Problem sa slusalicama

VolumeControlSoundMaxShortned.jpg

Prosto na volume control
 
kako da stignesh do volume control-a?

- Start-Control Panel(Ako sleve strane ima opcija Switch To Classic View onda klikni, ako ne onda je ok)-Sound And Audio Devices-Volume(Default Device, trebalo bi da bude prvo odozgo na dole)...

-Ili jednostavno u donjem desnom uglu ekramna klikni na mali zvuchnik i otvorice ti direktno lokaciju...

A! Ako si sve to vec provalio, a nemash odredjene opcije, onda kada otvorsih vec prikazanu lokaciju na slici, idi na Options-Properties, pa dole overi sve kvadratice koji to trebaju, ili sve zajedno kako god...
 
Evo jedna anegdota.

Napominjem da ovo nema nikakve veze sa odgovorom na tvoj problem, samo me je podsetilo.

Gospodja koja je kod nas kupila sluske pre par meseci me je zvala taj isti dan i rekla mi je kako joj se nista iz slusalica ne cuje. Posto je kupila dobre slusalice, bilo je malo verovatno da su bile neispravne.
Ja joj kazem da ima tri dzeka, roze plavi i zeleni i da utakne u zeleno. A ona kaze, kako nema zeleni dzek. Ja pitam jel ima laptop, a ona kaze da nije nego desk top.
Kako bogamu moze da ima desktoop i zvucnu karticu a da nema 3 dzeka?
Jedno 5 minuta ja njoj pokusavam preko telefona pokusavam da pomognem, a ona duduk zivi. Ne zna malte ne, ni gde joj je start na desktopu. Te kontrol panel te drajveri, mozete da zamislite. Lepo smo zakljucili da ima zvucnu karticu i da je instalirana.
Na kraju ja reko cisto da je pitam, jel ima mali zvucnik dole desno na desktopu, ona kaze da ima. Ja joj kazem da da klikne na to i da pusti. A ono se cuje ping ping.

Ja reko kako bre nemas zeleni dzek kad ti se cuje zvuk!!!!
A ona meni kaze, Pa povezani su mi zvucnici u taj dzek.
Ko zna koliko je ona ocekivala da ima audio izlaza na kompu.



Dakle ajmo iz pocetka.
Jesi li iskljucio zvucnike i ukljucio sluske? Jel rade kad tako uradis?
 
Poslednja izmena:
Dakle ajmo iz pocetka.
Jesi li iskljucio zvucnike i ukljucio sluske? Jel rade kad tako uradis?

Rade kad tako uradim.Ali to se strasno slabo cuje,sve mi je pojacano do kraja,ali slabo se cuje.Naravno kad ih utaknem u mini-liniju mogu da odvrnem do kraja i cuje se savrseno-basevi odvaljuju,probi mi bubne opne.(znaci nije do slusalica problem).A kad ih stavim u komp-nula brate.Da li postoji nacin da u isto vreme mi budu ukljuceni zvucnici i sluske,pa da pojacavanjem zvucnika pojacavam i slusalice?

P.S. Nemam ulaz na zvucnicima za slusalice.:confused:

Hvala vam na pomoci.
 
shto ne prikljuchish liniju na komp?... ja sam moj stub prikljuchio, i kad ubacim slushalice ubacim ih u stub kupio sam i one potrebne sprovodnike, tako je mnogo praktichnije... a ovako, hm.... mozhda i ne mozhe glasnije, ko zna... ja imam Gigabyte plochu, i dole desno na ekranu imam ikonicu ''sound effect'', to je recimo njihov program za podeshavanja zvuka koji ide direktno iz zvuchne na matichnoj, ko zna mozhda imash istu plochu, pa imash i to, pogledaj... procheshljaj i u control panel-u ''sound effect''.. a ako ti nishta od navedenog ne lezhi, onda klikni na ovaj link

http://www.download.com/windows/

u polje za pretragu ukucaj ovo dole shto pishe...

EVEREST Corporate Edition 4.20

to je besplatno, skini to... instaliraj, to ti je program za analizu komponenata koje imash na kompu... kad budesh to odradio, i ako budesh to odradio onda se javi za dalje instrukcije, ali evo shta bi josh trebalo, jednostavno da u tom programu kad ga pokrenesh nadjesh opciju gde pishe ime matichne(motherboard na engleskom) i javish ovde... ime matichne naravno...
 
Skinuo sam program.


Motherboard ID 03/28/2002-i815E-627HF-6AXXXXXRC-00
Motherboard Name Acorp 6A815EP1

A za zvucnu mi pise

Intel(r) Intergrated Audio




Jel to treba?

Ne mogu da prikacim liniju na komp jer nema ulaz linija. ;(

Sve ovo mi treba zbog snimanja pesama,znaci kad repujem ne cujem bit.zjee
 
Poslednja izmena:
pffff... e ne znam, mozhda neko od iskusnijih likova ovde mozhe neshto vishe da ti kazhe... mislim postoji par klimavih reshenja koje bih ti ja preporuchio al sve to povlachi sa sobom posledice... lichno ne verujem da imash problem sa drajverima za zvuk poshto s;obzirom da malo znash o kompu pretpostavljam da si kupio gotovu konfiguraciju a onaj ko ti je to sklapao je sigurno instalirao sve shto je potrebno da bi ti komp radio uopshte... a i ako me secanje dobro sluzhi ni ja nisam uspevao da izvlachim bog zna kakav zvuk iz tog porta na zvuchnoj, to ti je samo veoma losha alternativa a iskreno prvi put chujem za tu matichnu tako da sumnjam da su oni ulozhili neshto preterano truda oko toga, posebno kad vec imamo 5.1 tehnologiju itd, ovo je ipak neshto shto bi i pecinskom choveku bilo strano(da prikljuchuje slushke u zvuchnu), ma... otkud znam....

evo, ja sam malo pogledao i od drajvera za zvuk nema nishta za tvoj model matichne...

http://driverscollection.com/?V=ACORP
 
Skinuo sam program.


Motherboard ID 03/28/2002-i815E-627HF-6AXXXXXRC-00
Motherboard Name Acorp 6A815EP1

A za zvucnu mi pise

Intel(r) Intergrated Audio




Jel to treba?

Ne mogu da prikacim liniju na komp jer nema ulaz linija. ;(

Sve ovo mi treba zbog snimanja pesama,znaci kad repujem ne cujem bit.zjee
Evo malo dedukcije s moje strane:

Motherboard Name Acorp 6A815EP1
Intel Socket 370, VIA C3 Processor, Intel 815EP (B Stepping), FSB 66/100/133 MHz, ATX, SDRAM, AC'97 Sound, AGP 4X, Ultra DMA 66/100, WOA, WOM, LAN on board.

Da rezimirami socket 370 znači ili full intel ili celeron procesor u rangu od 450 mhz pa do maximalnih 1.1 ghz , spora memorija , najverovatnije ima instalirano win 98 ili Me , u boljem slučaju Win 2000 , čisto sumnjam da ima XPpro. u najboljem slučaju pretpostavljam da ima oko 256 mb rama na 133 mhz što je užasno sporo danas.
U prevodu kršilak spreman za menjanje , do nedavno sam i ja imao sličnoga jednoga i ima tri džeka za zvuk , oni su postavljeni vertikalno na matičnoj ploči , prvi odozgo je za zvučnike ili za slušalice , sledeći neznam šta je i najdonji je za mikrofon. Jedan od čestih problema ovde je da se džek zna ne gurnuti do kraja u porti tada dobijaš slab zvuk na izlazu.
 
Nemas bas mnogo izbora. Ako si sve konektore lepo ubacivao na svoja mesta, ostaje ti da reinstaliras drajver. To je obicni AC97. Izlaz iz bilo kog pojacala ili drugog uredjaja (sem mikrofona) ces ubacivati u line in (plave boje na tvojoj zvucnoj).
 

Back
Top