Fijat zatvara fabrike u Italiji

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Rim, Beograd -- Dok u Srbiji vlada veliko interesovanje za vozila Fijata, ta kompanija nastavlja da zatvara fabrike u Italiji, a na redu je bivši Iveko, sadašnji Nju Holand.


Zatvara se ta fabrika u mestu San Mauro Torineze, a na prinudni odmor odlazi svih 727 zaposlenih. Neizvesna je i sudbina fabrike iz grupe “Fijat auto” u Pomilijanu, čijih je 5.000 radnika već sedam meseci na prinudnom odmoru.

Bez posla je još 10.000 radnika iz pomoćne industrije vezane za fabriku u Pomilijanu. Oni su u znak protesta blokirali puteve, dok su te blokade specijalci u desantnoj opremi pendrecima razbili.

Sa radnicima je solidarnost pokazao u nedelju i papa Benedikt XVI sa Trga svetog Petra, dok prvi čovek "Fijata" Serđo Markione odgovara da toj kompaniji niko ne može da zabrani da zatvori svoju fabriku, što će se verovatno i dogoditi ako se kriza ovim tempom nastavi.

U februaru je prodaja "Fijatovih" vozila pala za još 24,4 odsto, što je ipak nešto bolje od januarskih minus 32,6 odsto.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=04&nav_category=9&nav_id=348072


P.S.-Nego nacuo sam da i papa Benedikt ceka u redu za FIAT Punto iz KG. :D
Kazu dao je staro za novo...svoj papamobil a za uzvrat dobio soma evra od zutih i ceka sada na Punta.
 
Poslednja izmena:
Lupaš...Papamobil više vredi, zato što se vodi kao kabrio....:lol:

papamobil.jpg
 
Rim, Beograd -- Dok u Srbiji vlada veliko interesovanje za vozila Fijata, ta kompanija nastavlja da zatvara fabrike u Italiji, a na redu je bivši Iveko, sadašnji Nju Holand.


Zatvara se ta fabrika u mestu San Mauro Torineze, a na prinudni odmor odlazi svih 727 zaposlenih. Neizvesna je i sudbina fabrike iz grupe “Fijat auto” u Pomilijanu, čijih je 5.000 radnika već sedam meseci na prinudnom odmoru.

Bez posla je još 10.000 radnika iz pomoćne industrije vezane za fabriku u Pomilijanu. Oni su u znak protesta blokirali puteve, dok su te blokade specijalci u desantnoj opremi pendrecima razbili.

Sa radnicima je solidarnost pokazao u nedelju i papa Benedikt XVI sa Trga svetog Petra, dok prvi čovek "Fijata" Serđo Markione odgovara da toj kompaniji niko ne može da zabrani da zatvori svoju fabriku, što će se verovatno i dogoditi ako se kriza ovim tempom nastavi.

U februaru je prodaja "Fijatovih" vozila pala za još 24,4 odsto, što je ipak nešto bolje od januarskih minus 32,6 odsto.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=04&nav_category=9&nav_id=348072


P.S.-Nego nacuo sam da i papa Benedikt ceka u redu za FIAT Punto iz KG. :D
Kazu dao je staro za novo...svoj papamobil a za uzvrat dobio soma evra od zutih i ceka sada na Punta.

Нашем наивном народу ваљда треба сам власник Фијата да дође и да каже ''НИШТА ОД ПОСЛА СА ЗАСТАВОМ'' да би схватила да од тог посла заиста неће ништа бити.:roll:

Него, лепо ја рекох, назад сви на имања, земљу да обрађујемо, у томе је спас Србије.:p
 
Ja bi uzeo Punta na kredu, ali mi je ovo sa čekanjem sumnjivo...


Dam svoj auto na otpad...

Dobijem potvrdu...

Uzmem kredit...

Dam lovu zastavi...

Čekam punta....

Čekam punta...

Čekam punta...

:think:

И на крају отплаћујеш кредит за Пунта док педалаш на посао да зарадиш да би отплатио кредит....
 
Vi ste kao patriJote, a radujete se, sto Srbiji gore, to vama bolje.Pravac Laza Lazarevic.

Niko se ne raduje....nego konstatujemo da smo bili u pravu kad smo tvrdili da ZES laze....to je do sada dokazano kad su besplatne vize u pitanju posto ihje Djelic obecao za jun 2008 godine.......a i sto se FIAT-a i akcija tice isto je maximalno mutna situacija...a o onih 250000 novih radnih mesta i da ne pricam to je tek pishijada.
 
Ja bi uzeo Punta na kredu, ali mi je ovo sa čekanjem sumnjivo...


Dam svoj auto na otpad...

Dobijem potvrdu...

Uzmem kredit...

Dam lovu zastavi...

Čekam punta....

Čekam punta...

Čekam punta...

:think:

Ma i da je bez čekanja ne bih ga kupio, samo zbog cene, čujem da je i grande punto u toj cenovnoj kategoriji...

Generalno, veliki korak za Zastavu, ali mali korak za Srbiju. :neutral:

Sve je bolje od Yuga! :worth:

Honda rules. :cool:
 
Poslednja izmena:

Back
Top