Molim za konkretnu pomoc

bella_

Zainteresovan član
Poruka
169
Odmah da napisem sustinu, treba mi neko sa kolima ko bi bio voljan da jednog psa preveze na drugu lokaciju. Benzin bih platila tom ko bi ucinio to, ne meni, nego psu.

Ovo je blisko vezano za temu o rusenju kucice za pse, objasnicu i kako. Radi se o ovom psu http://forum.krstarica.com/threads/261836 samo tada kada sam pisala o njoj nije bila ugrozena... Pojavila se niotkuda (mada pretpostavljam da su je cigani dovukli jer tu blizu su se naselili i eno kod njih jedno 10ak stenaca i 4 odrasla psa) i ostala.

Problem nije postojao do onog trenutka dok je neko nije pustio u zgradu u kojoj zivim. I pitam se da li je to neko mozda radio namerno da bi doslo do ovoga do cega dolazi-hajka na ostale pse. Elem ja je redovno izbacujem iz zgrade vec danima(ne zato sto meni smeta, vec zato sto je drugi izbacuju na uzasno surov nacin), srce mi se cepa i malo mi fali da zaplacem svaki put kad ja ulazim u zgradu a nju ostavljam napolju na hladnom, kad me gleda tuznim okicama... Medjutim neko je uporan i stalno je pusta, ja izbacin eto nje za 2 sata opet u zgradi. Ono sto me i nagnalo da napisem ovu temu je bilo jaukanja(Ili pre arlaukanje i skicanje) koje sam pre 15 minuta cula u zgradi, a sto je svakodnevna pojava po vise puta dnevno. Neko je isutirao napolje... Kako, ne smem ni da mislim, jer kakvi su to krici bili... Ona je jadnica toliko zeljna mazenje, paznje, ljubavi, i dalje cvili svaki put kad me vidi, skace na mene, izvrce se na ledja... A vidim da je pocela na druge ljude da laje. Ne cudi s obzirom kakvi su prema njoj.

Na kucnom savetu su i za nju izjavili da ce je se resiti. Pitanje kako ostalo je bez odgovora a kako sam iz zgrade par puta cula pucnje iz pistolja kad je lajala, plasim se najgoreg.

Na zalost, jos jedini nacin da joj pomognem je da je prebacim na drugu lokaciju. Zainteresovanih za udomljavanje nema(na zalost, a bila bi predobar ljubimac jer obozava ljude-sto polako guse u njoj:(), i preseljenje joj je jedina sansa da prezivi. Znam da nije posteno prebacivati je na drugu lokaciju i drugom na grbacu, al budete sigurni da to ne bih radila da postoji mogucnost udomljenja i da ne dobija svakodnevne batine i sutiranja, zbog cega ce i ako joj nista ne urade konkretno, sigruno postati agresivna i zavrsiti u Ovci.

Ako neko drugi vidi bolje resenje, neka kaze, ali bojim se da ga nema.

Ideju o lokaciji takodje nemam, al na kraju verujem da bi joj bilo gde bilo bolje nego ovde.

Ukoliko neko moze da pomogne, zaista bih bila zahvalna jer je zivot ovog psa stvarno ugrozen.
 
pobogu!!!
ne mozes da je odvezes na drugu lokaciju!!!!
eeej!
znas li kolikoputa se npr meni to desilo pa nisam pse razvozala drugima?jer bi sad bilo 10 mojih van mog kraja.nista ne resavas naicici drugi!!!treci!!ja sam sve vikala nece/ja cu da ih teram nema sanse!!videces ,docice!
jednog su mi ubili,pa se cela moja porodica klala sa ubicom,policija haos.
ja sam cak pisala na papiru i lepila na zgradi ne pustaj pse unutra!!!


pa je drugi dan moj cale kucao od vrata do vrata i svima govorio da ga ne pustaju!
nije vredelo.bilo im zao ,puste ga i eto..
znam tacno koji je to tip pasa.tj koji karakter..svo cviljenje sve razumem.
il je usvoji kod sebe dok je negde ne udomimo.ili se potrudi pa kontaktiraj nekog da je uzme.
za problem si ti kriva.kao sto sam onda i ja za svoj bila
samo si ti odgovorna i kriva.tako da ne prebacuje nekom drugom tokuce.ono ce uvvek biti maza i na bilo kom rugom mestu ce po secanju traziti zgradu i odatle ce je ubiti,jer nece biti tebe.
ja sam za tog mog psa morala na red nocu da budem budna da obilazim ispred zgrade itd..trenutak nepaznje i..vise ga nije bilo..od tada licno ja teram pse i macke od moje zgrade.jer sam svakog komsiju ponaosob prijavali ,svadjal se,pretila itd..vis enema nista.


ZA NAUK SVIMA:
NE DOVLACITE PSE ISPRED ZGRADA!NE HRANITE IH TU!NE PRAVITE IM GDE DA LEGNE,TERAJTE IH JER CETE KAD TAD NAPRAVITI VEEELIKU FRKU I PROBLEM.
I SAMIM TIM STO STE "KAO" POMAGALI PSU,VISE CETE MU NAPRAVITI PROBLEM.
ON NECE SHVATITI STO TREBA DA IDE-NJEMU JE TU LEPO KOD VAS.DRUGI CE DA PRETE!
 
il joj pl;ati pansion negde,il nadji nekog sa dvoristem pa mu placaj po dogovru dok joj ne nadjes stalan dom,il je uzmi kod sebe.
i vise nikad nemoj ni da nahranis ni pomazis kuce!bolje i tako nego da mu napravis ovakvu zvrcku
i da znan ako se nadje u mom kraju oprosti s eod nje moji ulicni ima da je pocepaju i rastrgnu!!to da znas zasigurno.a cula sam za jos neke krajeve da je tako.pa ti vidi.najbolje da je izbacis na sajmu i idi kuci da ne mislis--idi preoblemu na drugu stranu..
 
Vidi mina, ja stvarno ne razumem sto si ti tako histericna i besna. Ja psa dovukla ispred zgrade nisam, niti sam ga tu hranila, hranila sam ga mnogo dalje od zgrade upravo zato sto znam da bih mu u suprotnom napravila problem. U zgradu ga takodje pustila nisam. I stvarno ne shvatam cemu tolika tvoja potreba da mi natrljas krivicu na nos. Nisam ja ta koja psa mrzi i koja ga svakodnevno prebija. Molim te smanji dozivljaj. Psu pokusavam da pomognem i nemam nameru da se prepirem sa nekim i slusam histerisanje.
Kod sebe da je uzmem ne mogu jer je se moj pas plasi posto je napadna u igri. Da je udomim ne znam samo kako, oglasila sam je svuda, pitala sve ljude koje znam. Da zovem drustva vise znam da nema svrhe jer ni stence ne prihvataju a kamoli poluodrasle pse.
Btw nocas sam je ravno pet puta isterivala iz zgrade. Bojim se da ovo ne radi neko iz dobrote vec namerno...
Psu ce na drugom mestu mozda biti bolje, ja to ne znam, al ovde mu dobro biti nece i to je jedini razlog zasto cu ga prebaciti negde drugde. A te pretnje da ga ne prebacujem kod tebe... Strasno:roll:
Tvoj dobronameran (da li je?) savet da je odnesem u azil na zalost ne mogu da prihvatim jer sam o azilima cula sve najgore. A ne zelim joj vece zlo od ovog sada.
Ako vec nisi u stanju normalno da komuniciras, molim te da ne dolazis na temu.
 
Pas je sladak, nije cak ni krupan da bi neko zbog toga izbegavao da ga uzme. Ne shvatam kako ovako majusan pas moze nekome da smeta, ali posto znam gde zivim, onda mi je jasno koliko je glupo da postavljam pitanje od malo pre. Mogu da probam da preuzmem temu odavde i saljem mejlove, a ti ako imas slucajno neki oglas/poster, mozes mi poslati kopiju.

Da dozivim i 100 g. ne bih mogla da razumem osobe kojima ovakav pas smeta jer na njemu ne primecujem nista agresivno. Moguce je da ga neko namerno ubacuje u zgradu da bi pravio guzvu i pokrenuo okidac.
 
Hvala na odgovorima. Kao sto sam napisala, ne bi ni palo na pamet da je prebacujem da nije toliko ugrozena. Danas je na moje oci jedan od stanara sutnuo u glavu, iz cista mira. Pre neki dan je osvanulo na vratima zgrade obavestenje da u bg-u nema vakcine protiv besnila te da se psi lutalice ne pustaju u zgradu":roll: Objasnih ja na kucnom savetu da nije bilo besnila u bg-u vec 30 godina, al dzabe.
Ona je predobra, cim se neko sagne i pozove je trci da se mazi, cvili, skace...Jedino sto je pocela uzasno da laje na ljude koje ne poznaje (i na one koje poznaje a koji je tuku, svakako) tako da ukoliko se ne udomi ili ne premesti u neki humaniji kraj, verujem da ce mozda cak i postati agresivna.
EGYPTIAN CAT,puno hvala na zelju da pomognes, to je sad stvarno potrebno... AKo imas neke mailove, molim te posalji, ja nikakav poster nemam (nisam sigurna ni da znam na sta tacno mislis), ali mozes postaviti link ka oglasu za udomljavanje, koji sam dala i ovde u prvom postu. Puno,puno ti hvala jos jednom
 
slusaj ti bella.kroz to sam ja prosla mnogo puta,pa me nije mrzelo da pisem po papirina i lepim na zgradu da idem od vrata do vrata i sl.najlakse je baciti je u drugi kraj

e da,ne histerisem ja,uopste ,istina boli,pa tako dozivljavas.

plati joj pansion,il zamoli nekog da je cuva a ti se baci na udomljavanje.
ovaj slucaj nije ni prvi ni poslednji.kazem ti koliko puta s emeni to sedilo.i ja hranim pse.kako to da meni vise ne dolaze u zgradu?

ne mora da znaci da je neko namerno pusta.kad neko mrzi ,mrzi do kraja,ne bi je pustio ni za sta.
pusta je neko kome je zao,ko prodje a ne zna o cemu s eradi.
dezurala sam ja i nocu i hvatala kad je puste.bili su to ljudi koji uopste ne zive u zgrade al dodju kdo nekog pa kazu "a stoo da ne pustim,jadno kuce"
eto tako.



nemoj samo da je vidim kod mene u kraju...licno cu ti da je vratim ispred vrata.
a kayi mi samo,nevezano za sve,totalno opusteno razmisli,pa mi kazi.da ja odvezem sutra 8 pasa koji mi spavaju u lokalu i ispred lokala pritom su svi ogromni psi plus mojih 5,6 iz kraja u drugi kraj ?
da ili ne?koliko je to pasa ukupno??
smetaju ljudima,imam velikih problema zbog njih.prete mi,gadjaju nas (ne kucice)svim i svacim,prete mi inspekcijom,koja mi je bila u lokalu.i namerno su nam naplatili kaznu 25 000,nasli su oni nesto..a sve su to mrzitelji pasa uradili..smetaju im tu gde jesu,da ne detaljisem sad sta i kako.ali bilo je.
jel to lepo da ih bacim na drugo mesto?
nije.bnikad nece ni biti.

pas ti je mlad i lep i moze da s eudomi vrlo brzo.
sta vise,licno cu da je nudim i da joj trazim dom.a p[otrudi s ei ti.daj oglase po novinama.halooglase ,svuda.
 
Mislila sam ako imas neki plakat sa fotkom i podacima o njoj pa da se deli, lepi i sl. Prosledicu inf. na mejlove, a Minina ideja za oglase je dobra.

Mozda je Mina malo konkretnije objasnila, sa cvrstim stavom, ali nije u redu prebaciti zivotinju u tudj atar. Prosle godine sam poludela od macica koji su ubacivani "mojoj" veterinarki i bas nam je bilo tesko da ih othranimo, upristojimo, sto vise udomimo, a okolina je time bila nacisto "odusevljena"... Da sam mogla da vidim te "ljubitelje" zivotinja bojim se da bi radila motka, kao sto bih sigurno odreagovala i da sam videla tog baju koji sutira u glavu nesrecnika iz ove price.

Jasno mi je i sta je bezizlazna situacija kad ne znam gde glavom da udarim jer nemam kome da se obratim. Necu sad da ti opisujem kako je prosle nedelje bio istraumiran jedan pas koji je, verovatno, iz kola izbacen na nepoznatu teritoriju. Jedva smo ga nas dve ubacile u kola da psa premestimo odatle gde su ga razni proterivali - na sigurno mesto gde ce imati smestaj i hranu.

Mnogo je razloga za muku i tvojih i psecih i Mininih i mojih i...mogla bih tako redom. Neke stvari necu ni da komentarisem kad je muka u pitanju jer mi je vrlo jasno kako moze da ti bude, kao sto znam i kako je kad ti osvane neciji visak pred vratima.

Saljem mejlove, ti probaj oglase, ako pravis plakat ili ga imas - posalji, a ako mozes da budes agresivnija prema tim sutacima psecih glava - budi.
 
Bella, moras da radis na njenom udomljavanju. Drugog nacina NEMA.
Ja placam pansion za jednog psa, 65 eura mesecno. Kapiram da mnogi nemaju da plate ali takodje znam da su neki spremni da cuvaju tudje pse i za manju sumu ( znaci, ti obezbedjujes hranu i lekove i sve sto je psu potrebno, plus placas neku simbolicnu cifru). Stavi njene slike na forum, da ljudi vide kako izgleda, lepi oglase po drvecu, daj oglase po novinama.
I ono najvaznije , PRIJAVI STANARA KOJI JU JE SUTNUO U GLAVU!
 
Pa verovatno po lokalnom čoporu. Ali ako postoji lokalni čopor, on će svakako da bani svoju teritoriju od uljeza sa strane. Tako da, Bella, udomljavaj je kako znaš i umeš. Ako sam dobro shvatila, Beka se plaši? Daj im vremena, imaju predispozicije da postanu dobre drugarice.
 
Mene samo zanima na osnovu cega ces zakljuciti da je neki kraj humaniji od tvog?

Ukljuciti se u diskusiju da bi postavio ovako glupo pitanje je krajnje nepotrebno. Jel mozes nekako da pomognes? Ako ne, molim te, nisam raspolozena za glupe diskusije. Vidim svi su protiv premestanja da ne bi pas slucajno zavrsio na njihivoj grbaci... A ne vidim konkretne bolje predloge sta sa psom da uradim. Ne vidim jer ih nema. Para za pansion nemam, ceka me kastracija jednog psa, vakcinacije, cipovanje i jos mislion drugih stvari... Ne mogu brinuti o svim psima u kraju. Rado bih, ali realno je nemoguce. Kod mene da je uzmem ne mogu jer kao sto rekoh suvise je napadna a moj pas dovoljno istraumiran od silnih stenaca koje sam uzimala i udomljavala i ostali ukucani vise nisu odusevljeni idejom da se traumira jos vise. Sve sto je u mojoj moci radim, dobije da jede, oglasila sam je na svim sajtovima koje znam i za vise nemam mogucnosti, zao mi je.
 
niko ovde nije ljut sto ce nekom taj pas biti na grbaci
vec sto ces taj problem [rebaciti na drugog
ona ce ostati taklva ista gde gpd da je
prvo sto ce da uradi u nepoznatom kraju je da se naseli u neki ulaz
i zamilsi da tamo ne bude nekog kao sto smo mi da joj pomogne nego je otruju?
 
Ukljuciti se u diskusiju da bi postavio ovako glupo pitanje je krajnje nepotrebno. Jel mozes nekako da pomognes? Ako ne, molim te, nisam raspolozena za glupe diskusije. Vidim svi su protiv premestanja da ne bi pas slucajno zavrsio na njihivoj grbaci... A ne vidim konkretne bolje predloge sta sa psom da uradim. Ne vidim jer ih nema. Para za pansion nemam, ceka me kastracija jednog psa, vakcinacije, cipovanje i jos mislion drugih stvari... Ne mogu brinuti o svim psima u kraju. Rado bih, ali realno je nemoguce. Kod mene da je uzmem ne mogu jer kao sto rekoh suvise je napadna a moj pas dovoljno istraumiran od silnih stenaca koje sam uzimala i udomljavala i ostali ukucani vise nisu odusevljeni idejom da se traumira jos vise. Sve sto je u mojoj moci radim, dobije da jede, oglasila sam je na svim sajtovima koje znam i za vise nemam mogucnosti, zao mi je.

E ovo nisi u pravu. Veruj mi, u pitanju je ono što ti je Mina napisala-ako su već ljudi u nekom kraju humaniji, tu sigurno već postoji lokalni čopor pa opet nisi ništa uradila. Znam, veruj mi, svojevremeno ih je kod moje zgrade bilo 10 komada, hranila su ih deca iz kraja. Svog psa sam morala da vodim obilaznim putem u šetnju dok ih konačno nisam potkupila velikim količinama hrane i redovnim vađenjem popinog praseta i krpelja. Uradila si koliko si mogla, sad ti ostaje da čekaš. Ako imaš neki tekući račun, mogli bi da uplatimo svi po koji dinar pa će se valjda skupiti bar za neko vreme za pansion ili nešto slično.
 
Prijavi tipa koji ju je sutnuo!
Iz iskustva znam da takvi nasilnici posle posete milicije pobegnu u misju rupu.
Objasni stanarima da si u kontaktu s opstinom ( moras malo da naduvas pricu) i da radis na udomljavanju i da to ne moze da se desi preko noci , pokazi im papire da su kucici vakcinisani i cipovani.
Ili, u krajnjem slucaju, idi svake subote u Knez a nju u kavez..nakaci na kavez njene karakteristike-ime, kakva je sa decom, ljudima, agresiva na hranu ili ne, sta voli, sta ne voli.,takodje stavis da je maltretirana od strane komsiluka.
Tako sam ja udomila vise pasa..naravno, ostajes u kontaktu sa onima koji je uzmu.
 
Ukljuciti se u diskusiju da bi postavio ovako glupo pitanje je krajnje nepotrebno. Jel mozes nekako da pomognes? Ako ne, molim te, nisam raspolozena za glupe diskusije. Vidim svi su protiv premestanja da ne bi pas slucajno zavrsio na njihivoj grbaci... A ne vidim konkretne bolje predloge sta sa psom da uradim. Ne vidim jer ih nema. Para za pansion nemam, ceka me kastracija jednog psa, vakcinacije, cipovanje i jos mislion drugih stvari... Ne mogu brinuti o svim psima u kraju. Rado bih, ali realno je nemoguce. Kod mene da je uzmem ne mogu jer kao sto rekoh suvise je napadna a moj pas dovoljno istraumiran od silnih stenaca koje sam uzimala i udomljavala i ostali ukucani vise nisu odusevljeni idejom da se traumira jos vise. Sve sto je u mojoj moci radim, dobije da jede, oglasila sam je na svim sajtovima koje znam i za vise nemam mogucnosti, zao mi je.

A zasto smatras da je moje pitanje glupo? Jel zato sto nemas dovoljno pametan odgovor na njega? Ili mozda uopste nemas odgovor na moje pitanje?

Napad je najbolja odbrana :roll:

Ali,recimo ja nemam taj problem da se plasim da ce pas zavrsiti na mojoj grbaci,jer i pre nego sto ga ja vidim,napasce ga ovdasnji psi i oterati (i u svemu tome mozda bas zestoko povrediti,a to valjda nije tvoj cilj).

U svakom kraju imas ljude koji vole zivotinje,ali i one koji ih mrze. Jednostavno ne mozes da znas koji je kraj "dovoljno pitom i human" pa da bas tu ostavis tog jadnog psa.
 
Pa zapravo nekada prebacivanje moze mnogo bolje da prodje nego da pas ostane tu gde jeste i da ga maltretiraju. Naravno to ne znaci da sada svi treba da seljakaju pse koji su im ispred zgrade na neku drugu lokaciju, ali posto je ova kuca vec popila udarac u glavu mozda ce joj stvarno biti bolje negde drugde.
Tako je verovatno neko istovario i Chupavkica ovde kod mene, jeste da je cesto dobijao batine od drugih ulicnih pasa (koji cak nisu u mom parkicu) i da su ga neki ljudi terali, pa ga eno sad u Nemackoj uziva.
Ako ces negde da je ostavljas gledaj da to bude neko naselje u kojem ima puno zelenila i nemoj nikako da je ostavljas pored nekog copora pasa, velika je verovatnoca da ce je napasti i povrediti, a verovatno se neko i tu buni sto ima pasa pa ako vidi jos jednog mogu svi da nastradaju. Ovako kad je sama moci ce da prodje nezapazeno, a ako zgrade nisu zbijene moze da se drzi dalje od njih u slucaju da se nadje opet neko ko ce je terati.
U svakom slucaju srecno!
 
Da ali azili su prepuni, oni koji su pristojni u njima vise nema mesta a u ovim drugim joj takodje preti opasnost jer svakodnevno izbijaju tuche, velika je verovatnoca da azil vise nece napustiti jer se svi zale kako niko ne usvaja pse iz azila, a moze da navuce dodatne traume zbog skucenog prostora i gomile pasa. Naravno da moze da navuce i traume sa ulice, i moze da joj se desi jos milion stvari.
 
Drago mi je da me bar neko razume. Mackic, upravo tako i ja razmisljam, mozda joj nece biti puno bolje negde drugde, ali ipak ima sansi da joj bude bolje nego ovde. Ovde su sanse da joj bude bolje nikakve. Hvala na savetima:)
Molim vas, dovoljno se razumem u pse da nema potrebe za pretnjama da ce je psi na drugoj teritoriji rastrgnuti,oterati, sta god. Dobro znam pravila igre pasa i to da ako se pas preda, ostali ga nece rastrgnuti. I mnogo puta sam u svom kraju vidjala da psi prihvate psa u copor. Ako ga ne prihvate, oterace ga i mozda nadje drugi copor koji ce ga prihvatiti.
Mina, hvala za pomoc:)
 

Back
Top