bezicni ili kablovski?

busy

Obećava
Poruka
62
Dragi forumasi:

Neki drugari "muce veliku muku" sa Internetom u Krnjaci. U Telekomu kazu da nemaju uslove za ADSL, a na Dial-up-u je veza toliko spora i "puca", tako da tamo Internet uopste nema svoju svrhu.
Ima li neko nekakav savet ili iskustvo za taj kraj? (Bezicni, kablovski ili nesto trece...)

HVALA,
"busy"
 
ovako....
bezicni je relativno ok ali skup,oprema te izlazi oko 100-150 eura a mesecna pretpata je skuplja od adsl i kablovskog neta - osim ako se ne nakacish na nekoga pa mu kradesh net
Kablovski net..naravno da je dobar ali cena mesecna nije 1400 din vec oko 2100 din net 1400 + pretplata oko 700 din
a adsl ...pa nemam zamerki ali rekao si da na zalost uslove nemash...
sve zavisi od finansija sa kojima raspolazesh , ali ako mene pitash po kvalitetu kablovski je najbolji (pricam o kvalitetu signala)...
pa ti vidi....
pozdrav!
 
bezichni net nikako nemoze po sigurnosti da se poredi sa zicom,
chak i kad se koriste zakupljene frekfrencije (3.*GHz) i slichno,
i tada postoje smetnje ...
... zica ... zica je zakon, zashto, zashto sto je sigurniji mediji,
mediji u kom provajder ima totalnu kontrolu nad istim, znachi ako
imash smetnje na zici, one mogu da se otklone ...
telekom 16mbit download /768kbps upload - 5700din .. modem sa wifijem za dz :) ...
:)
 
wireless uzmi ako ces da osedis...
Ja sam se 3 godine patio sa njim i kad sam dobio adsl spasio sam se svih muka koje sam imao sa wirelessom.
Ako si u mogucnosti uzmi kablovski, i najgori kablovski provajder je bolji od najboljeg wireless provajdera.
 
bezichni net nikako nemoze po sigurnosti da se poredi sa zicom,
chak i kad se koriste zakupljene frekfrencije (3.*GHz) i slichno,
i tada postoje smetnje ...
... zica ... zica je zakon, zashto, zashto sto je sigurniji mediji,
mediji u kom provajder ima totalnu kontrolu nad istim, znachi ako
imash smetnje na zici, one mogu da se otklone ...
telekom 16mbit download /768kbps upload - 5700din .. modem sa wifijem za dz :) ...
:)

Zbog cega uvek stavljaju toliko puta manji upload?
 
Zbog cega uvek stavljaju toliko puta manji upload?

zbog ogranichenja samog adsl-a :) 800 ili 8xx mislim da je ogranichenje za adsl2+ bar kod nas ... u nekim drugim zemljama, dovedu optiku do naselja, tamo gde su telefonske kutije ubacije uredjaje, koji kroz telefonske parice, paralelno sa telefom shalju od telefonskog razdelnika (izdvojenog stepena) do korisnikovog stana i do 100mbps :) ... e sad... to nije adsl ... :0 .. ali ima i to .. ali je kod nas i adsl sasvim dovoljan :) ..za sad:)
 

Back
Top