Antivirus najbolji?

Imam par problema. Jednom sam resetovao racunar pa sad kad god idem na shut down on se resetuje, tj. ne mogu regularno da ga iskljucim. Drugi problem je sto nemam internet, pa bih hteo da znam koji antivirus da privremeno instaliram dok ne uvedem net, odnosno koji ce antivirus najbolje bez update-ovanja da radi par nedelja. Treci problem je sto kad ubacim flash u racunar i hocu da prebacim podatke u racunar, prebaci mi samo foldere sa imenom (nesto kao shortcut) a podatke iz foldera ne prebaci. Jel meni kompa zarazen ili je greska u XPu ili je nesto trece?
 
Velika je verovatnoca da ti je komp zarazen virusima.
E sada koji je najbolji AV bez neta to ti ne mogu reci,mogu ti reci samo da BitDefender moze da se updateuje bez interenta i to vrlo prosto.Naravno postoje verovatno i drugi AV koje takodje mogu da se updateuju bez net-a ali ja trenutno znam za ovaj.
 
Bitno je da ti je svjeza Update baza...preporucio bi ti Kaspersky Anti Virus 7.0 kao jednostavnu zastitu racunara a bazu mozes da mu Update-ujes tako sto ces negdje na nekom drugom racunaru skinuti sedmicni Update u vidu RAR-ovanih baza i taj Update ces poslije Install-irati na svoj racunar i bices miran 7 dana kada ces morati da to ponovo uradis ako zelis da ti je Update baza SVJEZA.
Uputstvo i Update kao i odgovore na pitanja KAKO I GDJE mozes da procitas OVDE
 
Vidim da koristis suxows (windows) pa ti preporucujem neki anti windows av :)

Neznam sta ce ti AV ako nekoristis windows .Ako si imalo iskusan korisnik windowsa neces se navuci na wormice ( backdoored trojanci te nemogu ugroziti posto nemas net)
Pazis malo i to je to ;)
 
Ne postoji "najbolji" av program, svaki ima svoje mane i vrline, moja licna iskustva.
Za sada su "najbolji" KAV i ESET, ali znaju da i oni malo brljave. Dok sam koristio KAV, naravno sve programe sam kupovao, licencirani, i sa KAV_om sam imao problema da mi racunar uspori, teh. podrska iz Bgd_a se stvarno trudila da mi pomgne ali nije uspelo. Uzeo sam ESET, ali i sa njime imam problema sto neke fajlove tretira kao trojance, a te programe sam skidao sa nekih supporta, zbog posla sa kojim se bavim, i znam da nisu opasni ali ih on tako tretira i ne brise ih ali stavlja u quarantinu, i jedino mi tada uspori racunar kod provere svakog skinutog fajla, a to mu je i posao.
Znaci svaki av program ima svoje vrline i mane., a i opste je poznato da i sami "proizvodjaci" av programa prave trojance koje mogu da ociste samo njihovi programi, opste poznata stvar.
pozz
 

Back
Top