Да ли су вам тражили мито за порођај?

Да ли су вам тражили мито у породилишту?

  • да

  • не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Јуче ја случајно залутала на ''Политику''....:sad2:

....И....улетела у неку тему о овим актуелним причама о плаћању посебне услуге при порођају....

Па ми један форумаш предложи да отворим тему и анкету на Дому, да утврдимо колики проценат жена је условљаван ловом да би се породио...

Дакле: да ли вам је неко тражио мито у породилишту????
 
ne
nisam nista nikome dala u porodilistu i sasvim sam zadovoljna nacinom na koji su selekari i sestre ophodili prema meni
a nesto sam procitala na bg hronici na onom titlu dole sto ide da ce se naplacivati porodjaj ako se trazi da bude u odredjenom terminu ili nesto slicno.....

Vexy,
ovde imas vise o tome
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=81917
 

..koliko sam se isplakala i potresla kada sam
pregledala i ishchitala ovaj sajt.. :sad2:
..kao da je bilo juche, a ne pre toliko godina.. :sad2:

..i pitam se kako nisam reagovala tada,
zashto sam cutala i gutala uvrede i neljudskost,
ali se onda setim jednog od najjezgrovitijih i najtachnijih komentara
na neku slichnu temu (sorry, zaboravih chiji je.. :( ):
"..je.biga, ne mozesh biti arogantan i bez gaca u isto vreme.." :roll: :lol: :roll:
 
Јао, што сам се ја згрозила читајући ово, али са супротним емоцијама.
Текст је толико ружно тенденциозан, толико малициозан, толико је очита нечија лична огорченост....да не завређује да буде писан у име ''мајки Србије''....:confused:

(Мислим на сам памфлет, не на личне исповести...)
 
..Hellen..
..ja se prepoznajem u svakom redu uvodnog chlanka.. :confused:
..mozda nije ok reci da su sve majke tako proshle..
..ali dovoljno je da je samo jedna tako proshla, opet je mnogo..
Рекох: мислила сам на памфлет, не на личне исповести...

И ја сам налетела на грозног неонатолога, која је гадљиво дрмусала бебу и рекла ми:''Молим Вас, мајко, погледајте! Шта је ово? Шта је ово? Немојте ни да помислите да сутра идете кући!''

Мени су очи биле пуне суза, ја сва устрашена шта ми је са бебом (и како то већ иде у том хормонском хаосу), али онда ми приђе једна беби-сестра, загрли ме, и нежно ми каже:''Знате, Вашој бебици је било јако лепо код Вас у стомаку. Зато јој је сада мало теже да се привикне на спољну средину. Мало је уморна...али биће то све у реду.'':)

Као што спомињем на много места: у свакој професији има свакаквих људи, и увек се најежим када се цела бранша опљуне због негативаца који су ипак мањина!

Оба пута докторка (гинеколог) је била дивна, све нас (нас 6) је лично она породила, а не бабица (иако је била ноћ), сестрице су биле љубазне, насмешене, брижне, пажљиве, предусретљиве....и не би било у реду да само због гадне бабе неонатолошкиње и њих нагрдим јер припадају истој бранши!
 
Hellen...

Ni jednoj od zena koje su citale bilo fragment ovog sajta nije palo na pamet da se zgrazava. Valjda zato sto svaka od nas ima zivo secanje na sopstveni porodjaj i tretman, posebno od strane nizeg bolnickog osoblja, kao sto saucestvuje sa drugima kojima su se iste ili gore stvari desile. Nema tu ni malicioznosti ni tendencioznosti, posebno ne u trudu jedne zene da pokrene peticiju za poboljsanje uslova u porodilistima.
 
Мени јесте.
Због овог уопштавања:

Nezainteresovano bolničko osoblje neće joj biti na raspolaganju kad god je to potrebno.

Neljudskost zdravstvenog osoblja izazvaće u njoj emocije koje su obrnuto proporcionalne radosti i ljubavi koju bi trebala osećati nakon rađanja deteta.

Мислим, ***, испада да се медицином баве само нељуди?! :roll: Није коректно, заиста! Није коректно према силним добрим лекарима, стручњацима који су нам толико пута спасавали животе, давали све од себе, давали максимум радећи по мемљивим болницама старим 150 година, без адекватне опреме и технике!

П.С. Немам никога ни у породици ни од пријатеља да се бави медицином...(да ме неко не би погрешно схватио ;))
 
Jedna od priča na sajtu majkahrabrost.com je moj doživljaj iz bolnice.
Niko u porodilištu direktno ne traži mito, to se uglavnom dogovori ranije... Lekar koji privatno
vodi trudnoću, preporuči da se porodiš u bolnici u kojoj on radi, a on će lično raditi porođaj.

Pre nego što trudnica prođe kroz bolnička vrata, zna se dobro, koliko novca ide anesteziologu
(ukoliko je potreban zbog spinalne ili opšte anestezije), koliko babici, koliko lekaru.

Dogovara se i način porađanja, da li sa epiduralnom anestezijom ili carski rez u totalnoj...
Na žalost, to je slika naše stvarnosti... Ima i drugačijih primera.
 
Stvar je u tome da je porođaj veliki događaj za sve nas i da je subjektivni osećaj taj koji preovladava . Mislim da su hormoni krivi za sve ... ja za sebe ne mogu da kažem da sam bila skroz svoja u momentima kad sam bila u bolnici.Meni je npr hrana bila grozna , a žena pored mene je samo coktala i vikala kako je divna čorbica. Druga žena je opet imala intervenciju pre koje nije smela da jede , ali je krišom smazala burek i zamalo umrla na operaciji.Posle je njen muž išao po bolnici i vikao kako će nekog da odrobija , a ona je ćutala kao zalivena i nije mu rekla šta je uradila.I od toga je posle ispao "slučaj".
Ne kažem da nema primera lošeg postupanja , ali mislim da su neke priče preterane.
 
Jedna od priča na sajtu majkahrabrost.com je moj doživljaj iz bolnice.
Niko u porodilištu direktno ne traži mito, to se uglavnom dogovori ranije... Lekar koji privatno
vodi trudnoću, preporuči da se porodiš u bolnici u kojoj on radi, a on će lično raditi porođaj.

Pre nego što trudnica prođe kroz bolnička vrata, zna se dobro, koliko novca ide anesteziologu
(ukoliko je potreban zbog spinalne ili opšte anestezije), koliko babici, koliko lekaru.

Dogovara se i način porađanja, da li sa epiduralnom anestezijom ili carski rez u totalnoj...
Na žalost, to je slika naše stvarnosti... Ima i drugačijih primera.

А како се то ''зна''? И шта буде ако не платиш?
Како се плаћа? Пре? После?

Баш ме копка како то функционише...:confused:
 
Мени јесте.
Због овог уопштавања:

Nezainteresovano bolničko osoblje neće joj biti na raspolaganju kad god je to potrebno.

Neljudskost zdravstvenog osoblja izazvaće u njoj emocije koje su obrnuto proporcionalne radosti i ljubavi koju bi trebala osećati nakon rađanja deteta.

Мислим, ***, испада да се медицином баве само нељуди?! :roll: Није коректно, заиста! Није коректно према силним добрим лекарима, стручњацима који су нам толико пута спасавали животе, давали све од себе, давали максимум радећи по мемљивим болницама старим 150 година, без адекватне опреме и технике!

П.С. Немам никога ни у породици ни од пријатеља да се бави медицином...(да ме неко не би погрешно схватио ;))

Uopstavanja? Ko ovde ili tamo uopstava? Bar 90% prica sa tog sajta se odnosi na bahatost i grubost. Ako to nije dovoljno za jedan opsti stav, onda ne znam sta da kazem. To sto je kod tebe sve u redu, bilo tada ili je sada, ne znaci da je i u drugim sredinama. I ovo se ne odnosi samo na porodilista.

Isto kao i Feelgood, i ja sam poslala svoju pricu. Kao doprinos humanizaciji zdravstva.

Ponovicu jos jednom: niko mi nije trazio niti primio ni jednog jedinog dinara. Doktorka koja mi je privatno vodila trudnocu se sa istom savesnoscu ponasala prema meni i prema zeni iz nekog sela u krevetu pored. Ona i nacelnik odeljenja su spasili zivot mom detetu. Anesteziolog nije htela ni cvece da primi od mm. Ali ono ostalo (cast jednom izuzetku) sto sam tamo srela i videla bih konjima za repove pa na vrh planine.
 
Moja sestra je u 5. mesecu trudnoće. Posle onih dabl-tripl-ebemliga testova su je uputili na amniocentezu koju rade dve ustanove u BG, Institut za majku i dete i Palmotićeva.
Gužve neopisive. Otišla u Palmotićevu i sestra joj da termin koji je bio mnogo kasnije od onog kad treba da se radi amnio. Ona lepo objasni "znate ja to moram od tog do tog datuma, može li nekako da se tu uglavi, meni taj termin koji ste dali ništa ne znači?..."..."Ne može, znate, gužva, to je najranije blabla". Moja sestra opet istu priču....uglavnom se završilo sa "Znate, sačekajte da izađe pacijentkinja, pa uđite i pitajte doktora, on možda može nešto da uradi" i protrlja prstima čuveni znak "šuške".
 

Back
Top