kako da se lepo izrazavam

Pa nikada na to nisam obracala paznju.. Jednostavno kad me neko pita sta radim ja odgovorim i pitam njega/nju,pa onda... dalje.. Volim ljudima da postavljam glupa pitanja koja su samo meni zanimljiva... Neki m smatraju smracem,a neki smatraju da sam Ok.
Ne volim onu neprijatnu tisinu i pokusavam da je prekinem kako god. Obicno pevam...
A takodje jako cesto ljude pitam "kako si"... Ljudi koji me znaju ne smeta im to... Mada je drugima malo cudno to sto stalno zapitkujem...
Ponekad sam surovo iskrena prema ljudima... Mnogo puta ih i uvredim mojoj iskrenoscu... Ali iskreno za'bole me... Mislim bolje da im kazem sta mislim nego da im mazem oci lepom bejbi rozle bojom...
Raspisala sam se.
Samo radi ono sto mislis da treba da radis. A i cutljivi tippovi su obicno kulj tipovi... :cool:
 
lepo kazano al zaista lepo znaci keva da me izbaci iz kuce ,s ortakom da ne izlazim s nekim debilushama klinkama iz gym-z gazda od teretane totalno mi se preokrenulo sve ...znaci da se druzim s sitnim kriminalccima,sunjevarama..gamadi bolje receno.

deco samo se vi samovaspitavajte, niste vi krivi,ima i gorih case s!!
 
Samo ubacis sto vise "brate", "ovo", "ono", "ma nema nista", "evo sad beoh", "nesto tu", "i tako", "sta ces", i komunikacija na nivou.

Na tako nespecificna pitanja ides s nespecifican prazan odgovor. Mozda ubacis nesto sto ce da interesuje drugu osobu, i tako. Sta ces, ono.
 
prvi deo ću zanemariti jer mislim da ne bi imalo svhe da pišem sad filozofiju o komunicakiji,ličnostima bla bla...

adje sta vi odgovarate kad vas neko pita gde si? sta radis? kako je?

Kakva pitanja - takvi i odgovori...

Najdebilnije mi je - Gde si ('de si), naraočito ono kao kad srethenš nekog na ulici isl... Na marsu sam... aj kapiram to kao pozdrav pa promljamtu sam, evo me, š'a ima, ili na zdarvo i ćao odgovrim sa 'de si... Šta radiš - takođe kapiram da tog nekog boli k. šta ja radim, nego eto kjao nešto da kaže, pa odgovorim kratko u skaldu sa onim što zaista radim ili nšto uopšteno- bleja, faks, bla bla... Kako si, aj jedino ima smisla mada je i kao ovo prethodno . ili iskuliram sa ok, dobro, super ili ako sam nadrkan kaćem ko *****, ujebano, depresivno, isl.

Mrzim tu komunikaciju "u prolazu"...

Mada nije to ni tema... valjda...
 
Jao ja mrzim kad me tako pitaju, ono sedim ja neshto smorena, i dodje neko i pita me ''Shta ima,shto si smorena??''... ee to mrzim... onda kazhem ''Ma nishta posebno, ono bzv..''.....
Samo da bi bilo shto vishe rechi...

joj i ja to mrzim, desava mi se da u prepodnevnoj smeni sedim, onako spava mi se, glava mi na stolu i dve drugarice zeljne price redovno prilaze i sta ti je, ovo ono...NISTA, SAMO ME PUSTI...
 
lepo izrazhavanje se uchi chitanjem.
A ta neobavezna komunikacija tipa : "shta ima" "Gde si" itd. pa realno, ja kad nekom postavim takvo pitanje ni ne ochekujem da mi odgovori kako treba, vec eto tako pitam da bi zapocheo razgovor. Ja chesto kazhem "Des", a na pitanja "Shta ima" kazhem "nema nishta", shto znachi "zhiv sam, zdrav sam, nije me zgazio auto ili poklopilo drvo, nisam se odselio niti su me oteli vanzemaljci, svi ekstremiteti su na broju"
 
da li to moze da se nauci i kako da budem "pricljiviji"? adje sta vi odgovarate kad vas neko pita gde si? sta radis? kako je? (nemojte samo ono tu sam, nista ,dobro je)

Pa sad. Da li hoćeš da budeš pričljiviji ili da se lepo izražavaš? Nije isto.
Ako hoćeš da budeš pričljiviji, treba da se opustiš. A ako želiš lepo da se izražavaš, treba da čitaš što više. Ali ne bilo šta. Čitaj naše pisce, ali provereno dobre.
 
Pa ni čitanje samo po sebi ne može nešto puno da pomogne, mora se od malih nogu raditi na kulturi izražavanja, rečniku, usvajanju termina... Sad neko ko je sa čitanjem stao na "Orlovi rano lete" da uzme da čita Hamleta, Dostojevskog, Molijera da bi bio pametniji teško da će mu šta značiti... (mama, fala ti!)... a ništa gore nego to kalemnljenje i POKUŠAJ da se ispadne načitan, kulturan,pametan...
 

Back
Top