Armadillidiidae/pill bug... Pomotj!!!

Vinsentija

Početnik
Poruka
5
U kupatilu su mi se pojavile ove odvratne crne ljigave bube. :besna: Pokushala sam da pronadjem nachin da ih potpuno istrebim ali bez uspeha. Za sada mi raid za mrave i ostale insekte pomazhe, ali vetj posle dva dana prskanja one se ponovo pojave zhive. Muka mi je vishe se tripovati kad tje mi upasti u kosu ili odetju...

Ochigledno je da ih privlachi vlaga.

Na wikipediji sam nashla kako se zovu struchno i na engleskom... Ima li neki domatji naziv za njih i kako ih istrebiti?

http://en.wikipedia.org/wiki/Armadillidiidae
 
Mokrice- Oniscus Osselus!
One ne lete, ja to imam u basti u cvecu koliko oces!
U enciklopediji bilja sam procitala savet da se njih treba resiti tako sto uzmes jedan krompir i izbusis rupe u njemu, drzis par dana dok one ne pocnu da jedu i ne udju i bacis!
Ja sam to primenjivala al im je lepse da mi jedu korenje od cveca!:evil:
 
Probatju ovo sa krompirom ;D

Znam da ne lete, ali dolaze iz ventilacije ili tako neshto, poshto su mi par puta tako pale pored glave... Uzhas! Dobro je pa se ne plashim buba ali je odvratan osetjaj kad morash da strepish da ti ovo ljigavo stvorenje neopazheno udje u kosu. :)

Mnogo ti hvala!
 
U kupatilu su mi se pojavile ove odvratne crne ljigave bube. :besna: Pokushala sam da pronadjem nachin da ih potpuno istrebim ali bez uspeha. Za sada mi raid za mrave i ostale insekte pomazhe, ali vetj posle dva dana prskanja one se ponovo pojave zhive. Muka mi je vishe se tripovati kad tje mi upasti u kosu ili odetju...

Ochigledno je da ih privlachi vlaga.

Na wikipediji sam nashla kako se zovu struchno i na engleskom... Ima li neki domatji naziv za njih i kako ih istrebiti?

http://en.wikipedia.org/wiki/Armadillidiidae

Jao uzasa:sad2::sad2::sad2: Pozovi deratizaciju, hitno.
 
pa bolje te buba-loptice nego buba rusi ....bljak
cela zgrada moja je puna rusa,ali mi od kada imamo psa,kod nas nema buba....i ja pojma nemam kako,ali ne bunim se :D
dok nismo unu uzeli,nisam mogla fioku u kuhinji da otvorim a da njih 50 ne izleti napolje...ffuuuj...
a sada....nema ni jedne jedine...... :vatromet:
 
pa bolje te buba-loptice nego buba rusi ....bljak
cela zgrada moja je puna rusa,ali mi od kada imamo psa,kod nas nema buba....i ja pojma nemam kako,ali ne bunim se :D
dok nismo unu uzeli,nisam mogla fioku u kuhinji da otvorim a da njih 50 ne izleti napolje...ffuuuj...
a sada....nema ni jedne jedine...... :vatromet:

Pa kad ne hraniš psa redovno,on mora sam da se dohranjuje bubama.:mrgreen:
 

Back
Top