Čistoća ili opsesivnost...

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.557
Inspiraciju za ovu temu dobih posmatrajući majku kako riba mašinu za veš (koja među nama rečeno nije ni prljava) jer treba da dođe majstor.....da je popravi.....:dontunderstand:
Koliko ste opsesivni po pitanju čistoće vašeg životnog prostora...
Da li ribate, glancate, briskate i zagledate svaki kutak do besvesti ili ste u fazonu počnem da čistim kuću tek kad se od pršine ne vidi boja nameštaja?
Imate određeni dan u nedelji rezervisan samo za takvu vrstu posla?
Koliko se vaše mišljenje o nekoj osobi zasniva na čistoći i urednosti njenog ili njegovog živtnog prostora?

Moj komentarčić: često me iznenadi koliko pojedine žene umeju da budu nalickane i skockane a kada im dođeš u goste samo što aligator ne izmili ispod kauča i ujede vas za nogu...
 
Popuštam polako u zadnje vreme...
Ne čistim svaki dan... samo kad je prljavo... ali uvek sve mora biti sređeno...
I ja ne volim kad kod nekog dođem a tamo džumbus... pa ebote, ako sam se najavila, mogao-la si bar pospremiti...:roll:

Ne cenim ljude po njihovoj pedantnosti... ali ne bih baš rekla da im je to neki plus...
 
Evo da i ja dam svoj doprinos sopstvenoj temi. Može u nečijem stanu da bude sve na svom mestu ali po meni tri "strateška" mesta koja odaju urednost su: kupatilo...(wc šolja koju peru samo spolja a unutra...očekuješ da pacov pliva kraul)....sudopera (iz koje se šire neprijatni mirisi, jer neki ljudi peru sudove ali ne i sudoperu) i frižider...(otvoriš ga i od "mirisa" padneš u nesvest).....
 
Poslednja izmena:
ne...ne nisam uredna al nisam ni prljava
najbitnije mi je da ja budem cista i uredno okupana,zatim moja odeca da bude cista
kuca...pa ne znam ne gajim smece po istoj i redovno ribam klonje,usisavam i sve to ali me uznemirava onaj sterilni red i gde je sve uredno pospremljeno na svoje mesto :eek: i nervira me jako kada dolazim nekome u goste a taj se ziv ubije da bi sredio kucu ko da ja ne znam da je aljkav ili ko da mi to smeta...ne ocenjujem ljude prema tome...svako zivi u nekom svom okruzenju koje mu prija...zaista se necu uvrediti ako vidi rasbacane stvari po sobi ili sta god...isto tako ocekujem da niko od mene ne ocekuje da ribam i sredjujem specijalno zbog njega...kao ja ne znam kakav si stvarno pa me zavaravas :per:
 
ne...ne nisam uredna al nisam ni prljava
najbitnije mi je da ja budem cista i uredno okupana,zatim moja odeca da bude cista
kuca...pa ne znam ne gajim smece po istoj i redovno ribam klonje,usisavam i sve to ali me uznemirava onaj sterilni red i gde je sve uredno pospremljeno na svoje mesto :eek: i nervira me jako kada dolazim nekome u goste a taj se ziv ubije da bi sredio kucu ko da ja ne znam da je aljkav ili ko da mi to smeta...ne ocenjujem ljude prema tome...svako zivi u nekom svom okruzenju koje mu prija...zaista se necu uvrediti ako vidi rasbacane stvari po sobi ili sta god...isto tako ocekujem da niko od mene ne ocekuje da ribam i sredjujem specijalno zbog njega...kao ja ne znam kakav si stvarno pa me zavaravas :per:

Hm....ovo mi se sviđa....Sređivanje kuće da bi se ostavio utisak na gosta. To je baš dvolično. Jedna moja rođaka je terala majku da joj pravi kolače i sredi komplet ceo stan svaki put kad joj momak dođe u goste (a nije živela sa roditeljima).....da on vidi kako je ona "domaćica"....:hahaha:
I video je...kad je oženio.....:mrgreen:
 
jao fuj ja kada ribam ribam sve redom....tus kabina spolja,uznutra,cesma,tus,sama kada....klonja sve gde mogu da gurnem ruku...pegla mi se od sudopere :( to mi je najgadnije kad moram da cistim...i da perem serpe rucno :eek: imam osecaj da smrad ne moze danima da mi se izgubi sa ruku...znaci radije struzem klonje nego da turim ruke u sudoperu...inace ne volim kuhinju :( kadu dosta cesto perem zbog psa kojeg tu isto kupam posebno u ovo vlazno vreme...
 
Hm....ovo mi se sviđa....Sređivanje kuće da bi se ostavio utisak na gosta. To je baš dvolično. Jedna moja rođaka je terala majku da joj pravi kolače i sredi komplet ceo stan svaki put kad joj momak dođe u goste (a nije živela sa roditeljima).....da on vidi kako je ona "domaćica"....:hahaha:
I video je...kad je oženio.....:mrgreen:
pa to mi je bzvz...ko me poznaje zna kakva sam...znaci ne gajim svinjac i parazite u kuci al nisam ni picajzla...prosto nemam potrebu to da krijem...da bih se bolje udala ili sta god :roll: kome sam draga ko covek slobodan je da zaviri u svaki kutak moje licnosti i zivota ali isto tako ocekujem da ga ne osudjuje...a i sama se bolje osecam u nekoj atmosferi blagog haosa nego u kuci gde me blam da pipnem kvaku jer je upravo oribana domestosom :neutral:
 
I da pomenem cice koje imaju puno kupatilo pena, soli, ulja....za kupanje a kada im promenila boju.....od prljavštine.....

To su posebni primerci... imam ja jednu takvu drugaricu...
Kod nje u kupatilu, na podu su pobacane prljave kuhinjske krpe, sa tanga gaćicama i pola metra prašine na njima... šminka sva razbacana, prolivena... opet puna prašine... prašak za veš rasut... umivaonik, ma sve prljavo... slavinu niko nikad oprao nije... ma haos...

A ona riba i po... kad je vidiš nacifranu...
 
I da pomenem cice koje imaju puno kupatilo pena, soli, ulja....za kupanje a kada im promenila boju.....od prljavštine.....

:lol: Imam takvu drugaricu. Napirlitana do max, a ako se slucajno istusiras kod nje, tusiras se u vodi do lakata jerm je slivnik pun dlaka i voda ne moze da otice:sad2:
Casa za cetkice - u coskovima budj. :dash:
Uzas!!
@tema: Nemam opsesivno kmpulsivni poremecaj niti sam nesto posebno neuredna ;)
Kuhinja i kupatilo su mi uvek cisti, kao i ormar uredan. Sad ne ribam vrata poput moje majke svakog cetvrtka i nedelje:roll:, ali, trudim se da mi bude relativno cisto. Sterilne domove ne podnosim. I zaista smatram da zaista zauzete zene nikad nemaju perfektno sredjen dom. Sredjeno im je naravno, ali ne do perfekcije.
 
Zavisi koliko vremena provodim u kuci..
Toliko mi smeta nered i toliko imam vremena da sredjujem...
A to se sezonski menja.

Inace, naravno da ne volim stroku, i da smeta mi. Ali kao sto rekoh nekad imam vremena taman toliko da ga vidim i da kazem: Fuj...

Hahahah, kad sma bila u srednjoj skoli jedan druar mi je rekao:" Nikada se udati neces. Kakva sveska, takva kuca."

A posle mi je priznao da je zaljubljen u mene. :)
 
Neki ljudi uopšte nemaju kulturu življenja...Imala sam cimerku koja je redovno ostavljala do pola pojeden tanjir sa hranom u frižider (sa sve viljuške i kašike unutra), pa ga sutradan hladno uzme i nastavi da jede. Veš je prala u istom lavoru gde je držala vodu kad pere prozore...da ne pričam dalje.
 
Bila skoro tema, Natašanataša pitala nešto slično :lol: Pa vodile rat čistunice i aljkavuše :lol:

Čistim kao manijak, imam bebu koja puzi i sve živo trpa u usta.. Ko zna šta bi bilo da ne čistim...

Dok nisam imala dete, usisavanje i brisanje prašine dva puta nedeljno, pred zimu i proleće veliko spremanje, nije mi bitno da stvari budu na svom mestu ali ne volim da vidim prljavštinu.
 
E sad me podseti Feelgooood....Primećujem dve vrste urednosti:
1.) sve je na svom mestu ali kad otvoriš orman padaju ti stvari na glavu.....
2.) "kreativni haos" (kako ja to zovem), ima pomalo i prašine ali u ormanima i komodama je sve pod konac....a ne ono "tražim gaće a nađem šrafciger"....
 
jedine tri stvari koje su uvijek cakum-pakum su kada, wc sholja i sudopera

sto ne znaci da je u kupatilu ili kuhinji sve na svom mjestu... znaci samo da je cisto :mrgreen: takodje, razliciti djelovi posteljine su uvijek iz razlicitih kompleta i nikada ih ne peglam
samo operem
i za orman vazi isto - sve sto je unutra mora da bude cisto, a gdje je sto nimalo nije vazno.... i tako :)
 
Upoznala sam samo JEDNOG muškarca kome je sve bilo čisto i cakum pakum :lol:
Sav je nekako bio na note, nisam ja mogla to da ispratim.. nisam neka divljakuša ali od tolike
čistoće čovek mora da se zamisli da li je sve u redu :lol: :lol:

Svi ostali su bili u granicama normale, malo prašine, malo razbacanog veša ali ništa za povrać :lol:
 
Često čujem od drugarica komentare da radije zovu momka kod sebe jer: "kad treba da se istuširam u onom njegovom kupatilu, hoću da povratim od muke", "ne mogu u wc kod njega, ne spušta dasku kad piški", "frižider smrdi ko crkotina", "prljave čarape i gaće su mu ispod kreveta....a ko zna možda i neka bivša devojka"....
 
Često čujem od drugarica komentare da radije zovu momka kod sebe jer: "kad treba da se istuširam u onom njegovom kupatilu, hoću da povratim od muke", "ne mogu u wc kod njega, ne spušta dasku kad piški", "frižider smrdi ko crkotina", "prljave čarape i gaće su mu ispod kreveta....a ko zna možda i neka bivša devojka"....

lol, pa to nije normalno

ni ne moze se nazvati neurednim vec prosto glibavim i shtrokavim... :lol:
gdje ih samo nalazite takve
 

Back
Top