..Never say never...

da i ja ostavim komentar za vreme pauze
vidim da se dosta lome koplja o ocinstvu, a fakat je ,koliko citam da vecina ni ne zna sta je to
kada se dete prijavljuje kod maticara:
-maticar pita majku da li je u braku, automatski otac deteta je suprug
-ako nije u braku pita da li je mama bila u braku u roku od 300 dana pre rodjenja deteta
-ako nije bila ni tada u braku maticar je pita da li zeli da imenuje oca

takav otac deteta ima mogucnosti:
-da prizna sa njom to dete odmah
-da prizna na sudu
ako ne zeli priznati ili misli da nije on otac, ide se na dokazivanje ocinstva sudskim putem ako to majka zeli
eto to vam je mame sto mozete uraditi
kasnije cu vam napisati mali pravni savet sta bi trebalo uraditi u takvoj situaciji, sada nemam vremena



Zamislimo situaciju da se desio sex(ljubavnik ili jednokratna avantura) a ništa vam tip ne znači, ostanete neplanirano trudne i odlučite zadržati dete, s tim da njegov otac nije vaš trenutni dečko/suprug koga volite nego neki tip ..
-bi li se odlučile za samohrano majčinstvo ili bi istraživale opciju da budete s pravim ocem deteta
-bi li pokušale spasiti vezu/brak ili bi samoinicijativno (svesni svoje pogreške) odustale od toga
- bi li pokušale stalnom partneru prikazati dete kao njegovo (to se dešava puno češće nego što se obično misli)
- bi li uopće rekle ocu deteta da je njegovo, ili bi mu uskratili tu informaciju s obzirom da znate da je s njegove strane to dete neželjeno

Iz muške perspektive

Činjenica da je dete vaše ,sigurno bi utecalo na to da dete priznate i da se o njemu brinete. Ali činjenica da dete ima mamu kojoj definitivno niste namjenili tu ulogu je možda odbojna.
Odnosno situacija bi bila
Imamo dete koje treba oca, oca koji treba znati da ima dete, i partnera koji treba znati da dete koje se rodilo nije njegovo.:mrgreen:

sto se tice teme i muske perspektive
da sam ja otac, ucinio bih sve da budem sa tom osobom u braku, da napravimo porodicu iako je u pocetku nisam planirao za to, iako nista nisam osecao prema njoj
samim tim sto nosi moje dete, ona je moja najveca ljubav i nada i oslonac i sve
i bicu spreman skinuti joj zvezde sa neba i obezbediti za nju i moje dete zivot bez problema i stresa
 
da i ja ostavim komentar za vreme pauze
vidim da se dosta lome koplja o ocinstvu, a fakat je ,koliko citam da vecina ni ne zna sta je to
kada se dete prijavljuje kod maticara:
-maticar pita majku da li je u braku, automatski otac deteta je suprug
-ako nije u braku pita da li je mama bila u braku u roku od 300 dana pre rodjenja deteta
-ako nije bila ni tada u braku maticar je pita da li zeli da imenuje oca

takav otac deteta ima mogucnosti:
-da prizna sa njom to dete odmah
-da prizna na sudu
ako ne zeli priznati ili misli da nije on otac, ide se na dokazivanje ocinstva sudskim putem ako to majka zeli
eto to vam je mame sto mozete uraditi
kasnije cu vam napisati mali pravni savet sta bi trebalo uraditi u takvoj situaciji, sada nemam vremena

:lol: Jel smo mi kolege pravnici? :D
Btw, majka moze izjaviti da je otac nepoznat :neutral:
 
Zamislimo situaciju da se desio sex(ljubavnik ili jednokratna avantura) a ništa vam tip ne znači, ostanete neplanirano trudne i odlučite zadržati dete, s tim da njegov otac nije vaš trenutni dečko/suprug koga volite nego neki tip ..
-bi li se odlučile za samohrano majčinstvo ili bi istraživale opciju da budete s pravim ocem deteta
-bi li pokušale spasiti vezu/brak ili bi samoinicijativno (svesni svoje pogreške) odustale od toga
- bi li pokušale stalnom partneru prikazati dete kao njegovo (to se dešava puno češće nego što se obično misli)
- bi li uopće rekle ocu deteta da je njegovo, ili bi mu uskratili tu informaciju s obzirom da znate da je s njegove strane to dete neželjeno

Iz muške perspektive

Činjenica da je dete vaše ,sigurno bi utecalo na to da dete priznate i da se o njemu brinete. Ali činjenica da dete ima mamu kojoj definitivno niste namjenili tu ulogu je možda odbojna.
Odnosno situacija bi bila
Imamo dete koje treba oca, oca koji treba znati da ima dete, i partnera koji treba znati da dete koje se rodilo nije njegovo.:mrgreen:
ja cu rado biti otac tvoga deteta, samo trebas mi pruziti sansu :D
 
pre nego sto postavis besmislena pitanja dobro razmisli
pravo = zivot, prava nema bez zivotnih situacija, kao sto su i one regulisane normama po kojim mi danas zivimo
mnogi su zapocinjali ovde temu o priznanju, sta bi priznali, kako, kako ne bi
post sadrzi lako objasnjenje o tome sta mozete uciniti i sta ne mozete, mala pomoc svima koji nisu upuceni u to
 
pravo regulise da ako ti njega ne zelis prijaviti on ima pravo dokazati svoje ocinstvo sudskim putem
zato sam i napisao taj post, jer vidim da mnogi govore sta zele i ne zele, a puo toga ustvari nije ostvarivo
...
to jeste tema i ne treba neko da pita da bi se bilo koji post napisao
ako hoces da se svadjas i da me napadas iz svojih hirova i licnih razloga izvoli cini to nekom drugom
obavezan nisam slusati tvoje bisere i jos jednom te molim da me se okanes
 

Back
Top