Kuste samo mnogo bolje!
Znaci, ocekivala sam od Slumdog Millionaire mnogo vise.


Znam da film sigurno necu nikada ponovo gledati, jer su mi presele scene zlostavljanja dece, vadjenja ociju malim decacima, podvodjenja, silovanja ....
Mozda sam ja previse osetljiva...
Jedino zbog cega je ovaj film nominovan su dve stvari- hvata na uzas koji zivot u tim kvartovima nosi i zato sto su hteli da nominuju neki neholivudski film da pokazu kako su kao otvoreni i fer.

Naravno, ne kazem da je film los, ok je, ali ja sam gledala mnogo boljih filmova s tom tematikom od kojih su neki i nasi.
Ni ovde ne izostaje patetika.
A takodje sam na neki nacin ljuta na autore jer je jedini njihov adut za kupovanje publike to sto ce svako normalan da se uzasne i sazali na sudbinu te dece.
Meni je to vise eksploatisanje necije muke i trgovanje osecanjima publike.


Cela poenta filma je- vidite oni su siromasni, prosli su pakao, ko ih sve nije maltretirao, ali na kraju im se sudbina oduzila jer je on dobio pare na Milioneru.
Mogao je film proci nenominovan sto se mene tice.
 
Dobro,Indija je bila engleska kolonija i sada zbog toga svaki pokusaj Engleza da naprave neki film je licemeran.

ne svaki, ali ovaj jeste. oskari su dokaz. a i korektnost ('eno muslimana, drzite ih, spalite ih.. i '''jadna''' dva klinca koja beze od mase)
nek se nose više sa tim lažnjacima. polu-filmova. šećerlemama. kad posle pola filma jednostavno vidiš jedan te isti kliše, samo malo izmenjen i prilagodjen drugoj sredini.
 
ne svaki, ali ovaj jeste. oskari su dokaz. a i korektnost ('eno muslimana, drzite ih, spalite ih.. i '''jadna''' dva klinca koja beze od mase)
nek se nose više sa tim lažnjacima. polu-filmova. šećerlemama. kad posle pola filma jednostavno vidiš jedan te isti kliše, samo malo izmenjen i prilagodjen drugoj sredini.

:ok:
Dobro je da nisam jedini koji je to primjetio.
 
Pa nije to Kjubrikova "Odiseja" pa da ga treba razumeti. To je samo jedan klasichan olivudski film u kome je sve recheno i jasno pre kraja filma.

Naravno,to sam i rekao,ali gospodza iznad smatra da ga treba razumeti...:D
Milice,duso...odgledaj npr. Mullholand drive,Lost highway,Memento....pa mi kazi sta si razumela,molim te!A,za ovo gowno,ne tupi,jer je film ispod proseka,i svaka osoba sa iq-om ispod 60 bi ga razumela,tako da...nemoj mnogo da se pravis pametna!
 

Back
Top