Kako je biti menadzer?

Zavrsavam Gimnaziju i treba da se opredelim oko fakulteta... Zanima me sta konkretno moze da radi jedan menadzer (posle zavrsenog fakulteta naravno). Kakav je njegov posao, koliko je zanimljivo i sl.

Zavisi o kojoj firmi se radi.
Posle fakulteta niko ti nece dati menadzersko mesto.Pretpostavljam da mislis o raznim varijantama ekonomskih fakulteta i posao u bankama,trgovini,osiguranjima,finansijama i slicno.
Zavrsen faks ti je samo jedan od uslova da pocnes da radis u tim firmama u pocetku kao obican sluzbenik a vreme ce pokazati svoje.
Generalno sve zavisi od firme do firme,njene velicine i delatnosti ali u svim vecim sistemima da bi postao neki nizi menadzer moras malo duze raditi,biti upoznat sa mnogim poslovima u firmi,celokupnim sistemom i imati jako puno strpljenja.
Za neki top menadzment potrebne su godine iskustva,savrseno poznavanje stranih jezika i odlicne sposobnosti organizacije posla i kordinacije medju ljudima .

Posao menadzera moze biti zanimljiv,cesto naporan ali to zavisi od licnih afiniteta,zivotnih ciljeva i slicno
Sam fakas ne stvara od tebe menadzera.Pocinje se od nule,nekog saltera ili neke pozicije koja je mozda za 4. stepen strucne spreme.Od nekoliko hiljada zaposlenih samo nekoliko njih postanu menadzeri i to posle godina i godina radnog iskustva.
 
brate pitanje je lako.... ako budem zavrsio za menadjera sta cu da radim? ...samo konkretne odgovore primam

Vidi, postoji vise vrsta menadzmenta. men. u trgovini, men. investicija, men. ljudskih resursa, preduzetni men. . U principu zaduzen si za upravljanje. Samo, kod nas ne postoji mnogo jakih firmi koje ce zaposliti men. npr samo za ljudske resurse ili samo za investicije, vec su primorani svi sve da rade. Tek si na pocetku, dok ne zavrsis verovatno ce se sve iskristalisati i bices u mogucnosti da radis ono za sta si se skolovao. I ja sam studiram men. smer unutrasnje i spoljne trgovine, zavrsavam u junu. Meni licno je mnogo zanimljivo.
 

Back
Top