Mrežni napad

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
13.905
Imam KiS 7.ne-znam-koji, sa original licencom na 2 godine.

I sad, od kako sam uzeo još jedan dodatni modem, ovde kod mene kući ( pre sam bio preko wirelessa koristio modem iz firme ) stalno mi izbacuje da me neko napada. Znači, ne koristim više modem iz firme, već samo ovaj moj. Ne posećujem nikakve leve sajtove, niti instaliram bilo kakvu glupost sa interneta, znači kao da me neko iz čista mira napada. Nameračio se neko na mene. Kas. ga blokira ( valjda ) i izbacuje mi svaki dan ovo
4.3.2009 23:28:11 Intrusion.Win.MSSQL.worm.Helkern! Attacker's IP address: 218.23.37.51. Protocol/service: UDP on local port 1434. Time: 4.3.2009 23:28:11

Odbije ga firewall naravno, ali mene neko napada svaki dan. Naravno, menjaju se IP adrese. Sad mene zanima ... da li se neko nameračio na mene, ili je to neki virus :D
 
Imam KiS 7.ne-znam-koji, sa original licencom na 2 godine.

I sad, od kako sam uzeo još jedan dodatni modem, ovde kod mene kući ( pre sam bio preko wirelessa koristio modem iz firme ) stalno mi izbacuje da me neko napada. Znači, ne koristim više modem iz firme, već samo ovaj moj. Ne posećujem nikakve leve sajtove, niti instaliram bilo kakvu glupost sa interneta, znači kao da me neko iz čista mira napada. Nameračio se neko na mene. Kas. ga blokira ( valjda ) i izbacuje mi svaki dan ovo
4.3.2009 23:28:11 Intrusion.Win.MSSQL.worm.Helkern! Attacker's IP address: 218.23.37.51. Protocol/service: UDP on local port 1434. Time: 4.3.2009 23:28:11

Odbije ga firewall naravno, ali mene neko napada svaki dan. Naravno, menjaju se IP adrese. Sad mene zanima ... da li se neko nameračio na mene, ili je to neki virus :D


Ma nije to hacker, to ti je obican worm virus, koji skenira tvoj pc:) nebi li uletio....
Taj Worm inficira samo racunare na kojima je SQL Server instaliran....

Davno je to bilo pre nekih 6 godina mikrosoft je vec tada dao Update za tu rupu, koju taj worm koristi da udje....ali nemoras da brines dok god ga tako lepo blokira nista ti nece biti-

Uradi UPDATE sistema i bice sve ok, ako nebude onda mozes cak i u kaspersky u opcijama da namestis da ti nejavlja vise o napadima iz mreze....

PS: Preko 90% slucajeva kod kojih se javlja taj napad, koristili su kaspersky...

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Pa ovako, ja koristim Wireless i donedavno smo bili vezani preko jednog rutera i svi smo imali iste ip adrese. Elem, taj ruter je imao nekakvu zastitu koja nas je stitila od upada takvis malware-a. E onda je provajder preso na PPPOE konekciju i mi smo dobili zasebne ip adrese ali smo ostali goli prema netu. E od tada i meni Norton stalno javlja kako je blokirao upade sa neke ip adrese i ta ip adresa se naravno uvek menja. Naravno da malo nervira to sto stalno izbaci obavestenje ali bar znam da radi. E sada, zasto sam ja ovo sve napisao...
 
Pošto ovo počinje da bude dosadno, napada svaki minut, da li postoji neki program koji moze da mi da neki log file, koji mogu vama ovde da prekopiram da mi vi kažete šta mi to koristi sql bazu, pa da ga maknem. Jer ne mogu da nađem ništa tamo u add/remove programs :)
 
Ama ne beri brigu prijatelju...
"Helkern" infects only computers running Microsoft SQL Server 2000, a multi-functional database system widely used primarily on Web-servers. To home users of any Windows version without the installion of Microsoft SQL Server the worm poses no threat.
... ili u prevodu...
"Helkern" inficira samo kompjutere na kojima je pokrenut Microsoft SQL Server 2000, multi-funkcionalni sistem baze podataka široko korišćen pre svega na web-serverima. Za kućne korisnike koji koriste bilo koju verziju Windowsa bez instaliranog Microsoft SQL Servera, crv ne predstavlja pretnju.
Crv ne zna da li ti koristiš SQL ili ne, pokušava preko onog 1434 porta da uđe, pa ako slučajno naleti na nezaštićen SQL server uradiće to zašta je i napravljen. Ti ne koristiš taj server pa nemaš razloga za brigu. Idi u Settings > Appearance > isključi Enable Notifications i onda te neće više smarati raznorazna obaveštenja. ;)
 
Dobro. Otkud znam. Pošto imam IMB T43 koji je pun nekih zajebancija, otkud znam da ne koristi i taj sql za nešto :)

A problem mi je u radnji, zato što tamo imaju 3 servera, sa njima sam umrežen. 1 koristi sql za program knjigovodstva, drugi sql za radno vrijeme a treći je za kamere, pa mi zato frka :)
 

Back
Top