Trgovina organima, u Beogradu

epoc

Ističe se
Poruka
2.232

Nije jedini slučaj?

Predsednica Udruženja za zaštitu pacijenata "Re-akcija" Jasmina Lehlajtner kaže da su o slučaju nestanka bubrega obaveštene sve zdravstvene inspekcije i Ministarstvo zdravlja.

"Kada se u Srbiji desi da pacijent dođe na operaciju, recimo, trbušne aorte i ode posle godinu dana na redovnu kontrolu u drugu ustanovu, ustanovi se da, recimo, nema levi bubreg, pacijent ne može da dokaže i da sazna šta mu se desilo", rekla je ona.


tako je lako prichati, pogotovo kada treba da se optuzhi suprotna strana, ali ..... dobro, bez insinuacija - ovoga puta bubrezi nestaju u beogradu.
 
Hajde da ne pričamo koješta ovde. Lepo je u emisiji objašnjeno da ono nije rez od intervencije za bubreg. I šta je čekao godinu dana? Izašao je 10 dana posle te operacije, a objasnio je onaj lekar da ne bi mogao da bude otpušten tako brzo nakon eliminacije bubrega, što zbog rane, što zbog navikavanja organizma da fali nešto unutra.
 
U ovoj zemlji se toliko toga rdjavog desava da je ne samo tesko biti optimista, nego je veoma lako poverovati i u najcrnji mrak, najjezivije dogadjaje. Ipak, ovo je za sada jos uvek samo jedna strana "priche". Mnogo toga je nepoznato. Mislim da bi konzilijum trebalo da ustanovi da li covek stvarno nema bubreg. Ne pishem ovo bez veze, jer meni je nedavno lekarka, ginekolog, na ultrazvuku rekla da nemam levi jajnik, a ja ga imam, odnosno, trebalo bi da ga imam. Na ponovljenom ultrazvuku ustanovljeno je da ipak imam levi jajnik. Ne razumem se u medicinu, ne znam da li tako moze da se pogresi kad je u pitanju bubreg, ali svakako da ne bi trebalo "presudjivati" na bilo koji nacin dok se ne utvrde sve cinjenice.
Problem jeste sto kada je u pitanju zdravlje, ne znam kako drugacije, strucnije da se izrazim, cinjenice opet ustanovljavaju doktori, a tu je cesto i ono "vrana vrani ochi ne vadi". Ipak, ukoliko konzilijum ili mozda vishe razlicitih lekara na najsavremenije nacine ustanove da covek nema bubreg, onda valjda ostaje jos samo sledece:
ustanoviti da li je bubreg odstranjen prilikom te operacije o kojoj je rec ili nekim drugim zahvatom. To naravno pod uslovom da se bubreg ne moze izvaditi bez da ostane trag u smislu oziljka na telu.
 
Ma bre izvadio bubreg i prodao pa sad hoce jos para od drzave, vidi covek da se ovi razbacuju kad za kovacevica moze milionce, moze i njemu koja stotka zbog bubrega, posto je ipak drzavna bolnica, a i sad je moderno hajka na doktore...

Bome ako nastavi ovako Dacic da hapsi ja glasam za njega na sledecim, izgleda da samo on nesto radi, sto me ne cudi u Srbiji uopste posto je iz mupa...
 

Back
Top