Aukcijski sajt ProdajLako.com - kako Vam se cini?

Mungoss

Zainteresovan član
Poruka
119
Pozdrav svima,

Znam da ste vec videli dosta sajtova ovog tipa, ali kao i uvek kad Vam neko prodaje zvaku kaze da je ovaj put drugacije ;)

Stvarno mislim da je ovaj sajt drugacijih od svih do sada uradjenih na ovim prostorima, pa me zanima Vase misljenje.

Vidim da ovde ima dosta profesionalaca, i onih koji to nisu, ali su sdovoljno strucni za tumacenje nekih stvari, pa bih Vas zamolio ako moze koji komentar.

Unapred zahvalan,
Milan
 
Cekaj, jeli je ovo sajt za internet aukciju ili klasičan oglasnik, tipa halooglasa i netoglasa?

Sajt je namenjen internet aukcijama - naravno.

E sad, aukcije da bi mogle da se obavljaju, potreban je veci broj ljudi zainteresovanih za odredjeni proizvod.
Aukcije ce raditi bez problema u narednom periodu, ali tek se krenulo sa sajtom, ne moze bas preko noci.

Dok se to ne desi, svima je na raspolaganju standardna prodaja.
Naravno, ni to ne moze da se poredi sa halo oglasima i sl.
Sistem je vrlo napredan, totalno orijentisan ka korisniku kako bi imao potpunu kontrolu nad svojim aukcijama, kao i aukcijama koje prati.
Prednosti u odnosu na pomenute oglasnike su ogromne, ali jos jednom, ne bih ovaj sajt nikako nazvao oglasnikom.
 
Ova tema ima naziv: Aukcijski sajt ProdajLako.com - kako Vam se cini?

Mislio sam da ce neko mozda izneti neko misljenje, neki nas propust ili nesto na sta smo trebali da obratimo paznju dok smo ga radili.

Ako ima takvih, unapred sam zahvalan.

Ne zelim da ulazim u bilo kakva pljuvanja po drugima, poredjenja i sl. niti da me neko provocira ne bih li to ucinio.
Za tim nema nikakve potrebe ;)
 
Ova tema ima naziv: Aukcijski sajt ProdajLako.com - kako Vam se cini?

Mislio sam da ce neko mozda izneti neko misljenje, neki nas propust ili nesto na sta smo trebali da obratimo paznju dok smo ga radili.

Ako ima takvih, unapred sam zahvalan.

Ne zelim da ulazim u bilo kakva pljuvanja po drugima, poredjenja i sl. niti da me neko provocira ne bih li to ucinio.
Za tim nema nikakve potrebe ;)

Takvim ponasanjem teras ljude sa sajta a ne privlacish ih .Svaki pocetak je tezak a dovuci ljude na svoj sajt i zaraditi iole dobru trafiku je "smrt".

Preporucujem ti da pocnes sa SEO optimizaciom ,profesionalnim marketingom ...dmoz i naravno ostali vodeci katalozi...Reklamiranjem po forumu neces nista napraviti.

BTW nije los dizajn
 
Jel imas mozda da ako ima do kraja naprimer 8 sati da ti blica. To bi bilo dobro da postavis...

Nece blicati. Postoji box Aukcije na isteku.
Kad se klikne bas na taj box, tu ce biti recimo 30 aukcija koje prve isticu, e sad...
....tek ce se u poslednjem satu videti "real time vreme", znaci, bas sat koji ide u nazad - da ljudi ne moraju da refreshuju stalno.
Dobro pitanje u svakom slucaju - tnx ;)
 
Moj savet je da stvari poput prikaza pronadjenih artikala u odredjenoj kategoriji prikazujes malo drugacije u slucaju kada NEMA ni jednog.

Primer: kada sam izabrao kategoriju ELEKTRONIKA dobio sam sledeci rezultat:

Ukupno 0 uspešno nađenih artikala

Smatram da takvu stranicu tj kategoriju koja nema ni jedan artikal prikazujes nesto tipa NEMA ARTIKALA U IZABRANOJ KATEGORIJI sto licno smatram da je bolje od USPESNO NADJENIH 0 ARTIKALA.

U svakom slucaju sve pohvale i samo napred jer sam svestan koliko je tesko progurati ozbiljan Internet projekat u Srbiji.
 
Impresivno! Sjajna ideja...svaki element na svom mestu...veoma dobar vizuelni identitet, mada je logo malo KICH, a i FONT bih promenio...odlicna ideja sto se tice kursa evra, jer posetilac tacno moze da vidi realnu cenu proizvoda. Iako sam pomalo skeptican u vezi ovog projekta, jer ljudi u Srbiji nemaju dovoljno razvijenu svest o ovoj vrsti kupovine/prodaje, smatram da ce projekat (a vidim imas podrsku Ministarstva), zaziveti. Mozda ces trebati da angazujes dobrog marketing struchnjaka (mene :))...Dakle za pocetak savrseno, samo tako nastavi!
 
Moj savet je da stvari poput prikaza pronadjenih artikala u odredjenoj kategoriji prikazujes malo drugacije u slucaju kada NEMA ni jednog.
Primer: kada sam izabrao kategoriju ELEKTRONIKA dobio sam sledeci rezultat:
Ukupno 0 uspešno nađenih artikala
Smatram da takvu stranicu tj kategoriju koja nema ni jedan artikal prikazujes nesto tipa NEMA ARTIKALA U IZABRANOJ KATEGORIJI sto licno smatram da je bolje od USPESNO NADJENIH 0 ARTIKALA.
U svakom slucaju sve pohvale i samo napred jer sam svestan koliko je tesko progurati ozbiljan Internet projekat u Srbiji.

:) U pravu si, smesno izgleda, mada, uskoro ce sve biti popunjeno i iskreno se nadam da niko nece vise dobiti tu poruku.

Evo jedan clanak admina oko novog sistema pretrage.
http://blogs.prodajlako.com/Novi-sistem-pretrage-artikala-14.html

Hvala za komentar!
 
Impresivno! Sjajna ideja...svaki element na svom mestu...veoma dobar vizuelni identitet, mada je logo malo KICH, a i FONT bih promenio...odlicna ideja sto se tice kursa evra, jer posetilac tacno moze da vidi realnu cenu proizvoda. Iako sam pomalo skeptican u vezi ovog projekta, jer ljudi u Srbiji nemaju dovoljno razvijenu svest o ovoj vrsti kupovine/prodaje, smatram da ce projekat (a vidim imas podrsku Ministarstva), zaziveti. Mozda ces trebati da angazujes dobrog marketing struchnjaka (mene :))...Dakle za pocetak savrseno, samo tako nastavi!

Hmmm, ajde da si rekao nesto za code pa da progutam, ali sam logo radio ja pa mi tesko pada ovo :)))
Stvar je ukusa, logo je radjen mesec dana...100 varijanti i na kraju je iz dosta razloga ovaj usvojen.

U pravu si da ljudi u Srbiji ne kapiraju ovakav nacin trgovine, ali, docice sve to na svoje, zaista mnogo energije trosimo na edukaciju u okviru sajta, puno help-ova i sl.
Uradjen je video koji predstavlja ceo koncept rada sajta ( http://www.ProdajLako.com/educentar/video )
uskoro ce biti jos video klipova koji ce objasnjavati detalje i razne segmente trgovine na sajtu.

Uvek smo za saradnju, ako imate sta interesantno javite se slobodno.
Hvala puno!
 
Uclanio se jos letos s obzirom da je gore navedeni sajt limundo skocio sam sebi u stomak ili u prevodu doneo je odluku koja nije ni u cijem interesu,vec sam nesto i postavio na prodajlako.com i polako prelazim tamo,mislim da ce u narednom preiodu poceti veci broj clanova da se aktivira jer koliko sam video medju korisnicima ima dosta clanova sa limunda neki su vec osim mene tamo postavili aukcije,znaci imace polako sve veci broj aktivnog clanstva,limundo je polako poceo da odlazi sa scene,vreme ce pokazati da jeste tako,u svakom slucaju najbolja stvar koju sam video je online tehnicka podrska 24 sata sto nema puno sajtova,samo lagano i to ce doci na svoje mesto.
 
Generalno vrlo dobro uradjeno. Nisam isao duboko sa pregledanjem ali onako povrsno ostavlja fin utisak.
Ako je ministarstvo podrzalo projekat bilo bi dobro da navedete gde je objavljena informacija, neki citat i link gde se moze procitati. Ovako moze svako da napise slicno.

Sto se tice limundo nisam bas siguran da ce da propadne kako turcin kaze? Nisam u toku... bas me zanima koja je to odluka?

Jos nesto, na kupujem-prodajem je obavezan jmbg prilikom postavljanja oglasa. Ako kod vas nije bilo bi dobro da uvedete. Baci pogled na kupujem-prodajem ako te zanima detaljnije, ima i nekih pravnih detalja o tome...
Jmbg za onog ko postavlja aukciju i onog ko daje ponudu. Za obicne oglase mislim da nije potrebno.
 
Bas su me obradovala poslednja dva posta.

Drago mi je sto ljudi uvidjaju da ProdajLako ima potencijal u odnosu na ostale sajtove slicnog tipa.
Svi znate da se ni jedan web projekat ne moze izgraditi a pogotovo ispromovisati preko noci, zajednica raste svakim danom i to ce u nekom trenutnu rezultirati da sajt profunkcionise u svom najboljem svetlu.

Turcine, sobzirom da si clan od pre...sigurno si primetio veliko unapredjenje sa novim korisnickim panelom.
Zaista se trudimo da svakim danom napravimo nesto novo i bolje kako bismo povecali zadovoljstvo korisnika kada koriste ProdajLako.

Moram da napomenem jednu stvar...ljudi to ne uvidjaju jos....
Najveca snaga sajta PL je u rangiranju svih artikala koji su na sajtu postavljeni.
U roku od 30min...u 90% slucajeva je indexirano sve i prilikom pretraga se pojavljuje sve na prvoj stranici Google-a. To naravno zavisi i od toga kako je neko kreirao aukciju ili oglas, koje je kljucne reci u naslovu koristio itd itd.

Uskoro ce biti jos novina a do nove godine bi trebalo da se i kategorije popune.

Hvala jos jednom na komentarima,
stay with us :)

Milan
 
Потрајаће мало док сајт заживи пуном снагом али биће. Надам се да ћете се учити на грешкама других. С' друге стране се надам да ћете наћи могућност да зарадите на други начин осим продаје сајта. Нисам стигао да све прегледам у детаље и истестирам али на први поглед обећава.
Желим Вам пуно успеха!
 
Pozdrav YT1RDI !

Hvala za komentar, drago mi je da ti se sviđa sajt.
Kad budeš imao vremena, pogledaj malo detaljnije, nadam se da ćeš nam se pridružiti.

Postoje dve vrste ljudi: 1. Oni koji rade nešto zbog para 2. Onih koji rade nešto zato što vole, a znaju da ako se budu jako trudili, novac neće izostati.

Hvala puno na željama!!!
 
Ma ovo je glupost, necu da citam vise.

Bilo nekih sitnih tehnickih problema, ljudi napravili frku... bukadzije.

Greska urednistva je samo to sto su dopustili da nekoliko ljudi napravi toliku guzvu. Takve diskusije nisu uopste za javni deo.
Problemi se saniraju (verovatno vec jesu) gluposti obrisu, ko hoce da ide slobodno, limundo nece propasti zbog 1% korisnika. ;) Oni koji prihvate izvinjenje, a predhodno se na dostojanstven i kulturan nacin obrate i iznesu problem, treba uvaziti i njihove sugestije ozbiljnije shvatiti. Tamo piskaraju o sitnicama vise nego ruski pisci kad opisuju laticu ruze ili cvetic na suknji neke devojke (kao u slucaju ane karenjine).
 

Back
Top